Косопад - тема 13

  • 95 925
  • 1 015
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 4 474
И при мен метода е същият. Сега го разпечатах наново, защото точно там съм го отрязала.

S.Magnifica, бих искала да го изследвам, но ще са поредните загубени 70лв. То и тогава не намерих лекар, който да се изкаже компетентно за връзката м/у хормоните.
А относно дискусията, че по логиката ако един хормон е нисък,  другият трябва да е висок /като DHT и SHBG/, з съжаление не всичко се случва по тази логика. Има много случаи, примерно с високи и двата хормона.

# 886
  • София
  • Мнения: 615
Да, съгласна съм, в медицината 2 и 2 не прави 4 и всеки случай си е индивидуален.
По повод на ДХТ ако той е на горна или над горна граница става въпрос за андрогенна алопеция, това пише по книги и информация из интернет.
При теб е бил много малко повишен, но фоликулите на косъма са изключително чувствителни дори и при малки отклонения.Съжалявам, че не си попаднала на доктор ,който да ти предпише адекватна терапия за намаляването му...
Аз също съм в кюпа на андрогенната алопеция заради не много, но завишен Пролактин.
Ще направя повторно изследване, имам и записан час за ендокринолог, за да обсъдим вариантите за намаляването му.

# 887
  • Мнения: 174
Вчера когато гинекологът ми видя всички хормонални изследвания ми каза да не търся причината в хормоните. Завишения SHBG да го изследвам пак след 3 месеца.Категорично отказа да ми изпише противозачатъчни, спомена нещо Диане но само толкова. Лично за мен андростадиона и дхт са ми малко високи. Ще ми се да ги намаля някак.....Фоликулите може да са чувствителни към тези стойности, въпреки че shbg е завишен, а естрадиола ми е по скоро нисък, ето ти противоречие.

Токотриенолите от много време ги заглеждам но при тези стойности на андрогените не ми изглежда логично да пия, съвсем да се покачат.
Лактоферинът ми е супер да го взимам, S.Magnifica ако не бъркам ти вече го пиеш, какъв точно пиеш, има варианти но кой точно е добър....
Какво ви е мнението за инозитола, мисля има антиандрогенен ефект.В момента почти нищо не пия, аминокисилините мн зле ми се отразиха- пъпки, болки в стомаха и набързо ги приключих, а нямам коса за губене. Само омега 3 пия и това е.

# 888
  • Мнения: 4 474
Имам чувството, че тази лаборатория просто е разширила референтните стойности. Един и същ метод, една и съща мерна единица, а различни референтни стойности.  Thinking

При теб е бил много малко повишен, но фоликулите на косъма са изключително чувствителни дори и при малки отклонения.Съжалявам, че не си попаднала на доктор ,който да ти предпише адекватна терапия за намаляването му...
Аз също съм в кюпа на андрогенната алопеция заради не много, но завишен Пролактин.
Ще направя повторно изследване, имам и записан час за ендокринолог, за да обсъдим вариантите за намаляването му.
Помня, че ендокринолога тогава ми каза - "абе ти не гледай толкова тази стойност, тя може и да е по-малка, и пак да е същото положение. Важното е фоликулите как реагират, а за това изследване - няма."
Аз му казах, че подозирам, че това е андрогенна алопеция, а той отговори - вие всички много бързо си ги поставяте тези диагнози по интернет. Ми като няма специалисти, кой да попитаме, егати??!! Нали те са уж специалистите?
А ти защо мислиш, че заради пролактина е андрогенна? И той ли влияе? За него само не съм чела нищо.

# 889
  • Мнения: 864
Шарпи, извинявай, ама лекарят си е прав според мен. Няма изследване за това как ще ти реагират фоликулите. Както казах имах същият проблем с акнето и не знаеха от какво ми е. Имах си нормални стойности на всички хормони, а реагирах просто на нормални стойности мъжки като на завишени(високкортизол, дхеа на горна граница, тестостерон средна граница, съотношение тестостерон-естрадиол лошо, защото естрадиолът ми беше на долна граница, прогестерон на средна граница). След като оправих начина си на живот и започнах да спя по 8 вместо по 6 часа, всичко ми се оправи. Е, пих и билки де, и витамини, но мисълта ми е, че наистина лекарите и те са с вързани ръце до голяма степен. И никой ама никой лекар не обича да му разправяш как си чел неща в гугъл или си си изследвал неща на своя глава. Съвсем сърдечен съвет ти казвам, а и имаме лекарка в семейството, която тогава послушах да не се перча на лекарите, за да ме вземат поне на сериозно, а не да ми се дразнят по условие. И в Германия са същите като в България. За да ти изследват някакви супер специфични неща, трябва да си обект на медицинсло изследване в университет. Съсредоточаването в базови неща, храна и основни показатели за здраве като примерно желязо и тн е много по-работещо според мен.

И още нещо: противозачатъчните повишават схбг, понякога перманентно и затова има дискусия, че дълготрайно водят до сексуална дисфункция заради въздействието им върху схбг, който остава повишен месеци или дори години след спиране на противозачатъчните.

Последна редакция: чт, 22 ное 2018, 13:58 от bananadana

# 890
  • Мнения: 4 474
Шарпи, извинявай, ама лекарят си е прав според мен. Няма изследване за това как ще ти реагират фоликулите.
Никъде не съм казала, че не е прав за това твърдение.
Говоря, че един ендокринолог трябва да е наясно кои хормони от какво се вдигат, как влияят един на друг, един м/у друг, от какво може да са повишени или понижени, и въобще цялото това взаимодействие, което имат помужду си.

# 891
  • Мнения: 864
Ок, не съм те разбрала. Едитнах си поста и добавих още нещо: лекарите не обичат пациенти, които четат на своя глава в гугъл, че даже и книги и тн. Лекарят е лекар. Патила съм си след като си бях купила учебник по вътрешна медицина и на всяко изказване на лекаря цитирах някакви заучени тези ит тоя учдбник, дискутирах ама наистина ли е така ама не е ли.... Ходих по стотици лекари и никой не искаше да се занимава с мене "всезнайка", а истината е,че бях толкова отчаяна и бясна, че никой не си върши работата с любов, че.... ми беше писнало.

Храната, съня, витамините и минералите, водата и стреса, пробиотиците и изобщо флората ако са наред-всичко се оправя. Няма лекарства без странични ефекти за оправяне на хормони, само начин на живот.

# 892
  • София
  • Мнения: 17 775
Magnifica, благодаря.
Аз смятам, че имам и двете в момента. Никога по- шиеокият път не ми е пречил, но сега вече го виждам като проблем. Мажа се по него и в предната част с розмариново масло, нали блокирало DHT- рецепторите.
Но сега, като ви чета, се чудя дали да го пускам. Въпреки огромната суматоха около този показател, също съм попадала на проучвания, че пеи нормални нива на дхт и андрогените пак може да има свръхчувствителност на фоликулите.
Някоя взимала ли е мъжкото лекарство- saw palmetto. Уж намалява андрогените и потиска дхт, без да е естрогенно.

Има ли доволни от някой лекар в София? Който да приема нещата по- сериозно. Като ви чета как претупват и не им се занимава, се отчайвам.

А реактивният косопад колко време продължава? И ще порасне ли изобщо наново?

# 893
  • Мнения: 864
Аз съм взимала сау палмето. Има различни мнения дали е естрогенно, но повечето са За, че е естрогенно. Взимах по до 10 таблетки на ден по 160 мг едната, като тогава наистина нямах косопад, той се появи мноого след това по др причини, пих го против акне. Изсушава кожата, да. Обаче толкова злобна, уморена и депреирана не съм била никога, а и сау палмето разрежда кръвта, та при едно бръснене на краката имах чувството, че от мен ще изтече една кофа кръв. Изобщо не го препоръчвам, не си заслужава. В малки дози пък не е толкова ефективно. Но...опитайте, може при вас да е ок. Спомням си обаче, че когато го взимах косището ми наистина се сгъсти още повече (просто не падаше и малко коса, нито 5-10 косъма на миене нито 5-10 на ден, поне такива които да забележа)
Дори в сравнение със сау палметото бих предпочела противозачатъчни-никога ама никога не съм се чувствала така зле като при "терапията" със сау палмето.

# 894
  • София
  • Мнения: 615
Petya Lefterova не знам кой Лактоферин е добър, аз взех на Jarrow.После чак седнах да чета, в материалите на които попаднах пише, че е ОК да е 250мг и да се пие в продължение на 2месеца.Опаковката на Jarrow е точно за 2месеца и хапчетата са по 250мг, значи трябва да е добър.
В интерес на истината аз вече усетих ефекта му върху стомаха ми и то само за 7 дни.
Ще напиша в скрит текст защото няма отношение към желязо и феритин.
Скрит текст:
В продължение на месец и половина имах стомашно разстройство с неустановен произход, за което пих антибиотик, който не помогна.През това време започнах да приемам и пробиотици, но промяна нямаше.На 15- ти този месец започнах Лактоферина и вече нямам помен от разстройството.
sharpy, да и Пролактина прави фоликулите чувствителни.Гинеколог ми предписа Достинекс за понижаване на нивата му.Обаче се оказа, че Достинекса и всички допаминови агонисти водят до косопад...шах с пешка Grinning Интересното е, че не всички жени с висок Пролактин приемащи Достинекс се оплакват от косопад, явно отново имаме заиграване и с другите хормони.Междувременно попаднах и на информация, че нивата му може да се понижат и с мускулни инжекции с  витамин B6....ах, този B6 отвсякъде изниква Grinning
В момента го пия, опитах да го вдигна на 100мг на ден, но получавам изтръпване на крайниците и ми пречи на съня, затова пак го намалих на 50мг.

The Catcher in the Rye, сау палметто не съм пила, обаче съм си го купила и го гледам...страх ме да не помешам съвсем хормоните.
А относно докторите..за съжаление не съм посетила такъв, който да вземе нещата присърце и, който да не ме гледа като отделни симптоми, ами да потърси първопричината...
Заради това и четем като шашавите, пък те нека се сърдят....не от един кабинет съм била “изхвърляна” заради въпросите си Grinning
Реактивния косопад най-вероятно ще продължи докато не се оптимизират нивата на витамините и желязото/феритина.После би трябвало да има нови растежи.Аз в момента имам доста нови растежи, за първи път от началото на косопада, не знам обаче дали няма да опадат и те..
Низорал също блокирал дхт в скалпа, много мъже и жени се мият с него с тази цел.
Аз го ползвам и заради дерматита.

Последна редакция: чт, 22 ное 2018, 15:31 от S.Magnifica

# 895
  • София
  • Мнения: 17 775
Да, за съжаление и с много други неща е така, затова има толкова много теми със самолекуващи се. Но пък никой чужд не се интересува повече от нас, отколкото ние, така че чз съм напълно "За" четенето и информацията, която се споделя.
Ние сме разумни хора и не четем космо статии, пък после да ги цитираме на лекарите. Вече има толкова много източници, че е грехота да се оатавиш в ръцете на незаинтересован лекар, който ти казва "от стрес е, споко"
Дефицитите горе- долу ясни, но някоя домашна маска няма ли да задържи положението, докато започна да набавям витамини и минерали? Чесън, примерно. 
Аз съм чувала, може и тук да съм го чела, че има ли реактивен косопад, каквото има да падне, ще падне и с нищо не можеш да го задържиш.
Което мен ме притеснява, защото след кратката ми инспекция назад във времето, виждам, че момичетата, с които съм се снимала отгоре имат супер много бебешки коси, сякаш имат ореол и коронка, аз почти никога не съм имала. А пътят ми е бил като конец за последно в 6-7 клас.
Общо взето, след като съм проимала цикъл, нещата са започнали бавно и славно да се влошават, а сега и това насложено. Пише, че след операции е нормално да има косопад също, но дано израсте наново.

Ако желязото е в норма, а феритин- зле, как се процедира?

# 896
  • Мнения: 864
Аз не съм против четенето, напротив. Ама вече съм минала по тоя път и знам, че класическите медицински лица няма да се трогнат от знанията ми и даже няма да ме вземат на сериозно, а за параноик. Ако искам да ми обясняват и да се занимават с мен, се правя че нищо не знам и тогава сякаш им се събужда лошата съвест. Мой личен опит. Освен това никой лекар няма да ти даде да пиеш билки, много са малко тези. За София мога да препоръчам Др Гемеджиев-той гледа хормоните цялостно и дори при цистит не посяга първо към антибиотици, а ми беше казал да пия мечо грозде. :Д Уникален лекар е и доколкото знам той ме е изкарал от корема на майка ми преди 25 години. :Д Демек опитен.

Холистичните лекари, демек тея които не гледат симптом по симптом са нутриционистите, натуропатите, примерно др Гайдурков, който също има мед образование и е бил практикуващ лекар. Ако искате обяснения на дълго и нашироко-такива хора трябва да се търсят. Модерната медицина се основава точно на метода симптом по симптом. Специализация и препращане към друг специалист, а домашният лекар е този, който трябва да менажира цялостната картинка. Имате ли добър домашен? Трудно се намира. Моят тук в Германия не е от най-лачените, но е на 37 и е много отворен за всякакви хранителни лечения, робиотици, интересува се от спорт, има богати познания и е добър диагностик. Той ми каза да вдигна желязото до 50 или 70 и че така ще ми спре косопада. Това за мен е добър лекар, който гледа по-задълбочено над нещата.

НО четенето си струва най вече в посока промяна на начина на живот. Хран режим, натирални добавки, спорт, оптимално тегло, вода, антистрес. Така се постигат страхотни резултати. Четенето с цел да се обстрелват лекарите и да се търси отчаяно едно лекарство панацея, което ще изслекува косопад от раз-е задънена улица. В повечето случаи....









# 897
  • Мнения: 4 474
Само да не те обидя, ама за тридесетиосми път чета за "Хран режим, натурални добавки, спорт, оптимално тегло, вода, антистрес. Така се постигат страхотни резултати"
Съжалявам, че някои дами вече не пишат в темата, но при гореизброените условия, някои нямат коса, при други косопада НЕ Е спрял. Това ми идва вече като лекарското "от стрес е".

# 898
  • Мнения: X
Категорично отказа да ми изпише противозачатъчни, спомена нещо Диане но само толкова.

Диане 35 съм го пила, това са най-силните противозачатъчни /най-леките са Джас/. Ако някога решиш да ги пиеш, не си взимай Диане със сигурност, страничните ефекти са много силни и неприятни. При тях има особеност, че ако искаш да ги смениш с други противозачатъчни, ако не ти се отразят добре, това трябва да стане на 3/6/9 месец. Аз 3 месеца едвам ги пиех докато ги смених с по-леки. Но противозачатъчните са ужасно вредни, защото изсмукват буквално витамините в тялото, най-вече витамин Б. Това на мен никой не ми го каза като ги пиех 3 години и си докарах анемия и горещи вълни.

# 899
  • София
  • Мнения: 17 775
Кой няма коса, ужас Sad
Бананадама, разбира се, че не с цел перчене пред лекарите. Благодаря за препоръката, ще си го запиша.

Аз моите неща си ги гледам точно холистично, като проучвам какво да взимам, щото едно разбутва друго, а аз не целя това.
Така че за мен проривозачатъчните също са табу. Вчера ви прочетох за вечерната иглика и ще прочета за нея.

Общи условия

Активация на акаунт