Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 септ. 2018, 11:39 ч.

Косопад - тема 13

• 6 200
  • 141
  •   2
Отговори
Добре дошли в тема номер 13  bouquet

Вместо запис моля кажете какви продукти използвате напоследък в борбата срещу косопада ?

СТАРАТА ТЕМА

# 1
Здравейте!
Аз имам въпрос за спрейчетата Дюкре Креастим - доволни ли сте? Започвам вторият флакон от 30мл, толкова бързо заминава, че едва ли ще видя ефект от една опаковка, но ако изобщо няма никакъв ефект, по-добре да си спестя следващите 85лв. и да ги дам за нещо друго, по-ефективно?

# 2
Здравейте!
Аз имам въпрос за спрейчетата Дюкре Креастим - доволни ли сте? Започвам вторият флакон от 30мл, толкова бързо заминава, че едва ли ще видя ефект от една опаковка, но ако изобщо няма никакъв ефект, по-добре да си спестя следващите 85лв. и да ги дам за нещо друго, по-ефективно?
За съжаление с Дюкре и аз нищо не постигнах , освен разходи.

# 3
Аз днес ще си купя ампулите на Ревалид,четох добри отзиви за тях.

# 4
Според вас феритин 38 при референтни стойности 30-140 може ли да е причина за косопад ?

# 5
  • Велико Търново
Благодаря за темата!
В момента ползвам второ шише Сериоксил на Лореал - доволна съм! Отделно, редувам със серума на Джон Мастърс Органик за здрав скалп.

# 6
Аз съм на хранителни добавки и съм доволна от действието им. Допълнително - серум за тънка коса на Лореан.

# 7
  • Пловдив
Пожелавам си в новата тема, една по една да спрем да пишем!
Според вас феритин 38 при референтни стойности 30-140 може ли да е причина за косопад ?
Да!

# 8
  • София
Аз днес ще си купя ампулите на Ревалид,четох добри отзиви за тях.

Използвах 2 кутии и нямаше никакъв ефект от тях.
Вече ми омръзна да се боря с този косопад, чета, чета, проучвам, сравнявам, купувам, мажа .... а тя си пада .... Последно си купих витамини на GNC.

# 9

Вече ми омръзна да се боря с този косопад, чета, чета, проучвам, сравнявам, купувам, мажа .... а тя си пада ....

И аз така се чувства.Вече една година съм в това положение.И нисък феритин имах,, и що желязо пих и все тая.И Б12 пих и вит.Д.Просто пада и това е.Сега намаля, наистина пия калмацин да не съм капо, че и аз съм пила Ревалид 3 опаковки не видях голям ефект от тях.Пия отделно б12, вит.Д и желязо че да отиде към горната граница, ама ми писва честно.

# 10
Използвам шампоан и серум на Лореал Сериоксил вече почти два месеца.Косопадът намаля ,но нямам още нови косъмчета.Сега започвам да мажа и с храната за коса на КристаG.Вече я ползвах веднъж,но я изплакнах само с вода и на другият ден косата ми се омазни,затова следващия път мисля да я измия с шампоан.Поръчах и витамини и колаген на Натрол,но още не са пристигнали.

# 11
Този линк, който сте дали за серума на Лореал струва 36 лв,а масово е над 60 лв..дали е оригинален? Чудя се откъде да поръчам?

# 12
  • София, България
Ако говориш за сайта notino.bg - да, всичко, което съм поръчвала от там е оригинално! Hands Plus1
 Сега ползвам шампоан Ревита, Сериоксила на Лореал, пия цинк и биотин и чакам Макси хеър. Като се замисля, в добавките ми е надеждата за намаляване на косопада. Rolling Eyes

# 13
От снощи си ги ползвам ампулите Ревалид,взех цяла кутия.Ще видим на моята коса как ще се отразят.
На първо четене ми допадат като лесно нанасяне и аромат , но за косопада ще дам отзиви на по-късен етап.

# 14
  • софия
Не забравяйте, че и носенето постоянно на конска опашка доста вреди...спрях да я връзвам и косопада определено намаля..идва и есен тоест малко или много е нормално да има косопад по това време на годината.

# 15
Аз използвам чисто кокосово масло, под формата на маска за коса 1 път в седмицата и косопадът намалява. Препоръчвам.

# 16
Аз използвам катранен шампоан на Milva, но не всяко къпане, понеже е малко агресивен - изсушава косата, но за мазен скалп е перфектен. Миризмата му не е от най-приятните, но е страшно ефективен при косопад, пърхот и бързо омазняване. Относно последното фризьорката ми ме шокира малко с един съвет - да мия косата през 8-10 дни с шампоана, а през останалото време да я мия само с вода или с интимен душ гел, т.к. той има най-балансирано pH, така че кожата да се чувства добре.

# 17
Ревалид е разработка на словенска фирма, която произвежда в Словения и Швейцария. Ако имате възможност купувайте си от Швейцария или някой да ви донесе от там. Няма нищо общо със словенския, който се продава у нас. Купувала съм преди няколко години от Женева и още на втората опаковка хранителна добавка косопадът спря. Пият се три кутии в рамките на 3 месеца. Словенските ампули, добавки, шампоан и лосион не стават за нищо.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2018, 12:43 от Bastet

# 18
Ами аз вече ги купих,ще ги използвам,пък каквото стане.
Отделно имам чесън,накиснат в ракия първак и за това ми казаха да се маже като маска,но да видим кога ще се осмеля Simple Smile

# 19
Здравейте. За пръв път пиша, но често чета темата. Искам да ви питам, някоя от вас добавка желязо приема ли без тест на нивата?

# 20
  • София
Здравейте.

Косата ми доста оредя, заради Хашимото, независимо  че хормоните ми са стабилизирани.
Бях на почивка в Турция и от там си купих Миноксидил спрей, който все още не съм започната да ползвам. Препоръчаха ми да го комбинирам с Приорин капсули, тези дни ще се снабдя и започвам паралелна употреба. Някой има ли опит с тези препарати ?

Успех на всички!  Hug

# 21
  • София
Малко късно може би пиша, но в момента в iherb има промоция 22% на продуктите за коса (по случай годишнината им всеки ден е нещо различно). Преди малко се сетих да погледна и си поръчах от тези четки https://www.iherb.com/pr/Artnaturals-Detangling-Hair-Brush-2-Pie … 7747?rcode=ULO135 - имам подобна, купена от фризьорката, за моята къдрава коса е най-доброто! Тук за същите пари са 2 броя, за който се интересува. Wink

# 22
  • In the shadows of my mind
Да!
Моят е 39, наистина свързани ли са нещата?

# 23
И аз имам проблем с косопад, засили се това лято.
Сега пия специалните дражета на Мерц, но не виждам подобрение.
Записвам се да следя за идеи.

# 24
И аз имам проблем с косопад, засили се това лято.
Сега пия специалните дражета на Мерц, но не виждам подобрение.
Записвам се да следя за идеи.

И аз пия Мерц, но аптекарката ми каза, че трябва да се пият поне 3 месеца!

# 25
Аз използвам катранен шампоан на Milva, но не всяко къпане, понеже е малко агресивен - изсушава косата, но за мазен скалп е перфектен. Миризмата му не е от най-приятните, но е страшно ефективен при косопад, пърхот и бързо омазняване. Относно последното фризьорката ми ме шокира малко с един съвет - да мия косата през 8-10 дни с шампоана, а през останалото време да я мия само с вода или с интимен душ гел, т.к. той има най-балансирано pH, така че кожата да се чувства добре.

Божее, мислех че само аз го ползвам този шампоан  Laughing От две години вече не го заменям с друг, колкото и да се опитвам пак се връщам на него Simple Smile Много го харесвам, даже и миризмата ми харесва вече. Обаче сега с всичките гадости дето си ги слагам по скалпа, косата така ми се омазнява, че даже и той не може да ме спаси..

# 26
  • Пловдив
Да!
Моят е 39, наистина свързани ли са нещата?
Ако не бяха, не бих го казала /написала/.

# 27
  • В къЩи.
Здравейте. За пръв път пиша, но често чета темата. Искам да ви питам, някоя от вас добавка желязо приема ли без тест на нивата?

Желязото бързо се предозира.
Пусни изследвания и ако са ниски нивата започни приема,но иначе ни бих го пила. Peace

Успех на всички с борбата. Hug

# 28
  • в огледалото на живота
Благодаря за темата!
За сега съм стопирала косопада,но определено ми оредя коста.Чак прозира на бретона  Confused

В момента използвам този спрей :
https://agleu.eu/%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%8E%D1%82%D0%B0/%D1%81%D0% … 1%80%D1%82%D0%B5/

# 29
  • ново
Вече ми омръзна да се боря с този косопад, чета, чета, проучвам, сравнявам, купувам, мажа .... а тя си пада ....

Същото е положението и при мен. Спрях да пия добавки, спрях маски, омръзна ми... В момента довършвам серума на Лореал, но не виждам никаква разлика, второ шише няма да купувам. Явно няма начин да се преборя (с Хашимото съм).

# 30
Аз съм на хранителни добавки и съм доволна от действието им. Допълнително - серум за тънка коса на Лореан.
Подкрепям мнението за хранителните добавки! Миналата есен при всяко къпане губех поне 1 шепа коса. .. След около месец вече положението беше страшно (косата ми беше много оредяла) и си купих разтворими таблетки с калций, магнезий и цинк. Сред окоро седмица косопадът намаля, а след две- спря.

# 31
Подкрепям мнението за хранителните добавки! Миналата есен при всяко къпане губех поне 1 шепа коса. .. След около месец вече положението беше страшно (косата ми беше много оредяла) и си купих разтворими таблетки с калций, магнезий и цинк. Сред окоро седмица косопадът намаля, а след две- спря.

Може ли да кажеш кои са тези таблетки

# 32
Мисля,че бяха на Supravit.

# 33
  • София
С какво ли не я мажа а тя горката си пада на нервна почва.....

# 34
  • Пловдив
С какво ли не я мажа а тя горката си пада на нервна почва.....
+1 Angry

# 35
  • Бургас
Какво мислите за прегледа на скалпа с микрокамера.
Дали прегледа е от полза и ако има проблем ще се лекува.Вие имали ли сте подобрение след такъв преглед

# 36
Прегледът с микро камера според мен установява това,което може да се наблюдава и с просто око.Общо взето на мен ми отктриха това,което вече знаеха.

# 37

Божее, мислех че само аз го ползвам този шампоан  Laughing От две години вече не го заменям с друг, колкото и да се опитвам пак се връщам на него Simple Smile Много го харесвам, даже и миризмата ми харесва вече. Обаче сега с всичките гадости дето си ги слагам по скалпа, косата така ми се омазнява, че даже и той не може да ме спаси..

Относно омазяването в корените. От скоро използвам хининова вода уж за растеж и ми прави впечатление, че косата ми се омазнява по-бавно с един до два дена разлика. Имам предвид, че до скоро си миех косата всяка сутрин, колкото и да е лошо, а сега след употребата на хининова вода си мия косата на 3 дни максимум. Не мога да се справя с това омазняване и това е. Никакви шампоани не ми помагат. От моя приятелка разбрах за хининовата вода и омазняването, викам си да бе да глупости тя си въобразява. Ето линк към продукта. Но определено цената варира. Купих си го с 1 лева по-скъп. Препоръчвам.

https://bilki.bg/milva-hininova-voda-sprey-200-ml.html

# 38
И аз мия моята коса всеки ден, само ако няма да излизам, пропускам. Още на вторият ден до обяд корените са мазни, а до вечерта е ужас. Доколкото разбрах естествените коси (тези, които не са боядисвани), се омазняват много по-бързо, моят случай е такъв.
Та, ако имате естествени коси, бързото омазняване е много по-често срещано.

# 39
  • Бургас
Прегледът с микро камера според мен установява това,което може да се наблюдава и с просто око.Общо взето на мен ми отктриха това,което вече знаеха.

Аз не си откривам видим проблем освен че капе след миене.Незнам какво  да правя.Имам час в петък и ако назначат лечения след прегледа дано да помоге.Трябва и това да опитам.
Обаче утре ще се наложи да си измия косата понеже моята се омазнява бързо и утре и е ред се чудя дали да не се намажа с чесън-стара рецепта памагало, но като на следващия ден съм на преглед се чудя а отново да ми капе след миене не искам пак да го преживявам..незнам какво да правя.....

# 40
  • Пловдив
На преглед при трихолог се ходи задължително с неизмита поне 3 дни коса!

# 41
  • Пловдив
А пръскането с хининова вода само след измиване ли е или всекидневно ? Аз съм решила да пробвам обливане с коприва и тоник за косопад на Билка.Някой пробвал ли ги е ?

# 42
А пръскането с хининова вода само след измиване ли е или всекидневно ? Аз съм решила да пробвам обливане с коприва и тоник за косопад на Билка.Някой пробвал ли ги е ?

Аз пръскам с хининова вода в корените само след измиване. Не съм пробвала посочения тоник. Споделете, ако го изпробвате.

# 43
На мен хининовата вода много и дразни скалпа. Иначе почти винаги има страхотни отзиви за нея

# 44
  аз си купих тази вода и съм доволна,прави и обем. Отвара си правя от коприва,репей,мента, джинджифил и розмарин,помага и при мазна коса и за растеж и против косопад,който при мен е много странен....веднъж пада коса при миене,на следващото миене не..през деня не пада, не мога да разбера какво става..търкам и с чесън,тогава няма никакво падане,не мирише след това,спокойно.

# 45
  аз си купих тази вода и съм доволна,прави и обем. Отвара си правя от коприва,репей,мента, джинджифил и розмарин,помага и при мазна коса и за растеж и против косопад,който при мен е много странен....веднъж пада коса при миене,на следващото миене не..през деня не пада, не мога да разбера какво става..търкам и с чесън,тогава няма никакво падане,не мирише след това,спокойно.

Отварата как се нанася?

# 46
Почти всички мнения, които прочетох дотук са свързани с различни добавки, шампоани, спрейчета и т.н.
Аз лично никога не съм приемала добавки против косопад, но съм използвала шампоани. Не ми се отразяват много добре, защото моят скалп е доста чувствителен и се разранява бързо. Пък и тези шампоани ми се струваха доста силни - Kerastase Bain Prevention и БИОГРА ЦИСТИФАН. Първият си го взех от сайт и бях прочела само добри отзиви за него, а пък вторият ми го препоръча моя приятелка. И двата не ми влияеха добре.
След това прочетох малко повече по темата "косопад" и разбрах, че до някаква степен косопадът е полезен, защото по този начин косата се разрежда. НО много важно е и количеството коса, което капе.
Лично на мен най-много ми помагат натуралните средства, когато косопада ми е по-упорит. Пробвала съм с различни масла (Доволна съм най-много от кокосово и бадемово), сок от лимон, чесън, също и отвара от сварен джинджифил.

Успех с лечението! Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 16:47 от _OLIVIYA_

# 47
Отварата се облива след измиване,с масаж в корените,без изплакване

# 48
Между другото във Фейсбук има една група Бабините илачи с много публикации и съответно коментари със съвети против косопад. Може да погледнете и там за инфо. В ютюб има също.. джинджифил например пресен сок много хвалят

# 49
  • София
Пробвала съм с етерични масла (Доволна съм най-много от кокосово и бадемово), сок от лимон, чесън, също и отвара от сварен джинджифил.

Само да вметна, че кокосовото и бадемовото не са етерични масла! Разликата е в концентрацията - базовите (кокос, авокадо, бадем, зехтин, пшеничен зародиш, рициново и т.н.) са си мазни, може спокойно да се маже коса, тяло, лице, бебета с някои от тях. Етеричните са силно концентрирани и се слагат по няколко капки в базово масло (или вода, ако се прави спрей).

# 50
  • Бургас
Шарпи и аз така знам но днес като говорих с тях специално ги питах за това и те казаха че няма значение.А и няма как да стоя с неизмита коса до петък

# 51
Догонвам ви. И аз съм на Сериоксил, косопада наистина намаля, но нова не виждам. Е, стърчат тук таме ама...слаба работа

# 52
  • Пловдив
Догонвам ви. И аз съм на Сериоксил, косопада наистина намаля, но нова не виждам. Е, стърчат тук таме ама...слаба работа
Ееееее, чакай дееее. Много рано я търсиш тази нова коса. Ама виж, че ти повлия на косопада, а? Чакай да минат поне 2 1/2 - 3 месеца и тогава гледай за нови косми.

# 53
  • Пловдив
Шарпи и аз така знам но днес като говорих с тях специално ги питах за това и те казаха че няма значение.А и няма как да стоя с неизмита коса до петък
Щом са ти казали, че няма значение, значи прегледа ще е вятър работа. Отсега ти го казвам.

# 54
На мен Сериоксила взе да ми дразни скалпа, а уж съм с много нечувствителен скалп - даже горчица по 2 часа изтърпяваше. Но след месец Сериоксил започна да ме сърби и престанах, може да продълга после, поне да довърша шишето.

# 55
Тъкмо мислех да го купя, защото точно пише, че не дразни скалпа
Хммм

# 56
Може аз да съм изключение. Но иначе не ми се раздразва, само от Сериоксила и от още един тоник за растеж, иначе всякакви Керастази понася, уж били дразнещи. А дори съм ОК с лютиви масла, сок от джинджифил - абе голямо мазане правех преди.

# 57
Пробвала съм с етерични масла (Доволна съм най-много от кокосово и бадемово), сок от лимон, чесън, също и отвара от сварен джинджифил.

Само да вметна, че кокосовото и бадемовото не са етерични масла! Разликата е в концентрацията - базовите (кокос, авокадо, бадем, зехтин, пшеничен зародиш, рициново и т.н.) са си мазни, може спокойно да се маже коса, тяло, лице, бебета с някои от тях. Етеричните са силно концентрирани и се слагат по няколко капки в базово масло (или вода, ако се прави спрей).

Точно това не го бях помислила. Досега не правех разлика между етерични и други масла. Благодаря!

# 58
  • София

Точно това не го бях помислила. Досега не правех разлика между етерични и други масла. Благодаря!

Според мен маслата са нож с две остриета при косопад. Аз предпочитам да не ги ползвам за скалпа в този период, а само по дължините.

# 59
И аз като emy_emy смятам, че маслата са доста опасни и могат и да предизвикат косопад, въпреки че са много полезни. Четох, че когато седят по-дълго време особено на завита с найлон коса се получава запушване на порите на скалпа и това води до неприятните неща.

# 60
Досега не съм имала проблеми или отрицателни ефекти от масла. Използвам само кокосово и бадемово само, когато косопадът е по-силен и упорит. Стоя по 10-15 минутки без да покривам косата (хващам я с шнола) и отмивам. Нямам проблем с омазняването. Не използвам често масла. Предпочитам отварата от джинджифил.

# 61
А ефект има ли, _OLIVIYA_?

# 62
  • София
Кажи отварата от джинжифил как я приготвяш? Като чай ли и за какво е полезен? (Любим ми е джинджифила, много добре ми понася и на стомаха, и за синусите, но за коса не съм го ползвала досега).

А за маслата - мисля, че с базовите не би имало проблем, ако се ползват в рамките на нормалното. Но с етеричните трябва по-внимателно (т.е. по-пестеливо) - наскоро се жалвах какъв косопад си причиних, ужас! Ами по-тънка ми е сега косата, хубавото е, че може би само аз си го забелязвам (защото е и къдрава и има обем), слава Богу с витамините спря да капе (в рамките на нормалното е сега), ама аз се стресирах направо, само дебна колко косъма ще паднат.

# 63
Кажи отварата от джинжифил как я приготвяш?
Сварявам обелен джинджифил в 550 ml вода. Нарязвам го на едри парчета, за да може да отпусне по-добре. След като се свари, изчаквам малко да поизстине и поливам косата. Задължително е след като се изкъпеш на добре измита коса.

# 64
Горе-долу колко грама джинджифил?

# 65
Благодаря за съвета за хининовата вода. Определено ще я пробвам, въпреки че стават доста неща - лосиона на Гарниер, хининова вода, термозащита, маска. Какъвто ми е тънък косъма, гледам да не слагам много неща, че се утежнява и сплесква.

И аз забелязах, че боядисаните коси се омазняват по-трудно. Имам близка с руса коса, която твърди че мие 1 път в седмицата, а тя самата е с доста мазна кожа на лицето. Друга позната с мазна кожа от малка беше все с мазна коса, но откакто се изруси косата и е страхотна - гъста, обемна, чиста, изглежда супер  Simple Smile По този повод бях решила и аз да се боядисам, и тъкмо се наканих и пак се появи косопада от нищото.

# 66
Горе-долу колко грама джинджифил?
Зависи и от дължината на косата ти.
Попринцип аз винаги слагам по едно коренче. Моята коса е със средна дължина. За мен също е много важно джинджифилът да не бъде изсушен.

# 67
Някой да е използвал продуктите п/в косопад на Наноген ?
Мнения ?

# 68
  • София
Кажи отварата от джинжифил как я приготвяш?
Сварявам обелен джинджифил в 550 ml вода. Нарязвам го на едри парчета, за да може да отпусне по-добре. След като се свари, изчаквам малко да поизстине и поливам косата. Задължително е след като се изкъпеш на добре измита коса.
Мерси, ще пробвам! Значи както чая си варя. Simple Smile
Като ученичка и студентка си варях лайка и си обливах косата, но оттогава май не съм правила точно тази процедура.

# 69
Здравейте, откъде да си поръчам Макси Хеър? И как се приема, моля да споделите.

# 70
https://www.iherb.com/pr/Country-Life-Maxi-Hair-Plus-120-Vegetar … an-Capsules/42190
Днес има и 22 % допълнително намаление с код 22hsn

# 71
  • Leeds, UK
Някой пробвал ли е диатомична пръст? Дават я че цялостно подобрява организма и изчиства от паразити вътрешно и подобрява разстежа, блясъка и общия вид на косата изобщо. Аз по друг повод попаднах на нея, обаче ме впечатли.

# 72
  • София
Някой пробвал ли е диатомична пръст? Дават я че цялостно подобрява организма и изчиства от паразити вътрешно и подобрява разстежа, блясъка и общия вид на косата изобщо. Аз по друг повод попаднах на нея, обаче ме впечатли.
Аз съм пила, нито станах по-млада, нито с буйна коса, за паразитите не знам ....

# 73
Аз си ползвам ампулите стриктно за момента , след време ще дам отзиви.
Пия си и цинк+биотин на абофарма.
Като се сетя слагам разни масла -напоследък кокосово,бадемово и рициново.
Да видим какво ще стане.
Четох за крем Витасин,че ставал и за косопад,някой с отзиви ?

# 74
  • Leeds, UK
Тук по английските форуми четох хубави отзиви за нея, хората като цяло са доволни. Ама си трябвали няколко месеца постоянство. То само пръст не бях яла още😁

# 75
  • София
Тук по английските форуми четох хубави отзиви за нея, хората като цяло са доволни. Ама си трябвали няколко месеца постоянство. То само пръст не бях яла още😁

Аз съм пила тази:
http://biozona-bg.com/product/143/diatomichna-prast-perma-gard.html
доста беше като количество, сигурно 1-2 месеца пиех всяка сутрин. Не съм я пила по конкретен проблем, може би затова не съм видяла и особен ефект от нея.

# 76
  • Leeds, UK
Аз по принцип имам проблеми със съня, а и подозирам, че оттам ми се обърква всичко и косата включително, защото съм на периоди и забелязвам връзка между състоянието на косата ми и съня. Та така попаднах на нея. А после видях, че е и за паразити, че и за домашни любимци.Мисля да пробвам, пък ще видим😁

# 77
За съня действа добре магнезий

# 78
Може и да съм изключение, но пих такава диатомична пръст по схема и изпих почти цяла опаковка. Прекъснах след като започна да ме стяга около врата, скоро след това изкарах превмония. Не знам има ли някаква връзка, изкарах си първоначалната лека криза като започнах с постепенното увеличаване на дозата и си бях уж добре. После след месец и нещо започнаха болките във врата, имах и в зъбите болки, които изчезнаха със спирането на диатомичната. Въобще се отказах от нея - след пневмонията не искам и да помисля.

Магнезий е добър и за косата, има го в добавките, за кости и стави също.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2018, 15:23 от Си*

# 79
  • Leeds, UK
Не ми помага особено магнезий. Спя 3 часа и после 3 съм будна. Докато заспя пак, то дошло време да ставам. Работя нощни смени, нямам здрав непрекъснат сън. Мелатонинът ми действаше добре, ама и неговото действие отслабна или моето положение се влоши не знам.
Си, съжалявам да го чуя. Ще пробвам известно време, ако не става нищо, ще я използвам за другите й цели😁.

# 80
За Витасин не искам и да чувам...дават го и против акне,докара ми косми по лицето преди години,с които се боря и до днес!

# 81
  • Бургас
какво мислите за ЦИСТИФАН ЛОСИОН против косопад заедно с ЦИСТИФАН биорга табл. и шампоан на Vichy DERCOS Шампоан против пърхот за нормален до мазен скалп
Моля мнения ако сте използвали тези продукти и как са ви подействали

# 82
  • Пловдив
Ти кажи как мина прегледа, защото 100% там са ти го изписали това!

# 83
  • Бургас
Да шарпи от там ми го изписаха.Сравнително добре мина,разказах и проблема си какво използвам , имам леко зачервяване така каза но ми растат нови косъмчета(това много ме зарадва).В момента наближава и сезонния косопад все повече хора се оплакват.
Нямам проблем от който да ми капе така след измиване (при миене нормално капело повече по 50-80косъма а не като при мен)
затова ми предписа тези продъкти лосиона за да соре косопада обаче трябва да го ползвам 3 месеца заедно с хапчетата и този шампоан на виши да премахне омазняването и пърхота(който ми се появи след месец ползване на шампоана на дюкре анафаз.Тя каза че тази марка не струвала-с мои думи въобще не я препоръча,направо съм влошила нещата с него).
Не препоръча шампоан за косопад нямало полза от тях по ефективно е да нанасяш на склапа лосиони против косопад.
Естествени пита за заболявания диети стресови ситуации...казах и че притеснението ми в момента е косата а не друго Важно е да не мислиш за проблем получава се порочен кръг като само седиш мислиш за него и си броиш падналите косми.И това ми предписа по-скъпи са но ако от тях се спре косопада а и ако пресметна досега колко пари съм дала за 1 година за различни неща пак излиза същата сума.
Нямам какво друго да кажа.Незнам какво е вашето мнение ако имате да добавите нещо за продуктите ще ми бъде от полза

# 84
Скрит текст:
За Витасин не искам и да чувам...дават го и против акне,докара ми косми по лицето преди години,с които се боря и до днес!
А как се бориш с тях....? Аз си докарах този проблем след дълги години на противозачатъчни

# 85
И аз съм пила от тази пръст, няма особен ефект, пила съм я много дълго време. Аз ползвам продукт на Биотрейд - имат гел за стимулиране растежа на косата. Доволна съм от него, но количеството му е много малко и по принцип препоръката на производителя е една опаковка от 3 апликатора да стигне за месец, но не става ако се слага на цялата коса. Аз слагам на цялата коса и за месец ми отиват 3 опаковки.

# 86
какво мислите за ЦИСТИФАН ЛОСИОН против косопад заедно с ЦИСТИФАН биорга табл. и шампоан на Vichy DERCOS Шампоан против пърхот за нормален до мазен скалп
Ползвала съм Виши Dercos шампоан.Имаше минимален ефект върху косопад,но ми правеше косата обемна и мека.

# 87
  • В къЩи.
И аз в момента ползвам шампоана на Виши.Няма ефект върху косопада,но и аз не очаквам от един шампоан ,който стои върху коста една минута да го повлияе,но пък косата ми с него е супер-плътна,обемна,не ми дразни скалпа...харесвам го много. Peace

Освен Сериоксила на Лореал,какво ще ми препоръчате за нощно ползване? Повечето лосиони и ампули се ползват след измиване на чиста коса,а аз искам продукт,който да нансям вечер , да преспивам с него и да отмия на сутринта. Ампулите Стамиген ползвах дълго време и ми се иска да пробвам нещо друго.

# 88
  • Бургас
Не шампоана не е за косопад а за пърхот и мазен скалп за косопада е лосиона за който не съм чула мнения някой ползвал ли го е?

# 89
Да шарпи от там ми го изписаха.Сравнително добре мина,разказах и проблема си какво използвам , имам леко зачервяване така каза но ми растат нови косъмчета(това много ме зарадва).В момента наближава и сезонния косопад все повече хора се оплакват.
Нямам проблем от който да ми капе така след измиване (при миене нормално капело повече по 50-80косъма а не като при мен)
затова ми предписа тези продъкти лосиона за да соре косопада обаче трябва да го ползвам 3 месеца заедно с хапчетата и този шампоан на виши да премахне омазняването и пърхота(който ми се появи след месец ползване на шампоана на дюкре анафаз.Тя каза че тази марка не струвала-с мои думи въобще не я препоръча,направо съм влошила нещата с него).
Не препоръча шампоан за косопад нямало полза от тях по ефективно е да нанасяш на склапа лосиони против косопад.
Естествени пита за заболявания диети стресови ситуации...казах и че притеснението ми в момента е косата а не друго Важно е да не мислиш за проблем получава се порочен кръг като само седиш мислиш за него и си броиш падналите косми.И това ми предписа по-скъпи са но ако от тях се спре косопада а и ако пресметна досега колко пари съм дала за 1 година за различни неща пак излиза същата сума.
Нямам какво друго да кажа.Незнам какво е вашето мнение ако имате да добавите нещо за продуктите ще ми бъде от полза

Аз съм доволна от хапчетата. От тях имам много нови растежи и мога да кажа, че е намалял косопадът ми, но не е спрял. Аз обаче съм много несериозна в пиенето им. В тях има голямо количество л-цистеин, според мен това ми помогна. Пия ги вече трети месец, като намалението на косопада забелязах сега, а новите косъмчета много преди това. Но аз имам много упорит пърхот, който не се повлиява от нищо: ( Дано ти помогнат и на теб: )

# 90
  • Бургас
мерси за споделянето на мнението си от тях.Малко са скъпи но мисля че ще има полза от тях.А и още не съм ги намерила няма ги във всяка аптека

# 91
  • Бургас
Цистифан таблетки  може да замениш с Л цистин на Now foods.Съставът е аналогичен ,с изключение на цинка.От iherb излизат доста изгодно,за разлика от Цистифан,който е около 50лв.Ако все пак държиш на тях поне в Бургас ги има в аптеки Фармастор.Относно лосиона ползвала съм го за кратко,но доста ми омазняваше косата.Повече ми допаднаха  Аминексил ампулите на L'Oréal, както и шампоана Folligen Mediceuticals.

# 92
Ползвах и шампоана на Виши и шампоан Цистифан Биорга -ефекта отново нулев

# 93
  • В къЩи.
Хрумна ми идеята да си направя сама лосион,който да нанасяма вечер и да отмивам на суринта.Но първо искам да споделя идеята си с вас ,за да ми кажете мнението си.
Мисля да използвам тази хининова вода https://www.beauty.store.bg/p236425/obogatena-hininova-voda-za-k … herbal-time-.html , да добавя и ампула(или две) витамин Б6 и няколко капки от масло от салвия https://remedium.bg/product/11669/maslo-salvia-10ml-eterika.html ,за което разбрах от тук http://www.hennafox.com/blog/2012/01/%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0 … 1%81%D0%BB%D0%B0/
Какво мислите за идеята ми? Дали ще се получи нещо?

# 94
Момичета следя ви от доста време, но не съм се включвала. Сега искам да споделя моя опит. След хоромонален дисбаланс, доста коса започна да ми пада. Стабилизарах косопада със следните мерки. Първо се постригах на късо каре. После къносах косата, която преди това боядисвах . После си взех някакъв корейски лосион с Фо- ти . Отрази ми се добре, но 30 мл ги изхабих за седмица и не ми се занимаваше пак да  поръчвам. Купих си ампули Ревалид. Много ми харесват. Действат чудесно на тънката ми, мазна косичка. Смених и шампоана. Взех безсулфатен. От тези неща косопадът ми спря доста бързо и косата ми е доста по жива. От опта си установих, че домашните маски с масла не са  ок да се слагат при мазен скалп. При мен ми се струва, че задълбочават проблема. Алкохол и всякакви извлеци с алкохол пресушават скалпа и също не бих си сложила. От всичко, което изчетох триватиманола също задълбочава нещата при някои хора и не рискувах и с него. Сега се стремя да балансирам скалпа. Мисля че това се оказа важно при мен и помогна. Относно добавките- пия само вечерна иглика. Сега си поръчах Макси хеър.
Търся сега съвети как да я стимулирам да расте и да върне предишната си гъстота. Че е тъничка и редичка.
Извинявам се, че стана дълго, но се надявам, че ще е поне малко полезен. Успех на всички в борбата.

# 95
Макси йеър ще ти стимулира растежа, защото е с много биотин
Аз се чудя към макси хеър дали да не добавя л цистеин и токофероли, или е по добре да се редуват

# 96
Макси йеър ще ти стимулира растежа, защото е с много биотин
Аз се чудя към макси хеър дали да не добавя л цистеин и токофероли, или е по добре да се редуват
Аз пия по-силния вариант от 120 капсули.В него Л-цистеина в дневната доза(4 капсули) е само 100мг,така че взимам допълнително 1000-1500 мг и токотриеноли - 2х50мг,които липсват в макси хеър.Взимам и трите заедно+силика.

# 97
Имате ли опит със Здраве Форте - имат шампоан и лосион против косопад?
Това лято след плаж ми избиваха пъпчици отстрани по лицето, дребнички и с връхче и си взех цялата серия на Здраве против акне и понеже тези продукти ми подействаха много добре на кожата, се чудя дали няма пък и с косопада да е така.

# 98
Би ли споделила кои точно взимаш

# 99
Би ли споделила кои точно взимаш

Към мен ли е този въпрос и за кое точно става дума?

# 100
Да, за токоферолите и л цистеина

# 101
Не е към мен въпросът, друго момиче е писало за тези неща Simple Smile

Ениуей, ако някой има мнение за Здраве Форте против косопад да пише. Чета ревютата на всички продукти в сайта на Арома, всички са положителни и много ги хвалят, чак ми е съмнително как пък няма един недоволен клиент.

# 102
Извинявай, в училище съм с ученик и явно не гледам.. ..здраве шампоан пробвах, докара ми зверски сърбеж от едно миене, докара същото на всички у дома и го хвърлих. Мисля че е единственият шампоан, който не понесе дори на мъжът ми, а той не е никак претенциозен.

# 103
Това, този който е специално за косопад или някои от многото, които имат против пърхот?
Ето за този питам аз - https://www.aroma.bg/catalog/shampoan-pri-kosopad-zdrave-forte-130-ml-34/

# 104
  • Пловдив
Elunaria, аз от доста време се къпя със Здраве. Не с този за косопад, а с други видове /за тънка коса, против пърхот/ След сума изхарчени пари за косопадни шампоани и нулев ефект, се върнах на Здраве-то. Нямам никакви оплаквания, измива добре и не ми дразни скалпа. По мое мнение го пробвай, поне не е скъп и нищо няма да загубиш.

# 105
Ще го пробвам, да. Ще взема и лосиона, който се пръска на суха коса. Дюкрето ми свършва скоро, него го пръскам вечер, преди лягане, но много бързо заминава, не виждам ефект и не ми се дават пак 90лв.

Комбинирам с ревалид капсули + ампули и цинк+биотин.

В някои дни няма косопад, в други пак си има. Най-вече в банята и особено, ако съм пропуснала да измия косата си един ден.

Иначе тествах хормони, ходих да ми прегледат щитовидната жлеза, много се радвам, че всичко е наред там, явно не е такъв проблема.

Казаха ми, че се вижда нов растеж на косата, може просто да й дошло време да се сменя, но пак си е неприятно...

# 106
Не си спомням кой точно пробвах. Но ти го пробвай. Ясно е, че универсална формула няма

# 107
Да ви попитам, момичета, някои от вас, пили ли са витамин  А?
Мисля, че и той спира косопада! Смятам да опитатам, но дайте съвет!

# 108
  • Пловдив
Да ви попитам, момичета, някои от вас, пили ли са витамин  А?
Мисля, че и той спира косопада! Смятам да опитатам, но дайте съвет!
Аз съм пила, но под лекарско наблюдение, защото този витамин в големи дози е също опасен и може да има обратен ефект. Един от които е също косопад!

# 109
Да, за токоферолите и л цистеина
Л-цистеин-https://nowfoods.bg/now-foods-l-cysteine-500-mg и токотриеноли-http://drbvitamins.bg/home/53-vitamin-e.html

# 110
Здравейте! Отдавна ви чета, но чак сега реших да се включа. Ползвах Алпецин, но не останах особено доволна. Освен косопад, имам и себорея и за нея ми помага само шампоанът на Vichy. Видях, че имат и против косопад и се чудех някой дали има впечатления за него Blush

# 111
Аз го ползвам в момента (Vichy шампоан и балсам, като балсамът не е с най-приятната миризма на света), заедно с другите неща. Както съм писала по-горе уж имам нов растеж, но косата продължава да си пада.

# 112
Аз си взех Билка шампоан и серум против косопад, но само три пъти съм ги ползвала и не мога да преценя как ми действа. Ще изчакам и ще взема Виши сигурно.

# 113
Купих на Лореал серума за гъстота и този на Гарние със същата активна съставка.Да ги комбинирам ли ( и как е най-удачно) или да ползвам първо единия и после другия?

# 114
  • София
Купих на Лореал серума за гъстота и този на Гарние със същата активна съставка.Да ги комбинирам ли ( и как е най-удачно) или да ползвам първо единия и после другия?
Може ли линк към Гарние?

# 115
  • София
Здравейте, дами. Всяка година по едно и също време косата започва да ми пада страхотно. Скубя се като все едно куче как си сменя козината. Тази година ме спаси шампоана Парусан на доктор Тайс, слага се в много малки количества и се изчаква да действа върху косата няколко минутки (докато си натъркате тялото). Доволна съм много, косата ми пада в пъти по-малко. Преди мъжът ми се шегуваше, че не ни трябва домашен любимец,защото пускам косми като за такъв (правете сметка какво чудо беше), но вече не е така.

# 116
  • София
Доста сте изписали, но да отговоря на мамата от предната тема:
Здравейте, присъединявам се и аз към вашата темичка. От около 2 месеца съм с ужасен косопад. Ще се върна да чета назад във темата.
Като ти гледам лентичката си точно в хормоналния косопад. При всяка жена 4-5 месеца след раждането се "наместват" хормоните и следва косопад. Аз в този период пиех Мерц или тези за коса от ДМ. Ако не кърмиш може и по-силни витамини (по-високи дози). От добавките едва ли ще спре нацяло, защото е на хормонална основа, но все пак се повлияваше при мен.

# 117
  • София
Да ви следя,при мен и хормони и сезон.Страшно е

# 118
Здравейте Simple Smile нова съм тук и наваксвам с четенето назад.
При мен косопадът е от години - до толкова, че отпред ми прозира главата. Оказа се хормонален дисбаланс.
Скалп - мазен, в комбинация с рядка коса е ужас. А в краищата косата е суха.
Пробвала съм с домашни маски с горчица на прах, с тривитаминол - няма много ефект, но и аз съм несериозна.
Кожна лекарка ми изписа цистифен, не съм го купила все още, но ще поправя грешката. Освен проблеми с щитовидната жлеза имам и дефицит на витамин б12. С две думи положението ми не е цветущо Laughing
Последните месеци използвах регаин, по указание трябваше сутрин и вечер да впръсквам, аз използвах след къпане (което беше през ден, понякога всеки ден) и може би за това не мога да се похваля с положителен резултат.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 14:25 от mariyaogneva

# 119
Моята коса започна да се  сгъстява , виждам доста нови косъмчета .От около 3 години се опитвам да си оправя косата , която беше доста рядка и тънка след дълго третиране . Първо я подстригах на къс боб и започнах с маските . Купих си и конски шампоан и тривитаминол . Тривитаминола 3с.л го смесвах с жълтък , кис. мляко и стоях около 40мин 1-час , два пъти в седмицата и се измивах с шампоана . Правех тая процедура около 6 месеца и косата ми започна да се оправя , малко се сгъсти , но не много , поне не прозираше толкова много както в началото . Тази година реших да подновя процедурите и от 2-3 месеца започнах да смесвам няколко вида масла( бадемово , кокосово , рициново, арганово , зехтин )и добавям жълтък , понякога мед и алое вера .Косата ми започна да се сгъстява , има нови косъмчета ,които стърчат и малко порастна Като прокарам пръсти и я усещам някакси по здрава и плътна . Видях някои коментари които не препоръчват маслата , но незнаех досега .

# 120
Здравейте някой в предната тема беше споделил , че пие хомеопатични хапчета за косопад , има ли ефект от тях ,бихте ли сподели ли ?

# 121
Препоръчайте алое вера за слагане в маски

# 122
Препоръчайте алое вера за слагане в маски
Аз ползвам и съм доволна от този гел обаче-GNC Aloe Vera Gel.Има го навсякъде.

# 123
  • Бургас
Взех си вече Цистифан лосиона за косопад и таблетките.
Вече пих таблетките
Надявам се да няма странични ефекти въпреки че казаха че няма
Намазах се преди 2 часа за сега няма странични ефекти не дразни скалпа не омазнява,единствено при масажирането капаха малко косми
Ще ви държа в течение

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 19:17 от Nelina Todorova 602968

# 124
Аз имам алое вера в саксия , от около 2-3 години , доста е голямо вече и му намерих приложение с маските за коса , за лице .

# 125
Аз имам алое вера в саксия , от около 2-3 години , доста е голямо вече и му намерих приложение с маските за коса , за лице .

Как го приготвяш? И аз имам голяма саксия с алое вкъщи, бих се възползвала и аз. Simple Smile

# 126
Биотин 10 000мкг

# 127
  • София
Не съм се сетила и аз да си купя алое вера, майка ми реже малка част от листото, разтваря го и със сока си маже лицето, излезли пъпки и тн. Директно, не гое прибавя към маски.

# 128
И аз директо от листата на алое мазах 2 пъти. Ще видим има ли ефект

# 129
На мен есенният косопад ми съвпадна със спиране на противозачатъчни и е някакъв ужас Sad
По съвети и идеи от тук, си направих маската от ленено семе (тази която варим семенцата), ами да ви кажа, много е добре! Използвах я под душа, след шампоан и вместо балсам. Постоях 5 минутки (можех и повече, но някак не ми се искаше ако не е моето нещо, да навредя още повече), не суша косата след баня.
Толкова е лъскава и красива, след баня, разбира се падна едно огромно количество, но на втория ден, няма и 20 косъма! Не искам да прехвалвам нещо още от първия път, но ще пробвам пак на следващото миене.

За подстригването на дечицата, ами и аз съм от тези дето мама ми я цъкаше като на момченце, и като добавим, че съм набарвала сама ножиците като малка Flushed все си бях както момченце, но не ми е гъста косата, нито е с по-дебел косъм.

# 130
О подстригването на децата няма общо с вида на косата.Малката се роди с коса, но всичко опада, после и беше една никаква, мека и рядка.Но е взела гена на баща си и с времето косата и стана гъста и с дебел косъм, а не като моята рядка и с тънък косъм.Да е жива и здрава все така да и е косата, ще видим пубертета как ще я промени.
Не съм я подстригвала късо или нула номер.

# 131
  • Пловдив
Някой да е ползвал тези ампули ?
Скрит текст:
НУТРИДЕРМА АМПУЛИ * 10
В момента има промоция плащаш 3 ,а взимаш 4
Вече незнам какво още да пробвам ,че да ми спре да капе тази коса .
Ще се радвам ,ако някой има наблюдение за тези ампули .

# 132
  • Пловдив
Някой да е ползвал тези ампули ?
Скрит текст:
НУТРИДЕРМА АМПУЛИ * 10
В момента има промоция плащаш 3 ,а взимаш 4
Вече незнам какво още да пробвам ,че да ми спре да капе тази коса .
Ще се радвам ,ако някой има наблюдение за тези ампули .
Не вярвай на подобни кухи реклами. Гледам, че последните 2 седмици яко се върти реклама във фейса, за мен е поредният лъжовен продукт.

# 133
ползвах ампулите на лореал аминексил - без ефект
шампоан на напура - без ефект
пих по схема герикапс + Б6 - без ефект
пада ми от юли, не виждам и нови растежи
казаха ми да посетя ендокринолог, вече не знам какво да правя

Последна редакция: чт, 20 сеп 2018, 15:49 от elle.n