А губи ли бебо немско гражданство когато .......

  • 659
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
когато ще остане да живее в Бг с мама при евентуален развод , или пак дори и да няма развод ще живее с мен В БГ
Питам някои знае ли как е по немската правна система- тати е немец и бебо също , вече е с двойно гражданство понеже има и бг ЕГН и бг гражданство  но ако живее повече от 6 месеца на година или пак ако въобще не ве върне в германия ще изгуби ли граждансто,   за Киндергелд че ги губи знам , но за гражданство  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 880
когато ще остане да живее в Бг с мама при евентуален развод , или пак дори и да няма развод ще живее с мен В БГ
Питам някои знае ли как е по немската правна система- тати е немец и бебо също , вече е с двойно гражданство понеже има и бг ЕГН и бг гражданство  но ако живее повече от 6 месеца на година или пак ако въобще не ве върне в германия ще изгуби ли граждансто,   за Киндергелд че ги губи знам , но за гражданство  newsm78

Мисля, че не, а и няма логика. Германеца си е германец независимо къде живее и за колко дълго (същото се отнася и за другите националности, разбира се Wink)

# 2
  • Мнения: 486
Може и да няма логика, но до скоро холандците си губеха холандското гражданство при наличие на друго гражданство освен холандското и пребиваване извън Холандия за повече от определен период от време. А даже и по новия закон май все още има такава възможност.

# 3
  • Мнения: 185
Ако не им кажете вие или някой друг и Kindergeld няма да му ги спрат...
Гражданството не се губи по такива причини, детето има право на 2 гражданства.

# 4
  • Мнения: 112
Mersi za otgovorite. Za kindergeld predpochitam da im kaja ako niama da sam v germany , zashtoto posle se vrashtat s mnogo lixvi dokolkoto znam ako te hvanat , no kak li e po zakon , v smisal kolko dni moje da se prebivava izvan germany za da ne se gubuat prava

# 5
  • Мнения: 185
Ако не мислиш да се връщаш с детето zа постоянно в БГ не виждам zащо трябва да си губи то детските. Имаше нещо ако детето предстои повече от 3 месеца беz да се връща в ДЕ то май му се спирали, но мога и да греша, може и да е повече от 6 месеца на година тоzи период. Защо не ги попиташ, от питане глава не боли.
Мосля, че zа месец или два повече няма да ти направят проблем, дори и да раzберат, което е под въпрос. Аz поzнавам бебета, които си стоят по около 4 месеzа в БГ и на майката въобще не и е минавало преz главата да му спре детските.

# 6
  • Мнения: 707
Мисля, че детето е с двойно гражданство докато стане пълнолетно. След това Ще трябва да иzбира какъв иска да е (българин или германец).

Общи условия

Активация на акаунт