В мен ли е проблемът ?

  • 10 238
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 759
Здравейте !

Темата не е свързана със семейните отношения , тъй като съм на 23 г. И от доста време / от  започването на студентството / , се промених доста , което вече започвам да считам като проблем и да си задавам въпроса ,, дали всъщност аз не съм сбъркана някъде ,, в сравнение с моя набор .

Ще започна с това , че заради висшето си се преместих от родния град , с цел да започна нов етап и да бъда по-самостоятелна .
Не съм принцеса , живях на общежитие , бях възпитаничка на  бих казала  , интересно и заслужаващо си  времето и парите ВУЗ , което завърших успешно през тази година .

Тъй като досега съм работила само сезонна работа поради именно студентските ми години , сега вече започнах постоянна която бих казала че е близко по специалността , въпреки че обхвата е много широк и предполага широко развитие .
Може би беше късмет , не знам , но се радвам че работя това за което съм учила , а не съм като масовите ми набори - свободни електрони , чудещи се къде да се хванат или на коя бригада да отидат , за да слугуват на американците .

Нямам приятел , не съм и имала , което също смятам вече че е проблем .
Не ме вълнуват вече дискотеки и кафета , минах тези периоди когато нямах годините и лудувах / започнах с тях на 15 и продължиха до 20 години / , не ми е интересно да се напия , напуша , да взема наркотици или преспя с някой за спорта .

За годините ми , даже мъжете с които съм спала се броят на двете на ми ръце , което според приятелки  е смешно и трябва да са повече .

Приятелки използвам в изтечението , но всъщност нямам .
Именно защото съм с по странен характер / скорпион съм / и нямам търпение да търпя на някого цирка , ако не ми е по вкуса .
Повечето от момичета с които дружахме преди , вече са семейни , и омъжени , други бременни , а трети продължават да са на нивото на което бяха и преди 8 г .

Аз не обичам децата и не са ми приоритет , изключително ме дразнят и не мисля  че щом съм родена жена , трябва Задължително да родя , видиш ли за да оставя нещо след себе си .

Тук мнението ми не е прието от много и може би това също е причиня да не намирам сродни души .

Не спортувам , скучни са ми , обичам да чета , а сега и съм се отдала на работата , която в цяла България сигурно работят не повече от  5 човека , което допълнително ме стимулира да се надграждам и усъвършенствам в нея .
Въпреки това , не искам това да ми е работата на живота , защото имам мечта която искам да сбъдна .

Лошото е че , не намирам разбиране нито от родители , нито от който и да е друг , тъй като мечтата ми е свързана отново с работа , но и с много пътуване по море , което отново се приема като нещо НЕ за жена .

А аз просто искам да бъда самостоятелна , а не в тежест на родителите си .
Сега взимам една заплата от 800 лв , които не ми стигат за нищо - квартира , кола , за мен .......

Имам сестра която сега е в8 клас , и родителите ми трябва да издържат нея, а не мен .
Тежи ми много , когато се налага да искам пари от тях , на тези години .

А ако постигна мечтата си , бих имала достатъчно възможности да си взема апартамент , по- хубава кола и да им помогна и на тях .

Тежи ми , че нямам с кой да споделям , имах приятел който приемах за наистина такъв , но след като му споменавам за сегашната си работа , за това как виждам живота си и общо взето как живея , от него усещам едно презрение и едва ли не присмех .

В мен ли в проблемът , Вие били ли сте в подобни ситуации в които няма на кой да споделите как минава денят Ви / живея сама , по телефона ми звънят само нашите , друг не се интересува от мен / , няма кой да Ви подкрепи в мечтите които имате , няма на кой да подарите на една дъвка както се казва ?

Знам , че трябва да се променя , да започна пак да излизам и да се забавлявам , но как да стане ?
В момента в колектива аз съм най-малката , останалите са над 40 г , как да започна да се чувствам на годините на които съм , а не по-възрастна както от много време е ??

Дали проблемът се корени в това , че имам една несподелена любов , на която много се надявах , уви не получих обратен отговор ....

Дали проблема е в това че съм прекалено претенциозна и принцеса , и затова сега стоя сама всяка вечер ?

Не ме разбирайте погрешно , НЕ се чувствам самотна , даже ми е добре , просто понякога имам нужда да поговоря с някого ,  без да ми се изсмее и да каже ,, ти луда ли си , я си стой тук къде ще ходиш навън в другите държави ,,!?

Знам че е по- лесно да се прихванеш към някого , да му народиш деца , да не завършиш образованието си , а да се посветил на тях , но като станеш на 40 и се обърнеш , докато децата вече са тръгнали по своите пътеки , какво чувство поражда това в една жена ?
Да, изпълних мисията си , ами сега ??
Тепърва студентка , да натрупва стаж . Защото няма и един ден труд в живота си , и така ли ще мине живота ??

Аз просто искам да съм различна , не желая да оставя дете след себе си , а бизнес който ще бъде единствен по рода си за България , така че след време това да остане след мен , което да отваря много възможности  , отколкото  едно или две деца / които Да родя и всъщност да съм ги направила защото така ТРЯБВА , а не защото искам .   / .

Съжалявам ако е дълго , отегчително или звучи като циврене .
Просто исках да споделя и да видя дали и сред Вас има такива като мен .

# 1
  • Мнения: 17 407
Има, но за тях се смята, че не могат да си направят сметката. Семейство, стабилен мъж, децата, манджите....
Сега ще ти кажат, че на 40 ще се усетиш.
Grinning

# 2
  • Мнения: 3 250
Ще дойде времето когато ще имате вътрешна необходимост от деца. Може да е след пет месеца, може и да е след години.
Сега никоя не ражда деца, защото трябва.
За работата зад граница родителите се притесняват, защото виждат опасност за вас.  Не осъзнават,в в собствената ни страна стават същите неща.
Хубаво, че имате мечти, сега се работата тъкмо ще прецените колко са изпълними.
След година- две може да сте на работа в България, на която да държите много, може и да сте семейна.
На тези години плановете се променят, не се тормозете чак толкова.

# 3
  • Мнения: 248
Извинявай не се включвам по въпрпса а просто ми направи впечатление изказването , че искаш да оставиш след себе си бизнес, а не някво дразнещи деца....и на кой ще го оставиш този бизнес или искаш да те погребат с него ? Ако има кой разбира се Wink Ок съм с това, че има хора, които не искат да имат деца, но ти по скоро слагаш някакъв бизнес пред децата ( почти всички богати бизнесмени имат и деца ) , което е много глупаво за мене бизнеса ще те храни, ще те удоволетвори по някакъв начин , но няма да ти даде щастието, което детето може Simple Smile
Казвам ти това, защото донякъде мислех катп тебе всмисъл исках да постигна много неща и чак тогава деца може би към 30/35 , но живота ме изненада на 23 съм с бебе на 7 месеца . Не беше планирано,не го исках , но не бих и направила аборт и да убия един живот......Сега той е моя живот с една усмивка ме кара да забравя всички трудности той ми даде смисъш да живея и сила да се боря още повече зс това, което искам за да може един ден той да има всичко мое Wink

# 4
  • Мнения: 8 759
А ако нямам деца , това по-малко жена ли ще ме направи ?
Защото от разговорите , това разбирам.

Затова имам сестра , на нея да го оставя , Звездичке9 . Simple Smile

Разбирам , че като дойде сляпата неделя , няма накъде .
Но някакси не е това за мен .
Знам че съм млада и наивна , след време всички казват че ще мисля другояче , но все пак за момента е така ......

# 5
  • Мнения: 17 407
може децата й да нямат интереси в нейната област.

# 6
  • Мнения: 248
Щом е така следвай това,което искаш не трябва да се интересуваш от мнението на хората и какво те искат,правят и очакват от теб просто не изключвай децата изцяло ..не знаеш колко радост и сила ще ти дадът Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 250
Така са те, първо дразнещи, а после не можеш да им се нарадваш.

# 8
  • Мнения: 3 682
А ако нямам деца , това по-малко жена ли ще ме направи ?
Защото от разговорите , това разбирам.

Затова имам сестра , на нея да го оставя , Звездичке9 . Simple Smile

Разбирам , че като дойде сляпата неделя , няма накъде .
Но някакси не е това за мен .
Знам че съм млада и наивна , след време всички казват че ще мисля другояче , но все пак за момента е така ......
Нормално е на тези години да мислиш така. Сина ми е на 21 и той като теб се е отдал на работата (програмист е), на полезното хранене и на фитнеса. Приятелка няма и не иска да има, казва, че не му трябва, защото ще му харчи парите, но аз не се притеснявам, защото след някоя и друга година ще си промени мисленето и приоритетите си.

# 9
  • Мнения: 3 250
може децата й да нямат интереси в нейната област.
Изпити, оценки, дипломни работи, амбиции, несподелена любов,планове, мечти - студентска му работа.
Животът с неговите възможности и изисквания ни променя.

# 10
  • Мнения: 17 407
Кой знае.
Аз например, виждам само у дъщеря си потенциал да доразвие постигнатото и единствено по рода си, но тя не желае, не е натам ориентирана. Намирам си другаде последователи и това е Simple Smile
Това не ме прави по-малко удовлетворена от личните  и общи успехи.
Верно, че може би заради възрастта звучи несериозно, има време да си извърви пътя.

# 11
  • Мнения: 671
Не, нямаш проблем. Прости си си ти и това е. На този етап мислиш така и това за мен ок. А и как да се насилиш да си друга като не го чувстваш. Бъди си такава и толкова. Аз съм семейна с 2 деца, не реализирана в служебен план.....средностатистическа домакиня 😆 Ами пак съм неразбрана от 99% от познатите ми хора.
То пък и не е задължително да ни разбират. А приятели и половинка може би ще срещнеш по нататък в живота си. Звучи млада. Горе главата и си живей живота както го усещаш.

# 12
  • Мнения: 18 530
На 23 аз лично работех за пари, сравнително добри, харчех ги по заведения и купони и край мен вечно имаше навити мъже. Не знам ти как така си сама на 23, затова не мога да дам нормален съвет - много сме различни.

# 13
  • Мнения: 4 411
На 23 е нормално да не искаш деца. Сега е времето да пътуваш, да работиш това, което ти доставя удоволствие и да започнеш да градиш нещо.
Освен да си намериш по-добри приятели, друго не виждам какво би направила на този етап. След време, ако срещнеш голямата любов, може и да решиш да имаш деца. Сега не го мисли, Ами си живей живота.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 775
Да, в теб е проблемът. Казвам като човек, който е завършил от- до образованието си и се е бъхтал в тая насока, "без да се прихваща към някого на онзи етап да го връзва с деца." Уточнявам, защото има някакво пренебрежение в поста ти, а се оплакваш от такова.

На мен лично ми звучиш маниакално, егоманиашко и същевременно малко скучно, но с претенции за особеност и открояване. Да са те минали 10 човека на 23 и никой да не се е завъртял покрай теб за нещо повече, щом не си имала приятел, също не е нормално. Работата, която само петИМА, а не пет човека работят в България, се заплаща с 5800, а не с 800.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 21:47 от The Catcher in the Rye

# 15
  • Мнения: 3 250
Защо с лошо?
Какви са числата в интимния живот си е нейната работа.
Защо никой не се завъртял - причини всевъзможни.
Хайде сега излиза - толкоз те....,  пък никой не те взе.

# 16
  • Мнения: 18 530
Че кой говори някой да те "вземе" на 23? Аз бях само по купони и заведения и никакви сериозни връзки тип семейство не са ме вълнували. Но само работа и да стоя вечер вкъщи - никога не ми се е случвало. Пълна скука би било за мен.Затова виждам, че авторката е коренно различна от мен и не знам какво иска.

# 17
  • Мнения: 3 250
Не беше към Бианка,
 а към госпожата с минаването.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 348
 Звучиш ми мнителна и предубедена. И това ти е проблема. И това, че си твърде заета да се сравнявашъи оценяваш на фона на другите.

Ти кариера, те семейства. Е и?
Аз имах дете, по време, когато всичките ми приятелки още не бяха имали сериозно гадже. Сега те имат малки деца, а аз съм се фокусирала върху желанията и кариерата си, защото ми мина времето да гледам деца. И пак сме близки. По различен начин, но близки.

# 19
  • Мнения: 14 966
Авторката още търси себе си.

# 20
  • Мнения: 3 250
Сравненията и оценката спрямо останалите са българска черта. Но това не е мнителност, а недостатък.   
Сега, който никога не го е правил да излезе напред.

# 21
  • Мнения: 17 407
На 23 всички звучат така, към момента, не когато ние сме били на толкоз.
На моя приятелка синът й се вижда президент. Моите младежи до един витаят, но пък са и мързеливи.
По-кротко Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 8 348
О, сравнявам се, но целенасочено. И не се влияя от това сравнение, а се самоанализирам чрез него. И за да не прозвуча твърде сериозно и спечено, гледам и си казвам, е така не бих живяла, и слава богу. Или това искам и аз, ама на, живот. Но не очаквам другите да са кото мен, за да сме добре заедно.
А мнителност имах предвид, заради коментара и какво си мислели другите, включително приятеля, за нея.

# 23
  • Мнения: 8 759
Catcher ,

За заплатата - като за човек без опит  , толкова ми дават .
А докато натрупам опита , колегите ми взимат въпросната ми спомената от теб и повече  .

Тук не ми е толкова за парите , колкото да се науча на материята .
Със сезонната работа преди , 5к взимах за седмица и половина  , и се наживях именно тогава .
Израстнала съм  в Слънчев бряг, мислиш ли че не съм видяла всичко там , което родителите се страхуват към днешна дата да не  се случи на децата им ?

 

# 24
  • Мнения: 3 250
Абсолютно съм сигурна, че има неща, които не си видяла. И най-добре никой да не вижда.
Ако си представяш безкрайни и необуздана купони като нещо страшно,
Страшно е да се събудиш на улицата с един бъбрек. Извинявам се за така бруталния пример.

# 25
  • Мнения: 18 530
Кажи каква е сезонната работа, да знаят всички къде да взимат добри пари Simple Smile

# 26
  • Мнения: 15 619
 Имаш мечта, но нямаш куража да я следваш, защото... тук не съм сигурна, че разбрах добер причините - баща ти и майка ти издържат сестра ти, получаваш 800 лв. заплата, не искаш да слугуваш на американците, но искаш да обикаляш света... Всеки втори е така.
Съветвам те да не се сравняваш с който и да било, по каквито и да било въпроси.  А ако имаш цел, а не някакъв приятен на вид сапунен мехур, който си отглеждаш, ама не смееш да пипнеш, за да не се пукне, върви напред. Понякога стъпките са на едно място, но поне се движиш, не закърняваш. Понякога са мънички, но някои са огромни и се случват само, защото не си спирала преди това.

# 27
  • Мнения: 3 682
Кажи каква е сезонната работа, да знаят всички къде да взимат добри пари Simple Smile
Тя е само за богоизбрани, а това са само 5 човека в България.

# 28
  • София
  • Мнения: 24 839


Аз просто искам да съм различна , не желая да оставя дете след себе си , а бизнес който ще бъде единствен по рода си за България , така че след време това да остане след мен , което да отваря много възможности  , отколкото  едно или две деца / които Да родя и всъщност да съм ги направила защото така ТРЯБВА , а не защото искам .   / .

Съжалявам ако е дълго , отегчително или звучи като циврене .
Просто исках да споделя и да видя дали и сред Вас има такива като мен .

Не разбрах, тоя бизнес, който ще оставиш след себе си, на кого ще подариш? newsm78
Кой ще продължи мечтата, която си започнала? newsm78
На кого ще отвори многото възможности или каквото и да било? newsm78

Бизнесът се движи от хора и особено частният иска отдаденост.
След теб, кой ще се отдаде на чуждия бизнес като на свой?

Не схващаш ли, че в момента, в който гушнеш букета, бизнесът просто ще бъде разграбен и продаден за жълти стотинки от наемниците?
То, вярно че си млада, ама някак силно незряла си останала. Peace
Огромна разлика има между това да си различна и да се напъваш да бъдеш различна............

# 29
  • Мнения: 3 250
Стига де, ще порасне, ще си промени идеалите. Или пък няма.
Никой не знае.
Ама сега дай да й се нахвърлили - на кого е направила лошо.

# 30
  • София
  • Мнения: 17 775
Не беше към Бианка,
 а към госпожата с минаването.
Добре, лельо (просто подозирам, че си ми леля, не за друго)
Кое е лошото, точно така си е. "Числата в интимния живот, като са си нейна работа", да не ги коментира по форумите и да ги включва в картинката.

Но все пак ще отговоря- имала съм точно такива моменти. Бях заминала за нещо, свързано с "кариерата" (самото название звучи смешно на този етап), бях си сама по това време, прибирах се късно вечер и си правех мои неща. Рядко излизах като цяло. И бях на 24 май. Ми не ми беше зле тези 8-9 месеца.
Просто не можеш да си надвиеш на крастата, че другите хора вървят по друг път, а ти не можеш по него.
Не защото имат деца на 20 и малко, а просто са ориентирани към друг тип връзки и отношения.
Това, което чувстваш, е самота, не друго.

Дали мисля, че не си видяла всичко. Мисля, че на невръстна възраст си била в блатото от пияни фустички, мамини синчета и утайчести грандоманчета на Слънчака. Отвъд това- има живот, простиращ се маалко по- високо. И хайде, ще ти се вържа на измислиците- с 5 бона на седмица що не задели за сестра си и родителите си или за себе си, че сега да не им просиш пари, като ти тежи..

# 31
  • Мнения: 8 759
Защото бързах да грабя от живота и да го живея , без да мисля за друг освен за себе си .
Бързах да порастна , и смятах че всичко което лети се яде .
Всичко което блести е злато ,
Уви .



# 32
  • Мнения: 3 250
Нужно ли е да доказвам, че нямам сестра,  за да няма как да съм нечия леля. От любопитство питам.

# 33
  • София
  • Мнения: 17 775
Може и аз да имам сбъркана ценностна система, ама на 15 не знам какво е това "грабене от живота".
Нпма да питам каква е сезонната работа.

# 34
  • Мнения: 30 802
Спокойно, така отстрани изглеждаш като абсолютно стандартна 23-годишна. Само че средата ти е, как да кажа, мъничко махленска. Намери си друга среда, ако около теб са само жени, които си зарязват следването, а заможните мъже са само мутроподобни.

И една тайна: ако искаш и кариера, и семейство, ще трябва да мислиш в насока как да имаш брак с човек като теб - амбициозна порода.

По отношение на децата - и аз на 23 така разсъждавах. Обаче накрая имам три деца. Аргументите бяха - някой ден може да съжалявам, че не съм имала, но е малко вероятно да съжалявам, че съм имала.

Сега за мечтата - сядай си на задника, бачкай 10 години с повишаване на опита и заплащането и тогава говори за наливане на пари в мечта. Като видиш дали е реалистична.

Ок си, общо взето, не си специална снежинка. Ама си смени средата.

Седни и си помисли какво искаш от мъжете и връзките, защото има какво да ти дадат и не всичко е махленски кифли и батки.

# 35
  • Мнения: 3 250
Ами понякога това гребане води до пренасищане и после по-обикновеничлите неща не радват.
Не е за постоянно, което е единственото хубаво в случая.
Стига с тези намеци за проституция

# 36
  • Мнения: 8 759
Е, ако бях проститука едва ли щях да имам такова смешно число .
Близко е до логиката.

Плавах по море  , това работих Simple Smile

# 37
  • Мнения: 15 619
Спокойно. Ей сега ще се изсипят още. Те ще ти кажат къде си сбъркала още от засукването насам.

# 38
  • Мнения: 30 802
 По круизни кораби ли? Какво друго, едва ли е било нефтена платформа.

Ами не е лоша работа, какво й е?

# 39
  • Мнения: 3 250
Попитах, не защото го мислех, а за да престанат.
Сега, като част от нас ти казаха, че не си ненормална, а друга че не си ок по ред причини, това какво промени?

# 40
  • София
  • Мнения: 8 348
Ами имашэси приоритети и това е нормално. И не това, че искаш бизнес, а не деца те прави различна, а това че се мислишэза уникална.

Приятелите не е задължително да мислят като теб за всичка, а да държат на теб, въпреки разликите. Ти си се отделила от тях, защото са ти станали посредствени, деца, мъже, а ти уникална кариера....

Между другото преди два дни се сетих за уникален бизнес без конкуренция, ама още не съм започнала да режа връзки с приятели и да се отказвам от детето.

# 41
  • Мнения: 3 250
Тя няма дете, как да се откаже от него. Има представи за дете, за бизнес.
И аз имам представа за Марс - вярно не съм ходила, но трябва ли сега с тежката критика.

# 42
  • Мнения: 30 802
Впрочем на 23 тъкмо влиза във възрастта, когато започват да се губят много приятели. Когато имаш деца, се раздалечавате с голяма бързина, просто ежедневието става друго.

И още един съвет: не отписвай децата. И не се вбивай в кариера. Това, на което му викаш кариера, може да е доста голяма безсмислица.

Прочети историята на Елизабет Холмс и Теранос. И какво като е без деца? Вече не е и млада...светът ще я запомни с голямата издънка.

Сега си млада и искаш нещо уникално, но още един съвет: за живот с постижения ще ти трябва голяма доза нормалност. Не откривай топлата вода, не отхапвай големи залци. На младини всичко ти се струва уау, ама хората вече са открили нещата и акулите ще изядат такива малки рибки като теб, дето вирят перки. Кротувай, подреди си живота, не се прави на интересна и успехът ще дойде, ама постепенно.

Както казах, на 23 е рано за деца за жена с образование. Ако имаш образование и амбиции, времето за деца е между 28 и 35. Обаче си намери съпруг. Това е важно. Полезно е за успехите, ако намериш правилния човек.

# 43
  • Мнения: 17 407
Да отгледаш деца не е най-голямата смислица, хеле простотите с предаването на професията и бизнеса. Що народ е опропастил така родителски амбиции, надежди, пари, животи.

# 44
  • Мнения: 3 604
Здравейте !

Темата не е свързана със семейните отношения , тъй като съм на 23 г. И от доста време / от  започването на студентството / , се промених доста , което вече започвам да считам като проблем и да си задавам въпроса ,, дали всъщност аз не съм сбъркана някъде ,, в сравнение с моя набор .

Ще започна с това , че заради висшето си се преместих от родния град , с цел да започна нов етап и да бъда по-самостоятелна .
Не съм принцеса , живях на общежитие , бях възпитаничка на  бих казала  , интересно и заслужаващо си  времето и парите ВУЗ , което завърших успешно през тази година .

Тъй като досега съм работила само сезонна работа поради именно студентските ми години , сега вече започнах постоянна която бих казала че е близко по специалността , въпреки че обхвата е много широк и предполага широко развитие .
Може би беше късмет , не знам , но се радвам че работя това за което съм учила , а не съм като масовите ми набори - свободни електрони , чудещи се къде да се хванат или на коя бригада да отидат , за да слугуват на американците .

Нямам приятел , не съм и имала , което също смятам вече че е проблем .
Не ме вълнуват вече дискотеки и кафета , минах тези периоди когато нямах годините и лудувах / започнах с тях на 15 и продължиха до 20 години / , не ми е интересно да се напия , напуша , да взема наркотици или преспя с някой за спорта .

За годините ми , даже мъжете с които съм спала се броят на двете на ми ръце , което според приятелки  е смешно и трябва да са повече .

Приятелки използвам в изтечението , но всъщност нямам .
Именно защото съм с по странен характер / скорпион съм / и нямам търпение да търпя на някого цирка , ако не ми е по вкуса .
Повечето от момичета с които дружахме преди , вече са семейни , и омъжени , други бременни , а трети продължават да са на нивото на което бяха и преди 8 г .

Аз не обичам децата и не са ми приоритет , изключително ме дразнят и не мисля  че щом съм родена жена , трябва Задължително да родя , видиш ли за да оставя нещо след себе си .

Тук мнението ми не е прието от много и може би това също е причиня да не намирам сродни души .

Не спортувам , скучни са ми , обичам да чета , а сега и съм се отдала на работата , която в цяла България сигурно работят не повече от  5 човека , което допълнително ме стимулира да се надграждам и усъвършенствам в нея .
Въпреки това , не искам това да ми е работата на живота , защото имам мечта която искам да сбъдна .

Лошото е че , не намирам разбиране нито от родители , нито от който и да е друг , тъй като мечтата ми е свързана отново с работа , но и с много пътуване по море , което отново се приема като нещо НЕ за жена .

А аз просто искам да бъда самостоятелна , а не в тежест на родителите си .
Сега взимам една заплата от 800 лв , които не ми стигат за нищо - квартира , кола , за мен .......

Имам сестра която сега е в8 клас , и родителите ми трябва да издържат нея, а не мен .
Тежи ми много , когато се налага да искам пари от тях , на тези години .

А ако постигна мечтата си , бих имала достатъчно възможности да си взема апартамент , по- хубава кола и да им помогна и на тях .

Тежи ми , че нямам с кой да споделям , имах приятел който приемах за наистина такъв , но след като му споменавам за сегашната си работа , за това как виждам живота си и общо взето как живея , от него усещам едно презрение и едва ли не присмех .

В мен ли в проблемът , Вие били ли сте в подобни ситуации в които няма на кой да споделите как минава денят Ви / живея сама , по телефона ми звънят само нашите , друг не се интересува от мен / , няма кой да Ви подкрепи в мечтите които имате , няма на кой да подарите на една дъвка както се казва ?

Знам , че трябва да се променя , да започна пак да излизам и да се забавлявам , но как да стане ?
В момента в колектива аз съм най-малката , останалите са над 40 г , как да започна да се чувствам на годините на които съм , а не по-възрастна както от много време е ??

Дали проблемът се корени в това , че имам една несподелена любов , на която много се надявах , уви не получих обратен отговор ....

Дали проблема е в това че съм прекалено претенциозна и принцеса , и затова сега стоя сама всяка вечер ?

Не ме разбирайте погрешно , НЕ се чувствам самотна , даже ми е добре , просто понякога имам нужда да поговоря с някого ,  без да ми се изсмее и да каже ,, ти луда ли си , я си стой тук къде ще ходиш навън в другите държави ,,!?

Знам че е по- лесно да се прихванеш към някого , да му народиш деца , да не завършиш образованието си , а да се посветил на тях , но като станеш на 40 и се обърнеш , докато децата вече са тръгнали по своите пътеки , какво чувство поражда това в една жена ?
Да, изпълних мисията си , ами сега ??
Тепърва студентка , да натрупва стаж . Защото няма и един ден труд в живота си , и така ли ще мине живота ??

Аз просто искам да съм различна , не желая да оставя дете след себе си , а бизнес който ще бъде единствен по рода си за България , така че след време това да остане след мен , което да отваря много възможности  , отколкото  едно или две деца / които Да родя и всъщност да съм ги направила защото така ТРЯБВА , а не защото искам .   / .

Съжалявам ако е дълго , отегчително или звучи като циврене .
Просто исках да споделя и да видя дали и сред Вас има такива като мен .
Нормална си.

# 45
  • София
  • Мнения: 8 348
Тя няма дете, как да се откаже от него. Има представи за дете, за бизнес.
И аз имам представа за Марс - вярно не съм ходила, но трябва ли сега с тежката критика.

Е отказва се от потенциално дете.

Аз мога да покажа размах и да се откажа от готово такова. Малко се разваля ефекта от факта, че е минал 20 ама ще мижим по въпроса.

# 46
  • Мнения: 2 807
Следвай мечтите си сега. След време може да промениш живота си. Успех.

# 47
  • Мнения: 3 250
Ааа никакво мижене. Не може.така и Stuck Out Tongue Winking Eye
Като се намерят с нейния бъдещ пак ще приказваме.
Сега да я корим няма за какво.
На никого лошо не прави. Само да си мисли, за да не си прави сама лоши услуги.

# 48
  • Мнения: 3 025
Разбираемо е да не искаш деца, от кой да ги искаш, след като си сама? А и на 23 години е нормално други да са приоритетите ти. Но като цяло ми се струва, че има някакъв проблем в теб. На 23 години да не ти звъни друг, освен родителите ти, не е нормално.

# 49
  • Мнения: 30 802
Не че нещо, ама кой звъни в 21 век, всички се уговарят в чат и социални мрежи.

# 50
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз звъня. Много миналовековно от моя страна.

Ами като те не ти звънят, звъни им ти. Не става само другите да те търсят и да се интересуват от теб.

# 51
  • Мнения: 3 025
Не че нещо, ама кой звъни в 21 век, всички се уговарят в чат и социални мрежи.

Става въпрос, че никой друг, освен родителите и не се интересува от нея. На 23 години да нямаш никакви приятелки ми е странно, а и да не си имала връзка до сега? Много отшелнически живот ми се струва води за годините си. Доста скучен. Подобно на старите моми след 40... нямат си нищо и никой и единствената им радост е да хранят котките пред блока.
Аз като си спомня на 23 как съм била...време съм нямала за себе си от виждания с приятелки и "голяма" любов съм имала (за тогава). Не ми се струва нормално никой да не се интересува от теб, значи в теб има нещо " криво" за поправяне.

# 52
  • Мнения: 30 802
Това също е нормално в днешно време, хората се интересуват главно от себе си. А ако приятелките й са омъжени с деца, още по-нормално е въобще да не се сещат за нея, щото след ден с дете/деца не ти е до това да питаш как е дружката-госпожица, а да заспиш в ступор на дивана.

На 23 не са ли още студентки?

# 53
  • Мнения: 2 052
Липсва ти емоционален опит, или по-точно той изостава спрямо годините ти. Тази несподелена любов ти е трудно да я видиш в перспектива, а и вероятно е най-близкото ти преживяване до реална връзка. На този фон е нормално да не приритваш за деца.
Желанието за брак и деца за много жени, включвам и себе си в това число, не са принципни, а породени от отношенията с конкретен човек. И е нормално при сегашната ти ситуация да мислиш, както мислиш,  също както ще е нормално, ако в една щастлива, пълноценна връзка изведнъж ти дойде друг акъл. Не е задължително,  но никак не е невъзможно.

# 54
  • Мнения: 9 196
Щом всички ти казват, че целите и поведението ти са смешни и абсурдни, най-вероятно да са прави. Ако е един, двама - айде, ама всички ...

За какво са ти тия "мечти", да работиш по корабите, да не искаш пари от вашите и да си купиш кола, след като ще си сама, като куче?

# 55
  • София
  • Мнения: 8 348
Е айде сега, смешни и абсурдни. Има си цели момичето, браво на нея. Просто да не си мисли,че те я павят уникална и да спрехда очаква близкитеъи да се отнасят с нея, като с ВИП, защото имала цели.

И да, живота често изненадва и в едшн момент искаш едно, а вследващия това едно, ама и друго някое.

# 56
  • Мнения: 5 134
Звучиш самотна и тревожна, пишеш основно за миналото, за бъдещето и за другите. Добре би ти се отразило, според мен, да се фокусираш върху себе си и върху настоящето, да се занимаваш и ангажираш с неща, които да ти носят автентична вътрешна наслада. Научи се да живееш със себе си, без особено внимание какво мислят другите за мечтите ти и дали са им смешни. На 23 всичко най-хубаво тепърва предстои. Успех!

# 57
  • София
  • Мнения: 4 294
За мен децата са всичко. ОБОЖАВАМ ги! Всички! Аз искам дете от 20-годишна (е, естествено не бях толкова изкукала, знаех, че е  отговорност и в крайна сметка родих на 30г) Още от мъничка се заигравах с дечурлигата по градинките и непознатии в автобусите и тролеите и и си съчинявах приказки да ги омайвам. Че работя детска учителка не е учудващо, нали Simple Smile
Но! Ти щом искаш друго си го живей. Какъв е проблемът? Че Пенка, Драганка и Иванчо не мислели така. Ами... добре. На теб какво ти пука? Следвай мечтите си, чувствай се добре, както ти го разбираш! Ти живееш този живот! А дали някога ще почувстваш необходимост от дете това не мога да кажа. НО! Това не  бива да те плаши, бъди себе си. Нормална си си, за мен е странно, но ЗА МЕН. Аз не живея твоя живот и не съм в твоите обувки. И в това е смисълът - всеки човек е индивидуален, със свободна воля и различни стремежи и копнежи. И трябва да ги следва, иначе попада в матрицата и се превръща в поредния неувлетворен човек. Пак казвам, след 3 години може да  намериш човек, с когото да остареете и да имаш 4 деца от него (напук на всичко и всички) или да обиколиш света, да станеш от най-влиятелните хора  и да си най-щастливият човек на земята сама. Това никой не го знае и всеки, който се опитва да те обясни кака трябва ти да се чувстваш, кое е правилно за теб и как не си щастлива щом.................................................................... (тук може да е всичко: от ядене на сладолед и пиене на бира до скачаща с парашут) е меко казано не прав

# 58
  • Мнения: X
Авторката звучи като повечето свои връстници- все са уникални, различни; диаманти и брилянти, еднички по размер и прелест... Все се мислят за по-умни от обкръжението си, а някои отиват и по-далеч в представите си за извънземните интелект и потенциал, които са развили(защото те не са им вродени- техният висш ум сам се е развил). Ако се държи темерутски и постоянно упреква приятелите си за “погрешните” им житейски избори и натяква и натрапва превъзходството на своите възгледи за живота и се самоизтъква е съвсем разбираемо защо никой не би я потърсил принцесата, която очаква всички да и се кланят и да я търсят, докато тя презира начина им на живот. И за какво да си говорят, като всичко и е скучно и безинтересно?
Просто всяко нещо идва с времето си. Има жени и с образование, и с кариера, и с деца, и със съпруг, и приятели, и апартамент, и кола... Освен надута, авторката звучи и меркантилна- иска апартамент и кола. Висши ценности. А кой ли ще я намери и ще се погрижи за нея като приключи земния си път, ако продължава да се развива с тези идеали? Или сестра и е безсмъртна и също като кака си е решила да не създава свое семейство, за да се отдаде на бизнеса на сестра си 😄
Съветвам авторката да прави генерални изводи за житейските си цели едва след като излезе от самотната емоционална дупка, в която е изпаднала. За момента е нормално “гроздето да е кисело”. И да бъде малко по-толерантна към заобикалящия я свят.

# 59
  • Мнения: 4 411
Не е нужно да е сама като куче. Нима в живота съществуват само мъжа и децата? Нека си поживее, пък като стане на 27-28 може да е на друго мнение.

Моя племенник се роди точно една година преди дъщеря ми. Гледах го като полезно изкопаемо. Някакво такова дето се гъне на всички посоки като го гушнеш, реве, ама само то си знае защо реве. Е и майка му де. Чудех се пък тя от къде може да знае, че бил гладен, наакан и т.н., като реването му все едно и също. Струваше ми се супер далечно да имам някой ден и аз такова ревящо в къщи. Е след една година точно всичко се промени. И ревящо имах, и знаех за какво точно реве и живота си бих дала за нея.

Три години по-рано пък въобще не си мислех за мъж, сватба, да живея с някого. Харчех на воля, живях, ходих и накрая си седнах на задника, дето се вика. Ама сега, за да ме накараш да отида на дискотека, трябва да ми опреш пистолет в главата. До толкова съм се находила. Познавам обаче хора, които не са живели, когато им е било времето и сега само се чудят на кого да пробутат децата, та да се почувстват за малко на 17-20. Ама сутринта главата ти е като гръмнал бойлер, а детето се е наспало и си чака своето. Всичко е с времето си.

# 60
  • Мнения: 30 802
A, моля - търсим на кого да си пробутаме децата, за да се почувстваме за няколко часа като бели хора и да си чуем мислите. Не да бръмчим по дискотеки:)

# 61
  • Мнения: 1 294
Оставям и аз тук моите 5 стотинки в темата.

alethea, ти оплакваш ли се, хвалиш ли се, не ми стана много ясно?

Така като чета писанията, моето предположение е, че след курcантстването в морското, авторката е назначена някъде на щат във флота. Напълно е възможно на служба наистина особенна (флот е все пак) ама заплатите не са чак много дебели. Тя пък си мечтае да се реализира по-добре, я на чужд кораб, я като капитан нещо, я офшор. Ами, дай боже всеки му, дето се вика.

Аз спирам да я мисля, в тази професия поне мъже не липсват. Ще се харесат с някой и ще си народят 2-3 дечица.

Единствено ми се иска, да не се опитва да звучи чааак толкова помпозно и претенциозно,  хем не и се получава пък разваля доброто впечатление.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2018, 15:17 от palachinka

# 62
  • Мнения: 9 196
Не е нужно да е сама като куче. Нима в живота съществуват само мъжа и децата? Нека си поживее, пък като стане на 27-28 може да е на друго мнение.



Не е нужно, но е, очевидно от думите и. Пък като живее живот на отшелник, с идеали скъпа кола, следващата тема ще е - сама на 30?

# 63
  • Мнения: 8 759
Благодаря за критиките .

# 64
  • Мнения: 671
Благодаря за критиките .

Човек трябва да понася критика.
Да не очакваше всички да те подкрепят и да те галят с перце.
Аз ако се вслушвах или поне обмислях критиките, щях да си спестя много беди.
Успех във всяко начинание! Simple Smile

# 65
  • Мнения: 5 246
Брей, а гоня 33тата година, а имам твоите 10 бройки.
И каква е тази длъжност за 800 лв, а работят само 5 човека ...
Не съм чела отговорите.

# 66
  • Мнения: 30 802
Впрочем един съвет - когато разни тетки ти говорят, че ти е време да родиш, да не вземеш да ги приемаш вътрешно? Те така си мъмрят, да се намират на приказка. Сега ти е точно време да работиш, имаш мин. 5 години. Хич не е нужно да се отказваш от перспективна работа, само защото някоя леля казала, че е време за бебета. Не и пука реално, както казах - на повечето хора не им пука за другите.

# 67
  • Мнения: X
Здравейте !

Темата не е свързана със семейните отношения , тъй като съм на 23 г.
Скрит текст:
И от доста време / от  започването на студентството / , се промених доста , което вече започвам да считам като проблем и да си задавам въпроса ,, дали всъщност аз не съм сбъркана някъде ,, в сравнение с моя набор .

Ще започна с това , че заради висшето си се преместих от родния град , с цел да започна нов етап и да бъда по-самостоятелна .
Не съм принцеса , живях на общежитие , бях възпитаничка на  бих казала  , интересно и заслужаващо си  времето и парите ВУЗ , което завърших успешно през тази година .

Тъй като досега съм работила само сезонна работа поради именно студентските ми години , сега вече започнах постоянна която бих казала че е близко по специалността , въпреки че обхвата е много широк и предполага широко развитие .
Може би беше късмет , не знам , но се радвам че работя това за което съм учила , а не съм като масовите ми набори - свободни електрони , чудещи се къде да се хванат или на коя бригада да отидат , за да слугуват на американците .

Нямам приятел , не съм и имала , което също смятам вече че е проблем .
Не ме вълнуват вече дискотеки и кафета , минах тези периоди когато нямах годините и лудувах / започнах с тях на 15 и продължиха до 20 години / , не ми е интересно да се напия , напуша , да взема наркотици или преспя с някой за спорта .

За годините ми , даже мъжете с които съм спала се броят на двете на ми ръце , което според приятелки  е смешно и трябва да са повече .

Приятелки използвам в изтечението , но всъщност нямам .
Именно защото съм с по странен характер / скорпион съм / и нямам търпение да търпя на някого цирка , ако не ми е по вкуса .
Повечето от момичета с които дружахме преди , вече са семейни , и омъжени , други бременни , а трети продължават да са на нивото на което бяха и преди 8 г .

Аз не обичам децата и не са ми приоритет , изключително ме дразнят и не мисля  че щом съм родена жена , трябва Задължително да родя , видиш ли за да оставя нещо след себе си .

Тук мнението ми не е прието от много и може би това също е причиня да не намирам сродни души .

Не спортувам , скучни са ми , обичам да чета , а сега и съм се отдала на работата , която в цяла България сигурно работят не повече от  5 човека , което допълнително ме стимулира да се надграждам и усъвършенствам в нея .
Въпреки това , не искам това да ми е работата на живота , защото имам мечта която искам да сбъдна .

Лошото е че , не намирам разбиране нито от родители , нито от който и да е друг , тъй като мечтата ми е свързана отново с работа , но и с много пътуване по море , което отново се приема като нещо НЕ за жена .

А аз просто искам да бъда самостоятелна , а не в тежест на родителите си .
Сега взимам една заплата от 800 лв , които не ми стигат за нищо - квартира , кола , за мен .......

Имам сестра която сега е в8 клас , и родителите ми трябва да издържат нея, а не мен .
Тежи ми много , когато се налага да искам пари от тях , на тези години .

А ако постигна мечтата си , бих имала достатъчно възможности да си взема апартамент , по- хубава кола и да им помогна и на тях .

Тежи ми , че нямам с кой да споделям , имах приятел който приемах за наистина такъв , но след като му споменавам за сегашната си работа , за това как виждам живота си и общо взето как живея , от него усещам едно презрение и едва ли не присмех .

В мен ли в проблемът , Вие били ли сте в подобни ситуации в които няма на кой да споделите как минава денят Ви / живея сама , по телефона ми звънят само нашите , друг не се интересува от мен / , няма кой да Ви подкрепи в мечтите които имате , няма на кой да подарите на една дъвка както се казва ?

Знам , че трябва да се променя , да започна пак да излизам и да се забавлявам , но как да стане ?
В момента в колектива аз съм най-малката , останалите са над 40 г , как да започна да се чувствам на годините на които съм , а не по-възрастна както от много време е ??

Дали проблемът се корени в това , че имам една несподелена любов , на която много се надявах , уви не получих обратен отговор ....

Дали проблема е в това че съм прекалено претенциозна и принцеса , и затова сега стоя сама всяка вечер ?

Не ме разбирайте погрешно , НЕ се чувствам самотна , даже ми е добре , просто понякога имам нужда да поговоря с някого ,  без да ми се изсмее и да каже ,, ти луда ли си , я си стой тук къде ще ходиш навън в другите държави ,,!?

Знам че е по- лесно да се прихванеш към някого , да му народиш деца , да не завършиш образованието си , а да се посветил на тях , но като станеш на 40 и се обърнеш , докато децата вече са тръгнали по своите пътеки , какво чувство поражда това в една жена ?
Да, изпълних мисията си , ами сега ??
Тепърва студентка , да натрупва стаж . Защото няма и един ден труд в живота си , и така ли ще мине живота ??

Аз просто искам да съм различна , не желая да оставя дете след себе си , а бизнес който ще бъде единствен по рода си за България , така че след време това да остане след мен , което да отваря много възможности  , отколкото  едно или две деца / които Да родя и всъщност да съм ги направила защото така ТРЯБВА , а не защото искам .   / .

Съжалявам ако е дълго , отегчително или звучи като циврене .
Просто исках да споделя и да видя дали и сред Вас има такива като мен .
Много си млада още....и, пиша го със съжаление, все още си на ниво "Всичко, което хвърчи, се яде!".
Животът дава добри уроци.За който може да ги разгадае и разбере.

# 68
  • Мнения: 5 820
   Ще напиша само един коментар.

   Прочетох, че всички започнаха да се уговарят по социални мрежи и чат. Не мислите ли, че това вече не е нормално? Сигурно съм от малкото хора, които искам някой да ми звънне по телефона, да си поговорим, да се разберем за среща. Нямам фейсбук и не ми трябва фейсбук. Имам viber и това е единственото приложение, което използвам за чат. Тези социални мрежи разбиваха взаимоотношенията между хората. Всички са станали едни зомбита. Като изляза навън, всеки щрака на телефона си.

    Ами като само тя звъни по телефона, а другите въобще не искат да й звънят? Тези хора само чакат ти да им се обадиш. Когато някой не ме търси, приемам го, че не го интересувам изобщо. Защо трябва аз да потърся първа някого? Това не е ли унижение? А този някого никога да не ме потърси по телефона. По този начин досаждам на този човек. Той не иска да има нищо общо с мен. Показва го съвсем ясно, когато не ти се обажда и/или пише по вайбър или друга социална мрежа.

# 69
  • Мнения: 30 802
Мразя да говоря по телефон, мразя да ми звъни. Не харесвам звука, не мога да си обмисля отговора, трябва веднага да отговарям...и затова си ползвам ФЕйсбук от компа за уговорки. На телефона нямам чат, рядко ползвам нет. Уговорките - в писмен вид, че иначе забравям:) а и с деца наоколо не може да се говори по телефон.

# 70
  • София
  • Мнения: 8 348
Сирен, аз съм точно обратното. Хора всякакви.

На виновната не са и казали всички да тича да ражда, аз и не бих. Ако ще да има деца, то не е завсеки.
Единственото, което ще кажа със сигурност, е че приоритетите се ппоменят. Мисленето и нагласата също. Не коренно, но се променят с годините.
Затова е хубаво човек да не взима крайни решения и позиции, да не се окаже прецакан..

Дженифър, ми тя не каза че им звъни, а те на нея не. Каза че никой не я търси, което е различно.
Аз съм търсач, като се сетя, че някой не съм чувала скоро, му звъня. Ама като месеци само аз го правя, взема че спра, дето се вика, схващам намека, макар и със закъснение.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2018, 13:49 от possessed

# 71
  • Мнения: 5 820
   Мнения различни. Приемам мнението на всички. Сетих се, че наистина има такива хора, които мразят да говорят по телефона и по-лесно им е да пишат в социалните мрежи.

   Приятен ден на всички.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не съм изчела цялата тема, отговарям на първия пост.
Съвсем нормално е, според мен, на 23 год да не искаш деца. По-скоро обратното го намирам за нередно. Освен това си мисля, че няма нужда на 23 год да решаваш и да планираш целия си живот. Никой не знае какво може да му се случи и накъде ще го отвее вятърът. Нито знаеш какъв акъл ще ти дойде след 10 год. Човек на 23 и на 33 мисли много различно. Променят се и приоритетите и начина на мислене, и всичко. Така че не се заричай за нищо. Живей си както ти харесва в момента, прави това което сега ти е интересно и смяташ за важно, а какво ще стане нататък само времето ще покаже. Ще го решаваш като му дойде времето.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
На мен ми стана интересно каква е работата, дето само 5 човека я работят, а заплатата е 800 лв Simple Smile

# 74
  • Мнения: 8 949
alethea, аз не разбрах къде точно е проблема...

Добре, не искаш на този етап деца. Както вече ти казаха - приоритетите се променят. Няма нищо странно на този етап така да разсъждаваш, но това обикновено не е завинаги. Някой ден може да решиш друго.

Да оставим децата настрана. Има време и за тях.
По-скоро ти липсва компания в живота. Очевидно е, че трябва вече да зачеркнеш тази стара несподелена любов и да гледаш напред. Според мен ето това ти пречи най-много.

# 75
  • Мнения: 18 298
А ако родителите не одобряват някакви кариерни промени... според мен не ги слушай. Никой не ходи на работа вместо теб, затова си решавай сама. И за децата сама си решавай, това са лични неща. Но не бързай да ги зачеркваш от живота си. Ще решиш по-късно, като намериш мъжа до теб. А мнението на приятелките ти как са малко 7-8 мъже за 23 години... ами явно те подтикват към поведение, което аз дъртофелницата не бих одобрила, защото считам, че крие рискове. Пък и тези приятелки иначе не ти се обаждат, ама за бройката си казват мнението. Лелее, много съм остаряла, добре, ясно.

# 76
  • Мнения: 30 802
Между другото, тия приятелки хубаво я бутат да вдигне бройката, та после хубаво да я одумат. Тия коментари са от типа - муцка, що не си подстрижеш косата, знаеш ли как ще ти ходи къса прическа (и после празнуват, че са те окепазили:)

# 77
  • Мнения: 18 298
Абсолютно. Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 16 194
Не съм изчела цялата тема, отговарям на първия пост.
Съвсем нормално е, според мен, на 23 год да не искаш деца. По-скоро обратното го намирам за нередно. Освен това си мисля, че няма нужда на 23 год да решаваш и да планираш целия си живот. Никой не знае какво може да му се случи и накъде ще го отвее вятърът. Нито знаеш какъв акъл ще ти дойде след 10 год. Човек на 23 и на 33 мисли много различно. Променят се и приоритетите и начина на мислене, и всичко. Така че не се заричай за нищо. Живей си както ти харесва в момента, прави това което сега ти е интересно и смяташ за важно, а какво ще стане нататък само времето ще покаже. Ще го решаваш като му дойде времето.
То всъщност това му е хубавото на живота, че не знаеш какво ще стане next.

С риск да изпляскам още серия клишета, но пиша на база собствен опит:

1. На тази възраст даже е хубаво, че нямаш високи доходи. Малко са хората, които на 23-25 имат емоционалната интелигентност да не позволят на много пари/властта да ги развалят.

2. Бебетата е най-добре да се появат по-близо до 30тата година, тогава имате достатъчно акъл за осъзнато родителство (това го казва човек, родил първото на 21).

3. Пътувай, дори да е за малко пари. Светът е голям и щастието дебне зад всеки ъгъл.

# 79
  • Мнения: 683
Може би проблемът е в прекалената преекспонираност от твоя страна. В общи линии на хората им е все тая кой за какво мечтае и какво му е отношението към децата, като изключим чистото любопитство и клюкарштина. Има обаче хора, които задължително смятат за необходимо да съобщят на целия свят за мнението и намеренията си и да го убедят колко са готини. Прави си каквото искаш, мисли си каквото искаш и недей да осведомяваш другите или да търсиш одобрение. Едно, че не е приятно за събеседника, второ, че за теб е натоварващо и трето, ако един ден си промениш мнението или се издъниш ще си спестиш разговорите “казах ли ти”.

# 80
  • Мнения: 8 759
Вие пък се хванахте за заплатата от 800 лв . А колко беше първата Ваша предвид липсата на опит , в сфера която сте искали да се реализирате ? Едва ли е била нещо изключително .

Споменах че за тези които вече са се доказали , заплащането им е над 5к , стига да не им пречи че ще трябва известен период да са на 800 лв .

В морската сфера е .
Техническо инжерна .


Не твърдя че няма и Преекспониране , може би момента е такъв , щом като и до тук стигнах да искам одобрение от непознати .

КАкто някоя от Вас спомена , всичко е поради пренасищане в един момент , а в другия - от липсата на споделена вече любов .

Казах че не съм и самотна , просто понякога се чувствам сама .
Разбира се че звъня , нямам социални профили , преди бях зарибена и по фб и и инСТАграм , дотолкова че когато сядахме на кафе , вадихме телефоните и започвахме обсъждането на Еди кой си .
Омръзнало ми е , наистина .
Ходих на Еразъм програми и тогава бях наистина щастлива , нови хора , нова държава , емоции , това ме беше заредило за доста дълъг период и се чувствах добре .

За себе си съм разбрала , че пътуването и разнообразяването на гледката / хоризонта е това , от  което имам нужда към момента , а Не с нетърпение да чакам да се напия и да не помня .
Или да родя както са моите приятелки .

Приоритети какво да правя , затова сме различни , иначе скука от еднообразие .


Последна редакция: вт, 11 сеп 2018, 19:33 от alethea

# 81
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
Да, в теб е проблемът.
В писанията си заявяваш единствено собствените си желания, описваш как нямаш с кой да говориш, как нямаш приятели, няма мъж до теб, не обичаш деца, общо взето мислиш само за себе си... и после се чудиш защо се получава така?!

За да получиш грижата и подкрепата на някой - мъж, приятелка, трябва и да даваш. Това май изобщо не ти минава през ума.

Защо някой би се интересувал от мечтите ти? Ти интересуваш ли се от някой друг и неговите мечти? Не оставяш такова впечатление, никак.

# 82
  • Мнения: 18 530
А защо просто не си правиш каквото си искаш? Аз винаги така постъпвам. Големи грешки съм правила, ама поне са си мои Simple Smile Никой не ми ги е сервирал.

# 83
  • Мнения: 9 196
Вие къде я емнахте, да не правела бебета, като тя очевидно не може да задържи връзка и ги сменя/ или я сменят/ често. Какви бебета, какви чудеса. От цялата работа, само това не я грози. Аутсайдерството и високомерието са текущите проблеми.

# 84
  • София
  • Мнения: 17 775
може би момента е такъв , щом като и до тук стигнах да искам одобрение от непознати .

нови хора , нова държава , емоции , това ме беше заредило за доста дълъг период и се чувствах добре .

Не знаех, че си писала за одобрение. Няма да го получиш в подобен форум, а и светогледът ти, честно казано, не е за ръкопляскане, колкото и субективно да е това.
Имам усещането, че не можеш да си задържиш мислите върху едно нещо, а не, че обичаш разнообразието. Сякаш минаваш по повърхността на събития, случки и хора и се зареждаш временно, след което ти трябва новата порция. Има лек нюанс. Разнообразие откъм преживявания търсят богатите душевно хора, второто, което съм описала, е по- скоро присъщо за повърхностните.

# 85
  • София
  • Мнения: 24 839
Мразя да говоря по телефон, мразя да ми звъни. Не харесвам звука, не мога да си обмисля отговора, трябва веднага да отговарям...и затова си ползвам ФЕйсбук от компа за уговорки. На телефона нямам чат, рядко ползвам нет. Уговорките - в писмен вид, че иначе забравям:) а и с деца наоколо не може да се говори по телефон.

Ох, пак си намери извинение, че не можеш да вържеш телефонен разговор.
Тръгни на работа, че съвсем ще изглупееш.

Как няма да можеш да проведеш нормален телефонен разговор?
Какво има да му осмисляш на отговора- не ти звънят по червения телефон да решаваш дали да нападнеш Северна Корея.
Че и забравяш какво си се уговорила...........
Сирено, Сирено, закъсала си го.

# 86
  • София
  • Мнения: 8 348
Никой тук не те познава. Или поне не знае коя си. Съдим за теб по писанията ти и тълкуваме това, което ни показвш.

Няма лошо да се напиеш понякога в добра компания, даже на 40. Няма лошо и да си интелектуалец. Но е тъпо да очакваш, че всички ще те боготворят.
Звучиш сякаш си била нормална и средностатистическа и си решила да се издигнеш демонстративно над тези неща. И за да го видят всички правиш демонстрации и хвърляш тежки съждения. Няма лошо да гониш кариера, но това не прави жените искащи предимно деца и семейство тъпи. Просто имат разлини приоритети.

# 87
  • Мнения: 9 196
Никой тук не те познава. Или поне не знае коя си. Съдим за теб по писанията ти и тълкуваме това, което ни показвш.

Няма лошо да се напиеш понякога в добра компания, даже на 40. Няма лошо и да си интелектуалец. Но е тъпо да очакваш, че всички ще те боготворят.
Звучиш сякаш си била нормална и средностатистическа и си решила да се издигнеш демонстративно над тези неща. И за да го видят всички правиш демонстрации и хвърляш тежки съждения. Няма лошо да гониш кариера, но това не прави жените искащи предимно деца и семейство тъпи. Просто имат разлини приоритети.

Не прави и тези неискащи деца и семейство умни.

Човек не може да се накачули с външни белези, като заплата, кола, не-толкова-модерни идеи, как жената не трябва да ражда и да стане някакъв. Всеки си е, какъвто е.

# 88
  • Мнения: 3 025
На мен ми звучиш като балон, който ще се спука. Много претенции, без покритие. Сякаш си живееш в твой измислен свят. Дай по- полека, всичко с времето си и за бизнес и за всичко. Ти първо си намери среда, че незнам на 23 изобщо как се живее така без да имаш с кой една приказка да си кажеш- нито приятелки, нито гадже. И да ти кажа, че желанието за дете идва когато обичаш даден човек.Така че, нормално в момента да не искаш деца. И аз като малка съм мечтала да стана космонавт, но като пораснах ми се промениха приоритетите. Т и при теб ще стане така.

# 89
  • Мнения: 30 802
Сирено, Сирено, закъсала си го.

Споко, не съм го закъсала чак толкова. Моето поколение за щастие все по-малко говори по тел.
Ако не е в чата, не се е случило. И в работата е така - хората са измислили Slack и от време на време видео конференция, да не си звъним телефони като в соц ведомство.

Аз съм от хората, за които ако има паразитен шум, разговорът по тел. е мъка.

По тел. например ти задават въпрос...и не си готова с отговор. В чат имаш минути на разположение да помислиш, и няма да изглежда странно. По тел. 3 секунди мълчание и отсреща си мислят, че връзката се е прекъснала.

И това не съм само аз, има някои националности дори, при които разговорите по тел. са тегави. Азиатците например - защото е прието отсреща човекът да си обмисли отговора. И затова чатят непрекъснато.

Пък и имаш писмена следа кой какво е казал. Ако някой ти каже нещо по телефона, най-доброто е да кажеш - сега напиши същото в мейл, да го има черно на бяло. Че по телефона - той рече, тя каза.

# 90
  • Мнения: X
Скрит текст:
Сирено, Сирено, закъсала си го.

Споко, не съм го закъсала чак толкова. Моето поколение за щастие все по-малко говори по тел.
Ако не е в чата, не се е случило. И в работата е така - хората са измислили Slack и от време на време видео конференция, да не си звъним телефони като в соц ведомство.

Аз съм от хората, за които ако има паразитен шум, разговорът по тел. е мъка.

По тел. например ти задават въпрос...и не си готова с отговор. В чат имаш минути на разположение да помислиш, и няма да изглежда странно. По тел. 3 секунди мълчание и отсреща си мислят, че връзката се е прекъснала.

И това не съм само аз, има някои националности дори, при които разговорите по тел. са тегави. Азиатците например - защото е прието отсреща човекът да си обмисли отговора. И затова чатят непрекъснато.

Пък и имаш писмена следа кой какво е казал. Ако някой ти каже нещо по телефона, най-доброто е да кажеш - сега напиши същото в мейл, да го има черно на бяло. Че по телефона - той рече, тя каза.
Аз ли нещо не разбирам, или...?Уговаряш се с приятелки за по кафе и за това ти трябва "документ черно на бяло"?
Сериозно?
А не дай си Боже, да се наложи да се решава проблем сериозен по телефона, сигурно ще си назначиш и "маши"нописка....

# 91
  • Мнения: 30 802
Не, за други неща ми е хубаво да са написани.

А и за кафе дори - случвало ми се е да забравя къде трябва да съм. Поглеждам чата и се сещам.

Ако е сериозен проблем, се разрешава наживо.

Има и още едно ценно нещо: по телефона може да не ти вдигнат, да се скатаят...в чата няма как да не видят и не само - аз ще видя, че са видели.

# 92
  • Мнения: 18 530
А аз си казвам - добре, че бях само по купони навремето, че сега едвам намирам време да пия кафе с приятелка Simple Smile Времето не стига и когато го имаш, трябва да се кефиш и да си супер щастлив!

# 93
  • Мнения: X
А и за кафе дори - случвало ми се е да забравя къде трябва да съм. Поглеждам чата и се сещам.
Ами, пий си гинкобилобата редовно .......   Smiley   друго не знам какво помага при все по-намаляващи мозъчни клетки.

# 94
  • Мнения: 3 231
Авторката е едно непораснало дете. Дилемите ѝ са по-подходящи за възрастта с около 5 години преди нейната. Някаква закъсняла сoming-of-age драма изживява. Типичното хленчене, обърканост и пасивен гняв срещу света, който (ебаси колко странно) не ще да се адаптира към нея, а ще трябва тя да се адаптира към него. Welcome Simple Smile

# 95
  • Мнения: 3 250

Не е така, примерно работиш по нещо,  и като звънят - уговаряте се, но не слушаш много детайлно, защото бързаш да приключиш това, което правиш. И после - къде беше, кога беше.

# 96
  • Мнения: 10 374
Бих ти казала, че сега е моментът да си правиш експерименти с всичко и да гониш целите си. Сега си във възраст, която е много градивна, оформяща и важна за професията ти. Изобщо не се отказвай, кой каквото и да мисли. Винаги съм съжалявала, когато съм приела чуждо мнение и съм отстъпила от това, което аз смятам че е правилно и добро за мен. Гони си нещата, които си намислила. Това дали обичаш да говориш по телефон или не са дребни досадни детайли. Когато имаш цел, ще говориш и няма да ти прави впечатление даже. често в живота възгледите и целите се менят, така че споко, животът е шарен, не можеш отсега да го предвидиш и планираш.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Здравей, аз съм с 2 години по-голяма от теб и дори сме от една зодия. Но като цяло нищо от поведението и мисълта ти не ми напомнят за скорпион. Беше ми интересно да прочета как разсъждава някой на моята възраст, също прочетох и много полезни коментари след това.

Още в началото пишеш, че не си принцеса и си живяла в общежитие (що за доказателство...), а към края на същия пост казваш, че си прекалено претенциозна и принцеса, която седи сама. Хайде първо реши каква и коя си, чак след това питай дали проблемът е в теб. Друго - искаш някакви мнения, но не казваш нито какво работиш, нито какво си завършила, нито какви са мечтите ти и какво точно възпрепятства тяхното осъществяване. То е ясно, че всеки човек има мечти. Колкото по-малко детайли скриваш от картинката, толкова по-адекватни съвети ще получиш.

За някаква несподелена любов споменаваш бегло в два поста. Разбирам че ти тежи някакво неизживяно чувство, но постоянно като го мислиш, това няма да ти помогне да влезеш във връзка с някого. Сигурно всеки евентуален кандидат сравняваш неволно и подсъзнателно с този образ и това ти пречи. За да не се е получила тази любов, значи си има причина и така е трябвало да стане. Насочи мислите си в бъдещето. Всяко нещо, което ни се случва, ни изгражда като личности, но си остава в миналото. Малко по-смело пусни клонът, за който си се хванала, за да хванеш здраво следващия и да продължиш напред, иначе увисваш.

Броят на мъжете, с които си спала и като цяло всякакви интимни неща са нещо толкова индивидуално и лично, че там няма такова нещо като "трябва". За твоите приятелки 10 може да е малко, за мен са много, а теб не бива да те интересува какво е нашето мнение.  Иначе поздравления за това, че си осъзнала, че е по-добре да си сама, от колкото с някой циркаджия.  Аз от 18 годишна - от както започнах да се занимавам с гаджета, до 25 - винаги съм била в сериозна връзка. С първия - 4,5 години, с втория - 3,5. Реално сега за пръв път съм сама и все още свиквам, но се чувствам все по-самодостатъчна и себеоценена. Малко ме е яд, че студентските ми години свършиха, докато си играех на семейство. Относно приятелите - повечето от тях идват и си отиват. Един човек ако държи на теб, винаги ще намери време и начин да ти се обади. Замисли се дали ти намираш. Приятелството не се измерва в това колко често се търсите, а в малките и големи неща, които поискани или не - правите един за друг. Желанието или нежеланието ти за деца пък изобщо няма да го коментирам, защото е несериозно за човек на 23, който досега не е бил в сериозна връзка. А и мамите достатъчно са те дъвкали по тоя въпрос.

И аз до скоро не спортувах, не извършвах никаква физическа дейност освен вървене пеша. Но от година и нещо се запалих по тренировки вкъщи и чисти и вкусни храни с една фитнес инструкторка в интернет. Много е готино - тренираш си по пижама, с подръчни материали. Фигурата ти се извайва и ти вдига самочувствието, но по-важното е, че всяка тренировка колкото те изморява, толкова и те зарежда с енергия, след което се чувстваш нетърпелив да правиш още и още неща през деня. Само ти давам пример да се запалиш по нещо, което ти харесва и ще правиш с желание, защото звучиш като човек с твърде много свободно време.

Няма такова нещо като "трябва" да излизам и да се забавлявам. Ако си поставяш такива неща за цел, то никога няма да ти се получат. Най-веселите партита са най-непринудените и неочаквани. Тръгнеш ли да планираш, вкусът се разваля. Ако съумееш да се почувстваш добре сама, в собствената си кожа, ако станеш по-удовлетворена от това, което виждаш в огледалото, ако се възприемеш като един по-весел и по-семпъл човек, ще видиш как хората около теб ще започнат по-често да те търсят. Никой не излиза с депресирани хора, които вечно натоварват събеседниците си с проблемите си и говорят само за себе си.

"Аз просто искам да съм различна" ми е много смешно изречение. Та ти каквото и да правиш, и нищо да не правиш, СИ различна. Няма две еднакви човешки същества на тоя свят. Даже близнаците са различни. Просто не се опитвай да подражаваш на никого и не се прави на интересна. Това е единственият начин да не попаднеш в  "масовката" Най-различна и уникална можеш да си, като бъдеш себе си.

Ох, и моето стана много дълго и разхвърлено.

# 98
  • Мнения: 785
Аз съм на 26. Включвам се в темата само с един пример, а именно колко се променят хората и приоритетите.
На 16 години започнах работа като певица. Имах много и все “отворени врати” и възможности пред себе си. Представях си, че бъдещето ми ще протече по друг начин. Казвах, че никога няма да се омъжа, за да “пера чорапите или да бъда слугиня на когото и да е”(тези разсъждения бяха до около 20 годишната ми възраст) Имам естетична корекция, живеех по ресторанти, салони, кафета и сред приятели (отварям още една скоба, за да няма нападки и да бъда правилно разбрана - НИКОГА НЕ СЪМ БИЛА С МЪЖ ЗАРАДИ ФИНАНСОВИ ОТНОШЕНИЯ, КАТО ЦЯЛО МЪЖЕТЕ НЕ МИ БЯХА ГЛАВНОТО) и като цяло си живеех много добре и свободно без да бързам за женитба и да я приемам като приоритет и цел, но ето ме сега: щастливо омъжена за кюрд в Турция (сватбата ми беше скоро на 26.08.2018) пера по не знам колко чифта чорапи и върша дейности, който не съм си и представяла, че мога. И в никакъв случай НЕ се чувствам като слугиня (имам си и работа - малък магазин в България, с който също се занимавам стока/документи и т.н)
Та в заключение моето мнение е, че всичко с времето си. Желая на авторката и на всички вас да постигнете най-важното, а именно да сте щастливи. Всеки по своему, така както вижда слънцето - семейно или не, с дете или без, с работа или без нея...
Поздрави от мен!

# 99
  • Мнения: 5 246
Пиши след няколко години как е брака с кюрда и дали си толкова щастлива.

# 100
  • Мнения: 785
ЗЛОДЕИДА, да ще споделя, непременно. Не всички кюрди са това, което си представяте. Той си ме взе от заведението както си работех, при нас няма лъжи и измами и по скоро той е с европейски манталитет. Може би в представите на обществото изниква друга картинка, но аз отдавна съм надживяла комплексите и предразсъдъците, които се демонстрират масово. И понеже темата не е “българин/чужденец ли е добрия избор за женитба?” ще завърша с въпроси, на който не желая публичен отговор, а който желае може да си отговори за себе си.
Нима всички бракове българка/българин са успешни?
С колко кюрди се познавате лично?
Целта на моя пост не беше да получа мнението Ви “ще е или няма да бъде щастлив брака ми”. Целта беше съвсем друга.

# 101
  • Мнения: 5 246
Не виждам някой освен мен да ти е отговорил, а в моя отговор нямаше определяне на брака ти.

# 102
  • Мнения: 785
Не виждам някой освен мен да ти е отговорил, а в моя отговор нямаше определяне на брака ти.

Чета добре между редовете Ви Simple Smile Няма да навлизам в диалог. Споделих това, което исках по темата.

# 103
  • Мнения: 5 246
Не, ако беше по темата щеше да спестиш подробностите за произхода на мъжа си. Целиш да провокираш, но за това е нужна тема. Тази тук ме съмнява, че все още някой я следи.

# 104
  • Мнения: 785
С каква цел да провокирам?
Давам пример ОТ какво мислене и какъв начин на живот ДО какво съм извървяла път. Споменаването на произхода на мъжа ми е свързано с това, че е всеизвестно какви са домовете на кюрдите, как се готви, колко са големи семействата и т.н. и го свързвам с цитата ми за чорапите Simple Smile
Дадох го като пример - приоритетите ми преди (салони, кафета, заведения) и приоритетите ми сега - дом, уют и семейство. Коментара ми беше насочен към темата за или без дете. Това е избор, който авторката може да промени с времето също като мен.
Вие мила ЗЛОДЕИДА, явно сте с много различни виждания от мен и зад всяко изказване търсите “под вола теле”. Не целя нищо, не натрапвам нищо, тук сме, за да споделяме мненията си и да бъдем с различни тези и истории, а не за да провокираме.

# 105
  • Мнения: 5 246
Ок де. Но за какво и е на авторката твоя пример? От къде до къде си стигнала - от кръчмарска певица до слугиня на кюрдска рода. Айде няма нужда.

# 106
  • Мнения: 785
Ок де. Но за какво и е на авторката твоя пример? От къде до къде си стигнала - от кръчмарска певица до слугиня на кюрдска рода. Айде няма нужда.
Комична сте. Няма да падна на толкова елементарно и ниско ниво.

# 107
  • Мнения: 5 246
Ооо ама разбира се. Не си губете времето. Чорапите чакат. Пожелавам ви скоро да си вземе още 1 жена, която да ви помага.

# 108
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте !

Темата не е свързана със семейните отношения , тъй като съм на 23 г. И от доста време / от  започването на студентството / , се промених доста , което вече започвам да считам като проблем и да си задавам въпроса ,, дали всъщност аз не съм сбъркана някъде ,, в сравнение с моя набор .

Ще започна с това , че заради висшето си се преместих от родния град , с цел да започна нов етап и да бъда по-самостоятелна .
Не съм принцеса , живях на общежитие , бях възпитаничка на  бих казала  , интересно и заслужаващо си  времето и парите ВУЗ , което завърших успешно през тази година .

Тъй като досега съм работила само сезонна работа поради именно студентските ми години , сега вече започнах постоянна която бих казала че е близко по специалността , въпреки че обхвата е много широк и предполага широко развитие .
Може би беше късмет , не знам , но се радвам че работя това за което съм учила , а не съм като масовите ми набори - свободни електрони , чудещи се къде да се хванат или на коя бригада да отидат , за да слугуват на американците .

Нямам приятел , не съм и имала , което също смятам вече че е проблем .
Не ме вълнуват вече дискотеки и кафета , минах тези периоди когато нямах годините и лудувах / започнах с тях на 15 и продължиха до 20 години / , не ми е интересно да се напия , напуша , да взема наркотици или преспя с някой за спорта .

За годините ми , даже мъжете с които съм спала се броят на двете на ми ръце , което според приятелки  е смешно и трябва да са повече .

Приятелки използвам в изтечението , но всъщност нямам .
Именно защото съм с по странен характер / скорпион съм / и нямам търпение да търпя на някого цирка , ако не ми е по вкуса .
Повечето от момичета с които дружахме преди , вече са семейни , и омъжени , други бременни , а трети продължават да са на нивото на което бяха и преди 8 г .

Аз не обичам децата и не са ми приоритет , изключително ме дразнят и не мисля  че щом съм родена жена , трябва Задължително да родя , видиш ли за да оставя нещо след себе си .

Тук мнението ми не е прието от много и може би това също е причиня да не намирам сродни души .

Не спортувам , скучни са ми , обичам да чета , а сега и съм се отдала на работата , която в цяла България сигурно работят не повече от  5 човека , което допълнително ме стимулира да се надграждам и усъвършенствам в нея .
Въпреки това , не искам това да ми е работата на живота , защото имам мечта която искам да сбъдна .

Лошото е че , не намирам разбиране нито от родители , нито от който и да е друг , тъй като мечтата ми е свързана отново с работа , но и с много пътуване по море , което отново се приема като нещо НЕ за жена .

А аз просто искам да бъда самостоятелна , а не в тежест на родителите си .
Сега взимам една заплата от 800 лв , които не ми стигат за нищо - квартира , кола , за мен .......

Имам сестра която сега е в8 клас , и родителите ми трябва да издържат нея, а не мен .
Тежи ми много , когато се налага да искам пари от тях , на тези години .

А ако постигна мечтата си , бих имала достатъчно възможности да си взема апартамент , по- хубава кола и да им помогна и на тях .

Тежи ми , че нямам с кой да споделям , имах приятел който приемах за наистина такъв , но след като му споменавам за сегашната си работа , за това как виждам живота си и общо взето как живея , от него усещам едно презрение и едва ли не присмех .

В мен ли в проблемът , Вие били ли сте в подобни ситуации в които няма на кой да споделите как минава денят Ви / живея сама , по телефона ми звънят само нашите , друг не се интересува от мен / , няма кой да Ви подкрепи в мечтите които имате , няма на кой да подарите на една дъвка както се казва ?

Знам , че трябва да се променя , да започна пак да излизам и да се забавлявам , но как да стане ?
В момента в колектива аз съм най-малката , останалите са над 40 г , как да започна да се чувствам на годините на които съм , а не по-възрастна както от много време е ??

Дали проблемът се корени в това , че имам една несподелена любов , на която много се надявах , уви не получих обратен отговор ....

Дали проблема е в това че съм прекалено претенциозна и принцеса , и затова сега стоя сама всяка вечер ?

Не ме разбирайте погрешно , НЕ се чувствам самотна , даже ми е добре , просто понякога имам нужда да поговоря с някого ,  без да ми се изсмее и да каже ,, ти луда ли си , я си стой тук къде ще ходиш навън в другите държави ,,!?

Знам че е по- лесно да се прихванеш към някого , да му народиш деца , да не завършиш образованието си , а да се посветил на тях , но като станеш на 40 и се обърнеш , докато децата вече са тръгнали по своите пътеки , какво чувство поражда това в една жена ?
Да, изпълних мисията си , ами сега ??
Тепърва студентка , да натрупва стаж . Защото няма и един ден труд в живота си , и така ли ще мине живота ??

Аз просто искам да съм различна , не желая да оставя дете след себе си , а бизнес който ще бъде единствен по рода си за България , така че след време това да остане след мен , което да отваря много възможности  , отколкото  едно или две деца / които Да родя и всъщност да съм ги направила защото така ТРЯБВА , а не защото искам .   / .

Съжалявам ако е дълго , отегчително или звучи като циврене .
Просто исках да споделя и да видя дали и сред Вас има такива като мен .


Първо трябва да намериш мир със себе си, след това да уточниш - отново за себе си - какво всъщност искаш (не какво искаш да покажеш на света, понеже гроздето е кисело и се чувстваш уязвима) и едва тогава - да помислиш за начини, по които да го постигнеш.

Думите ти са в силно противоречие със ... същността ти, да кажем.
Докато не се приемеш - такава, каквато си, не такава, каквато би искала да бъдеш - няма да можеш да продължиш напред.

1. Пишеш във форум за майки. Форум, където основното общо между потребителите е родителството или желанието за такова. Замисли се защо. Защо избра именно този форум, а не, примерно, форумът на офроудърите (също доста активен форум), или някой за готварство, за строителство, за градинарство, за любители на домашни животни. Не ми отговаряй на мен - ще се чувстваш длъжна да отстояваш още по-твърдо изразената позиция - отговори на себе си.

2. Многократно обясняваш как не харесваш деца и не искаш деца. Защо? Когато аз бях на 23 не се интересувах особено от децата и доколкото изобщо ги забелязвах край себе си (в редки ситуации, като цяло нямах повод за срещи с такива), бяха по-скоро дразнещ фактор. Но никак и през ум не би ми минало да коментирам този факт - не понеже е някак нелицеприятен, а просто понеже изобщо не е било нещо, което да заема мисълта ми - освен в момента, в който, примерно, някое се разпищи на плажа. И което се забравя няколко минути по-късно. Защо децата заемат толкова голяма част от мислите ти? Не ми отговаряй - на себе си отговори, но пределно искрено, дори и да не ти харесва, дори и да боли.

3. Обясняваш колко е хубава и удовлетворителна (добре де, не точно във финансово отношение, но това не винаги е най-важното) работата ти - но същевременно как не искаш това да работиш и мечтаеш друго. Надяваш се да се самоизразяваш именно чрез мечтаната работа - но не си склонна да направиш следващата стъпка и да я поемеш (като последното действие вероятно би те отдалечило от вероятността за връзка с деца). Защо? Какво те спира? Помисли.

4. Обясняваш как не си самотна... но търсиш контакт в най-странния за човек с твоите интереси форум, който е характерен единствено с това, че би приел всеки и би дал съвет - понеже те майките са си такива, обичат да съветват. Защо? Ако не си самотна, защо търсиш контакт на място, където се искат и дават съвети? Би могла да подбереш място, където хората просто приказват неангажиращи неща, колкото да се разтоварят от ежедневието. Какво е наложило избора - и на подфорум, впрочем, не, примерно, в някоя лека тема в Клюкарника.

5. Обясняваш как би искала да говориш с някого за мечтаната работа - но не си потърсила някакъв форум на хора, които я практикуват и това ги свързва, поради някаква причина страниш от тях... Сигурна съм, че и работещите на кораби имат някаква форма на публичен форум някъде, където да обменят информация.

6. Може би единствения искрен въпрос, вик за помощ едва ли не, въпросът как да си върнеш младия живот и да не се превръщаш преждевременно в самотник на средна възраст... Отговорът на това, уви, не знам  - тук поне аз нямам адекватен съвет.  Но ако поне приемеш това, което всъщност искаш да направиш / да ти се случи (каквото и да е то) ще си с една идея по-близко до изграждането на някаква форма на план за реализирането на желаното.

# 109
  • Мнения: 3 682
Много задълбочен отговор, KatiABV, готов съм да се обзаложа, че IQ-то ти е доста над 100. Познах ли?

# 110
  • Мнения: 9 196
danaya.d, може би искаше да даде пример, как приоритетите и разбиранията на човек се променят коренно с времето, с любовтта, НО ... Даная, ти се движила сред хора, имала си среда, а авторката отива към тотално аутсайдерство, това е разликата. Че дори и някога да реши, че иска дом, уют и деца, ще е почти невъзможно да  намери човека, защото ще е напълно асоциална.

# 111
  • София
  • Мнения: 17 592
Много задълбочен отговор, KatiABV, готов съм да се обзаложа, че IQ-то ти е доста над 100. Познах ли?


Нямам представа. Повечето тестове са скучни, а накрая ти искат пари за резултат - не съм склонна да ги дам, не мисля, че знанието на резултата ще ме обогати по какъвто и да било начин, нито ще мисля повече за себе си, нито по-малко. Предпочитам да дам парите за някоя кръчма или играчка на детето - все едно, нещо полезно или забавно, но истинско. Със сигурност знам, обаче, че да се познава и възприема такъв, какъвто е, а не какъвто би искал да бъде, прави човек по-щастлив, по-спокоен, по-уверен и в последна сметка по-продуктивен и по-успешен. В онова, което иска, не в онова, което му изглежда добре и би искал да иска.

# 112
  • Мнения: 2 039
На 23 сте още прекалено млада ,за да правите такива сериозни обобщения.Живота е странно и променливо нещо.Щом искате да се усъвършенствате в специалността си-дерзайте.Ще има време за любови и деца.

Общи условия

Активация на акаунт