На море в Турция - тема 54

  • 84 308
  • 776
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 833
С.Алекс - такава им е практиката.
Предлагат ти да се преместиш в по-добър хотел срещу дребно заплащане. Така хем те си запълват хотелите, хем ти почиваш в по-скъп хотел на по-евтина цена.
Като пристигнете на място можеш да ги разгледаш и да направиш разликата.
Ако си ви харесва Аквата ок, но за мен Марин и Оушън са много по-добри.

# 346
  • София
  • Мнения: 9 279
Защото има разлика между това, коетов получите в Аква и това, което ще получите в Марин или Оушън.

# 347
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Подкрепям горното мнение, на мен Аквата ми се видя доста захабен преди 2год, сега предполагам е още по-амортизиран.

Вече по 80е ли търсят? Доста е...

Ванилия, ние бяхме във Вилидж от 25,08,2018. Предложиха ни срещу 100 евро да ни преместят в по-голяма стая , но във Вилиджа, а не в друг хотел. Ние не се съгласихме, защото в стаята прекарвахме само по 30 мин. сутрин и 30 мин вечер. При това тя беше съвсем нормална, реновирана и напълно достатъчна за нас. В автобуса имаше хора настатанени в Оушън и се оказа, че във Вилиджа сме имали повече разнообрани неща за хапване.

# 348
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Здравейте ! В петък 26.09 излитаме за ефталия аква ,ние и две деца- 4 г и 1 г ..искам да попитам на бързо нещо - на картата видях някакъв бебешки магазин около комплексите - има ли там памперси ? Другото което е- има ли хавлии за плаж и басейни предоставени от хотела , или са само за ползване в стаята- за баня,лице и т.н. ?  Искам и по-подробни отзиви да потърся относно храна ,деца,море и се връщам да чета темата отначало Simple Smile
Здравейте, дават хавлии за плаж.

# 349
  • Мнения: 368
Една моя приятелка беше в Royal Alhambra в Сиде в началото на месеца и по средата на почивката им предложили,да доизкарат почивката си в Royal Taj Mahal, абсолютно безплатно!

# 350
  • Мнения: 6 833
Подкрепям горното мнение, на мен Аквата ми се видя доста захабен преди 2год, сега предполагам е още по-амортизиран.

Вече по 80е ли търсят? Доста е...

Ванилия, ние бяхме във Вилидж от 25,08,2018. Предложиха ни срещу 100 евро да ни преместят в по-голяма стая , но във Вилиджа, а не в друг хотел. Ние не се съгласихме, защото в стаята прекарвахме само по 30 мин. сутрин и 30 мин вечер. При това тя беше съвсем нормална, реновирана и напълно достатъчна за нас. В автобуса имаше хора настатанени в Оушън и се оказа, че във Вилиджа сме имали повече разнообрани неща за хапване.

Бреййй... 100е, че и отново във Вилиджа, не си струва и с право не сте приели.

Когато ние бяхме Оушън още беше в строеж и за него не мога нищи да кажа.
От нашата група тогава голяма част се преместихме в Марин и всички бяхме доволни.

# 351
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Да ,разглеждали сме и марин и оушън .. но бяха доста по-скъпи от Аквата .. и не съм и сигурна дали изобщо имаше места .. по-добре за нас да ни изместят ,но не виждам защо но по-скъпо и хубаво ,а на по-малка цена от обявеното .. няма значение ,ще се възползвам ако ми падне Simple Smile значи дават хавлии за басийн и плаж ,може да си спестя малко багаж значи , а как стои въпроса с лекарствата ? Все пак съм с две малки деца ,трябва да си подготвя някой нурофенче  ала бала .. до сега не съм излизала с тях и ми е малко странно ,не знам може ли две -три пюренца за малката поне за първия ден докато се осъзная къде какво има  .. ?

# 352
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Да ,разглеждали сме и марин и оушън .. но бяха доста по-скъпи от Аквата .. и не съм и сигурна дали изобщо имаше места .. по-добре за нас да ни изместят ,но не виждам защо но по-скъпо и хубаво ,а на по-малка цена от обявеното .. няма значение ,ще се възползвам ако ми падне Simple Smile значи дават хавлии за басийн и плаж ,може да си спестя малко багаж значи , а как стои въпроса с лекарствата ? Все пак съм с две малки деца ,трябва да си подготвя някой нурофенче  ала бала .. до сега не съм излизала с тях и ми е малко странно ,не знам може ли две -три пюренца за малката поне за първия ден докато се осъзная къде какво има  .. ?
Аз бих взела пюрета за целия престой и вода, че не се знае дали ще има изворна и как ще понесе на детето. Храната не е задължително да става за такова малко бебе или пък да има на разположение пасатор. В по-хубавите хотели има цели кътове със специална бебешка и детска храна, отделно хладилници с пюрета, сухи млека, пасатори, микровълнови, но съвсем не е сигурно, че ще има в този хотел.

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Една моя приятелка беше в Royal Alhambra в Сиде в началото на месеца и по средата на почивката им предложили,да доизкарат почивката си в Royal Taj Mahal, абсолютно безплатно!

Ние бяхме в Алхабра. Къде им е харесало повече. Blush Не бих събирала багаж, посредата, да се местя, но ми е любопитно, за догодина. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 354
  • В.Търново
  • Мнения: 6 678
Една моя приятелка беше в Royal Alhambra в Сиде в началото на месеца и по средата на почивката им предложили,да доизкарат почивката си в Royal Taj Mahal, абсолютно безплатно!
Това с по средата на почивката ти да се местиш със всичкия багаж ми се струва супер неудобно. Sad

# 355
  • Някъде там
  • Мнения: 16 026
Здравейте.Ще разкажа и аз за първата ни почивка в Турция.CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT & SPA беше хотела.Пътувахме с Турс клуб с автобус.Пристигнахме в 10 часа в хотела.Преди да тръгнем четох много негативни отзиви в tripadvisor,но нищо от това което прочетох не видях и не ни се случи.Пишеха че служителите на рецепция не знаят английски и не ви съдействат.
Ние такъв проблем нямахме.Говорят английски с техния си диалект но се разбрахме безпроблемно.Обслужиха ни бързо,сложиха ни гривните и ни изпратиха на закуска.В 12 часа попитахме дали е готова стаята и ни настаниха без да доплащаме.Стаята ни беше на последния етаж с изглед странично към морето и пътя.Много тиха.С две помещения беше за4 човека.Първата част няма голям прозорец само малко прозорче гледащо към другата стая но това не ни е пречело.
Базата:Има захабени места в стаите мокета в коридорите и на терасите мебелите са за смяна, но не е нищо фрапантно както четох. Климатика работеше нормално и постоянно можеше да се пуска,нямаше определени часове.
Хигиената и потдръжката на стаите беше добра.Чистеха и сменяха кърпи всеки ден.Спалното бельо на три дни.Барчето зареждаха също всеки ден.
Храната-много голямо разнообразие.Луксозни храни като раци,миди и подобни нямаше, но иначе всичко беше много разнообразно и вкусно. Всеки ден храните  се повтаряха но бяха много и винаги можеш да опиташ нещо различно.Помещението е огромно и няма голяма блъсканица,но  определено е малък минус че е толкова голямо.Докато го обиколиш и забравяш какво ти се е хапвало.😁
Масите за хранене бяха достатъчно в няколко зали.
Храна имаше почти постоянно, както в осноения ресторант така и в ресторантите край басейна в които основно бяха дюнери бургери и паста,плодове и салати.
От 2.30 до 4.30 имаше сладолед и гофрети.
Гюзлеми също имаше до 5 часа и се намират близо до басейните.Жената беше много симпатична и мила.
Обслужването навсякъде беше добро.Понякога не смогваха да почистят бързо и забравяха какво си им поръчал,но винаги сме намирали къде да седнем и мисля че е нормално при толкова хора да забрави някой нещо,като ги подсетиш винаги ти донасят и се извиняват .
Пастерия има до основния ресторант,сладкишите и там бяха  много.А в лобито също има снак и дребни сладки и соленки.Пишеше че има и среднощни хранения но не сме влизали в ресторанта късно за да видим какво предлагат.
Всяка вечер беше с различна тематика.Турска,италянска,мексиканска,интернационална.На бюфет предлагаха традиционни храни за темата.Такива имаше и при основните ястия за вечерта.
Има няколко бара край басейните.Не бяха лоши питиетата.

Басейните и пързалките са достатъчно според  мен.Кобрата е много забавна.
Винаги сме си намирали места край бадейните макар че хотела беше пълен.Обикновено сядахме на басейна за възрастни на който шезлонгите са във вода и е много приятно за краката.Той беше по-хладен от другите басейни.Хавлии дават за басейните и плажа.
Плажа-пясъчен.Само в края му имаше камъчета.До него се стига за 7-8 минути,но има и малко бусче.Ние ходихме само два пъти,на децата басейните повече им харесваха.
Анимацията не беше нищо особено, но беше приятна.През деня имаше дартс,волейбол,водни игри.Вечер имаше първо детска програма после започваше шоуто за възрастни.Всеки ден беше различна.От 9.30 до 10.30 след това имаше и афтърпартита.Не сме ходили на тях.
Общо взето е това.Ако някой има въпроси,ще отговоря с удоволствие.
Първата ни почивка в Турция ни остави само прекрасни спомени и започвам да гледам за оферти за следващата година,но искаме в друг хотел за да ни е разнообразно.
Този път ще си пътуваме с колата.
Ще следя тук за идеи и оферти.

# 356
  • София
  • Мнения: 203
Три дена преди заминаване за дългоочакваната почивка за Турция (заминаване на 28.09. според офертата) сме без подадена информация от туристическата агенция (TA) в колко часа, откъде и с какъв автобус е тръгването. Започвам сериозно да се притеснявам и да ме присвива стомаха... На някой случвало ли му се е подобно нещо? С ТА (Ариес Холидейз) ще пътуваме за първи път, препоръчаха ни я познати...
Опитах се да се свържа с тях в офиса, но на обявения мобилен никой не ми вдигна днес...
Постепенно изпадам в "тих ужас"...

# 357
  • Мнения: 683
И аз тръгвам на 28.09 и от Емералд не са обявили още часа на тръгване и номер на автобуса. Въобще не се притеснявам.

# 358
  • Някъде там
  • Мнения: 16 026
Три дена преди заминаване за дългоочакваната почивка за Турция (заминаване на 28.09. според офертата) сме без подадена информация от туристическата агенция (TA) в колко часа, откъде и с какъв автобус е тръгването. Започвам сериозно да се притеснявам и да ме присвива стомаха... На някой случвало ли му се е подобно нещо? С ТА (Ариес Холидейз) ще пътуваме за първи път, препоръчаха ни я познати...
Опитах се да се свържа с тях в офиса, но на обявения мобилен никой не ми вдигна днес...
Постепенно изпадам в "тих ужас"...
От Турс клуб ми се обадиха в петък.Пътувахме в неделя.На договора пишеше два дни преди заминаване.
Пишете им на имейл ако се притеснявате че не вдигат телефона.

# 359
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Три дена преди заминаване за дългоочакваната почивка за Турция (заминаване на 28.09. според офертата) сме без подадена информация от туристическата агенция (TA) в колко часа, откъде и с какъв автобус е тръгването. Започвам сериозно да се притеснявам и да ме присвива стомаха... На някой случвало ли му се е подобно нещо? С ТА (Ариес Холидейз) ще пътуваме за първи път, препоръчаха ни я познати...
Опитах се да се свържа с тях в офиса, но на обявения мобилен никой не ми вдигна днес...
Постепенно изпадам в "тих ужас"...
Ние пътувахме в петък (24.08.2018), информация за автобуса-от къде и в колко часа ще тръгне - получихме в четвъртък(23.08.2018). Не се тревожете!

Общи условия

Активация на акаунт