На море в Турция - тема 54

  • 84 273
  • 776
  •   1
Отговори
# 525
  • В.Търново
  • Мнения: 6 676
Хора , на тези ефталии как може да са толкова студени басейните ? Особенно детските с пързалки са не повече от 22-23 градуса , мъжа ми каза че видял някъде да пише че били по 27 градуса  което е абсурд !! Но може и той да се е объркал ,вяра много много не може да му се има ѝ та мисля да ходя на рецепция да задам няколко въпроса .. винаги ли е било така ?? Потресена съм !! Ми тя голямата не иска да се пуска понеже умира от студ , а не е зиморничева , при условие че въздуха е 30.° ,една педя вода не може да е лед студена , и почти цял ден пече +това ,морето е топло ,но пък осеяно с милион камъни ,мътно ... с две думи не съм доволна ,също и  в оушъна няма вани в стаите .. после ще разказвам още
Ето на всичко това не искам да попадам,супер неприятно. Sad
Най-вероятно са сменяли скоро водата.

# 526
  • Мнения: 97
Ние бяхме 7 дни в Лонисера. Та и там водата в басейните беше ледена. Влизахме със скърцане на зъби, после привикваш ама.. малката се разболя последния ден защото седяхме повече във басейните..Иначе всичко друго си ни хареса много и морето беше много топло.

# 527
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Ами виждам ,че доста хора които влизат в големите басейни се озъбват, в бебешкия с надвеса отгоре никога няма никой -той за мен е най-студения , иначе на пързалките е пълно с деца .. факт , и моята ходи но не иска да се пързаля ,връща се с тракащи зъби ,мъжа ми е морж ,щом той се озъби та детските .. мисля че не си въобразявам  😏
Ние бяхаме в Ефталия Вилидж от 25.08.2018 до 01.09.2018. Ползвахме басейните на Острова, водата беше много топла(аз съм зиморничава), а басейните са дълбоки(поне за мен-с моите 1,60м хаха).Та много се учудих, помислих че водата я топлят!!

# 528
  • София
  • Мнения: 3 145
Ние бяхме 7 дни в Лонисера. Та и там водата в басейните беше ледена. Влизахме със скърцане на зъби, после привикваш ама.. малката се разболя последния ден защото седяхме повече във басейните..Иначе всичко друго си ни хареса много и морето беше много топло.
Да, в бебешкия басейн с пързалката дракон беше много студена водата, нямам идея защо при 35+ градуса температура на въздуха. Но големите си бяха ОК, а и нашето дете го е страх като пуснат течащата вода, предпочиташе дълбоките и без атракции.

# 529
  • Мнения: 1 710
Моето семейство е любител на басейните и само в тях седим. Винаги се притеснявам да не е студена водата. Даже преди години задължително избирахме последните дни на юни за почивка, за да съм сигурна, че ще е много топло. Постепенно почнахме да резервираме в средата, тази година дори в началото на юни. Винаги водата в басейните е много приятна, без шокови усещания при влизане. В един от хотелите мъжът ми беше убеден, че подгряват водата и дори попитахме, но ни отговориха, че само зимата ги топлят.
Може би ако няколко дни е било облачно или е валяло, сигурно водата не може да се стопли. Или пък другаде е разковничето newsm78
ДМ, вие по кое време бяхте в Лонисера?

# 530
  • Мнения: 97
Моето семейство е любител на басейните и само в тях седим. Винаги се притеснявам да не е студена водата. Даже преди години задължително избирахме последните дни на юни за почивка, за да съм сигурна, че ще е много топло. Постепенно почнахме да резервираме в средата, тази година дори в началото на юни. Винаги водата в басейните е много приятна, без шокови усещания при влизане. В един от хотелите мъжът ми беше убеден, че подгряват водата и дори попитахме, но ни отговориха, че само зимата ги топлят.
Може би ако няколко дни е било облачно или е валяло, сигурно водата не може да се стопли. Или пък другаде е разковничето newsm78
ДМ, вие по кое време бяхте в Лонисера?
Ние бяхме от 12 до 19 септември. Не мисля че времето е било лошо, защото го следях месец предварително 😂 Незнам на какво се дължи, но се надявам да има отзиви в хотела и някой да ги постегне 😀 Храна, разположение, всичко ни хареса на 100%. Препоръчвам хотела за тези които не са ходили Simple Smile

# 531
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Здравейте, да попитам в кои хотели броят децата за деца до по-голяма възраст(14,99 год). Знам за Ефталиите, моля споделете ако знаете други. Благодаря.
П.С. Зададох същия въпрос преди няколко дни, но нямах отговор! За това пак пиша , ако някой  може да помогне!

# 532
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Моята сага със студената вода продължава Simple Smile ходих на рецепция ,от там ме пратиха отстрани при менаджери ли са кви са , и този направо ми се подигра- било валяло , викам аз съм тук от три дни ,а приваля само вчера .. не можели да контролират времето /явно 30℃ му се вижда студено / , казвам ами вън на таблата пише температура на басейните
 26 °и 27 °  със дата 30.09.2018  ,това е просто абсурдно казвам !! И той - добре госпожо ще се обадя да сменят написаното на таблата.. представяте ли си !?!? Това  беше решението .. после като ходихме верно беше 24℃ и 22℃ написано,но мен това не ме грее . Много ме ядоса тоз ,вика какво мога да направя  за вас .. викам според вас това нормална температура за детски басейн ли е ??  Просто станах и си тръгнах ,много ме ядоса , не зтам къде да пиша оплакване за тази вода ,все пак  ние сме дошли на басейни с две малки деца , не на екскурзии или спа за да не го взема под въпрос .. какво да правя и къде да го направя ? Какво ще кажете ?

# 533
  • Пловдив
  • Мнения: 2 014
Къде мога да видя актуална класация и рейтинг на хотелите в Турция?Има ли сайт ?Сега като харесам някой се ровя в руски сайтове и гледам в букинг.

# 534
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Здравейте, да попитам в кои хотели броят децата за деца до по-голяма възраст(14,99 год). Знам за Ефталиите, моля споделете ако знаете други. Благодаря.
П.С. Зададох същия въпрос преди няколко дни, но нямах отговор! За това пак пиша , ако някой  може да помогне!
Имате ли фейсбук? Намерете групата за Анталия..там има списък за сезон 2018 г.

Славейче, и аз така...харесвам и чета tophotels.ru...

# 535
  • Мнения: 775
Къде мога да видя актуална класация и рейтинг на хотелите в Турция?Има ли сайт ?Сега като харесам някой се ровя в руски сайтове и гледам в букинг.


Няма да Върши кои знае колко работа но все пак вижте тук..


https://paratic.com/turkiye-en-iyi-tatil-otelleri/

http://www.hurriyet.com.tr/seyahat/turkiyenin-en-iyi-10-resort-oteli-40118853

https://www.google.com.tr/search?rlz=1C1AOHY_trTR708TR708&ei … ....0.yS8arNQZiCw

# 536
  • Мнения: 1 710
Здравейте, да попитам в кои хотели броят децата за деца до по-голяма възраст(14,99 год). Знам за Ефталиите, моля споделете ако знаете други. Благодаря.

Ще предложа няколко хотела, като предварително уточнявам, че повечето дават намаление за деца до 14,99 год., но не ги настаняват напълно безплатно.
Всички хотели от веригата DELPHIN - 7 бр.
Всички хотели от веригата LIMAK - 4 бр.
PORT NATURE LUXURY
CLUB CALIMERA SERRA PALACE

Само за тези се сещам. Има още 3-4, но те много рядко се предлагат от родните агенции, ако въобще се предлагат.
Има хотели, които дават намаление, но само при ползване на фамилна стая. При такъв вариант обаче, цената става доста висока въпреки намалението.

И накрая един съвет от мен - не гледайте и не търсете единствено хотели, които предлагат намаления за деца. Набелязвайте тези, които ви харесват, погледнете предлагащите икономична, но хубава почивка и е много вероятно да си намерите хотел според вашия вкус и цена.
Само за пример - Делфин Ботаник, макар и с намаление ще ви излезе повече пари отколкото Лонисера, въпреки че ще платите като за възрастни. Вярно нивото е различно, но разликата в цената е голяма.

Къде мога да видя актуална класация и рейтинг на хотелите в Турция?Има ли сайт ?Сега като харесам някой се ровя в руски сайтове и гледам в букинг.

От много години стане ли въпрос за рейтинг на хотел, разчитам най-много на HolidayCheck. Ако немците са го оценили като добър, няма вариант да е лош. Разбира се гледам и TOPHotels, отварям и TripAdvisor, но там често има противоречиви мнения. Според моите наблюдения немците са най-обективни.

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 18:12 от Мaрги

# 537
  • Мнения: 6 833
С.Алекс , аз не съм особено наясно, но си мисля, че тези басейни нямат опция за подгряване на водата.
Не виждам какво може да направи човека там, ако наистина времето не е слънчево и водата не може да се стопли.
Все пак вече е октомври, там сезонът е по-дълъг, но няма как да е като през юли и август.
Дори и през деня да е топло, ако през нощта Т доста падат, няма как водата да се стопли.

# 538
  • София
  • Мнения: 1 355
Този "феномен" със студения басейн и в същото време топло море го преживях тази година макар че не беше в турски курорт. Според мен единственото обяснение е, че или водата в басейна е скоро сменена, или локацията на басейна е такава, че не се огрява от слънцето през целия ден.

# 539
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Проблемът със студената в басейните имаше и при нас. От 15 септември бяхме в Дидим хотел Аквасис, температура на въздуха 31-33 градуса, а водата ледена. Втори ден голямата ми дъщеря беше с повръщане и разстройство, трети ден малката ми дъщеря също с разстройство. Осми ден голямата с температура. Може би и силния вятър допринасяше за това.

Общи условия

Активация на акаунт