На море в Турция - тема 54

  • 84 464
  • 776
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 106
Атлантик Холидей - Кушададъ - супер локация,  хубав плаж, вкусна кухня! Организира ни го турисрическа агенция Дан Травел - истински професионалисти!

# 571
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Атлантик Холидей - Кушададъ - супер локация,  хубав плаж, вкусна кухня! Организира ни го турисрическа агенция Дан Травел - истински професионалисти!
Разкажи повече за хотела, моля! Simple Smile И за плажа, храната, аквапарка?

# 572
  • Мнения: 2 735
Тази  информация с Теленор и включени минути е хубаво да се пита на място оператор, дали важи за входящи и изходящи разговори.
До пролетта на тази година Теленор нямаха нищо изгодно за Турция, освен ако няма промяна от скоро, защото и аз имам минути в плана за разговори в роуминг, но с турците си ме таксуваха  изходящ от Т-я -3,49 на мин.  и входящ от Б-я 1,59лв.

 Миналото лято ,въпреки, че имах заплатен от  прескъпия им интернет, при опит да резервирам хотел на място в Истанбул за секунди се беше получило свръх пренос на данни за 650лв. и светкавично спиране на телефона ми от оператора и неудобство от това.  Занулиха сумата след проверка, но  винаги имам едно наум от тогава
До преди половин година интернета им струваше 100МВ за 20лв. предплатени, сега виждам леко са омекнали 700МВ за 19лв.

# 573
  • Мнения: 6 833
Ние пътувахме началото на Юни, от Теленор казаха, че нямат нищо за Турция.
Миналата година пак се интересувах и същото ми казаха.

Ние позваме интернета от хотела за връзка, роуминга оставеме включен за спешни случай не дай Боже.

# 574
  • Мнения: 106
Атлантик Холидей - Кушададъ - супер локация,  хубав плаж, вкусна кухня! Организира ни го турисрическа агенция Дан Травел - истински професионалисти!
Разкажи повече за хотела, моля! Simple Smile И за плажа, храната, аквапарка?
Хотелът е на брега на морето буквално! Супер удобно, защото се стига до плажа за секунди! Стаите са много хубави и поддържани, почти всички с изглед към морето! Много зеленина в хотела! Страхотен залез! Храната е супер разнообразна и вкусна! Има всичко наистина! Гостите на хотела ползват безплатно огромен Акваленд, който се намира в хотела! На нас ни предложиха страхотно цени за това, което получихме! Препоръчвам горещо!


И още нещо- през целия ден на плажа предлагат разнообразни коктейли, бургер и, картофки, айрян, вода!

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 13:36 от bubanka

# 575
  • София
  • Мнения: 1 420
Такаааа, почвам. Стила ми ще бъде в иронично хумористичен жанр, на места с вулгарно обиждащ тон в ранен Митьо Пищов....ако няма такъв стил, е вече има. Някой може да се разпознае, да се засегне. На мене обаче не ми пука. Някой не ми харесва стила на изразяване, да не споменавам имена, но...виж предното изречение.
Хотела е Amara Sealight Elitе, периода от 24.09 до 1.10.2018, цена за мене и скъпата 1150 лв, Агенция Албена Холидейз, печени шофьори Миро и Митко, третия му забравих името, печена водачка Тони и в двете посоки, хубав широк рейс Сетра с монитори на седалките. Тука ли беше или във фейса точно за тоя рейс някакъв бастун се беше изказал, че бил тесен. Чшшш, алооу, аз съм 118 литра, 178 см, пред мене на връщане имаше един, който беше поне 150 кила и беше пуснал седалката в полегнало положение и не ми беше тясно, на оня обаче му било тясно. Да де, то може и да е бил 200 кила...тогава става.

Отиване
Тръгване от София на 23.09 в 15:50, пристигане в хотела на 24.09 в 9:10 – ПЪТУВАНЕ 18 Ч. И 20 МИН.
Минаване БГ граница – 15 мин
Минаване ТУ граница – 60 мин.
На Гелиболу пристигане 00:30, тръгване на ферито в 1:35 пристигане в Лапсеки в 2:10.
Продължаваме вече в хотела. На рецепцията чат-пат някакви дръпнати имаше, китайци ли бяха, не знам, май са поръчани от Алиекспрес.  Гривните сложиха в 10:00 часа, оттам нататък сте вие, еденье, пиенье, дранье. Посрещащата агенция е Тилсим и едно рядко слънчево, усмихнато, готино девойче – Юлия. Аз поне не съм виждал отдавна толкова приятно същество, на всичкото отгоре услужливо, отзивчиво, не знам ако и бях предложил брак дали нямаше да се съгласи. Леле това жената ако го прочете! Девойката предлагаше екскурзии до Памука и Ефеса по 35 ойро. Не знам що толкова евтино, миналата година бяха по 43 ойро. Разходка с лодка 15 ойро. Понеже сме ходили навсякъде ги спестихме тия кинти....спестихме ли казах, след малко ще прочетете как сме ги спестили на пазар. С лодката не ми се ходеше, щото това мойто тяло не знам що не изплува нагоре, абе плува, ама все надолу към дъното, хем е добре надуто.

ЯДЕНЕ и ПИЕНЕ – оценка 6+/6
Точните думи са ИМАШЕ ВСИЧКО. Сега някой ще каже нямаше 3 вида риба. Да, два бяха, почти всеки ден, в рибната вечер поне 5-6 вида, барабар с пушена сьомга, миди е имало ама не ги видях, не бяха Сен Жак, готвени поне 2-3 вида, пуешко, веднъж агнешко, пилешко, телешко, телешки език, салати минимум 10 вида, супи винаги по 2, комбинации на скара с патладжани, тиквички, моркови, печен лук, не видях обаче задушен булдог, Кордон Бльо и печени шикалки, но за догодина обещаха да има. Сладки работи – два огромни плота пълни. Абе какво пиша толкова, то още в първото изречение е казано. Пиене, пак така, каквото се сети човек, понеже хотела е на ултра има и вносен. Най-неприятната част е буквално българска паплач, който е на олинклузив, е няма такава сган...маси като на сватба, над 20 човека....Пешоооооооо, айде наздраве, ама Пешо е на другия край на дългата маса. Бутане, грабене, предреждане, пълнене на чинии. Един беше взел толкова кисели краставички, че няма да се учудя, ако и буркани си носи да ги пълни. Няма такава селяния. Мнооооого мога да разказвам тука. Повече НИКОГА с толкова много българи на едно място в Турция. Има 7 алакарт ресторанта, до басейните също има бар, поркане, гньетене, гюзлеме, сладолед, бургери, пълнени картофи, едни сладки кръгчета като гевреци, меню с 10-12 ястия от рода на хапки с картофки, салата с пилешко, пидета и те такива още някакви. Тая година разнообразих ментата и спрайта с мохито, добре ми се отрази на стомашно-чревния тракт. В резултат само 2 кила съм отгоре, лани бях точно 6,800 кг. Просто гледаш много видове ядене и а от това, а от онова, а от третото, а от деветото, я да го полея да не е сухо с един Туборг. Да, щях да забравя, бира Туборг наливна и Пепси са основните ястия. Турска вечер – малко повече от всичкото. Китайска вечер – почти нищо китайско, някакви като спагети ли бяха, суши, за втори път ям и продължава да не ми харесват, не знам какво толкова си припадат по него.

НЕТ – оценка 6+/6
Едно от най-големите предимства освен еспресо кафето е нета, навсякъде го има, без на плажа, там май се лови гръцки оператор ама не съм пробвал. По стаи, лоби, басейни, навсякъде доста приличен нет. По вайбъра се говореше на корем когато и с когото си пожелаеш.

ПЛАЖ – оценка 3/6
Плажа е дълъг около 100-120 м и широк не повече от 20 м. Събират се 4-5 реда шензлонги. Пясъка според мене не е морски, ами насипан някакъв речен. Ситни камъчета по брега, като влезеш до глезените и те нападат досадни риби, щом налитаха на моите крака явно са някакви мършояди. Баси чудото, няма отърване, а застанеш без да мърдаш 3 сек. и те атакуват, ама хората плащат за това, така, че тук „СПА терапията“ е безплатна. Явно обичат крехка БГ мръвка, па макар и свинска.

АНИМАЦИЯ – оценка 5/6    
Първите 2-3 дни имаше някакъв екшън, играеха волейбол, кълчеха се в басейна, боча играеха, накрая вече нямаше нищо, може би заради времето, адски гадно време, от 7 дни само 3 ставаше за басейн и плаж. Вечерно време пак така, докато времето беше хубаво и имаше детско парти, после едни рускини се кълчеха, после някакви миски, някакъв концерт. Заради това давам 5-ца, може би ако беше хубаво времето щеше да е на ниво всичко.

СТАИ, ПОЧИСТВАНЕ – оценка 6+/6
Стаята ни беше на 5 етаж, страхотна гледка, някои едва ли не изпада в истерия ако няма добра гледка. Е тука няма празно...стаите 99% са с изглед към морето, виках си, като знам какъв съм карък ще ми се падне една от 4-те стаи дето не са с изглед море. Е не ми се падна! Друг пък изпада в тих ужас ако стаята е малка, да го пита човек какво ще прави в тая стая, нали са само за спане и да си вземеш душ, ама не, трябва да е голяма. Еми тая беше 50 м2. Докато настигна жената и вече съм грохнал. А за какво я гоня да ме пита човек?! Голям ТФТ телевизор 42 инча, над 70 канала. То пък за чих ми телевизор, ама някой си го иска и си го търси като наследство. В интерес на истината тая година се задържах и аз в стаята, щото бяхме само двамата с жената пък и беше кофти времето. Тераса голяма, 2 стола и масичка. Баня с размер като хола ми, джакузи, кенеф и душкабина, всичко отделено. Всичко е нагласено, без да е пестено, луксозно, много готино, направено с вкус и най-вече качествено, тука не е избирана най-евтината оферта. В стаята кафемашина с капсули Сегафредо всеки ден се зареждат по 2 капсули, 4 чая, 4 мин. води от 500 мл, 2 малки бири Туборг /защо малкиииии/, 1 кен Пепси, 1 кен портокал като фанта, 2 малки газирани води /тия може и малки да са/, 1 кен нектар и 1 кен студен чай. Има и сейф. Почистването естествено всеки ден, кърпи там зареждане душ гелове, чаршафи, както си пише по книгите. Приятна и усмихната леля камериерка.

БАСЕЙН – оценка 6-/6
Какво да кажа за басейните, басейни като басейни, чисти, големи, първите 3 дни имаше инфо за температурата на водата, беше 27 градуса, после се развали времето и никой не влизаше в тях, респ.и табелата не я ъпдейтваха. Последния от трите хубави дни, още не съм им простил, тия капути не пуснаха пързалките. Само по веднъж се пуснах на пързалките, още ме е яд.

ПАЗАР – оценка 2-/6
Е тая година ми се тиииииит майката. Ако има нещо повече на тоя свят да мразя след циганите това е пазаруването. 3 дни по 5-6 часа, мойта жена беше като развързано куче. Някой от четящите умрат да влачат дисагите, ай сега къде е по-евтино, ай сега колко е лирата, да нося ли лири, с карта ли да пазарувам, къде има мол, ама как да стигна, и като почнат едни такива приказки направо папиломи и кокоши трън ми излизат едновременно. Някой разпозна ли се? Айде ще разкажа все пак:
Първи ден – Кушадасъ, сряда, ранния битак София. Излиза се от хотела, след 100-тина метра се тръгва наляво и на 200 м има кръгово, последна спирка на долмуш №5, цена до центъра 2,75 тл. Върти, върти, върти, върти из града, по едно време се стига до Карфур, минава долмуша под един мост и спира. Слизате, минавате под моста обратно и се напъхвате в една 2-етажна сграда с 4-5 тригълни покрива. Там си е ебало мамата. В никакъв случай не купувайте на тая цена дето предлагат. Поне наполовина е истинската, думичката е „индирим“ /отстъпка/. Дава ти калкулатора ти да напишеш на каква цена искаш боклучката. Предимно парцалки, чанти, гащи с перка, гащи без перка. Има и нелоши неща де. Особено в едни кошове имаше разни боклуци, е там като се гмурна жената, изплува след половин час с някакви пижами за тъщата по 6 лири и един потник за мъжа й. Та там утепахме някой час, два пъти ми се допикава, хем с простатата съм добре. Оттам, айде из улиците на Кушадасъ. Някой беше ми препоръчал кюнефе да хапна. Уникално е, 15 лири струва, дори снощи от Кауфланд взех турски кадаиф и моцарела и тия дни ще го правя. Въртене из Кушадасъ, пазар на разни боклуци, локум, чай, лекарства бая накупихме и след още известно време айде на 5-цата и в хотела.  Един жизненоважен съвет– мнооооого внимавайте по улиците, тия се движат без никакви правила, на пешеходна пътека не си с предимство, решава нашия, че ще се мушне между тия две коли и се мушка без грам притеснение. Пешеходци се движат абсолютно във всевъзможни посоки, кой както може кара, по тротоарите мотори, такова чудо няма и в Бангладеш. Тит-тит с клаксона, бегаййййй, тия сигурно минават на преглед само с клаксон, ако не работи, не минаваш. Страшно интересно ми е каква е статистиката колко катастрофи и загинали има в Турция годишно.
Втори ден – Флора оутлет. Като се излезе от хотела, след 100-тина метра се тръгва надясно и на 200 м има светофар, там се хваща какъвто долмуш мине, №6, №7, №34, №35, тия за Гюмюлдур, тия за Сьоке, въобще всичко...те ти подсвиркват...тит, тит. Айде. До флората /и AVM също му викат/ е 2,50 тл. За няма 5 мин. сте там. И там се започва. Жената се активизира и започна да се движи със 70 лв/час, предния ден не беше толкова активна. Уайкики, Котон, Мигрос, Кипа, магазини каквито ти е кеф, мол ама такъв на един етаж, ама разпрострян на ба ли го колко територия. Там се изхитрих. Жената влиза в магазина, аз отвънка чакам на пейката, играя белот на телефона, горе-долу след 6-7 игри до 150 тя вече е напазарувала, оттам айде в следващия, аз само си местя трътката на друга пейка с багажа 20 метра вдясно и пак белот.
Трети ден – Новада оутлет. Ние отидохме по трудния начин. Пак така като за Флората се излиза и на светофара се чака. Дойде някакъв долмуш, викам на оня бастун Новада оутлет, давай качвай се вика, качихме се, хау мъч бе сплескания, вика по 2,50. Яяяяя то било евтино, на ти 5 лири. Стигнахме до Флората, тоя вика шопинг, шопинг, как ме позна, че съм шоп, не разбрах. Абе къв шопинг бе, тука бех вчера, нали сме за Новада. Мама ти мръсна. Слязохме и почнах да спирам всичко що е на гуми поголовно, айде накрая дойде без номер някакво и ни качи. Закара ни до Сьоке за 2х6 лири, там ни прехвърли на някакво друго, пари не ни искаха, то ни въртя из града и ни трехвърли на №3, там пак 2х2,5 и воала, бай ви Ганя и буля ганьовица на Новада оутлет. Жената до вчера се движеше със 70 лв/час, обаче вече влезе във форма и тука вече харчеше в лева на метър. До 10-тия метър една минимална работна заплата беше оставена още в първия магазин. Магазините са пак същите като във флората, дори ми се видя по-малко като територия, по-компактно беше и по-бързо се справихме. Пак горе-долу за 2 пиканета /можете да си го позволите, безплатно е/. И добре, че беше по-компактно, че скъпата, както нави метраж щеше да стане страшно. Има на Найк и Адидас доста богати магазини с приятни цени. И аз обаче намазах яке и блуза с дълъг ръкав от Уайкики. Връщането. От Новада пак спирам някакъв долмуш №1 и му казвам Кушадасъ. Маха, качвай се демек, вика гараж, гараж...викам си тоя сигурно е за гараж. Въртя из Сьоке и накрая ни остави на една автогара, сигурно на турски е гараж. Там един маха с ръце, викам Кушадасъ, давай, ето тука се качвай. Та метнахме се и всички сега си мислите айде у хотела.....неееее, не познавате жена ми...на връщане пътя минава през Флората, слязохме там да си допазарува. И след 3-4 белота вече се прибрахме с познатата №6. Такаааа....това е сложния начин за ходене до Новада. Лесния е следния: От Кушадасъ до Сьоке има долмуш, те са без номера, отпред под предното стъкло пише Сьоке-Кушадасъ, 7 лири струва и те кара директно на оная автогара в Сьоке и оттам вече долмуш №1 до Новада, може и други номера да ходят, ама ние с №1 и №3 се придвижихме, но 3-ката май не върви до тая автогара. В Кушадасъ не знам докъде стига, но пресича маршрута на №6 и №5 някъде из центъра и вече тия двете цифри са ми познати и се прибираме до хотела без проблем.  

Връщане
Тръгване от Кушадасъ на 01.10 в 13:20 пристигане в София на 02.10 в 05:15 – ПЪТУВАНЕ 15 Ч. И 55 МИН.  на мене ми е рекорд.
Чанаккале – 21:00, веднага качване и 21:05 тръгна ферибота, пристигане Ечеабат 21:30, миналата година писах, че съм видял пингвин с шапка, че беше 12 градуса, сега пингвина беше по потник на 17 градуса.
От ханджията тръгнахме в 1:00
Минаване ТУ граница – 20 мин. – световен рекорд
Минаване БГ граница – 15 мин.
Тука е момента да спомена, че във фейса имаше страшно оплюване на Албена Холидейз, че преди 10-15 дни 1 рейс закъснял с взимането на туристи от Кушадасъ с 8 часа. То не беше реване, то не беше чудо. Не знам дали на някого от ревящите му иде на акъл, че шофьорите не са отишли на плаж, или до Новада да пазаруват, а има някакъв проблем. Как някой не се досети, че автобус може да спука една най-елементарна гума, на шофьор да му стане кофти, да са забавени някъде било по митници, може ИДИЛ да са ги нападнали. Остави това, ами водачката на групата звъни по телефоните на няколко човека да им каже, че ще закъснеят заради еди какъв си проблем, НИКОЙ, повтарям НИКОЙ не вдига телефона....щото като вдигнат и ще отиде левчето. Ама иначе намериха интернет да пишат и да плюят във фейса. Та в тоя същия ден и час мойта дъщеря с бълдъзата, баджанака и две хлапета също пътуващи с Албена Холидейз пътуваха без грижи. И не само те...в тоя ден са били 3 автобуса. Единия обаче закъснял и осрахме фейс пространството...айде малко разбиране, път е всичко се случва, затова има приказка - на път време няма. И оттам се почва, никога повече с Албена, само Турс, да живее Емералд. Не мога да се стърпя да кажа за Ориент...преди 3-4 дни отива рейса на ферибота, оня обаче тръгнал преди секунди. Следващия щял да бъде след 2 часа, водача им казал, айде щъкайте из Чанаккале и след два часа пак тука. Не знам какво е станало, ама след известно време дошъл ферибот, качил се рейса, качили се хората и опаааа 10 човека ги няма. Хартисали на Чанаккале. Оттам обаждане на колеги, докарайте ни хората...та и „големите“ бъркат, случка може да се случи на абсолютно всяка ТА. Да не казвам пък миналата година как точно Албена Холидейз спаси забравени от „голямата“ фирма Ориент хора в Дидим. Опаааа, казах го. И накрая опра пешкира...да не мислите, че ми е било добре да пътувам 24 часа от Кушадасъ до София, щото и аз бях от потърпевшите. Гък не казахме, нито аз нито хората дето бяха с мене. Що – щото проявихме разбиране. Да не казвам пък за Емералд тия дни какви ги е надробил. Четете....търсете, ако имате желание и дебелейте, ако ще търсите човека го е написал Емерауд. Ще трябва да звънна в Албена Холидейз нещо за адвокатски хонорар, че ги защитавам.

Накрая един виц:
Отишъл рейс на Курс Тлуб на ферибота и понеже щял да дойде след часове, водача казал на всички да се разхождат из Ечеабат. Дошъл обече ферибота по-рано, всички се качили и водачката Бони пита „Някой да липсва“. Тишина. Тръгнали и малко преди Айвалък спрели да пикаят и един мъж отива при нея и казва:
-   Жена ми я няма.
-   Нали питах дали някой липсва защо чак сега казваш – вбесила си Бони.
-   Аз само казвам, че я няма, въобще не ми липсва.
Приликата с действителни случки и събития е случайна.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ
И в резюме: Това ми е една от най-добрите почивки досега, познайте с коя агенция ще пътувам през 2019-та. Препоръчвам ги, препоръчвам и хотела. Само да няма толкова българска сган. Ако някой иска снимки с цени на квото се сетите, имам бая направени. На лични пускам, абсолютно безплатно.
Страшно дълго стана, аз толкова не съм писал като ученик, който иска да чете, въпроси на лични, приемен ден сряда и петък от 8:30 до 16:30, може да не ми благодарите 3 стр. и една е достатъчна. Защо не чувам аплодисменти? Какво толкова бе, имам си самочувствие...айде останете си със здраве.

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 14:19 от valerko

# 576
  • Варна
  • Мнения: 10 547
Аз не се учудвам , Валери,  на това,  което пишеш относно агенциите,  учудват ме упоритите клиенти,  които после пълнят черния списък. Аз от кога говоря?

# 577
  • Мнения: 369
Valerko, искрено се смях на поста ти! Хареса ми хумористичния стил😀!
Радвам се че сте останали доволни,въпреки лошото време!

# 578
  • Мнения: 918
ХАХахаа, браво на Valerko! И на мен ми беше много смешно и интересно, но и полезно!

# 579
  • София
  • Мнения: 591
Valerko, много ми хареса как си написал поста си. Много се смях.

# 580
  • Някъде там
  • Мнения: 16 054
Ай дай един локум, че те прочетохме 😁😁😁
Много интересен, забавен и полезен пост.

# 581
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Тук от вас разбрах, че има група във фейсбук за Анталия. В тази група обаче не приемат вече. Пращам заявка и ме отхвърлят без нищо. Има ли ограничение или аз съм недостойна.

# 582
  • София
  • Мнения: 1 420
Ай дай един локум, че те прочетохме 😁😁😁
Много интересен, забавен и полезен пост.


Колегите го налазиха, не остана. Догодина ми напомни. Wink

# 583
  • Мнения: 775
Бате за да я четем първо трябва да черпиш   

 Simple Smile

# 584
  • София
  • Мнения: 1 420
Бате за да я четем първо трябва да черпиш   

 Simple Smile

Съберете се за догодина...планувал съм Атлантик, от олинклузива ще спретнеме сватбарската маса, черпя. И аз мога да се изложа, българин съм все пак.

Общи условия

Активация на акаунт