Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 септ. 2018, 12:01 ч.

Рая или Раяна

• 1 304
  • 26
  •   1
Отговори
Здр.на всички. Всеки момент очаквам втората си дъщеричка и сме се спрели между тези две имена Рая и Раяна,но неможем да се решим кое от двете имена да изберем. Първата ни дъщеря се казва Даная. Споделете кое от двете имена ви харесва повече. Благодаря!

# 1
Рая звучи добре. Раяна въобще не ми харесва.

# 2
  • София
Раяна не.

# 3
  • София
Раяна дори не съм го чувала, но ми звучи добре за... домашен любимец. За дете - Рая - прекрасно име!

# 4
И аз съм за Рая.

# 5
Рая и Даная звучи по-добре от Раяна и Даная.

# 6
Рая и Даная звучи по-добре от Раяна и Даная.

+ 1.
Аз лично бих се объркала, ако ми представят две деца с имената Раяна и Даная. Веднага ще спретна някакви компилации с буквите а, я и н, а после може и да забравя имената съвсем.
Имаме познати с три деца, на които и трите имена са супер странни. Освен това и трите съдържат в себе си буквите л, и и с в различен ред. Ами сори! Помня само името на първото дете. За другите вече и не питам. Казвам на таткото : Много поздрави на бандата у дома! и приключвам  Mr. Green

# 7
  • София
Раяна не съм чувала като име. Рая бих избрала.

# 8
ох, не знам, каква я таз мода всеки да си измисля име.  Simple Smile Защо не я кръстите Райна? Хубаво българско име, литературно , историческо. Име в, което са въплотени (ако мога така да се изразя)  хиляди човешки съдби на жени, които са го носили.  Вие сигурно търсите някакво уникално име.  
Хванете име с не най-голяма честота на срещане, не и най-ниска.
Аз живея в чужбина и да ви кажа има проблеми с изписванията на българското Я, Ъ, Ч,  и т.н.  
Само докато си пиша поста, забравих вече как се казва първата ви дъщеря Раяна и Даяна ми дойде Simple Smile вместо Раяна и Даная. Иначе да, интересно е, Раяна и Даная, има логика, има някакъв принцип. Явно търсите някаква близост, нещо, което да обединява децата - ми дайте им имена тогава с една вибрация (като число, в нумерологията).
Бебето реагира на името си. Ако сте бременна, тествайте бъдещото си бебе, сериозно говоря. Бебето в утробата ви чува. Името трябва според мен да се измисли на много ранен етап, да кажем след като знаете пола. И се обръщайте към бебето по име.  Бебето ще намери начин да ви подскаже, кое име му е най-полезно за бъдещия живот. Това е нещо, много лично, много интимно. Но ето и ние от форума ще помогнем. Няма нищо случайно.

# 9
Защо не я кръстите Райна?

И аз си го помислих, много е хубаво името Райна!

# 10
  • София
Рая е супер. Раяна не ми звучи добре.

# 11
Непременно с Р ли трябва да е името?
Аз като чуя Даная, все за тази картина се сещам. Затова, ако ще се търси име, което да му подхожда, може да е Сузана. Или другата Сузана.
Може и Батсеба, ама май вече ще дойде съвсем изчанчено, дори и за BG-Mamma.

# 12
  • На топло в неговото сърце.
Рая!

# 13
  • София
И двете имена ми харесват, на Раяна ми седи по добре до Даная.

# 14
  • SF
На мен името Райна не ми харесва. Аз не харесвам старите износени имена - Гана, Драгана, Стоядина. Нито модерните напоследък стари български имена - Рада, Неда, Севда, Дона.

Харесвам имена, които са популярни и звучат добре на много езици - интернационалното звучене. Те не са измислени - Александър, Катерина, Мартина, София - това са само примери, не казвам, че са ми любимите имена.
Рая ми звучи като Рай, а Раяна - като "раЯ" с ударение на Я-то и не ми носи позитивни асоциации.

Наскоро чух за комбинация от имена за близначки Кимора и Амара. Амииииии.... странно решение на родителите. Даная и Раяна ми звучат нещо подобно. Даная е хубаво име. Свикнала съм да го чувам. Идва от митологията. Раяна не знам от къде идва. Може би от певицата Риана?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт