Тренировки в домашни условия - 95

  • 40 451
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 187
Снощи спах около 6,5 часа. Сутринта — йога. След това пих матча лате с мляко от кашу. Опитвам се да намаля кафето и се оказа, че матча латето ми помага.

***

По въпроса за растителните протеини съм по-скоро против. Имам един на Nuzest, дето го бях купила като сложихме брекети на голямата щерка и през първите 24-48 часа тя трябваше да яде само смлени храни. Грахов е и го комбинирам с растителни млека, банан и растителни масла (кашу, бадем, фъстък). Понякога му слагам замразен банан и става като сладолед — много приятно.

Изключително рядко го ползвам обаче. Все пак това е силно преработен продукт с хранителни добавки, а подобни неща са не само скъпи, а чужди и трудно разпознаваеми за организма ни. Предпочитам да приемам белтъчините от първоизточника им: растенията. Колкото се може по-свежи, колкото се може по-малко обработени. Затова след тренировка обикновено пия зелено смути, в което слагам различни зелении, плодове, портокалов и лимонов сок, лъжица ленено или конопено семе. Ако съм правила особено натоварваща силова тренировка, понякога добавям по малко тофу.

Истината е, че колкото и протеинови шейкове да пием, мускули се правят с тренировки. Така че тренирайте, ползвайте тежести (ако имате такива) и следете калорийния баланс.

# 736
  • Мнения: 1 342
Карам си по график с Лифт 4, вчера добавих и тренировката на Линда, показана от Звезди. Наистина доста мъчителни 20 минути:smile:
Никакви добавки не пия, решила съм, че могат да ми докарат стомашни проблеми. Протеин на прах май само веднъж съм пробвала....
Непо, аз съм забелязала, че ми прилошава, когато пия малко вода. Следобед най-често ям банан или малко ядки.
Закуските са доста еднообразни -  кисело мляко с ленено семе или с овесени ядки,  варени или пържени яйца, понякога плод /ако нямам време и бързам/, случвало ми се и пържола да ям за закуска:smile: Всичко зависи кога за последно съм яла в предишния ден. Понякога вечерям към пет следобед и сутрин към осем съм зверски гладна Тогава ям стабилно - три-четири яйца, домат, филия хляб, парче сирене.... друг път - половин кофичка кисело мляко с две лъжици ленено семе. Всеки път количествата са различни.
за кожата - сигурни ли сте, че поемате достатъчно мазнини? Въпреки че това май по-скоро си зависи от ген, а не от хранене. Когато не е хормонален проблем. Аз никога не съм имала пъпки, дори и в пубертета. А не бих казала, че в тези години съм се хранела особено здравословно. Имам малки белези на лицето от шарка, която карах на стари години с децата /от суета, не изчаках да ми паднат корите, а ги махах сама/, но акнето не го познавам. Но принципно кожата ми изглежда най-добре, когато има достатъчно полезни мазнини в менюто.

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 07:04 от Аmanda

# 737
  • Мнения: X
Добро утро Simple Smile
По средата на някакъв доста интензивен и труден период съм. Но нали всичко е баланс - месеци равно и празно и сега идва ред на хаос. Но и аз и кучето оцеляхме. Нищо, че в хладилника има 5 маслини, 10 гъби и размразен пакет тофу. И остатъка от пълнозърнести макарони с броколи и песто от спанак, тиквени семки и хранителна мая. Опитвам се да не се "мразя" толкова много, че не съм тренирала две седмици и да измисля как и в следващата да вмъкна поне 2-3 тренировки. С работа от 8 и 30 до 17.30 и курсове по език два дни от 18 до 20 не схващам много как ще стане, но ... ще го измиля.

За пъпките, не зная, не мога да кажа с точност, но си спомням че 2009 мисля, правих Дюкан около месец. Тогава доста се изпъпчих и кожата ми беше зле. В поледните месеци хапвах доста месо и някак си правя аналогия с онзи период. Постите започват на 15.11  и аз доста ги уважавам, от чисто практическа гледна точка. До тогава няма да се втелясвам толкова в съдържанието на храните, но след това съм с намерение да си ги изкарам. Коледните са лесни, поне има риба почти всеки ден.

За мен основният проблем при лишаване от животински произход е дисбаланса на макросите и евентуално как ще ми се отрази на фигурата. От една страна растителните храни са с повече фибри и по-малко калории, но от друга се усвояват бързо, което при липса на внимание и воля, води до по-чести хранения при мен и леко залитане към разни крънчове, като оризовки, пърленки и изобщо - тестени неща. Вдигам доста грамажа на захарите и въглехидратите с това хранене. Но като си погледна белите рески по ноктите, пъпките и кожата, си давам сметка, за липса на витамини и минерали. Планът ми е, да опитам да избегна предишни грешки и наблягане основно на варива, ориз и хляб, като по-скоро се храня повече със зеленчуци под всякаква форма и супички, салати, малко плодове, тиква печена, тук там кестени, нахут, киноа и сходни на тях.  И разбира се, интервално гладуване, пък ако мога да включа и един ден само на вода, най-ще е добре, ама пуста лакомия...

Отивам да се изюркам с един 21 дей фик екстрийм, че е по-кратък. Обездвижването (в кола на път) и висенето права (на работа), в съчетание с ПМС ми докараха болки в кръста и тазобедрената става, та днешният спорт е повече от задължителен.

# 738
  • Мнения: X
ПС
бях забравила какво е 21 дей фикс екстрийм. Мале! Идеална е за хора с недостиг на време. Ама признавам - с такова темпо, техниката съвсем я нямам.
Хубав ден на всички Simple Smile

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Тази седмица откъм тичане пак провал. Дребният отново е болен и висим в къщи. Заменям тичането с леки тренировки пак от PiYo, останалите са по план. Открих, че някои неща вече са ми по-лесни и не ме изцеждат толкова. Шарлийн определено много я заобичах.
Храната също е под контрол, източих водата от въглехидратния уикенд, коремът ми се поприбра. Снощи сънувах, че си меря тумбака със сантиметър и съм свалила цели 8 см. Simple Smile За сега само в сънищата ми.

# 740
  • Мнения: 9 541
Не мога да не се похваля. Вчера почивах, но днес смело стъпих на кантара. Въпреки почивките, закуската (обикновено преди закуска се меря) и храненето (без кутийки), след първата седмица на 21 ДФ съм -1 кг...

# 741
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте,

Тази седмица е голяма лудница ...в понеделник се оказа, че много високо ниво мениджър ще идва в четвъртък и ми се наложи почти да се преселя в офиса за подготовката. В крайна сметка и тренировки, и деца ги карах през просото...

Цяла седмица съм само на body beast, но освен силовите по програмата ( 30-40 мин), не съм правила друго. Днес вече си отдъхвам и направих body beast total body + piyo full body blast, а вечерта планирам и тичане на пътека докато децата плуват. Не ми се отразява добре психически като не си давам време за раздвижване.

Гледам говорите за протеините - имам тамън две големи, само отворени опаковки whey isolate на Now, които не ми понесоха въобще ( ягода и шоколад). Ако някой иска да ги вземе - подарявам ги. След тях започвам да си взимам растителни на DragonFoods ( има ги в био магазините) и са ми ок като поносимост, а на вкус стават ( в комбинация бадемово мляко + малки горски плодове + 30 грама протейн). Ако ги пия, то е само сутрин за закуска.
В био магазините в София продават greek yogurt, tvaroh и quark; и трите са млечни  продукти ( има дори варианти без лактоза) с много ниско съдържание на мазнини и високи протеини ( 12 - 13 грама протеин на 100 грама продукт и калории около 65-80 на 100 грама). За мен те са чудесен заместител на праховите протеини, особено за закуска.


# 742
  • Мнения: 1 401
Отчитам вчера Хамър пауър + 10 мин. аб хамър, днес Тотал боди чизъл + 10 мин аб чизъл.
Обмислям като свърша календара Хамър и Чизъл, да направя един месец само Чизъл, дали ще сбъркам?
От няколко дни вечерям без въглехидрати - месо + зеленчук или яйца + зеленчук,  и определено през останалата част от деня ям по-малко и не усещам глад....интересното е, че сутрин не мога без въглехидрати, но вечер мога...ще пробвам така известно време, ако след няколко дни не издивея от глад и не изям света, може би ще съм открила моят начин в края на зимата да бъда в прилична форма. Simple Smile
Духче, не искам да ти се меся, нито да звуча като много знаеща по въпроса, защото знам, че не съм, и аз още се уча какво, как, защо...но няма никакъв смисъл от бързото темпо, ако техниката не е правилна. По добре по-бавно, но изпълнено правилно и с пълна амплитуда упражнение, за да има ефект някакъв. Точно с фикс екстрийм най - много внимавах, защото с това бързо темпо, едно кривване/ залюляване в коляното, кръста и контузията готова.

# 743
  • Мнения: X
Арсен, много си мила, благодаря ти. Абсолютно споделям мнението ти. Просто наистина нямам време, а тази тренировка за 30 минути изгорих 270 калории. Толкова само с бягане съм губила. И да, знам аз мнението за гривната, но си имам свое по въпроса и й вярвам. Виждам каква разлика ми дава в различните видове упражнения Simple Smile

# 744
  • Бостън
  • Мнения: 13 309
В био магазините в София продават greek yogurt, tvaroh и quark; и трите са млечни  продукти ( има дори варианти без лактоза) с много ниско съдържание на мазнини и високи протеини ( 12 - 13 грама протеин на 100 грама продукт и калории около 65-80 на 100 грама). За мен те са чудесен заместител на праховите протеини, особено за закуска.
Съгласна 100%, както разбира се и хубавата нискомаслена извара!
От любопитство бръкнах в хладилника да видя моето гръцко (обезмаслено до 0%, макар, че по мазничко ми е по-вкусно определено Simple Smile


PS Опа, ама ние смена 50 стр. Сек да пусна една нова тема!

НОВАТА 96-та ТЕМА

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 16:21 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт