МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 13

  • 63 737
  • 766
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 258
Какво представлява този тест?  И друго да попитам има ли някаква яснота какво ще стане с тази болница Токуда- нали се оттегля турския инвеситор?

# 91
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Здравейте, не съм запозната, нашия ще е ноември. Но четох, че показва колко са живи, като им слагат хиалуронова киселина и гледат колко се привличат от нея.
Да ме поправят, ако греша.
Аз за това на своя глава започнах да я пия.
Условието на кампанията е да е до декември.

# 92
  • Мнения: 387
Тестът всъщност показва колко са "зрели" сперматозоидите:

Чрез теста се определя съотношението на зрелите и незрелите сперматозоиди в пробата, като се отчита броят на прикрепени към добавената Хиалуронова киселина(Hyaluronic Acid-HA) зрели сперматозоиди и неприкрепените незрели сперматозоиди.

HBA теста позволява да се идентифицират най-добрите сперматозоиди, а именно тези, които са:
Зрели - успешно завършили последните етапи от сперматогенезата и  придобили повърхностни рецептори за свързване с Хиалуроновата киселина;
Със запазена/неповредена/ ДНК, т.е. без ДНК фрагментация;
С добра морфология (структурно нормални)
С ниска вероятност за хромозомни анеуплоидии (нарушения) - с нормална експресия на протеин HspA2. Доказано е, че протеина HspA2 има роля в мейозата. Сперматозоиди, които не са зрели и не се свързват с HA имат слаба експресия на HspA2,  което води до грешки в мейозата и следователно хромозомни аномалии (анеуплоидии)

За кого е препоръчителен HBA теста:
За пациенти, на които се прави спермограма за първи път, т.к. ДНК на сперматозоидите не може да бъде оценена със стандартния семенен анализ (спермограма). HBA теста може да предостави важна информация, която да се използва за насочване на двойките за лечение, съобразено с техните специфични нужди;
За пациенти, при които следва да бъде назначена инвитро процедура. HВA теста дава ценна информация за избор на най-подходящият метод за лечение на безплодието: Класическо IVF или ICSI;

# 93
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Точно това четох и аз, но за цената в Токуда не мога да Ви кажа.
 Ако не Ви е късно, когато го направим, ще Ви пиша какъв е резултата.

# 94
  • Мнения: 387
Точно това четох и аз, но за цената в Токуда не мога да Ви кажа.
 Ако не Ви е късно, когато го направим, ще Ви пиша какъв е резултата.

И на нас ни го препоръчаха, така че всяка информация би била полезна Relieved

# 95
  • Ловеч
  • Мнения: 328
На Вас за какъв проблем Ви го препоръчаха и за какво точно, в смисъл за избор на инвитри или ИКСИ или да разберат кога точно да се прави процедурата. За първи път ми е и надявам се последен и откачам вече. Аз съм без тръби, а на СГ излязоха много проблеми, а мислехме, че проблема е само в мен. Започнахме добавки и дано вдигнем морфологията на войничетата, а аз качеството на яйцеклетките. Аз се чувствам перфектно от моите, а милото от утре ги започва.
Отплеснах се, извинявайте за дългия пост.

# 96
  • Мнения: 387
На Вас за какъв проблем Ви го препоръчаха и за какво точно, в смисъл за избор на инвитри или ИКСИ или да разберат кога точно да се прави процедурата. За първи път ми е и надявам се последен и откачам вече. Аз съм без тръби, а на СГ излязоха много проблеми, а мислехме, че проблема е само в мен. Започнахме добавки и дано вдигнем морфологията на войничетата, а аз качеството на яйцеклетките. Аз се чувствам перфектно от моите, а милото от утре ги започва.
Отплеснах се, извинявайте за дългия пост.

ооо, при нас проблемите са много и разнообразни Simple Smile Борбата продъжлава вече шест години и сме минали през четири неуспешни ин витра.

Тестът ни го препоръчаха, тъй като имаме проблеми и с качеството на яйцеклетките. Тъй като не е на 100 процента сигурно дали заради мъжки или женски фактор са ни некачествени ембриончетата ни препоръчаха по-задълбочен анализ на качеството на сперматозоидите. До някъде ще покаже дали и при тях няма нещо по-сериозно. Както четох за HBA тестовете, лошите резултати правят успеха труден, дори и да е ИКСИ.

А ти недей да откачаш. Няма нищо чак толкова страшно, пък и знаем каква цел гоним. Пожелавам ти успех!

# 97
  • Мнения: 258
Пожелавам ви успех момичета! Понякога борбата да имаш рожба се оказва доста дълга и трудна. При нас: при мен е проблемът-  тръбите не са ми оk. Нямам представа колко време ще отнеме, за да ги оправим, но и мен понякога надеждата ме изоставя. Толкова ми е неясно всичко. В петък ще ходя пак на консултация и ще обсъдим с доктора плана на действие.

# 98
  • Мнения: 80
Здравейте дами,сигурно срам не срам,аз съм единственият мъж който ви пише тук .Мъж на 35 съм от София
Жена ми е доста заета  с работа,няма и време никакво за тук,обаче аз адски много ви вярвам за нещата ,които говорите,препоръчвате
и коментирате .Ще се опитам да бъда кратък.
Имахме с жена ми две неуспешни бременности,на нея и е махната едната тръба и за последно точно преди 3 години си правих първата и последна
спермограма и диагноза -толкова познатата тук олигоастенотератозооспермия. Веднага една лекарка от ВИена ин витрото каза ,ааааааа с тая диагноза
няма как тази жена да е забременяла от теб,ми то така семейства се азвалят ,ама айде ,останахме до края на консултацията,пробваха веднага да ни
вкарват в някви инвитрота,ала бала,едвам си трагнахме,просто ни гледаха като портфейли.
Доста се разтроих от това,после известно време без да правим нищо ,просто си следяхме овулации,нищо нищо и тази година жена ми си направи всички
необходими според нея изследвания и съм аз наред.Отделно наскоро забелязвам че при еякулиране излиза по-малко количество еякулат от преди време и не
излиза със силна струя а леко леко се стича,което ,аз си обяснявам че забременяване така няма как да стане ,чудя се
сам на себе си от какво се получава това,имали ли сте подобни случаи,чели ли сте ,знаете ли .....
Ще трябва да си направя спермограма да видим сега ,3 години след онази олигоастенотератозооспермията какво е положението сега ,искам да ви питам
къде да отида да я направя,мисля да отида в петък,посъветвайте ме къде да се обадя за да мога да я направя,искам да проверя каква е ситуацията с
еякулата ми и да тръгна и аз по лекари,дали андролози,дали уролози,какви ....изобщо нямам идея. Знам че съм се занемарил ,но сега съм твърдо решен
да взема нещата в свои ръце и да тръгна и да отида там кътде трябва,но първа стъпка-Спермограма
Знам че знаете и сте преживели много ,знам  че можете да ми кажете къде да отида за една бърза спермограма и на база нея да започна
ходенията 100% по мъките с всякакъв вид лекари.
Дами,много ви благодаря и се извинявам за непрофесионалното написано от мен Simple Smile

# 99
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
В някоя от големите клиники- Надежда, Щерев, звъниш да ти дадат час, не се знае дали ще имат за този петък, но може да пробваш Simple Smile
Според мен е хубаво да се консултираш с уролог за другия проблем.
Успех!

# 100
  • Мнения: 218
Здравейте! Аз първо искам да ви поздравя, че сте тук, че се интересувате от проблема и, че ще се борите заедно с жена си. Обикновено е обратното... само жената чете, с мъки кара мъжа си да ходи да се изследва, да взима добавки и т.н.

Относно вашият резултат - на почти всички тук мъжете им имат същия или подобен проблем. И много хора имат успех и са се справили.

Аз на първо място бих ви посъветвала да помислите за начина си на живот - как се храните, спортувате ли, спите ли достатъчно?

Относно спермограмата - такава задължително трябва да се направи в репродуктивна клиника - аз от опит ще препоръчам Малинов, Надежда или Щерев, в този ред. Известните андролози са Бъчваров (Щерев), Кацаров (не знам къде преглежда) и Макки (Надежда). Ние бяхме при Бъчваров, разпилян човек, но за мен, изписа много адекватна терапия. Спермограмата - задължително разширена, а каквото и да излезе на нея, задължително направете и микробиология, микоплазма и уреаплазма. Може да изследвате и хормони, при нас там имаше проблем. Варикоцеле задължително трябва да се изключи. Още много мога да кажа по темата, но като за начало това ви е достатъчно. УСПЕХ!!!

# 101
  • Мнения: 343
Ние бяхме с диагноза тератозооспермия,след спермограмата отидохме при доктор Бъчваров,той прегледа ММ за варикоцеле след като не откри такова го изпрати да изследва хормони и полово предавани болести,и там нямаше нищо притеснително. Изписа ни 1 шепа хапчета(написала съм ги малко по назад в темата) за 4 месеца и имаше определено ефект. Трябва да търсите причината за влошената спермограма. Късмет ви пожелавам.

# 102
  • Мнения: 1 644
Споделям горенаписаното. Ние бяхме най-доволни от д-р Мирчов - андролог-уролог. Единственият, който прегледа обстойно съпруга ми откри проблема свързан с малкото количество еякулат и предписа лечение. Бъчваров - не сме доволни.

# 103
  • Мнения: 80
Здравейте! Аз първо искам да ви поздравя, че сте тук, че се интересувате от проблема и, че ще се борите заедно с жена си. Обикновено е обратното... само жената чете, с мъки кара мъжа си да ходи да се изследва, да взима добавки и т.н.

Относно вашият резултат - на почти всички тук мъжете им имат същия или подобен проблем. И много хора имат успех и са се справили.

Аз на първо място бих ви посъветвала да помислите за начина си на живот - как се храните, спортувате ли, спите ли достатъчно?

Относно спермограмата - такава задължително трябва да се направи в репродуктивна клиника - аз от опит ще препоръчам Малинов, Надежда или Щерев, в този ред. Известните андролози са Бъчваров (Щерев), Кацаров (не знам къде преглежда) и Макки (Надежда). Ние бяхме при Бъчваров, разпилян човек, но за мен, изписа много адекватна терапия. Спермограмата - задължително разширена, а каквото и да излезе на нея, задължително направете и микробиология, микоплазма и уреаплазма. Може да изследвате и хормони, при нас там имаше проблем. Варикоцеле задължително трябва да се изключи. Още много мога да кажа по темата, но като за начало това ви е достатъчно. УСПЕХ!!!
клиника Малинов слечайно вече да е  тази Адела фертилити,която е някъде в Дианабад при  доктор Калчев мисля ,него срещам като препоръка на няколко места . Иначе да още до час ще звънна да питам за час .Явно ен е толко и лесно да си запиша час за това и нали мога да отида ,да направя ,да излезнат резултатите и тогава да записвам час за преглед,спермограмата ми  не е обвързана 100% с преглед нали

# 104
  • Мнения: 218
Различни са двете клиники. Адела не знам как се справят със спермограмите, доктор Калчев го препоръчвам с две ръце, не сме били при него, но следя работата му от близо. Малинов имат добра апаратура за спермограма, според мен.

Общи условия

Активация на акаунт