МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 13

  • 63 987
  • 766
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 304
Може би си права. Или различните андролози процедират различно, знам ли вече.
      Надявам се процедурата да е била успешна  Simple Smile

# 331
  • Мнения: 260
Аз изобщо не говоря за Андролог Simple Smile следя темите на турските болници , и там ще правим инвитро т Става дума за Репродуктивните лекари ! Такива 30% фрагментации не ги взимат насериозно

# 332
  • Мнения: 387
Аз изобщо не говоря за Андролог Simple Smile следя темите на турските болници , и там ще правим инвитро т Става дума за Репродуктивните лекари ! Такива 30% фрагментации не ги взимат насериозно

Точно репродуктивните лекари в Мемориал ни насочиха към техния уроголог/андролог. Работят в екип. (че даже имат и научни трудове заедно по темата: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5643703/)

Geizer, за съжаление не беше успешна процедурата, но при нас има сериозен проблем с качеството на я.

# 333
  • Мнения: 6 304
     Може би разликата е че фрагментациите на мъжа на Ангелина са били под 30%.  newsm78

# 334
  • Мнения: 387
Може би разликата е че фрагментациите на мъжа на Ангелина са били под 30%.  newsm78

Възможно, мисля че до около 30% се води нормална оплодителна способност (макар че оптимално трябва да са под 20% доколкото си спомням)

# 335
  • Мнения: 6 304
До 15% ги водят за безпроблемно естествено зачеване. Между 15-30% се счита че могат успешно да се отсеят читавите. При над 30% и методът МАКС не дава гаранция. Или поне това съм чела.
В случаите когато са над 30% и не се влияят от антиоксиданти , в руските клиники пък препоръчват да се вземе материала директно от епидидимите чрез ТЕСЕ, ТЕСА или друг подобен метод. Смята се че тогава са с по-ниски фрагментации, но сп. стават само за ИКСИ. Самостоятелно не могат да оплождат, а и част от тях са незрели и за нищо не стават.

# 336
  • Мнения: 260
Може и така да е . Просто при този доктор Карликая при който сме ние , многократно се е казвало че не цепи басма на спермограмата и не следи хормони . Има си някакви негови бръмбари в главата . В крайна сметка и ние скоро ще правим още едно след тон хапчета . Та да видим какво сме постигнали ! Проблема е че заради цикъла ми ще се отложи стимулацията с. 1 месец и сега да не се окаже напразна това 3 месечно дрогиране на Мм

# 337
  • Мнения: 6 304
     Ако е взимал само добавки, нищо не пречи да ги взима още 1 месец.
  Луда работа с тези лекари. Rolling Eyes

# 338
  • Мнения: 260
 Потенциатора му е дошъл в повече вече ! И агапурина не е точно добавка та не знам дали да го взима . Иначе винамините може да Simple Smile
     Ако е взимал само добавки, нищо не пречи да ги взима още 1 месец.
  Луда работа с тези лекари. Rolling Eyes

# 339
  • Мнения: 6 304
И аз не бих рискувала със тези двете. Ама като им гледам дозите надали за месец ще се влоши ако ги спре. Също бих  дала само витамините  Peace

# 340
  • Мнения: 378
Знам че в Турция ги отричат като фактор. Но при нас друга причина така и не се откри за момента. Та съм се хванала за тези фрагментации като удавник за сламка. Ако пак нямаме някакво значително подобрение януари ще запиша час за инвитро, пък каквото сабя покаже.  Confused

Не съм съгласна, че в Турция ги отричат.

Ние бяхме с 33% и техния андролог поиска да ги свалим преди последното ИКСИ. Мъжът ми кара на добавки три месеца, докарахме ги до 24% и чак тогава започнахме процедурата.

Вероятно правят преценка според конкретиките на случая.
Здравей!Би ли каьала какви бяха добавките?

# 341
  • Мнения: 387
Знам че в Турция ги отричат като фактор. Но при нас друга причина така и не се откри за момента. Та съм се хванала за тези фрагментации като удавник за сламка. Ако пак нямаме някакво значително подобрение януари ще запиша час за инвитро, пък каквото сабя покаже.  Confused

Не съм съгласна, че в Турция ги отричат.

Ние бяхме с 33% и техния андролог поиска да ги свалим преди последното ИКСИ. Мъжът ми кара на добавки три месеца, докарахме ги до 24% и чак тогава започнахме процедурата.

Вероятно правят преценка според конкретиките на случая.
Здравей!Би ли каьала какви бяха добавките?

Само и единствено Proxeed Plus за три месеца.

# 342
  • Мнения: 1 278
Интересно, Proxeed Plus съдържа само аминокиселини, а е на доста висока цена, според мен. В повечето добавки за фертилитет има основно витамини/антиоксиданти. Ще се поинтересувам. Имайте предвид, че подобряването може да се дължи на съвсем други фактори от начина на живот. При ММ всеки път при оплождане е различно в положителен аспект. Иначе  от няколко месеца пие еутирокс за хашимото и от дълго време спимен. Взех му днес селен и цинк. Доколкото съм чела, на антиоксидантите се залага най-много. Припомних си от този форум https://sites.google.com/site/miscarriageresearch/how-to-boost-f … se-male-fertility

# 343
  • Мнения: 387
Интересно, Proxeed Plus съдържа само аминокиселини, а е на доста висока цена, според мен. В повечето добавки за фертилитет има основно витамини/антиоксиданти. Ще се поинтересувам. Имайте предвид, че подобряването може да се дължи на съвсем други фактори от начина на живот. При ММ всеки път при оплождане е различно в положителен аспект. Иначе  от няколко месеца пие еутирокс за хашимото и от дълго време спимен. Взех му днес селен и цинк. Доколкото съм чела, на антиоксидантите се залага най-много. Припомних си от този форум https://sites.google.com/site/miscarriageresearch/how-to-boost-f … se-male-fertility

Напълно възможно, Maлага. Наистина е много скъп Proxeed-a но след като наляхме една шапка пари в три неуспешни ин витра решихме да се доверим на турските лекари за избора на добавка. Дали тя е помогнала - казва ли ти някой....

Доста преди това мъжът ми напълно спря цигарите и беше на Андрозитол, витамин Ц, коензим Q10, пчелно млечице и отделно мед с орехчета. Нямахме кой знае какво подобрение.

За мен най-големия куриоз е, че преди един месец направихме най-добрата му спермограма до момента. Всичко е много над минимума, включително подвижност и морфология. И това се случва след като спряхме всички добавки след последната неуспешна процедура, поуспокоихме се малко, ходихме на моренце, хапваме си, пийваме си, той подпалва по някоя цигарка на ден.... Напълно нелогично, но факт!

# 344
  • Мнения: 6 304
Според листовката  Проксид плюс съдържа добавки за повишаване  и протекция на енергийния метаболизъм - Л-карнитин, Ацетил-л-карнитин, фруктоза и плодова к-на. Те също са важни за правилното зреене на сп. Както и антиоксиданти - селен, Кю10, вит.С, цинк, фол. к-на, вит.В12.
       Няколко момичета вече се похвалиха че при мъжете им е дал добър резултат.
 За съжаление при ММ обаче нямаше особено  подобрение.
       Сега пие всичко по отделно и в по-високи дози и чакаме след седмица да видим какъв ще е резултата. Praynig
        Спирането на цигарите при някои мъже също се отразява много добре.

Общи условия

Активация на акаунт