МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 13

  • 63 978
  • 766
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 6 301
Ако съм разбрала правилно, има ендерококи. Трябва да се изчистят и дано не е засегната и простатата, че от там трудно се лекуват.

# 406
  • Мнения: 592
Здравейте, момичета, пак съм аз. При ММ излезна, че има хламидии. Възможно ли е това да води до вариране на СП? Странното е, че при мен няма. Как да си обясня това ... Имам още две седмици до първичния преглед и искам до тогава сама да си отговаря на някои въпроси, защото по закон се гипсирам като вляза и никога не се сещам да си питам за всичко.

# 407
  • Мнения: 378
Ако съм разбрала правилно, има ендерококи. Трябва да се изчистят и дано не е засегната и простатата, че от там трудно се лекуват.
Възможно ли е тази бактерия да е влошила днк-то на сперматозойтите?

# 408
  • Мнения: 175
Здравейте, моля за коментар на спермограма. От 2 години опитваме и засега нищо. Всичко друго, което сме изследвали до тук /хормони, МБ, хламидии, мико- и уреплазми, ХСГ/ е ок.  Спермограмата е правена в клиника по репродуктивна медицина. Дали имаме шанс с инсеминация?

Въздържание - 4 дни /2-5/
Обем на еякулата 3мл. /1,5-6/
pH - 7.5 /7,2-8/
Цвят - слонова кост
Време на втечняване - 20 мин /до 60 мин/
Концентрация на сперматозоидите - 35 млн./мл. /над 15 млн./мл/
Общ брой на сперматозоидите в еякулата - 105 млн. /над 39 млн./
Подвижност на сперматозоидите
-нормокинетични  - 34% /над 32%/
(а+b)/ml - 11,9 млн.
(а+b)/еякулат - 35,7 млн.
-хипокинетични - 26%
-акинетични - 40%

Аглутенация - не
Агрегация - не
Вискозитет - N
Левкоцити - N
Епителни клетки  - N
Еритроцити и други - не
Желатинови конгломерати - не
Незрели клетки на сперматогенезата - да

Морфология по Крюгер

2% сперматозоиди с нормална морфология
98% сперматозоиди с абнормална морфология

от тях
 98% с главични дефекти
 26% с дефектна средна част
  9% с опашни дефекти
8% с цитоплазмен остатък

TZI 1,43 /под 1,6/

Преобладаващи дефекти: пириформени, аморфни главички, сперматозоиди със задебелен среден сегмент, със завити опашки, с цитоплазмен остатък.

Заключение: Тератозооспермия.

# 409
  • Мнения: 6 301
Хламидиите по принцип правят сериозни бели, и като се изчистят е напълно възможно показателите доста да се подобрят.
    Теоретично всяка бактериална инфекция би могла да се отрази на ДНКто на сперм.
     Зузи, СГ според мен не е идеална, но не е и чак толкова зле, с изключение на морфологията. Бих ти препоръчала да направите и СДИ тест, за да се види дали проблемът е само външен/ морфологичен/ или е засегнато и ДНКто.

# 410
  • Мнения: 4 097
Хламидия тя трябва да се изследва и дали е минала, или настояща. По принцип може да запуши и канали, ако е некувана дълго време. За съжаление, наистина прави големи бели.

# 411
  • Мнения: 592
Хламидия тя трябва да се изследва и дали е минала, или настояща. По принцип може да запуши и канали, ако е некувана дълго време. За съжаление, наистина прави големи бели.
Да, аз попрочетох, при нас изследването включва само IgG, което било за минала инфекция, и беше по кръвен път; част от пакет ППБ
 Предполагам ще трябва и МБ за двамата за всички възможни щамове, за да се установи със сигурност? Хубавото е, че при мен засега няма, вкл. от разширения пакет на Геника, никога не съм правила ЦС и знам,че прави бели на тръбите.

# 412
  • Мнения: 39
Здравейте, за първи път се престрашавам да участвам в темата. Накратко: с мъжки фактор сме, тератозооспермия. Половинката ми повече от три години приема всякакви възможни добавки и антиоксиданти. Микробиологията е чиста, няма инфекции. Проблема е , че вместо да се оправят нещата от април миналата година -2% морфология, сега сме на 0%. Някаква идея на какво може да се дължи толкова скоростен спад. И с такава морфология имаме ли шанс за инвитро? Благодаря предварително

# 413
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Здравейте, за първи път се престрашавам да участвам в темата. Накратко: с мъжки фактор сме, тератозооспермия. Половинката ми повече от три години приема всякакви възможни добавки и антиоксиданти. Микробиологията е чиста, няма инфекции. Проблема е , че вместо да се оправят нещата от април миналата година -2% морфология, сега сме на 0%. Някаква идея на какво може да се дължи толкова скоростен спад. И с такава морфология имаме ли шанс за инвитро? Благодаря предварително
Здравейте, аз не съм специалист, но на уролог-андролог, ходихте ли? Може да има варикоцеле, то много пречи.

# 414
  • Мнения: 39
Здравейте, за първи път се престрашавам да участвам в темата. Накратко: с мъжки фактор сме, тератозооспермия. Половинката ми повече от три години приема всякакви възможни добавки и антиоксиданти. Микробиологията е чиста, няма инфекции. Проблема е , че вместо да се оправят нещата от април миналата година -2% морфология, сега сме на 0%. Някаква идея на какво може да се дължи толкова скоростен спад. И с такава морфология имаме ли шанс за инвитро? Благодаря предварително
Здравейте, аз не съм специалист, но на уролог-андролог, ходихте ли? Може да има варикоцеле, то много пречи.

Да, ходили сме при няколко, дори в турска клиника, няма варикоцеле, само леко завишена кръвна захар.

# 415
  • Ловеч
  • Мнения: 328

Да, ходили сме при няколко, дори в турска клиника, няма варикоцеле, само леко завишена кръвна захар.

[/quote]

Може това да пречи, както при жените, за качеството.
При нас също има теразооспермия, без варикоцеле, след прием на добавки, още на 1-вия месец имаше подобрение.
Пробваме да ограничаваме въглехидратите, но не ни се получава и на двамата. Скоро ще ни е първия опит.
Имаме проблем и с ДНК фрагментацията, но ще видим, след 3-ти месец добавки, какво е положението.

# 416
  • Мнения: 39

Да, ходили сме при няколко, дори в турска клиника, няма варикоцеле, само леко завишена кръвна захар.


Може това да пречи, както при жените, за качеството.
При нас също има теразооспермия, без варикоцеле, след прием на добавки, още на 1-вия месец имаше подобрение.
Пробваме да ограничаваме въглехидратите, но не ни се получава и на двамата. Скоро ще ни е първия опит.
Имаме проблем и с ДНК фрагментацията, но ще видим, след 3-ти месец добавки, какво е положението.
[/quote]
Пожелавам ви успех Simple Smile

# 417
  • Мнения: 6 301
За кръвната захар според мен трябва да посети ендокринолог и да провери как е и щитовидната жлеза.  Това определено пречи и скапва качеството на сп.

# 418
  • Мнения: X






Момичета, съвети, моля. Мисля, че има лека форма на анемия и ще трябва да се приема малка доза феритин. За спермограмата- нищо не разбирам. Пролактина го отдавам на стрес и на чакане за изследването на гладен стомах, почти 3 часа.. Това вероятно се отразява и на спермограмата. Хелп!

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 18:03 от Анонимен

# 419
  • Мнения: 6 301
Пролактина и ТСХто не ми харесват като стойност. Според мен трябва да се консултира с ендокринолог тъй като те определено може да скапват нещата. Но не се тревожете, ако в действителност се налага нещата се регулират.
    ПС. Това че е седял 3 часа гладен няма как да се отрази на СГ. Евентуално от стрес е възможно само обемът да е намален.

Общи условия

Активация на акаунт