Американски колеж - тринадесета тема

  • 64 401
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 7 149
Благодаря Стефан. Ще ги добавя.
Разрових архива и намерих откъси и от 2013 година.
Скрит текст:

# 586
  • Мнения: 7 149
Възможно ли е да няма нито един колежанин приет в Кеймбридж?
Някой с друга информация?

П.П. Все пак очакваме добри новини. Дано някой се похвали!

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 13:58 от Фран Ческа

# 587
  • Мнения: 1 622
Здравейте, колко дни има право да извини ученик по семейни причини?
Не мога да намеря информцията, която ни бяха дали от АК.
Благодаря

# 588
  • София
  • Мнения: 16 174
Може, да,  ставаше с предварително "заявяване".

# 589
  • Мнения: 8 022
Здравейте, колко дни има право да извини ученик по семейни причини?
Не мога да намеря информцията, която ни бяха дали от АК.
Благодаря
Обади се в офиса на декана и попитай и за реда (ученика също може да отиде и да попита, както и да вземе съответния формуляр) Simple Smile Погледни и в правилника.
Не съм освобождавала по семейни причини, само за състезания, но и тогава се иска предварително подписи на учители за часовете, които ще пропусне... и на родителя накрая.

# 590
  • Мнения: X
Знае ли се с колко влиза последния в класирането?
Четох разни дискусии, синът ми не е от учещите и мотивираните, изобщо не прави още връзка между образованието и живота след това, че да се мотивира, чисто его също не го мотивира /както мен например, да се справя, да съм от първите, да ме похвалят/, така че АК ще бъде чудесен за него. За деца с изявени възможности, не знам, но това са единици така или иначе, те ще изпъкнат навсякъде. Така де, с колко се влиза? Доста голяма разлика виждам между първо място и 72-ро миналата година, почти 50 % / да речем 44, не съм ги смятала/.

# 591
  • Мнения: X
Що за въпрос? Изпита всяка година е различен. И децата са различни. Та от там и резултатите също.

# 592
  • Мнения: 7 149
Преди десет години се влизаше с поне 54%-56%.
Миналата година май с 30 и няколко. Поправете ме, ако греша.

Това какво говори? По-силен набор? По-лесни задачи?
Нямаме тестове за сравнение. Можем само да гадаем.

# 593
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Не грешиш,но тъй като виждаме само крайния процент няма и как да знаем!Моя син ходи на курс в Лого 3 и там миналата година има една девойка,която от не е приета,но се е панирала на самия изпит!А в школата на всички ПИ е била с над 60%.

# 594
  • Мнения: X
И аз, от това, което чета, оставам с впечатление, че преди години са били по-високи резултатите. За мен говори: по-лесни задачи, както и спадане на общото ниво. Все тая, просто ме интересуваше за ориентир.
А, и са увеличили бройката приети, това също е фактор. От 3 паралелки през 1992, сега са 9. За последните няколко години са добавили поне 2 паралелки, който е там в момента да каже, т.е. приемат и деца с по-нисък бал.
Струва ми се, че последният е бил с под 40. Еми супер ниско ми се вижда, извинете, това даже и моят синковец, дето по моите критерии нищо не разбира специално от математиката, ще го вземе без подготовка. Ох, незнам, обърках се вече.
Явно наистина са прави хората като говорят за спадане на нивото, ако мързел като моя успее да го докара до АК или първа английска да речем.
Никакъв шанс за паниране няма при нас, той е Бог, всичко знае и всичко разбира, самочувствие до небето, покритие никакво, такива успяват на изпита, казваш. Смях.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 10:31 от Анонимен

# 595
  • София
  • Мнения: 9 557
Хм, последните дискусии за това, че Колежа е за тийнове, които не искат да се напъват или са с посредствени възможности могат да изиграят лоша шега на някои родители и деца.
Приемат 100 момичета и 100 момчета. Процентът от теста няма значение. Ако детето е попаднало сред първите 100 - значи е прието Simple Smile.
Обаче след това е добре да се има предвид, че оценка от 61% е чисто 2, два или три пъти без домашно = 0%. Има и други подобни екстри, които е добре да се вземат предвид и да не се разчита на това, че в Колежа живота преминава лежерно и е като песен.

# 596
  • Мнения: 7 149
Никакъв шанс за паниране няма при нас, той е Бог, всичко знае и всичко разбира, самочувствие до небето, покритие никакво, такива успяват на изпита, казваш. Смях.
Ами нека отиде синът Ви! Да се пробва, ей така, за кеф, без подготовка.
Ще очакваме да се похвалите след това. Пък после ще го мислите. Може да изберете Първа Английска.

# 597
  • Мнения: 7 149
Крисчън Йънгс с приятелката си по бтв в момента.

# 598
  • София
  • Мнения: 5 560
Пълна луна, така, както описвате детето, струва ми се, че не е особено подходящ кандидат за АК. Дори и да го приемат, после как ще кара като не си пада по ученето особено? Ще е голям зор и за детето, и за вас...

# 599
  • София
  • Мнения: 16 174
Нашите представи за ученето на децата ни и техните представи за учене и усвояване на знанията не се припокриват. На Тинки дъщеричката също не наблягаше количествено върху ученето, което не ѝ е попречило и да влезе в Колежа и после в Колежа да е все отличничка. Това го пиша по повод написаното от Пълна Луна, че синът ѝ не е по ученето.

Ако проблемът на сина на Пълна Луна е в мотивацията, е добре да се срещне и да поговори лично с дете 10-11-12 клас от Колежа.

Що се отнася до самочувствието: моят опит с моя син е, че помага на изпита, синът ми излезе напълно спокоен след него, аз бях "развълнуваната".

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 12:53 от Sharky*

Общи условия

Активация на акаунт