Всичко за всички марки гел лакове-21

  • 40 667
  • 750
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 191
Благодаря, сложих в количката 07 и 08, довечера ще ги поръчвам.

# 466
  • Мнения: 1 130
Миналият четвъртък най-сетне се лакирах! Laughing Като за пръв път след няколко месеца не е толкова зле. Пробвах blossom гел, но не ми се получи. Sexy Mix пише на него. Някой има ли го? Става ли разливането?
Скрит текст:

# 467
  • Мнения: 215
Да се похваля,лампата ми поръчана на 07.10 ,днес 23 10 дойде.Много бързи бе,чак не ми се вярва.

# 468
  • Мнения: 431
Миналият четвъртък най-сетне се лакирах! Laughing Като за пръв път след няколко месеца не е толкова зле. Пробвах blossom гел, но не ми се получи. Sexy Mix пише на него. Някой има ли го? Става ли разливането?
Скрит текст:


Какъв е лака?

# 469
  • София
  • Мнения: 756
На Кани 10 е точно такъв,но ефекта без велвет топ няма да е такъв.




Някой да го намира на Кани №10 с доставка до БГ, че от този линк нямат такава, други не намирам.

# 470
  • София
  • Мнения: 3 414
Laughing Laughing КОДИ имат нова база,за тънки и чупещи се нокти,какво ще правим????? Laughing

# 471
  • Мнения: 5 892
изчерпана е вече  hahaha hahaha hahaha

# 472
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Не е бе казвайте ги тия работи  Laughing овреме.  Аз искам топовете на Ника Земляника по точно мирър топа и тоя с пуш ъп ефект ама първият го е хванала липсата нещо.

# 473
  • София
  • Мнения: 3 414
отивам да търся ревюта...........

# 474
  • Мнения: 5 892
Не е бе казвайте ги тия работи  Laughing овреме.  Аз искам топовете на Ника Земляника по точно мирър топа и тоя с пуш ъп ефект ама първият го е хванала липсата нещо.
Мирър не е нещо неземно, новия на Снб флаш топ също има хубав блясък.

# 475
  • Мнения: X
Здравейте и от мен, още съм нова и разучавам темите и какво как се случва тук Smirk Да споделя и аз малко опит - от доста време ходя по салони за гел лак и скоро една приятелка ми подари лампа за маникюр. Реших да я сефтосам и започнах едно търсене на марки гел лак... Sweat Моята последна маникюристка ме правеше с Pretty - наистина не мърда този лак, но пък махането в домашни условия не съм сигурна до колко е възможно, защото тя ми го махаше с електрическа пила, а аз вкъщи мога да използвам само разтвор за премахване и махането може да бъде някакъв ад за тази марка. Иначе от Pretty съм много доволна. Чудех се и все още се чудя, защото е много траен, а и доста евтин. Около 7 лева намерих шишенцето, като от този сайт най-евтин ми се видя Pretty: https://prettyzone.net/maniciur/gel-lakove/pretty Спира ме само това, че не знам дали ще мога после вкъщи да го махна.

Преди това съм била при друга маникюристка, която ми слагаше Shellac - според мен е добър. Не ми се вижда толкова вреден за ноктите, защото и сама можеш да си го махнеш, не е толкова трудно. Води се по-висок клас уж, а и цената съм чувала, че е по-висока. Единствено не ми харесва, че не е толкова траен, колкото Pretty, но определено ми е фаворит. Не избрах тази марка гел лак да си купя за домашно ползване, защото Shellac продават само на салоните за професионална употреба и не ми се занимаваше да търся откъде да го намеря, колко струва и т.н. Реших да си спестя разправията.

Забелязах, че Флормар са пуснали гел лак за печене и се чудих дали с такъв да пробвам като за начало, но имах опасения, че може да не е толкова качествен. Обикновените лакове на Формар не са нещо особено. Иначе ги има в Лили и Римедиум. Може би и в ДМ, не съм проверявала там.

След дълго ровене, защото гел лакове можеш да поръчаш само от интернет, а аз искам все пак да разгледам мостри с намазан цвят на тях (иначе може да има разминаване с реалния цвят), попаднах на едно магазинче на Витошка, където продаваха италиански гел лак, марка Mesauda Milano. Магазинчето се пада от страната на Угото. Първоначално ми се видя скъп, защото е 25 лева шишенцето (цветен лак, база или топ - все 25 лева) и е много малко 5мл (все пак и това трябва да гледаме, има голямо разминаване между количеството лак в шишенцето за различните марки). Имат и един хибриден лак за 28 лева - в смисъл нанася се 1 или 2 слоя, без база и без топ. Само лака.

Прибрах се вкъщи после и понеже знам италиански намерих италианския сайт на фирмата и изглеждат същите - явно са им представители за България. Освен това ми направи впечатление, че цените са почти същите като в Италия (като ги обърнеш в лева) - например един заздравител, който гледах беше 16 лева, а в италианския сайт - 7,50 евро. Е изкуших се, няма как Grin

Та да споделя за него: като за първи опит у дома - доволна съм. Взех хибрида. Една седмица не помръдна, след това ми се обели малко отстрани, но защото ми се разцепи самият нокът - много ми бяха изпочупени след последния гел лак и предполагам това е причината. Дори се наложи да ги изрежа супер много. Хубавото на това да си правиш гел лака у дома е, че можеш да го коригираш, а не да тичаш при маникюристката. Мисля да дам втори шанс на хибрида на Mesauda Milano и да взема да пробвам с още едно шишенце.
Иначе ако ви е интересно, можете и тук да ги видите: https://moria.bg/mesauda-milano/nails-products

П.С. МеЗауда, а не МеСауда - S между 2 гласни се чете З, а не С Innocent

# 476
  • Paris, France
  • Мнения: 14 019
28 лева за лак 3в1 на Мезауда или Месауда или каквото там е няма да дам ако ще турско да стане. Не се различава по нищо от 3в1 на елит99, но елитският е по-трайно и се маха по-лесно. Гел-лак на Месауда са си китайджосии отвсякъде. Елитският са по 3-4 лева и 10мл.

Шилак и на мене не ми държи особено.

# 477
  • Мнения: X
28 лева за лак 3в1 на Мезауда или Месауда или каквото там е няма да дам ако ще турско да стане. Не се различава по нищо от 3в1 на елит99, но елитският е по-трайно и се маха по-лесно. Гел-лак на Месауда са си китайджосии отвсякъде. Елитският са по 3-4 лева и 10мл.

Шилак и на мене не ми държи особено.

Мезауда са италиански, не китайски. Няма как да правиш сравнение ако не си го пробвала според мен. Аз лично мога да се изкажа само за марките, които изброих по-горе.

Един гел лак при маникюристка в София е 25 лева, т.е. 2 пъти да използваш лака и избиваш. Всеки си решава какво да използва.

Тези елит99 пак ли са гел лакове за печене и къде ги продават? Пак ли само онлайн?

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 17:38 от Анонимен

# 478
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Елит99 се продават в алиекспрес.  Лично аз не съм доволна от цветовете им.

# 479
  • Paris, France
  • Мнения: 14 019
LaVespa, приятелка ми подари лакове на Mesauda, защото знае, че обичам гел-лакове и се правя сама. Не са от Италия. Купила ги е в София, във физически магазин. Не помни адреса,  но бил, като се тръгне от НДК към бившия хотел Шератон по главната улица, по която не минават коли. Падал се от дясната страна и по-близо до НДК. Освен да са ментаци? Gelaze са 2в1, но се махат доста по-лесно и от елит и от Месауда. Обикновените лакове на Месауда също не ми харесват никак.

Общи условия

Активация на акаунт