Помощ - "Закрила на детето" и бъдеща операция

  • 2 177
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте и от мен.. Предварително извинения за дългия ми разказ, но не мога в по-съкратен вид... В много трудно положение сме и очаквам наистина сериозни отговори от хора, които са запознати или преживели същия случай като мен. Дъщеря ни се роди на 19.08 тази година в АГ Родилно гр. Шумен.Роди се нормално, но с проблем "цепнатина на устната и небцето". Първите дни се захранваше със сонда и лекарите наистина успяха да ни убедят, че няма шанс да се за храни с биберона за момента, където ни излъгаха и това е отделен проблем и така ще карам по същество.Наложи се по тяхното мнение с наше разрешение временно до започването на захранването напълно с биберона тя да бъде преведена за медицински грижи в ДМСГД, гр, Варна, където е и в момента.Та сега за две седмици тя се научи да яде с биберон и оттам искат да я изпишат, но проблема опира дотам, че нашата началничка от Закрила на детето не иска за един ден да подпише заповедта за връщането й у дома и ние не знаем какво да правим.Казват,че се изисквало оценка за домашните ни условия и това как си гледаме децата та на тая основа да ни я върнат, макар че имаме условията и съм майка на още три дечица у дома, които дори са вече на детска градина,. А най-лошото е, че ако тя остане още два месеца в този дом няма да може да се оперират вече има дата за операция в Пловдив, което доста важно за нейното развитие по-нататък... Моля ви помогнете ни.. Дайте ни съвет... Как можем да решим този сложен казус..Как да си върнем дъщерята не издържам вече на техните простотии от два дена насам, които ни ги говорят.. Никаква човещина от тяхна страна, много ни е спешна операцията.. Какво да правим?

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 22:28 от bubanka

# 1
  • София
  • Мнения: 1 433
напишете жалба до АСП или ДАЗД, потърсете помощ от ДБМ-движение на българските майки, Надежда и домове за децата, или друга НПО-те разполагат с юристи, които могат да ви помогнат безплатно, пък и като се даде гласност на случая, бързо ще се раздвижи вашата началничка. Точно това опишете-как поради невръщането на детето се отлага спешна операция, пък и превеждането му в ДМСГД е поради медицински нужди, а не в липса на родителски капацитет. Ако има нещо друго, можете да ми пишете и на лични

# 2
  • Мнения: 33
Здравейте.. Ние днес ходихме в ДСП, гр.Шумен и разговарях с директора уж каза, че фщдо една седмица би трябвало нещата да се оправят и тя да се прибере у дома при нас, но ще видим.. Обаче има и още един проблем откъде мога да взема болничен другия месец докато чакам тя да се прибере тя няма личен лекар, защото е в ДМСГД, гр,Варна в момента? В противен случай ще се наложи или да се върна на работа или да напусна и да изгубя майчинството като и в двата случая губя майчинството

# 3
  • София
  • Мнения: 1 433
щом е в ДМСГД Варна, пак има записан личен лекар. Питайте в Дома кой е личния лекар на детето, и щом си я вземете, вземете от него болничния. после вече можете да си смените личния лекар, с такъм който е удобен на вас, от вашето населено място

# 4
  • Мнения: 33
Добре, но тя докато е в ДМСГД, Варна мога ли да получа болничен по майчинство не мога нали? Моя болничен приключва на 29.09 този месец и ако не мога да си я взема дотогава е трябвало да се върна на работа така казаха

# 5
  • София
  • Мнения: 1 433
ако е в Дома след като ви изтече болничния, не можете да получите нов болничен за майчинство, тъй като детето се отглежда в държавна институция. Варианта е да се преборите да ви я върнат преди да изтече тои болничен. Или да се върнете на работа и щом си вземете детето отново да излезете в майчинство 

# 6
  • Мнения: 33
Значи ще мога да изляза в майчинство, но цялото майчинство, което ми се полага ли ще мога да взема или?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 433
ще можете да излезете в майчинство до навършване на втората година на детето

# 8
  • Мнения: 1 392
Моето дете също беше в ДМСГД - Варна до 40 ден, заради недоносеност и нямаше личен лекар. Болничният ми го издадоха от родилното (в моя случай АГ-Варна). А каква е тази простотия, че не ви дават детето? Не мога да разбера на какво основание. Социалният работник от дома във Виница не може ли да говори директно със "Закрила на детето" в Шумен, за да се изясни въпросът. Всъщност от "Закрила на детето" откъде знаят къде ви е детето и изобщо какво касателство имат. Да не сте подписали документ, че го оставяте за отглеждане?

# 9
  • Мнения: 33
Не в нашият документ пише, че я оставяме за временна грижа, поради причината че тя се хранеше с сонда и да остане там, докато се научи да се храни с биберона.. Това бе нашата уговорка може ли на лично да ви обясня по-ясно имате ли Viber щом сте минали по този път моля ви помогнете..

Тоест, в документите от съда(призив ката).. А ние не сме подписали документи,че я оставяме за осиновяване... Моля ви дайте съвет за много добър адвокат.. Майка съм на още три деца и никога съм нямала проблеми с Закрила или те да са идвали и да са се интересували от другите.. Моля помогнете какво да направим.. Изтощена съм от техните простотии
..

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 23:24 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт