Пари за кампания за първият учебен ден

  • 2 472
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте мами,

имам въпрос, за кампанията на семейството на Вивиан. В нашето училище ще събират пари в кутии по класове, точно на първият учебен ден!
Аз също съм съпричастна към трагедията на семейството.
Но благотворителността не трябва ли да е доброволна?
Аз предпочитам да дарявам всеки месец средства за болни дечица, и на организация, която защитава деца и жени от домашно насилие.
Аз не ходя на екскурзия в Турция, точно защото не съм съгласна нито с политиката на Ердоган, нито искам да допринасям за развитието на една индустрия, в страна която се ислямизира, в която учители се уволняват и т. н и т.н
По същата логика няма да отида в ислямска страна на екскурзия. Но това е мой личен избор.
Защо училището трябва да ме задължава вместо да занеса цветя на учителките, да събирам пари за определена кауза? И как ще се почувства една учителка, ако в нейната кутия има по-малка сума, а букета и е по-голям?
И ако не дам достатъчно голяма сума, дали моето дете след това няма да бъде жертва на негативно отношение през цялата година!
Защо не сложат на входа на училището една кутия, обща за всички класове. Това събиране по кутии и по класове е оказване на психологически натиск на родителите! Не знам какво е настроението на учителите.
Убедена съм, че всички са съпричасни към трагедиата на семейството!
Но има и други начини. Да сложат една кутия пред лафката, и децата вместо да купуват произведени в незнайно коя страна съмнителни хранителни продукти, близалки, чипсове, дори и карти , могат да пускат парите в кутията.

# 1
  • Мнения: 1 195
И аз не смятам за правилен този начин за събиране на средства. То излиза едва ли не, че е задължително. Някои семейства може едва да са успели да пуснат детето си на училище и да нямат възможност да дарят средства, ама ходи обяснявай после като почнат да те гледат накриво. Дарението е акт на лично решение, което аз примерно бих предпочела и да е анонимно. В гимназията ми имахме, забележете , "задължително дарение" към училището всеки срок, ами нямаше особен успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 397
В едно от училищата, в което учи мое дете събираха парите за настоятелството по списък. Ако някой от родителите не даде пари после трият сол на главата на класния ръководител и го тормозят, че не мотивира достатъчно родителите от класа си. Аз лично съм била в положение да мога да си го позволя, а и искам да помогна на училището, но ми направи грозно впечатление начина на събиране. Описаното от Узана също ми изглежда много нередно. Подкрепям я и в начина на мислене за туризма в ислямските държави.

# 3
  • Мнения: 19 296
След като е кутия, как точно ще разберат каква сума пускате, че да рефлектира върху детето?

Общи условия

Активация на акаунт