Още една тема за миялните ...

  • 1 836
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Въпросът ми е каква миялна да избера голяма или от малките за 4 комплекта. Какво количество събира малката - може ли едновременно тави, тенджери, чинии, прибори или ще трябва да я пускам 2 пъти, защото няма да се побере всичко. Повече ми харесват големите, но когато правихме кухнята бях убедена, че няма да имам нужда от миялна и не предвидихме място. После се роди детенце и сега разбирам колко имам нужда от нея. Лошото е, че за 5 см. трябва да преправяме половината кухня, а пък не знам малката дали ще ми върши работа.
Дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 174
Ако имаш възможност, голяма. Малката няма да събира всички тенджери, тави и т.н. и ще ти се налага да я пускаш по няколко пъти.

# 2
  • Мнения: 1 202
Зависи колко човека сте!Моята е 45 см и ми стига за 3-ма човека.Но ако имаш възможност и место си купи голяма за да ти събира повече неща като тенджерии,тигани и др.В моята като сложа 1 тава или 1 тенджера местото на долната кошница се запълва!Но на мен ми е достатъчна така,че мисли от каква имаш нужда защото има и разлика в цената на големините!Успех в избора. Peace

# 3
  • Мнения: 5 475
 Peace Голяма!от много глава не боли!

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Голяма, по-голяма, най-голяма...

# 5
  • София
  • Мнения: 9 817
Голяма, по-голяма, най-голяма...
newsm10

# 6
Мойта е средна,незнам каква се води и много добра работа ми върши.Голямата има да я пълниш 2 дена.Но по удобно нещо от това няма,всички мои познати ги агитирам newsm74 1dishes

# 7
  • Мнения: 216
Като гледам, май съм единствената против миялните машини... Имам си една и стои като паметник вкъщи - нищо не мие както трябва: тенджери, тави, стъклария... Та втори път не бих се излъгала да си купя Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 147
Голяма е по-добре, аз имам малка и по-големи тенджери и тави ги мия на ръка (не се събират вътре или ако се събират трябва да пускам само тях), така че ако имаш възможност купи си голяма.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
Аз имам от най-големите, за 12 комплекта. Само двамата с мъжа сме и през седмицата я пускам през ден, а уикенда - всяка вечер. Ако сте 3 или повече души си струва да помислиш за по-голяма, иначе ще миеш по два пъти на ден - повече ток и вода. Аз слагам всичко в нея - тави, тенджери, дървени неща - няма проблем (за по-добро измиване загорелите тави се обработват малко предварително). Не мога да си представя живота без нея! Най-великия уред, само пералнята го изпреварва!
Обаче ако нямаш място си вземи от тези средните, т.е. високи и по-тесни от най-големите. По-добре е от малка и пак се събират повечето тави и тенджери.

# 10
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Мда... да си дойдем на думата Close
Същия проблем имам, защото му говорих ли говорих на брат ми да си предвиди място преди да направи кухнята,  обаче не го направи и сега като дойде моментът и за миялна нищо друго освен 45 см високо не може да влезе Confused. 'Ми видях едно такова, то е като малко по-голямо чекмедже, като пъхнеш 5 чаши и 2 чинии и е дотам. Да не говорим, че разликата в цените е има-няма 100 лв. със същия клас от най-големите.
Отделно не е предвидил и изводи за чиста/ мръсна вода и тепърва ще трябва да се разклоняват от тези за пералнята, а не знам дали изобщо може  newsm78 (Шани, pls дай съвет някакъв или човек, дето може да го свърши това нещо  bouquet).

В тая връзка съветът ми към авторката на темата е - възможно най-голямата, пък била тя и малко по-тясна на широчина.

# 11
  • Мнения: 667
И аз нямах място в кухнята - купихме  висока и широка 45 см. За сега сме трима и ни стига.

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 9 209
Малката ми машина - за5 комплекта я ползвах около 1.5 г и я смених с голяма клас ААА. Много съм доволна, не бих я заменила за нищо . Голяма грешка е да се купува малка. Моята си мие и тави и тенджери и стъклария перфектно !Ако вземеш малка знай ,че и ти ще миеш, освен нея. А с голямата - немиеш нищо, само това, което не е позволено да се ние в машина. Но аз имам само един такъв съд, така че не е проблем.

# 13
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Уф, имам голямо желание да им купим голяма, разликата е точно никаква, а и това ни е подаръкът от мен и от сестра ми за сватбата. Обаче трябва да преправят цялата кухня Sad, а доколкото познавам брат си - по-скоро ще остане без миялна, отколкото да го направи това нещо Confused.

# 14
  • Мнения: 22 369
Голяма, по-голяма, най-голяма...
Но ако е толкова сложно с шкафовете сложи малка.

Общи условия

Активация на акаунт