Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Момичета в голяма чуденка съм,чета в интернет и вече доста се пооплетох и незнам вече на какво да вярвам .. реших да попитам и вас .. бременна съм в 12г.с (втора бременност ми е ),терминът ми е края на март ? бях на лекар вчера,всичко е наред и аз и бебче сме добре,това което ме интересува нормално ли е бебчето да е с размери 15 см и 100 гр ? В интернет навсякъде пише друго,лекарката казва,че всичко е перфектно..
благодаря на всички които ще се включат

# 1
  • бургас
Момичета в голяма чуденка съм,чета в интернет и вече доста се пооплетох и незнам вече на какво да вярвам .. реших да попитам и вас .. бременна съм в 12г.с (втора бременност ми е ),терминът ми е края на март ? бях на лекар вчера,всичко е наред и аз и бебче сме добре,това което ме интересува нормално ли е бебчето да е с размери 15 см и 100 гр ? В интернет навсякъде пише друго,лекарката казва,че всичко е перфектно..
благодаря на всички които ще се включат

Щом лекарката казва, че всичко е перфектно, значи няма за какво да се притесняваш. Ако все пак не си спокойна можеш да потърсиш второ мнение.

# 2
Не мога да кажа точно се съм неспокойна,просто като чета ИЗ интернет размерите не съвпадат изобщо,от лекарката съм изключително доволна тя следи и първата ми бременност,но за жалост не помня как беше с дъшеря ми .. и за това  реших да попитам как е при други мами ..

# 3
  • София
15 (петнайсет) см и 100 (сто) гр в 12-та седмица?!?
Дори логика няма в това.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2018, 18:22 от milenaka

# 4
  • бургас
Сега погледнах какви са размерите за 12г.с. и наистина е странно...  дали е възможно лекарката да се е объркала нещо? 

# 5
И аз така си помислих но когато я питах каза че всичко е перфектно..

# 6
Това са ориентировъчно размери. Бебето няма как да бъде точно измерено. Или не е правилно измерено, или не си в 12г.с. Клоня към първото, защото при тези размери ехографа щеше да ти изчисли нов термин и да показва че си около 17-18 г.с. За 17 се води около 13 см и около 130 грама.

# 7
Напълно невъзможни са подобни размери в тази седмица. Да не говорим, че изобщо не се мерят сантиметри и тегло, на този етап. Трябва да ти е дала други размери - на главата и т.н.

Най-добре върви на друг лекар, или си погледни добре снимката, какво точно пише. Сантиметрите може да са такива на сакчето, не на бебето.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт