Как се реже скъсената юздичка?

  • 1 275
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 051
Разкажете ми как понасят бебетата процедурата.
Знам, че се прави някъде към 6-тия месец, че се извършва от отоларинголог....
Ще пречи ли това на кърменето, как мислите?
Благодаря.

# 1
Просто се "резва" с ножичка и за няколко дни раничката сама заздравява!Съвсем елементарна процедура е и всеки,който го е правил поне веднъж /лекар,зъболекар/ може да го направи.А иначе резултатът е голям - няма да пречи на говора в бъдеще! Така се прави и с горната юздичка за да не се образува разстояние между горните резци. А на кърменето ще пречи,но не много - би трябвало гладът да има предимство!..  Hamburger

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Знам, че може да се прави още в началото след раждането, за да не пречи на кърменето (иначе бебето не може добре да обхване зърното с език и не суче ефективно, или суче само зърното). За проблеми не съм чувала, а като се направи, се подобрява сукането.
Някоя от твоите принцеси ли е така?

# 3
  • Мнения: 2 051
Цитат на: boo
Някоя от твоите принцеси ли е така?

Да бе, едната повече, другата по-малко.
Самата операция не ме притеснява толкова, но на кърменето(сученето) как ще се отрази се питам.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: vedrra
Цитат на: boo
Някоя от твоите принцеси ли е така?

Да бе, едната повече, другата по-малко.
Самата операция не ме притеснява толкова, но на кърменето(сученето) как ще се отрази се питам.


 От това, което съм чувала - положително - децата сучат по-лесно, подобрява се засукването и оттам намалят болките и разраняванията при майките - нямам лични наблюдения, но сме говорили по градинките с момичетата. Дано и при вас е така.

# 5
ne se trevojete.Moiata dashteria beshe sas skasena iuzdichka.Na karmeneto ne precheshe,no moje da prechi na govora sled vreme.Procedurata e lesna i moje da se izvarshi i ot licevo-cheliusten hirurg.Vednaga sled tova i dadoh da suche i tova e dobre za ranichkata ot sriazvaneto,puk i uspokoiava bebeto. Ne chakaite da porasnat,a deistvaita.Uspeh!

Общи условия

Активация на акаунт