Мъжът ми е пияница!

  • 8 697
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,
Да се оплача ли, да псувам ли или направо да бягам?


На 32 години съм, а се чувствам на старческа възраст. Не мога да спя, не мога да дишам, не ми е добре и не знам до кога така. С мъжа ми сме заедно от февруари 2016 и имаме син на 1 и 3м. Започна на пие и да ме тормози още като бях бременна. Веднъж така ме удари, че се ударих от стената и паднах долу. Бутал ме е, дърпал ме е. Бог ни опази с детето. Когато е трезвен е много добър, но като се напие е лайно. Заяжда се и ме обвинява в неща, които не съм направила. Всички в семейството му са злоупотребявали с алкохола. Сестра му е алкохоличка.
Ходи на работа, не е мързелив, но пие всяка вечер и обвинява мен за това. Напоследък стана много агресивен към мен. Вече спя с детето заключена от страх да не ни направи нещо като заспя. На другия ден се прави, че нищо не е станало. Не издържам вече. Не ми е добре, става ми лошо и ме е страх да не си ида от нерви и да си оставя детето на тоя идиот и сестра му. Снощи се напи и повърна в стаята, върху играчките на детето и килимчето му. Днес закъснях за работа за да чистя, че беше омазал навсякъде. Тази вечер ще спя при майка ми с детето. Добре, че е тя иначе не знам. Дайте ми съвет как да поставя този човек натясно. Има ли смисъл изобщо? Той ми заявява, че няма да спре да пие. Не знам как е възможно след обидите и пиянските му истории, но имам чувства към него (за което ще ме осъдите) и ми е трудно. Как да му отнема детето като ние сме му всичко? Няма родители. Не знам какво да направя.

# 1
  • София
  • Мнения: 16 165
Бягай. Подай жалба в полицията, за да му ограничат достъпа до вас. Заведи дело за домашно насилие.

Ако се върнеш, ти ставаш насилник спрямо собственото ти дете.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 660
Мога само да ти кажа, че трябва да го оставиш и да се изнесеш с детето. Никога няма да спре да пие и да те тормози. Не позволявай детето ти да израства в такава среда, защото тя е вредна за него.
Странно ми е, че казваш, че го обичаш, след като те тормози и удря. Поне помисли за детето, не за себе си.

# 3
  • Мнения: 46 477
...Той ми заявява, че няма да спре да пие...
Казва ти го в прав текст, поне не те залъгва и заблуждава. Не разбирам какво значи да поставиш някой натясно. Той е голям човек, който взима самостоятелни решения. Няма как ти да решаваш вместо него.

...Как да му отнема детето като ние сме му всичко?
Въобще не се връзвай на такива приказки. Човекът си има алкохолът, той му е всичко, подредил си е приоритетите и е дал да се разбере, че вие сте под пиенето.

Спасявай се, мисли за детето си!

# 4
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Мисли за детето и за себе си!Той не го прави след като системно се напива и най-лошото ти посяга!Чантата на рамо и дим да те няма!

# 5
  • Мнения: 9 196
Абе как ще имаш чувства към пияна повръщаща свиня, то пък бива, бива ама това вече е прекалено. Какви точно чувства могат да съществуват, към подобен човешки отпадък, освен отвращение и гнус?!

Махни си детето от там поне, след като ти имаш чувства и ти се стои при пияндурника, дай го на майка си да го гледа, на приятели, докато ти дойде акъла.

# 6
  • Мнения: 5 239
В негово жилище ли живееш?

# 7
  • Мнения: 46 477
Абе как ще имаш чувства към пияна повръщаща свиня, то пък бива, бива ама това вече е прекалено. Какви точно чувства могат да съществуват, към подобен човешки отпадък, освен отвращение и гнус?!
Аз се чудя и как въобще ще се сети да му чисти омазаното. Да си чисти каквото е сътворил.

# 8
  • Мнения: 3 542
Ма какви ги пишеш - той имал само вас с детето, не -  той си има бутилката. Детето ти има само теб, запази се, за да го отгледаш и евентуално си щастлива. И как се обича пияна дрипа, която те и бие отгоре на това?!? Не искам да те обиждам, не се връщай повече там, не е ясно защо въобще си започнала тая връзка.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2018, 14:54 от Си*

# 9
  • Мнения: 9 196
Ами то след няколко години ще почне и да се напикава, и другото ... и тогава ли ще го чисти, защото му се пиело ... Направо ... че и е баща, нещастника, на толкова малко дете, тъкмо почва да ходи, да става човек, той тръгнал да се налива и да повръща из къщи.

# 10
  • София
  • Мнения: 24 839
Има ли смисъл изобщо? Той ми заявява, че няма да спре да пие. Не знам как е възможно след обидите и пиянските му истории, но имам чувства към него (за което ще ме осъдите) и ми е трудно. Как да му отнема детето като ние сме му всичко? Няма родители. Не знам какво да направя.


как можеш да обичаш друг, като себе си не обичаш, не знам?
Дори детето си не обичаш, щом му причиняваш това всяка вечер.

И не, не се ласкай че си всичко за тоя пияндурник- всичко му е алкохола, а ти си боксовата круша, на която си изкарва делириумите.
Не те съдя, но би трябвало да се алармират социалните, да се погрижат за детето, а ти си чупи главата.
По- точно, стой да ти я чупи.

# 11
  • Мнения: 1 536
Тук няма тема и дискусия. Всичко различно от разделяне на семейството и напускане на общото жилище по най-бързия възможен начин, е губене на време. После вече можеш да се опиташ да помогнеш, но от безопасно разстояние.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 428
Здравейте,
Да се оплача ли, да псувам ли или направо да бягам?


На 32 години съм, а се чувствам на старческа възраст. Не мога да спя, не мога да дишам, не ми е добре и не знам до кога така. С мъжа ми сме заедно от февруари 2016 и имаме син на 1 и 3м. Започна на пие и да ме тормози още като бях бременна. Веднъж така ме удари, че се ударих от стената и паднах долу. Бутал ме е, дърпал ме е. Бог ни опази с детето. Когато е трезвен е много добър, но като се напие е лайно. Заяжда се и ме обвинява в неща, които не съм направила. Всички в семейството му са злоупотребявали с алкохола. Сестра му е алкохоличка.
Ходи на работа, не е мързелив, но пие всяка вечер и обвинява мен за това. Напоследък стана много агресивен към мен. Вече спя с детето заключена от страх да не ни направи нещо като заспя. На другия ден се прави, че нищо не е станало. Не издържам вече. Не ми е добре, става ми лошо и ме е страх да не си ида от нерви и да си оставя детето на тоя идиот и сестра му. Снощи се напи и повърна в стаята, върху играчките на детето и килимчето му. Днес закъснях за работа за да чистя, че беше омазал навсякъде. Тази вечер ще спя при майка ми с детето. Добре, че е тя иначе не знам. Дайте ми съвет как да поставя този човек натясно. Има ли смисъл изобщо? Той ми заявява, че няма да спре да пие. Не знам как е възможно след обидите и пиянските му истории, но имам чувства към него (за което ще ме осъдите) и ми е трудно. Как да му отнема детето като ние сме му всичко? Няма родители. Не знам какво да направя.


При всичко изброено не знаеш какво да правиш?!? Не мога да повярвам.

След раздялата трябва да се прекрати абсолютно всякакъв контакт с този човек, защото буквално е животозастрашаващ.

# 13
  • Мнения: 1 134
Жалба в полицията, предупредителен протокол и далеч от него. Защо още не си се обадила на 112? Много е опасен такъв човек, от лошо удряне на лошо място или падане вследствие на удара може да си отидеш. Детенцето горко му, ако остане само с такъв боклук. Теб не те задържа любов там, а страх и нищо друго. Страх от него, страх, че няма да има друг за теб. Манипулирана си тънко последните години без да разбереш и сега затова те е страх да действаш. Махни се оттам, ще видиш как животът вече ще е пълноценен и ще имаш въздух да дишаш свободна от изрода. Но, като се махнеш, не се връщай, защото го има и този момент с колебанието. Тогава си спомняй всеки побой, всяко напиване и повръщане и мисли за детето и за себе си!

# 14
  • Мнения: 3 542
Жилището, в което живеете на кого е?

# 15
  • София
  • Мнения: 7 984
Ще бъда много груба, но трябва да си съвършено глупава, за да питаш какво да правиш в тази ситуация.
За няма и две години този човек те бие, пие като смок и повръща върху бебешките играчки, спиш заключена, защото те е страх да не ви нарани физически, имаш бебе под година и половина и питаш какво да направиш? И какво по-конкретно му харесваш на тази отрепка - бие и повръща много добре ли?

# 16
  • София
  • Мнения: 28 428
Аз не мога да повярвам, че има човек, който при всичко изброено, ще се чуди и мае какво да прави. Надявам се и предполагам, че темата е пързалка, защото другият вариант е...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 575
Хайде да спреш да се изживяваш като майка Тереза относно човекоподобното до теб и да се сетиш, че имаш дете и то ти е приоритет. Беж да те няма и не се обръщай назад.

# 18
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз не мога да повярвам, че има човек, който при всичко изброено, ще се чуди и мае какво да прави. Надявам се и предполагам, че темата е пързалка, защото другият вариант е...
Има, и не е само тя. Пълно е с такива, които си въобразяват, че жабата ще се превърне в принц заради тях. Ама в случая не вижда, че въпросният дори дилема няма, камо ли заявки за очовечаване - ясно е заявил, че единствената му любов е бутилката, несъзнателното състояние и свинските изпълнения, а тя - чувства имала.

# 19
  • Мнения: 485
Щеше да имаш повод за размисъл при едно условие - ако казва, че иска да се промени, иска да спре да пие. И съответно да виждаш да работи по въпроса - да предприеме мерки за лечението си.
А той ти заявява, че няма намерение да спира с алкохола!!!
До кога ще спиш заключена с детето? Мислиш ли, че една врата може да го спре? Ами не, НЕ МОЖЕ!!!

Какво ще стане, ако започне да кани в дома ви и други себеподобни? Още няколко алкохолизирани мъже, които няма как да знаеш какво пиянство имат /макар че за мен няма хубаво пиянство!!! / и дали не биха посегнали на детето и теб?

По-добре мисли варианти как да се отървеш. Колкото е по-малко детето, толкова по-добре!!!

Ако все пак искаш да дадеш още един шанс - направи го. Но постави ясни условия и срокове. Нямам предвид година, а да кажем 2-3 месеца. Ако не ги изпълни - край.
Защо с детето не отидете при майка ти за известно време? Може така да успееш да си изясниш нещата /сама за себе си/ и да събереш сили...

# 20
  • Мнения: X
Здравейте,
Да се оплача ли, да псувам ли или направо да бягам?


Скрит текст:
На 32 години съм, а се чувствам на старческа възраст. Не мога да спя, не мога да дишам, не ми е добре и не знам до кога така. С мъжа ми сме заедно от февруари 2016 и имаме син на 1 и 3м. Започна на пие и да ме тормози още като бях бременна. Веднъж така ме удари, че се ударих от стената и паднах долу. Бутал ме е, дърпал ме е. Бог ни опази с детето. Когато е трезвен е много добър, но като се напие е лайно. Заяжда се и ме обвинява в неща, които не съм направила. Всички в семейството му са злоупотребявали с алкохола. Сестра му е алкохоличка.
Ходи на работа, не е мързелив, но пие всяка вечер и обвинява мен за това. Напоследък стана много агресивен към мен. Вече спя с детето заключена от страх да не ни направи нещо като заспя. На другия ден се прави, че нищо не е станало. Не издържам вече. Не ми е добре, става ми лошо и ме е страх да не си ида от нерви и да си оставя детето на тоя идиот и сестра му. Снощи се напи и повърна в стаята, върху играчките на детето и килимчето му. Днес закъснях за работа за да чистя, че беше омазал навсякъде. Тази вечер ще спя при майка ми с детето. Добре, че е тя иначе не знам. Дайте ми съвет как да поставя този човек натясно. Има ли смисъл изобщо? Той ми заявява, че няма да спре да пие. Не знам как е възможно след обидите и пиянските му истории, но имам чувства към него (за което ще ме осъдите) и ми е трудно.
Как да му отнема детето като ние сме му всичко? Няма родители. Не знам какво да направя.


Не, не сте му всичко...Алкохола му е Всичко.
И не му пука за детето.Ако поне малко му дремеше, нямаше да се държи така.
Дори не питам какво му обичаш.....за щастие, твое и на детето ти, няма да за дълго още.
Дано не ви убие, преди да ти опротивее ...

# 21
  • Мнения: 7 006
Тук няма тема и дискусия. Всичко различно от разделяне на семейството и напускане на общото жилище по най-бързия възможен начин, е губене на време. После вече можеш да се опиташ да помогнеш, но от безопасно разстояние.
Именно
Авторката,да вземе да мисли наистина за детето си и да се маха от тази връзка,а не да го мисли златния,че горкия видиш ли,никой си нямал?!?
Ми да му наеме компаньонка тогава,защо ще принуждава детето си да расте в отровна среда и най-вече с примерите за деградивен модел на поведение..

# 22
  • София
  • Мнения: 23 067
В твоята връзка, освен, че нищо няма да се промени към добро, ще става още по-зле. Стоейки при пияната свиня, застрашаваш живота на детето си.
Моят мъж се напива два пъти в годината да кажем, по някакъв повод, и никога не буйства, но въпреки това избеснявам, защото не ми е приятно да гледам пиянски физиономии. Ако съм на твое място, да съм се изнесла 100 пъти.

# 23
  • Мнения: 1 167
Направо се учудвам как след всичко написано се чудиш какво да правиш. Стой си при него естествено. Да те бие, да те тормози, след някоя година ще бие и детето. Мъж, който пие и бие никога не се променя.Запомни го. Айде ти си го обичай, ама помисли за детето, което си носила в себе си 9 м и за което се грижиш. Мъжът ти по-важен ли ти е от твоята кръв ? Що мислиш за него, а не за детето си и за себе си ? Направо полудявам като чуя за такива като теб, които нямат никакво себеуважение, а робуват на комплексари.
Поста ми не цели да те обиди, а отрезви.

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 265
Вземай си детето и бягай.Никое дете не заслужава да живее в една къща с пияница.
Чудя се как можеш да обичаш мъж,който се напива и ти посяга?И ти казва,че не смята да се промени?Мазохистка ли си?Нямаш ли достойнство и себеуважение?
Не мислиш ли ,че  заслужаваш нещо по-добро?
Не се занимавай с хора със зависимости-алкохолици,комарджии,наркомани....
Нормалните мъже не са се свършили.

# 25
  • Мнения: 19 460
Махни детето от там час по-скоро!

# 26
  • Мнения: 10
Благодаря ви, дори и на тези, който малко прекалиха със съветите си. Мисля да се махам.

# 27
  • Мнения: 9 196
Той мъжа ти те затваря, като стар хладилник и си живееш с него, хората били прекалили със съветите ...

# 28
  • Мнения: 3 542
Не прочетох някой да беше прекалил - помисли си. Все пак не каза в чие жилище живеете?

# 29
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
И в неговото да е,нали писа ,че били при майка и.За начало може пак там да се върне,не вярвам майка и да откаже при това положение!

# 30
  • Мнения: 10
Живеем под наем. Майка ми ще ни вземе,  но мъжа й не знам колко ще ни търпи. Не съм казала, че съветите ви са лоши, а някои доста намекващи, че съм проста.
Нямам намерение да седя с него. Просто съм много объркана и не знам на къде да хвана с дете в ръце. Интелигентна жена съм, работя като IT. Трудно е да се обясни на хора, които не са били на твоето място. Няма да споря. Детето ми е всичко и няма да търпя свински истории.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 575
Недей само да мислиш. Действай.

# 32
  • Мнения: 19 460
Имаш хубава професия, не може ли да се отделите с детето, а майка ти да идва и да ти помага? Помисли върху този вариант.

# 33
  • Мнения: 3 542
Не си проста, не видях намек за това, но не ти сработва инстинкта за самосъхранение и себеоценка. Махни се от там на всяка цена, на първо време при майка ти, после ще се нареди нещо.

# 34
  • Мнения: X
Скрит текст:
Живеем под наем. Майка ми ще ни вземе,  но мъжа й не знам колко ще ни търпи.
Не съм казала, че съветите ви са лоши, а някои доста намекващи, че съм проста.
Скрит текст:
Нямам намерение да седя с него. Просто съм много объркана и не знам на къде да хвана с дете в ръце. Интелигентна жена съм, работя като IT. Трудно е да се обясни на хора, които не са били на твоето място. Няма да споря. Детето ми е всичко и няма да търпя свински истории.

Не проста, а наивна и ...лекомислена.
Трябвало е да му биеш шута, още тук...

Скрит текст:
Здравейте,
Да се оплача ли, да псувам ли или направо да бягам?


На 32 години съм, а се чувствам на старческа възраст. Не мога да спя, не мога да дишам, не ми е добре и не знам до кога така. С мъжа ми сме заедно от февруари 2016 и имаме син на 1 и 3м. Започна на пие и да ме тормози още като бях бременна. Веднъж така ме удари, че се ударих от стената и паднах долу. Бутал ме е, дърпал ме е. Бог ни опази с детето. Когато е трезвен е много добър, но като се напие е лайно. Заяжда се и ме обвинява в неща, които не съм направила.
Всички в семейството му са злоупотребявали с алкохола. Сестра му е алкохоличка.
Скрит текст:
Ходи на работа, не е мързелив, но пие всяка вечер и обвинява мен за това. Напоследък стана много агресивен към мен. Вече спя с детето заключена от страх да не ни направи нещо като заспя. На другия ден се прави, че нищо не е станало. Не издържам вече. Не ми е добре, става ми лошо и ме е страх да не си ида от нерви и да си оставя детето на тоя идиот и сестра му. Снощи се напи и повърна в стаята, върху играчките на детето и килимчето му. Днес закъснях за работа за да чистя, че беше омазал навсякъде. Тази вечер ще спя при майка ми с детето. Добре, че е тя иначе не знам. Дайте ми съвет как да поставя този човек натясно. Има ли смисъл изобщо? Той ми заявява, че няма да спре да пие. Не знам как е възможно след обидите и пиянските му истории, но имам чувства към него (за което ще ме осъдите) и ми е трудно. Как да му отнема детето като ние сме му всичко? Няма родители. Не знам какво да направя.

С такъв ген, какво си очаквала?Че на него ще му се размине?

# 35
  • София
  • Мнения: 971
Той внезапно ли започна да пие през 2016?

# 36
  • Мнения: 1 985
За мен ти си престъпник спрямо собственото си дете. То, за разлика от теб, право на избор не е имало.
Ако не го изведеш от отровната среда, ти се превръщаш в съучастник на пияницата - агресор.
Това за чувствата ще го подмина. Подобен наивитет ми е наистина непонятен.

# 37
  • Мнения: 516
Няма да се поправи, така че вземи си детенцето и се изнасяй. Навремето дядо ми е правил същите номера-напивал се е редовно и е биел баба ми. Обаче бой-падали са й зъби, ходела е синя и подута на работа и е лъжела, че нещо се е ударила. Една вечер дори дядо ми е взел нож и е тръгнал по нея и тя се е скрила в съседите, това навръх Нова година. Той я е последвал и тя е излязла без връхна дреха на терасата и е чакала половин час да си тръгне пияницата. Посягал е и на леля ми и майка ми, трите с баба са били винаги потърпевши. Баба сега получава панически атаки и пие по 2 шепи лекарства на ден, не може да излезе навън без придружител, става й лошо. Всичко това в следствие на стреса. Пък ти си преценявай.

# 38
  • Мнения: 1 134
Няма да се поправи, така че вземи си детенцето и се изнасяй. Навремето дядо ми е правил същите номера-напивал се е редовно и е биел баба ми. Обаче бой-падали са й зъби, ходела е синя и подута на работа и е лъжела, че нещо се е ударила. Една вечер дори дядо ми е взел нож и е тръгнал по нея и тя се е скрила в съседите, това навръх Нова година. Той я е последвал и тя е излязла без връхна дреха на терасата и е чакала половин час да си тръгне пияницата. Посягал е и на леля ми и майка ми, трите с баба са били винаги потърпевши. Баба сега получава панически атаки и пие по 2 шепи лекарства на ден, не може да излезе навън без придружител, става й лошо. Всичко това в следствие на стреса. Пък ти си преценявай.
Горката женичка 😢😢😢 заради прости пияндурници...

# 39
  • Мнения: 5 239
Едно време не им е било лесно да се разведат, а сега сме привилегировани и това се случва за отрицателно време. Има закон за защита от домашно насилие, има много информация навсякъде за убити от ревност или пиянство жени, заляти с киселина и т.н.т. Как може да се остави човек в това положение не знам.

# 40
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Страхът ги държи!

# 41
  • Мнения: 4 808
Изобщо не му се връзвай на приказките, че никого си няма и вие сте му всичко, той те манипулира. Напусни го, отиди временно при майка си и си търси квартира. Умна жена си, имаш хубава професия, ще се справиш. Трябва отново да повярваш в себе си, защото той ти е смачкал самочувствието. Детето не заслужава да живее в такава обстановка, ще видиш колко по-добре ще си без него.

# 42
  • Мнения: 9 196
То крушката винаги си има опашка. Не случайно се е събрала с такъв, явно и майка и не и е дала особен пример - не знаела дали мъжа и ще ги изтърпи ... Чудо.

# 43
  • Мнения: 8
Аз като дете на пияница да не кажа даже алкохолик много пъти съм обвинявала майка ми как не го е оставила,колко добре щяхме да си живеем без него.Никога няма да забравя как мама дойде  СИНЯЯ в детската градина за ни вземе😢 сърцето ни се късаше да гледаме как я бие ти вобще имаш ли си на идея как се живе,вече 30 год с такъв "човек"заради него избързах и се ожених за най не подходящия само и само да не съм с тях....Майка ми още си го търпи на 50 год вече ама си е същия изрод ее не и посяга често,защото сигурно сега има кой да я защити БЯГААЙЙ С 200 ОТ ТОЯ КОМПРЕСОР:ДЕТЕТО ЕДИН ДЕН ЩЕ ТИФЕ БЛАГОДАРНО:УСПЕХ МИЛА

# 44
  • Мнения: 496
Хайде, ще се оправиш с детето, няма какво да го мислиш. Нормално е да си объркана, ще ти мине. Трябва време, за да ти се изяснят и чувствата. Досега си била умело манипулирана, затова е така. Щом си решила вече да не търпиш, това вече е много важна крачка. Като ти дожалее в един момент, си спомняй как те е ударил, как те е обидил и т.н. Помага.

# 45
  • Мнения: 603
"С мъжа ми сме заедно от февруари 2016 и имаме син на 1 и 3м. "
Само едно нещо мога да кажа - омъжила си се рано и си родила без да се имали особена връзка. Сега детенцето ще страда и ти. Ама преди да ги раждате тези дечица - мислете от кого раждате, моля ви се. Това не е първата такава тема.
Иначе - развод и това е. Няма оправия.

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Бивши зависими няма. Бягай с 200.

# 47
  • Мнения: 5 435
Бягай оттам! Дори на улицата с детето си в по-голяма безопасност отколкото там. Разбирам за чувствата, но като се отдалечиш и си построиш нов живот ще преосмислиш и тези емоции. Господ да те пази, но след като пишеш тук - всички са написали единственото вярно нещо- бягай и спасявай детето и себе си.

# 48
  • Мнения: 1 167
Имаш хубава професия, ще се оправите. Квартира и един спокоен живот.

# 49
  • Мнения: 47 956
Щом имаш хубава професия, но явно нямаш особена подкрепа от близки, трябва сама да се стегнеш и да се махнеш. Има градини, дететгледачки, квартири евтини и т.н. Има даже организации, които вероятно биха ти помогнали- с опит и съвет, ако не друго.
Тук всички вероятно пишем от собствен опит. Болезнен.Едва ли е нужно всички да напишем отвратителни лични истории, за да те стреснем и да ти дадем тласък. Мисля, че си наясно колко са грозни нещата
Отвори поне няколко теми има тук, искат се съвети как да се помогне на алкохолик. Няма начин. Нито аз, нито някой около мен познава бивш алкохолик, нито знае за съвет как да спрат да пият. За сметка на това има безброй истории на потърпевши заради такива боклуци. Роднините им ги търпят, но поне съпругите им биха могли да не го правят и да спестят на децата си много много грозни неща
Прочети и тази история от днес... за поредния прекрасен незаменим мачо https://dnes.dir.bg/obshtestvo/zaginalata-v-katastrofa-22-godish … da-rodi-bliznatsi

# 50
  • Мнения: 1 754
За мен ти си престъпник спрямо собственото си дете. То, за разлика от теб, право на избор не е имало.
Ако не го изведеш от отровната среда, ти се превръщаш в съучастник на пияницата - агресор.
Това за чувствата ще го подмина. Подобен наивитет ми е наистина непонятен.

Абсолютно подкрепям горното мнение. Ако не го напуснеш сега и завинаги ти ще си не по-малко насилник спрямо детето си. Ти носиш също толкова вина, колкото и пияндурника. Няма да си по-различна от него. Детето ти е най-скъпото нещо, което имаш и си длъжна да му осигуриш спокоен живот далеч от това човекоподобно. Акълът ми не го побира как може да стоиш и да търпиш това?! Защо по дяволите? Въобще смяташ ли себе си за човек, имаш ли грам поне самоуважение? Какъв пример даваш на детето си? Може да си с добра професия, но нещо много сериозно куца в теб самата. Не те съветвам да мислиш още, защото ситуацията е от ясна по-ясна. Трябва да се махнеш. Ако не - то напълно ще си заслужиш всичко от сега нататък. Жалко за детенцето.

Още в началото, когато си разбрала за фамилната му обремененост е трябвало да ти светне червената лампичка.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 11:59 от spring princess

# 51
  • Мнения: 148
Да се включа и аз тук, с не много по-различното ми мнение от останалите.
Такива хора не заслужават никой около себе си, може би само себеподобните.
Ти си длъжна преди всичко да мислиш за оцеляването и спокойствието на детето ти. Сега всичко ти се вижда страшно и не знаеш как ще се оправиш, но повярвай ми нещата ще си дойдат на място, ще започнеш да бачкаш, ще си вземете квартира, а знае ли човек, може и друг мъж да се появи, мил и грижовен. Въпросът е да направиш първата крачка и да знаеш, че той може да не се откаже без борба - в смисъл, ще има рев, обещания и молитви. Не му се връзвай, защото няма да направи нищо от това, което ще обещае. Убедена съм, опита ми е сериозен.
Махни се, събери се психически и физически, успокой се, радвай се на детенце и всичко ще е наред. Но само, ако си далеч от този.  Hug

# 52
  • Мнения: X
Обади се в Асоциация Анимус. Могат да ти помогнат. Наистина.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
"С мъжа ми сме заедно от февруари 2016 и имаме син на 1 и 3м. "
Само едно нещо мога да кажа - омъжила си се рано и си родила без да се имали особена връзка. Сега детенцето ще страда и ти. Ама преди да ги раждате тези дечица - мислете от кого раждате, моля ви се. Това не е първата такава тема.

На 30 е рано за омъжване и деца, казваш??
То хубаво, ако имахме кристална топка да ни предупреди за грешки в живота.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 36 575
Не е рано на 30. Рано е било, като се има предвид от колко време са се познавали.

# 55
  • Мнения: 603
Защото всички жени след два - три месеца срещи и почваме бебеправенето. Рано е било, знаейки че дето се вика - и двамата са с розовите очила още.

# 56
  • Мнения: 8 794
Какво им става на жените, когато попаднат на такъв не знам....Жената очевидно не е селска пръчка, в ИТ сферата е, но се държи сякаш е изпълзяла от някоя землянка вдън горите тилилийски Crazy Заключва се и спи. При някакъв, дето може да разбие вратата и да й утрепе детето. За нея много важно, ама защо и детето? ooooh! Дай го майка ти да го гледа, ако е съгласна. Нямаш право да застрашаваш живота му. Ако онзи стане причина за смъртта на детето, а ти останеш жива след някоя пиянска изцепка, носиш наказателна отговорност наред с него.

# 57
  • Мнения: 9 196
Какво им става на жените, когато попаднат на такъв не знам....Жената очевидно не е селска пръчка, в ИТ сферата е, но се държи сякаш е изпълзяла от някоя землянка вдън горите тилилийски Crazy Заключва се и спи. При някакъв, дето може да разбие вратата и да й утрепе детето. За нея много важно, ама защо и детето? ooooh! Дай го майка ти да го гледа, ако е съгласна. Нямаш право да застрашаваш живота му. Ако онзи стане причина за смъртта на детето, а ти останеш жива след някоя пиянска изцепка, носиш наказателна отговорност наред с него.

Майка и била съгласна, но за мъжа на майка и не се знаело дали ще изтърпи, по-горе написа ...

# 58
  • Мнения: 650
Лично мое мнение- жена, която търпи такава отрепка до себе си и една минута, не е по- различна от него!
Уважавай себе си, за да те уважават и другите, а още повече имаш и дете. Сама си си виновна Драга, не с 200, бягай с 2000 км, отлитай направо. Полиции, ограничителни заповеди ако трябва.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 09:15 от Арвен

# 59
  • Мнения: 3 542
loramoni , не се засягай от коментарите, изгубила си здравата си оценка на реалността от този ужасен живот. Хората тук дават абсолютно правилни съвети, ако казват мнението си за ситуацията, то е защото е тотално неприемлива.
Напусна ли този дом вече?

# 60
  • Мнения: 1
Досега само ви чета и не съм писала, но тази тема, уви, ми ужасно позната. Била съм в много подобна ситуация, слава богу нямахме дете, макар че той много настояваше да си направим, но здравия разум ме спираше и с право. И двамата сме от добри семейства, с добро образование, хубава работа (поне аз, той работеше над себе си...). Пет години изтърпях отвартителен тормоз, пиянства, изчезваше по цяла нощ, прибирали са го техните от изтрезвителното (това мъж на 30 години). Физически тормоз не е имало, но психическия ме е докарвал до лудост. Обиди, обвинения, скандали, все аз бях виновна за всичко. Мислех си, че го обичам, че не мога да живея без него. Той отделно страдаше от депресия от години и беше на антидепресанти, та ме беше страх, че може да си посегне, ако се разделим.  Да де, ама това си е психическа зависимост, изобщо не може да става дума за любов. И като пълна глупачка все си мислех, че ще се оправят нещата, хващах се като удавник за сламка. Беше ме страх да остана сама, мислех си, че няма да намеря нещо по-добро. Докато в един момент просто изгубих всякаква надежда, свалих розовите очила и видях фактите, такива, каквито са. Всичко приключи от раз, изнесох се и отказах повече да се видим. Естествено той не се отказа лесно, заплашваше ме, че ще се самоубие, звънеше ми, пращаше подаръци.
Да се разделим беше най-доброто решение, което можеше да взема. Сега три години по-късно съм много щастливо омъжена и умът ми не го побира как съм търпяла такова нещо.
До авторката: бягай по най-бързия начин, всичко е по-добре от това, което преживяваш в момента! Ще мине време и ще се чудиш и ти защо, за бога, си си го причинила, че и на малкото си детенце също. И само да допълня, че от постоянния тормоз и нерви си докарах и аз панически пристъпи и тежко безсъние, та още си сърбам попарата, която сама си надробих.

# 61
  • BG
  • Мнения: 2 458
Домът ти трябва да е твоята сигурна крепост, където да се чувстваш в пълна безопасност, когато навън е страшно. Вместо това се заключваш от страх.
Мъжът ти трябва да е твоята опора и закрилник. Стълбът, за който да се държите с детето, когато навън задухат ветрове. Човекът, в чиито прегръдки ще намериш утеха, спокойствие и любов. Вместо това те бие. Не е изключено скоро да започне да бие и детето.
Детето трябва да знае, че тати е най-смелият, най-силният и винаги ще го пази, дори и навън да го чакат банда пубери с водни пистолети. Вместо това тати повръща върху играчките му.
Как ще го притиснеш, като ти си притисната и потисната абсолютно отвсякъде и всичко ви е с главата надолу?
Той НЕ ИСКА да спре и няма да го направи. Въпрос на няколко години е до цирозата.
Помисли добре!


# 62
# 63
  • Мнения: 825
Живеем под наем. Майка ми ще ни вземе,  но мъжа й не знам колко ще ни търпи. Не съм казала, че съветите ви са лоши, а някои доста намекващи, че съм проста.
Нямам намерение да седя с него. Просто съм много объркана и не знам на къде да хвана с дете в ръце. Интелигентна жена съм, работя като IT. Трудно е да се обясни на хора, които не са били на твоето място. Няма да споря. Детето ми е всичко и няма да търпя свински истории.


Взела си най-правилното решение. Колкото до съветите тук, всички бяха с цел да се осъзнаеш и спасиш от кошмара,но липсва съчувствие и емпатия,не се впечатлявай.
Успех и не променяй решението си.

# 64
  • София
  • Мнения: 17 591
Здравейте,
Да се оплача ли, да псувам ли или направо да бягам?


На 32 години съм, а се чувствам на старческа възраст. Не мога да спя, не мога да дишам, не ми е добре и не знам до кога така. С мъжа ми сме заедно от февруари 2016 и имаме син на 1 и 3м. Започна на пие и да ме тормози още като бях бременна. Веднъж така ме удари, че се ударих от стената и паднах долу. Бутал ме е, дърпал ме е. Бог ни опази с детето. Когато е трезвен е много добър, но като се напие е лайно. Заяжда се и ме обвинява в неща, които не съм направила. Всички в семейството му са злоупотребявали с алкохола. Сестра му е алкохоличка.
Ходи на работа, не е мързелив, но пие всяка вечер и обвинява мен за това. Напоследък стана много агресивен към мен. Вече спя с детето заключена от страх да не ни направи нещо като заспя. На другия ден се прави, че нищо не е станало. Не издържам вече. Не ми е добре, става ми лошо и ме е страх да не си ида от нерви и да си оставя детето на тоя идиот и сестра му. Снощи се напи и повърна в стаята, върху играчките на детето и килимчето му. Днес закъснях за работа за да чистя, че беше омазал навсякъде. Тази вечер ще спя при майка ми с детето. Добре, че е тя иначе не знам. Дайте ми съвет как да поставя този човек натясно. Има ли смисъл изобщо? Той ми заявява, че няма да спре да пие. Не знам как е възможно след обидите и пиянските му истории, но имам чувства към него (за което ще ме осъдите) и ми е трудно. Как да му отнема детето като ние сме му всичко? Няма родители. Не знам какво да направя.




Очевидно не вие сте му всичко, а алкохолът.
По-добре ти да му отнемеш детето, отколкото той да му отнеме животът или бъдещето.

# 65
  • Мнения: 3 542
loramoni , как са нещата при теб?

# 66
  • В.Търново
  • Мнения: 6 676
Това "нещо" , наречено твой съпруг е една провалена отрепка в живота.Друго име не заслужава.На път е да провали теб и малкото ти дете.Ако искаш скоро да превъртиш, да се превърнеш в изтормозена лелка на 32 години, детето ти да си докара някое антисоциално поведение продължавай да живееш с пияницата.Той просто ще ви довърши.Само при мисълта, че човека до мен би се напивал като свиня се отвращавам.За 20г., от както съм с моя мъж съм го виждала пиян два пъти, не е буйствал, слава богу, но такъв скандал му бях направила, че повече след втория път не се е напивал.Да виждам пияни мъже, още повече жени е повече от гнусно.

Общи условия

Активация на акаунт