Kakvo beshe vasheto svatbeno predlojenie?

  • 3 788
  • 50
  •   1
Отговори
Zdraveite BG-Mammi,
vinagi tozi vypros mi e bil mnogo lubopiten,kogato vidq edna jenena dvoika i za tova bih se radvala,ako spodelite i vie kak myja vi vi napravi svatbenoto predlojenie.. sigurna sym,4e za vsqka edna ot vas tozi moment shte ostane nezabravim.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 419
Ами ние бяхме на гости у неговите родители за няколко дни и си лежахме в неговата стая и гледахме телевизия.И по едно време моя се обърна към мен  ме пита:"кога ще се оженим?"и аз му отговарям:"като ми купиш пръстен"(а това винаги е била някаква наша шега която не е приемала сериозни размери)и хоп в едната му ръка се подава годежен пръстен  loveuuuи естествено приех и след една година married

# 2
  • Мнения: 7 110
Не си спомням конкретно, но беше на български.

# 3
  • Мнения: 2 336
АМИ НА МЕН ИЗОБЩО НЕ МИ ПРЕДЛОЖИХА  #2gunfire
Бебето стана baby_neutral, а бяхме толкова млади и ошашкани, че изобщо не ни дойде на ум да си предлагаме. Въпросът беше само кога ще се женим. Ама след известно време осъзнах, че не ми е предложено и ми беше вече много криво newsm45.
Ама така поне решихме да се оженим, иначе щяхме и до сега да си чакаме Hug

# 4
  • Мнения: 696
Ами вечеряхме в един ресторант и той каза "я извади един календар да определим дата за годеж". Много романтично нали?

# 5
  • Мнения: 3 760
Не си спомням конкретно, но беше на български.
Peace

# 6
  • Мнения: 1 065
попитах го: искаш ли да се оженим? и той каза : да! пък и дъщеря ни нещо взе да настоява  Grinning. иначе имам няколко предложения и дори пръстен някъде, но явно не му е било дошло времето.

# 7
  • Мнения: 5 577
Ам'чи директно, и тей

# 8
  • Мнения: 2 353
  Току-що бяхме разбрали, че ще си имаме бебе и седнахме в един малък ресторант да го отпразнуваме. Той каза, че не си го е представял така, но "Ще се омъжеш ли за мен?" и след малко се съгласих. Абе банална история, как се сетих...Сега ще го ощипя!

# 9
  • Мнения: X
Определено беше неочаквано-познавахме се от четири дни...като от втория вече живеехме/т.е.спяхме/ заедно....Та бяхме вкъщи с неговия приятел и гаджето му-а тя нещо взе да нерви мъжа ми и той почна да се заяжда яко нея...Аз за да запазя добрия тон го привиках в другата стая,за да му кажа,че не етрябва да и държи такъв тон и тогава той ни в клин ни в ръкав изръси:"Ще се омъжиш ли за мен?"...аз механично отговорих"Да" и продължих с нравоучението...обаче на другата сутрин той пак ме попита и май тогава осъзнах вече ,че сериозно го мисли...А пръстена получих малко по -късно, но това е друга тема/като се сети някой да пусне"Кои са най комичните случки от вашата семейна история"/

# 10
  • Мнения: 705
 - Господине, дошъл съм да искам п.тката на вашата дъщеря.
 - Какви ги говорите, така ли се казва... Възмутен съм от вас, нормалните момчета биха поискали ръката й!
 - А, оставете ги тия чкджии.

С мъжа ми искахме да подкараме този виц на живо с моя баща. Точно тогава една моя баба чула-недочула каза "По-високо" на мъжа ми. Баща ми пък му каза "Ми добре". Нещо такова...

# 11
  • София
  • Мнения: 39 754
Направихме си бебето и моя мъж ми рече, че не може така да не му харесвам фамилията, нали и аз ще я нося Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 618
Беше ходил сутринта на басейн ,върна се към 8ч. легна при мен и ми вика "я виж какво съм ти взел" и хоп пръстена ,който си бях харесала като избирах за майка обеци/бях със сетра му от там е информиран/.....и се разсъних на бързо аз го гледам ...той ме гледа нищо не казва та викам"Това просто подарък ли е или искаш да ме питаш нещо?", и те та така попита притеснено аз отговорих убедено.Докото пиехме кафе реших кога ще е събитието и до обяд бях се похвалила на всички с новата си придобивка.Беше хубаво като в мечтите ми! luvbed

# 13
  • Мнения: 1 492
АМИ НА МЕН ИЗОБЩО НЕ МИ ПРЕДЛОЖИХА  #2gunfire
Бебето стана baby_neutral, а бяхме толкова млади и ошашкани, че изобщо не ни дойде на ум да си предлагаме. Въпросът беше само кога ще се женим. Ама след известно време осъзнах, че не ми е предложено и ми беше вече много криво newsm45.
Ама така поне решихме да се оженим, иначе щяхме и до сега да си чакаме Hug
Нещо такова и при нас се случи Sad

# 14
  • Мнения: 7 474
 newsm78 Нищо конкретно, просто зи знаехме, че ще се оженим, усеща се  Praynig Е, после отидохме на 14 февруари на романтичен вечеря на свещи уж да ми предложи по-тържественно  Joy

# 15
  • Мнения: 1 416
Нямаше такова...  Rolling Eyes
Просто решихме да се оженим...  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 35 930
Говори, говори, говори...каза какво ли не, само: "Искаш ли да се омъжиш за мен?" - не каза.
Слушаш, слушах и накрая го попитах: "Ти ми предлагаш да се омъжа за теб....това ли е?"
Когато си спомня,  винаги  ми става смешно... Party
Тогава не получих годежен пръстен, но на всяка 5-та година ми се подарява  "годежен" пръстен.

# 17
  • Мнения: 1 546
Бяхме в Париж, на Айфеловата кула..незнам защо но аз имах някакво пред4уствие 4е ще ми предложи и ми беше малко притиснено,защото там има адски много народ! #CrazyТой оба4е ме спря,извади прьстена и ми ме попита ще се омьжа ли за него...аз онемях,а 3ма италианци седяха отсрани и като казах-да и го прегьрнах хората запо4наха да ръкопляскат!!!Голям срам брах!Сега като си помисля-кво толкова,трябвало да се дьржа по-естестевено...после, не видях нищо от таз пуста кула,само си гледах прьстена.. Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 769
Около 2рата година гаджалък ме беше питал искам ли да се оженим... разбира се, исках но тогава бахме много млади и зелени... На 8мата година аз му казах: ..'айде стига с този гаджалък, давай да се женим' .. и така - свършихме я тази работа преди две седмици Grinning

# 19
  • Мнения: 5 475
newsm78 Нищо конкретно, просто зи знаехме, че ще се оженим, усеща се ..

 Peace и ние така!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 530
Живеехме заедно в центъра на София. По време на една традиционна вечерна разходка, той влезе в един строеж, помислих си, че ще се облекчи ooooh!, а той се появи с една тухла и каза: Това е първият камък, основата на нашият дом, оттук насетне ще го строим. Тухлата стоеше под кревата, даваше ми сигурност. Когато след няколко месеца се разведохме, на дали някой се сети за нея. От време на време се питам, какво ли стана с тази тухла?

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 505
На годишнината от връзката ни , а и живеехме вече заедно около половин година падна на колене с пръстен и ми предложи.Бяхме току що се прибрали от ресторант, в който отпразнувахме 1 год.и аз си чистех грима пред тоалетното шкафче.Наистина не очаквах.

# 22
  • Мнения: 4 473
Хахаха, ей сега ви разбих от романтика:

Аз: " Бременна съм!"
Той: "Викай вашите, аз викам нашите да говорим за сватба!"
 Shocked

# 23
  • София
  • Мнения: 625
Незабравимо беше да.......................
След голям скандал, след който аз вече бях решила да скъсам с него и да си тръгна, той каза на майка си/която беше там и тя всъщност ме сппря да не си ходя/, че ще се женим #Crazy Shocked
Та аз така разбрах Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 7 914
Ние ей така решихме да се ожени... романтика не е имало Embarassed и сега като се върна назад съжалявам малко Rolling Eyes , но за сметка на това беше много романтично като ме искаше да живея в неговата(вече нашата) къща... Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 394
Нашето е голям смях.Имахме връзка 6 год.Живеехме заедно от 5г.Все си говорехме,че няма да се жениме-добре ни е така.Един подпис нищо не прави.Забременях.Казах му,той много се зарадва.И пак въобще не говориме за брак.Знаеме си,че брака е нищо-важно е да сме си заедно и да се обичаме.Събрахме ги родителите му да им съобщим новината,че ще стават баба и дядо.Бяхме направили маса-да се почерпиме.Казахме им-те хипер щастливи.Всички се изпонапиха от щастие-вдигна се една веселба.Танци и песни на народите-те са си едно такова музикално семейстео. Mr. Green
По едно време във вихъра на танца майка му-вече порядъчно подпийнала гаси музиката и вика:"А аз сега да питам едно нещо-вие няма ли вече да се жените?Толкова време все едно сте си семейство-кво чакате?"И ние гледаме тъпо и почваме да се обясняваме,че не мислиме за това,ние сме ди добре и така.Приоритетите са ни други-брака не влиза в тях.Тя ни гледа тъжно и толкова беше за тая вечер.Ясно дадохме да се разбере за ужас на роднините,че сватба няма да има.Минаха 5 мес.,въобще не се мисли за това.И една вечер от нищото-мъжа ми ме гледа някак особено,аз седнала на дивана вече с малко коремче,ям семки Mr. Green и ми казва:"Много си красива в тази поза.Искам винаги да си до мене и да се наслаждавам на красивата гледка,която си ти.И знаеш ли искам да ми станеш съпруга по всички правила там.Знам,че сме говорили друго,ама го искам.Много силно го искам-незнам защо досега не съм разбрал,че толкова много го искам.Едно такова ми трепти отвътре и определено желая да ми станеш жена."Аз се разревах яко,едни хълцания,хлипания и нищо немога да кажа.
Съгласих се естествено,и за един месец спретнахме сватба.Женихме се в 6 мес. на моята бременност.Излишно е да споменавам колко щастлива беше майка му,и как при всеки удобен случай не забравя да спомене,как ако не била тя да ни накара-още нямало да сме женени. Mr. Green

# 26
Вече имаме дже деца и никога не съм предполагала , че ще ми прдложи. До екскурзията в Египет през март. Там върху един от каменните блокове на хеопсовата пирамида ми предложи.
Имам чудесна снимка, защото в същия момент неговия племенник ни е снимал.
Само, че не знам как да прикача снимка:(





# 27
  • София
  • Мнения: 596
Никакво предложение нямаше, а взаимно решение да поживеем заедно и женитбата беше логичното продължение, на което! 

# 28
  • София
  • Мнения: 3 064
На Първи април ми предложи Mr. Green

Вече бяхме гаджета на 6 години почти  и той беше у нас повече, отколкото у тях си, почти заедно си живеехме...

На рождения ден на една приятелка - великата дата Wink, по едно време той, ей тъй изведнъж, каза "Какво ще кажеш догодина да се оженим?", и аз казвам - "Ми, добре!". Той помисли малко и рече "Ама що пък не се оженим още тази година?"  - и на 31.07.1999 се оженихме - много весела сватба беше Hug

# 29
  • Мнения: 8 917
Мога да кажа къде ми даде годежен пръстен - пред компютъра Mr. Green Иначе конкретно предложение нямаше като че ли - по-скоро беше увереност и спокойствие, че ще си живеем дватама Mr. Green

# 30
  • Мнения: 479
Чета, чета и ми става едно миличко такова...  Flutter
Аз все още не съм женена, но май вече поне 10 пъти ме е питал кога ще се оженим.. Винаги си отговаряме заедно, че когато си поискаме  Heart Eyes И всъщност май ще стане (това с предложението) , когато сме си платили поне 300тата лева вода  Joy
Но с удоволствие ще подновя тази тема, когато стане   Mr. Green

# 31
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 178
Просто го решихме заедно Peace

# 32
  • Мнения: 1 370
Изобщо нямаше никакво предложение, направо ми каза, че ще се женим

# 33
Бяхме в Париж, на Айфеловата кула..незнам защо но аз имах някакво пред4уствие 4е ще ми предложи и ми беше малко притиснено,защото там има адски много народ! #CrazyТой оба4е ме спря,извади прьстена и ми ме попита ще се омьжа ли за него...аз онемях,а 3ма италианци седяха отсрани и като казах-да и го прегьрнах хората запо4наха да ръкопляскат!!!Голям срам брах!Сега като си помисля-кво толкова,трябвало да се дьржа по-естестевено...после, не видях нищо от таз пуста кула,само си гледах прьстена.. Heart Eyes

 :lol:az pak parvo si razgledax kulata, a prastenat beshe sled vizitata.

# 34
  • Мнения: 1 100
Никакво предложение нямаше, а взаимно решение да поживеем заедно и женитбата беше логичното продължение, на което! 
И ние така Heart Eyes
Хвърляне на колене, сълзи в о4ите, пръстен в сладоледа и т.н биха ме накарали да се смея безумно Blush

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Връщаше се от София една вечер, аз го чакам и той на вратата  с една роза и ме пита ще се омъжиш ли за мен.
Аз се ококорих и половин час само го прегръщах без да му отговарям. Незабравимо е независимо как е  казано или направено.

# 36
  • Мнения: 2 040
Ние се прибрахме в апартамента му, навън слънцето тъкмо залязваше и небето беше розово- оранжево и аз излязох на терасата и докато се възхищавах на залеза, той изникна зад мен ..  Laughing Обръщам се и какво да видя: той клекнал, отваря една малка кутийка и ме пита: Ще се омъжиш ли за мен?   Heart Eyes и аз: Е много ясно  Laughing
И после от терасата почнахме ... шоу без завеси  Embarassed Laughing

п.с. това последното за пръв път го признавам на някой  Embarassed

# 37
  • Мнения: 10 597
На СВ. Валентин преди 1 година ме взе от работа със страхотен букет и каза, че ще ме води на едно хубаво място. Като подкара към Витоша реших, че се е побъркал. Е, оказа се, че отиваме на ресторант. Имах предчувствие от няколко дни, но си трех. Лятото бяхме на сватба, той хвана жартиера и пред всички гости, вкл. родителите ми, обеща, че ще се ожени за мен в следващите 6 месеца. Този срок беше изтекъл вече. Дадох му моят подарък, а той беше доста нервен и каза ; "Мислех да изчакам до по-късно вечерта, но не мога повече." и извади червена кутийка във формата на сърце. Предложението звучеше така -"Обичам те, искам да прекарам живота си с теб, да си майка на децата ми, да остареем заедно... " Така се беше притеснил милия все едно след 12г. връзка можеше да очаква друг отговор освен "Да"! Признавам си, че се изкуших да кажа нещо от сорта, че ще си помисля, но беше толкова мил и сладък, че не си правих експерименти. Казах му обаче, че съм знаела, че ще ми предложи, при което той за пореден път се ужаси от шестото ми чувство. И аз през цялото време си гледах пръстена, доста набързо приключихме с вечерята и се прибрахме рано-рано в къщи. Сватбата не се е състояла още, защото се случи нещастие в семейството, но като проходи Алекс и го облечем във фрак и папионка, може да си спретнем една сватбичка. Всъщност той сподели, че си е представял, че детето му ще бъде на сватбата и ще си спести отговора на въпроса "Тате, мен защо ме няма на сватбените снимки?". Мислех, че се шегува, но после разбрах, че е сериозен. Май ще му се сбъдне мечтата Simple Smile! Нямах търпение да се похваля на всички!!! Пръстенът е страхотен, още нося само него всеки ден и не веднъж са ми казвали, че такъв хубав пръстен може да подари само много влюбен мъж!!! Ех, как хубаво ми стана като си спомних!!!

# 38
Ами, аз вече бях получавала няколко предложения, но ми се стуваха някак си несериозни.
Най-накрая миналата година на 24 май, след 5 години съвместен живот, реших, че предложението е "достатъчно сериозно", подкрепено от един много "алтернативен" годежен пръстен от листото на драцена. След около месец получих и истински годежен пръстен, на който настоящият вече съпруг се радваше повече от мен - изтеглил потребителски кредит, за да го купи! А на мен ми идеше да го убия #2gunfire, защото година и нещо преди това бяхме изтеглили жилищен кредит, който продължаваме да изплащаме.

# 39
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Бяхме гаджета две години... бях си взела държавният изпит и чаках да излязат резултатите, когато това стана го заведох на ресторант да го почерпя, а той извади една кутийка и попита "Ще се омъжиш ли за мен", аз се разплаках и казах "Да"...оказа се че е чакал един месец за да направят точно такъв пръстен само че по-малък размер... след един месец ни беше годежа и след още 9 месеца сватбата... Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 2 910
Нямаше предложение, забременях, след което се оженихме.

# 41
  • Мнения: 72
Заведе ме на морето след 1-шна връзка,и то чак до плажа на Синеморец.Без да подозирам,както си вървяхме по плажа бавно ме приближи към морето и инсценира,така и не видях как го направи - годежният пръстен да изплува от морето.Наведе се взе кутииката и наколене ме попита ще се омъжа ли за него.Бих ли могла да откажа,естествено че казах да и бях толкова очарована и от изненадата и от начина по които ми я поднесе,скъпият ми днес вече съпруг.Просто нямаше по щастлив човек от мен в този ден.Останахме още 10 дни обикаляики по черноморието и радваики се един на друг.Това бе наистина един от наи-хубавите  периоди в живота ми.   newsm03 Two Hearts

# 42
  • Мнения: 1 881
Класическо преложение беше при мен, с пръстен в кутийка, на колене, бутилка вино и прекрасна лазаня, ехххх Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 953
след 1,5год.съжителство една вечер както си лежахме пред телевизора ме попита "Ще се омъжиш ли за мен",аз "ДА"
на сутринта го питам "Ти сериозно ли снощи.........и тойь7:да
и така сега се стягаме за сватба.но аз бях толкова щастлива че си пуснах темичка във форума-"Немога да не се похваля"и така научиха всички.

# 44
  • Мнения: 101
На  един 14 февруари , очаквам аз подарък от милия  , даже се надявах да е нов телефон , той се връща с един огромен букет. Аз естествено ахвам и го поставям във ваза . А той ме гледа притеснено и ми казва , че има и още и гледа букета . Аз поглеждам букета и си мисля за телефона (ах каква материалистка съм). И там някъде в хилядите панделки беше заровен моят годежен пръстен .

# 45
  • Мнения: 3 376
Еееех,разнежих се и аз....При нас някак си естествено решихме,че искаме да прекараме живота си заедно,бяхме започнали да бебеправим...Подари ми пръстен за рождения ден,който  в началото на декември.Но му бях казала,че искам официално предложение,ама да ме изненада някак си Mr. Green  А той милия на Коледа след като си разменихме подаръците и т.н. изведнъж ми каза"Съгласна ли си да станеш моя съпруга?" и аз направо онемях...Абе има си някаква магия в това да те попита любимия и да те гледа с очи пълни с любов.... Crazy ..ееех....
Винаги като се скараме и ми е черен пред очите си спомням този момент,магията която витаеше около нас....и омеквам честно казано,идва ми да го гушна Embarassed Wink Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 1 244
Наш'та работа изглеждаше така:
В ранните часове, някъде в една кръчма в София изтрезняваме с нещо си там за ядене (честно казано имам смътен спомен  Mr. Green Embarassed) Действието се развива на втората седмица, откакто сме гаджета. Той ме пита: "Шса умъиш ли за мен", аз отговарям "Да ражби'а се", след което той ми обясни, че понеже сме пияни и не е сигурен какво точно се случва ще ме пита всеки ден. И така - от декември до април, когато ни беше гражданския брак, всеки ден ми предлагаше брак. По няколко пъти... Laughing Пък понякога и аз на него  Joy Годежният пръстен си го избрах и купих сама, понеже забелязах, че като казвам на разни хора, че ще се омъжвам и те инстинктивно поглеждат към ръката ми. А още бъдещият ми тогава съпруг все отлагаше, понеже искал да ме изненада Simple Smile Та така. Сега през август е вече истинската сватба с църквата, ресторанта и всички останали дрън-дрън-глупости Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 4 966
Беше на някоя от първите ни срещи.
Бяхме в колата му.Той отиде до багажника,взе едно кабелче ,уви го като пръстен и слагайки ми го на ръката ми предложи.Аз се изсмях:))Ама че неромантично.Той ми каза че този кабел ще го замени с истински пръстен.
Остана да спи в нас тази нощ.На сутринта като се събудих на ръката ми имаше златен пръстен.Не съм усетила като го е сложил и много мило ми стана Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 3 376
Беше на някоя от първите ни срещи.
Бяхме в колата му.Той отиде до багажника,взе едно кабелче ,уви го като пръстен и слагайки ми го на ръката ми предложи.Аз се изсмях:))Ама че неромантично.Той ми каза че този кабел ще го замени с истински пръстен.
Остана да спи в нас тази нощ.На сутринта като се събудих на ръката ми имаше златен пръстен.Не съм усетила като го е сложил и много мило ми стана Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Aаа,това е много сладко Crazy

# 49
Моят мъж ми предложи в 6 часа сутринта в леглото аз естественно спях , той ме събуди иииииииииии  "сигурно цяла вечер не е спал от валнения милия " !

# 50
  • Мнения: 278
Бяхме за нова година на банско и на 31-ви той ме събуди сутринта да караме ски. А времето беше отврат - мъгла, студ и вали сняг... А в стаята - топло и хубаво... Аз му казах, че не искам да карам, да ме остави да се наспя, а той вика: Ставай, ставай, ще го запомниш! Аз го изругах нещо  Grinning и взех да се оправям вяло... После в цялата виелица и тарапана, някак си се оказахме сами на лифта (шлема-уточнявам за скиорките), под предпазителя от вятър беше някак закътано. Тъкмо се бяхм качили и аз си оправям щеките и такъмите и се обръщам към него, а той държи една кутийка в ръката си и нищо не казва! Явно дори след 5г. връзка си е притеснително да изречеш заветия въпрос. Обаче аз държах да го чуя и го питах, какво иска да каже с тази кутийка. След като ме попита вече, казах ДА! Как не изтървахме пръстена от лифта, с тези дебели непохватни ръкавици, късмет...

Общи условия

Активация на акаунт