Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 септ. 2018, 12:07 ч.

Непрекъснато гадене при бременност?

• 818
  • 8
  •   1
Отговори
Как се справяте с непрекъснатото гадене, и често повръщане? Има ли храни и напитки, които облекчават този неприятен симптом? Не ми се иска да взимам медикаменти за това. Опасно е и обезводняването, и затова се надявам да мога да го успокоя.

# 1
Аз бях наблегнала над леките храни - супи (каквито се сетиш, без месо (на мен не ми понасяше), диня (тогава и беше сезона). Всичко, което е по-леко. Опитай различни неща. Аз първите три ги изкарах главно на супи, зеленчуци и плодове. После постепенно вкарвай други храни, за да не повръщаш. Кола също ми помагаше, колкото и да се смята за вредна. (Не съм прекалявала). Успех!

# 2
[video][/video]
Аз бях наблегнала над леките храни - супи (каквито се сетиш, без месо (на мен не ми понасяше), диня (тогава и беше сезона). Всичко, което е по-леко. Опитай различни неща. Аз първите три ги изкарах главно на супи, зеленчуци и плодове. После постепенно вкарвай други храни, за да не повръщаш. Кола също ми помагаше, колкото и да се смята за вредна. (Не съм прекалявала). Успех!
За сега единствено от айряна не ми се гади, също така гледам да пия вода на малко глътки за да не я повръщам. Добра идея за супите ще опитам с тях. Иначе има храни, за които само като си помисля и отивам да повръщам. А преди съм ги обичала странно е. Наблягам и на киселите йрани те също ми понасят горе долу. Но ще пробвам с зеленчукови, пилешки супи благодаря за съвета. 😊

# 3
  • София
В коя г.с.? Аз имах гадене и след 12 г.с., направих консултация с ендокринолог. Наложи се да взимам лекарства, но състоянието ми се подобри.

# 4
В коя г.с.? Аз имах гадене и след 12 г.с., направих консултация с ендокринолог. Наложи се да взимам лекарства, но състоянието ми се подобри.
в 7 г.с  намразих и някои храни, гледам да хапвам по малко и постоянно пия по малко вода.

# 5
  • Италия
При мен помагаха хляб, сухари, тестени, сирене. Като цяло храни с неутрален вкус. Не понасях салати и голяма част от зеленчуците, риба, месо, кафе, което иначе обожавам. Дано скоро ти отмине.

# 6
Дано намериш храна или напитка, от която да ти стане малко по-добре. Аз и с двете си бременности до навлизането в 5-тия месец бях много зле. Буквално гладувах и ми правиха вливания. Свалих 7 килограма за две седмици. Гадеше ми се от мисълта за храна.Пробвай да закусваш нещо малко - сухар, обикновена бисквита, топъл чай от мента. За обяд лека супичка, варени картофи. За лекарства е строго индивидуално, на мен не ми помогна нищо, дори инжекции с деган. Хубавото е, че минава в един момент. Напълно те разбирам.

# 7
Първите 4 месеца изкарах на ръжени сухари и козе сирене, от време на време варени яйца. Ядях много малко, гадеше ми се от всичко.

# 8
Солети, ментови бонбони, бисквитки. Нищо не ми помагаше за гаденето, единствено честото хапване, но по малко. Почти постоянно гризях нещо.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт