Противогрипна ваксина сезон 2018/19

  • 31 650
  • 416
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 32
Каква е разликата между Инфлувак и Ваксигрип и защо някои толкова много чакат и търсят Ваксигрип. Инфлувак някаква фалшива ваксина ли е? Само Ваксигрип ли е истинската и работеща ваксина против грип, че всички чакат да се появи тя на пазара и отричат напълно Инфлувак. Аз например си сложих Инфлувак - това значи ли че съм дал напразно 22 лв. и не съм защитен против грип за този сезон?
Аз от много години се ваксинирам. Ползвала съм и двете, които от тази година са само четиривалентни. От моя опит мога да препоръчам Ваксигрип, защото много лесно се понася от организма, а и когато съм слагала нея, никога не ме е хващал грип (дано да не е било въпрос на късмет, де).

# 211
  • София
  • Мнения: 9 534
И аз само от Ваксигрип съм доволна. Тази година ваксинирах и детето - за пръв път. При това положение трябва да има втора ваксинация след 4 седмици. Те почти изминаха, но от тази седмица в ДГ обявиха, че имат случай на скарлатина. Дъщеря ми е била контактна. Сега ще трябва да изчакам за втората ваксина, за да не се окаже, че е лепнала скарлатина.

# 212
  • Мнения: 32
[quote Но моя близка аптекарка, която ни снабди с нея не беше толкова доволна.  Показа на ръката си червено петно с диаметър няколко сантиметра и ми каза, че я боли. Беше в долната част на ръката и близо до лакътя. Обещах и да докладваме как е при нас. Сложихме си я сами, както винаги и подобен проблем не се появи. Но в по-горната част на ръката, защото е по-правилно. Така са ни обяснявали, когато ни учиха. Предполагам, че при нея е била инжектирана твърде плитко, което също е грешка, освен че беше в долната част на ръката.
[/quote]
Така е. Ваксината се бие мускулно, т.е. е добре да е в горната част на ръката и да се внимава да не е повърхностно, а да влезе в мускула.

# 213
  • Мнения: 9 276
При нас в крайна сметка нещата се развиха добре. Карантината от варицела приключи без никой да се разболее и успяхме да ваксинираме децата. Добре че бях купила две ваксини, които чакаха в хладилника на личната лекарка, защото вече чета, че ваксините са свършили (усещах, че ще стане нещо такова и затова купих предварително).

Относно реакциите, тази година от Ваксигрип нямах реакция както миналата година (миналата година за половин ден имах болките в мускулите по цялото тяло, дори около очите, абсолютно същите като при грип, това се дължи на прекалено силна реакция на имунната система). Тази година изкарах някаква настинка непосредствено преди да се ваксинирам, така че нещата явно зависят и от моментното състояние на организма, не съм убедена, че едната ваксина се понася по-добре от другата и т.н. Децата, за щастие, приеха добре и двете ваксини, сега се надявам само грипът да се забави малко (казаха, че ще се забави заради топлото време), защото трябват 2-3 седмици да се изгради имунитет.

# 214
  • Мнения: 2 480
И при нас нямаше никакви нежелани реакции. Само леко затопляне на мястото на инжекцията за 2дена и толкова. Сложихме си ги сами, спазвайки всички правила, а за по-специални инжекции търсим когото трябва.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 966
Някой да е купувал ваксина тези дни и да знае къде може да се намери? Вече никъде няма, питах на хиляда места - изчерпани са и повече няма да внасят тази година. А много исках да започна да слагам вече на детето, но не знаех, че толкова бързо свършват и трябва от по-рано да се купи, тя от края на септември досега все я сополки, я гърло, я нещо друго, та не съм и търсила. А уж в България  почти не се ваксинирали хората, интересно тогава защо навсякъде вече са изчерпани ваксините, толкова малко ли пък внасят Thinking
За София става въпрос.

Последна редакция: вт, 06 ное 2018, 10:58 от svetla81

# 216
  • Мнения: 9
И в Пловдив няма!

# 217
  • Мнения: 2 480
Някой да е купувал ваксина тези дни и да знае къде може да се намери? Вече никъде няма, питах на хиляда места - изчерпани са и повече няма да внасят тази година. А много исках да започна да слагам вече на детето, но не знаех, че толкова бързо свършват и трябва от по-рано да се купи, тя от края на септември досега все я сополки, я гърло, я нещо друго, та не съм и търсила. А уж в България  почти не се ваксинирали хората, интересно тогава защо навсякъде вече са изчерпани ваксините, толкова малко ли пък внасят Thinking
За София става въпрос.

Можете да питате на този телефон: 02 9705300

# 218
  • София
  • Мнения: 313
Вчера си купих Ваксигрип.
Предния ден я поръчах, за да я донесат от склада. Аптеката е в подлеза на Шератон.

# 219
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ехееее, че за кога??

# 220
  • София
  • Мнения: 313
Грипа още го няма. Имам нужда от поне две седмици още да се забави грипа, за да ми подейства ваксината. Личния лекар каза, че ще ме пази чак до май месец.

# 221
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Грипа още го няма. Имам нужда от поне две седмици още да се забави грипа, за да ми подейства ваксината. Личния лекар каза, че ще ме пази чак до май месец.
Ами да, има някакво предимство в това, аз като се ваксинирам рано, много често се разболявам, но чак през април. Не е тежко, но все пак е досадно, когато вече времето се стопля, да те тръшне грип.

# 222
  • София
  • Мнения: 1 966
Аз в крайна сметка успях да намеря ваксини в аптека Медея. Сложихме си аз и детето преди около месец някъде

# 223
  • София
  • Мнения: 9 534
Ние се ваксинирахме отдавна. Дъщеря ми изкара вирус след това, но по-скоро не беше грип, а нещо друго. Прерасна в бронхит. Disappointed Все пак отчитам положителното - от лятото насам това й е единственото  разболяване, а предишните две години се почваше с вирусите още през септември и ги караше един след друг. Освен ваксината давам и Респивакс. За първа година й ги давам. Предишни години карахме на разни витамини и т.н., но без особен ефект.

# 224
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Ние се ваксинирахме отдавна. Дъщеря ми изкара вирус след това, но по-скоро не беше грип, а нещо друго. Прерасна в бронхит. Disappointed Все пак отчитам положителното - от лятото насам това й е единственото  разболяване, а предишните две години се почваше с вирусите още през септември и ги караше един след друг. Освен ваксината давам и Респивакс. За първа година й ги давам. Предишни години карахме на разни витамини и т.н., но без особен ефект.
Надявам се в края на сезона всички ваксинирани да пишат в темата, дали са се разминали с грипа и тази зима, или е грипа е надхитрил ваксината.  Grin

Общи условия

Активация на акаунт