постпянно препълване на гърдите

  • 4 925
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
здравейте, имам един проблем, който много ме протеснява. Родих преди седмица, здраво и хубаво момченце. още на втория ден ми дадоха да го кърмя, получаваше се. някъде на третия, четвъртия гърдите ми втанаха огромни, твърди , на едната имаше буца. от болницата ми казаха да се цедя, въпреки, че бебето суче на 2 часа мах, започнах и да се цедя, но нищо. Гърдите са все така болезнени, тежки и твърди. Консултирсх се с личната , тя ми каза на половин час да се цедя и отделно да му давам да суче на поискване. Пак никакъв ефект, освен , че 24 часа съм с него или с помпата:( . Незнам какво да правя , толкова съм изтощена , час се замислям да се откажа. Някой ако може да ме посъветва нещо или да ми каже , че това ще отшуми до няколко дена , мн би ми помогнал. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 118
Махай графика и храни бебето нон-стоп, поне докато се разкарат бучките, с помпата няма да имаш същия успех. След това вече кърмата ще се урегулира.

ПС: Наскоро се отказах от кърменето с хапчета, за каквото и ти се замисляш, доколкото разбрах, но трябва да знаеш, че кърмата няма просто да изчезне. Ще намалява постепенно и бучките трябва да се изцедят някак. Даже при мен бучките се образуваха впоследствие. Взимай си горещ душ и се изцеждай след него, или по време.

# 2
  • Мнения: 27
да наистина се замислям за отказване с хапчета , мскар и само за седмица сблъскване с този проблем. Надявам се да се регулират нещата и да не се стига до там Sad при теб нещата кога започнаха да се подобряват

# 3
  • Мнения: 598
Ще отшуми. С помпата се цеди трудно. Особено ако не е подходяща за теб. Когато ми се е налагало да цедя, пробвах какви ли не помпи, само една ми пасна и успях да цедя с нея. И това само с първото дете. При следващите изобщо не можех дори с нея, те сучеха обаче и то доста дълго.
Имаш ли все още буци? Те стават от запушвания. Пие се лецитин, той помага за разтварянето им и отпушването на млечните каналчета. Бебето добре ли суче? Само на кърма ли е? Достатъчно ли пишка и ака (тоест добре суче)? На тази възраст акат на всяко хранене. Принципно в началото млекопроизводството от гърдите ти се напасва на нуждите на детето. След първия месец нещата се нормализират. Давай на детето често да суче. Ако чувстваш, че не успява или не успяваш да цедиш, въпреки че гърдите са пълни, можеш да си правиш горещи компреси на гърдите с памперс, напълнен с гореща вода (колкото можеш да търпиш). И веднага след това би трябвало да можеш да цедиш. Принципно обаче с цеденето стимулираш допълнително производство на кърма, да знаеш. Цеди до облекчаване, не до пълно изпразване на гърдите, освен ако не ти е нужно увеличаване на кърмата. И да, непосредствено преди времето за кърмене гърдите са много пълни, тежи, не е приятно, особено нощем си е проблем, мляко изтича самичко. Но, потрай още малко, скоро ще се нормализират нещата и следва леката част на кърменето. Не се отказвай сега. Кърма имаш, тя е най-добрата храна за твоето бебе сега.

# 4
  • Мнения: 27
благодаря мн за съветите. бебто суче добре, ака и пишка калто трябва. Като се насуче спинка около 2 часа, някох път повече дори, не го дохранвам само на кърма е . няма още режим ,г/д на 2 3 часа яде като стане и мрънка много. Някой път му давам изцедено от шише около 50 мл , просто за да съм сиг че си е хапнал , но това за едно хранене на ден причерно , другите хранения си е от гърда. Значи ще огранича цеденетата само след кърмене , и на мен ми се стори странно това цедене на час Sad дано въпреки това се оправят нещата.

# 5
  • Мнения: 5 468
Да, наистина абсолютно погрешно са ти казали, че трябва постоянно да се цедиш и то до изпразване. По този начин ще увеличиш кърмата вместо да я намалиш, тъй като кърмата се произвежда според търсенето-колкото повече кърма се изцежда/изсуква, толкова повече ще се произвежда. Това е така, защото количеството кърма се регулира според нуждите на бебето. В началото всички имат този проблем с препълването на гърдите, тъй като кърмата все още не се е регулирала, но при правилен подход, бързо може да се регулира. Аз, за няма и месец, си реших проблема, като изцеждах само и единствено при нужда - когато не е време за кърмене, а гърдите са болезнено препълнени. Изцеждах само до облекчение, т.е. докато не усетя, че гърдата леко омеква. Обикновено ми беше необходимо да изцедя по не повече от 20-30мл от гърда.

По отношение на хапчетата за спиране на кърма, те са много вредни, дори опасни, и реално няма нужда от тях, защото кърмата си има естествен начин на спиране. Разбира се, на колкото по-ранен етап е кърменето, толкова по-бавно става спирането на кърмата, тъй като тя е в по-голямо количество. Не знам защо много жени си мислят, че с хапчета се спира по-бързо - това не е вярно, и с хапчета, и без, кърмата спира постепенно, а не изведнъж.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Да, наистина абсолютно погрешно са ти казали, че трябва постоянно да се цедиш и то до изпразване.
Мдам, вкарала си се във филма на хиперлактацията с това нон стоп цедене. Много ясно, че като цедиш постоянно ще се препълват още повече. Как ще се регулира кърмата като ти даваш на организма си сигнали, че е необходима още и още? Ами той отговаря на сигналите и произвежда още и още! Цеди малко, до облекчаване, в никакъв случай до изпразване, такова понятие няма. Гърдите ти никога няма да са празни. Колкото повече цедиш, толкова повече ще се пълнят. А при наличие на предостатъчно кърма да я спираш с хапчета и да храниш бебето с АМ... неразумно е. Хладни компреси след кърмене облекчават. Ще се регулират нещата малко по малко, минала е само седмица. Много бързаш.

# 7
  • Мнения: 27
а дали не е по добре да го храня само от шише . Сега се буди мн начесто на час и нещо мах 2 и после и да се доцеждам, наистина ми идва в повече.... от шише като хапва спинка повече пък и съм спокойна и виждам колко е ял, и да си направя например режим на цеденетата на 2 ,3 часа да речем? Съжалявам ако звучи странно , че питам за това , но нямам никакъв опит!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 199
аз не виждам никаква логика в това. Гледай изобщо да махнеш цеденето, то е много по-голяма хамалогия. Никога не бих си причинила това, вместо просто да сложа детето на гърда и да приключа да седна да цедя, да мия и стерилизирам помпи и шишета по 7-8 пъти в денонощие. След кърмене нали ти омекват гърдите? Цеди само ако усетиш напрежение извън времето за кърмене, не след всяко хранене.

# 9
  • Мнения: 7 775
а дали не е по добре да го храня само от шише . Сега се буди мн начесто на час и нещо мах 2 и после и да се доцеждам, наистина ми идва в повече.... от шише като хапва спинка повече пък и съм спокойна и виждам колко е ял, и да си направя например режим на цеденетата на 2 ,3 часа да речем? Съжалявам ако звучи странно , че питам за това , но нямам никакъв опит!
Ами на толкова се будят, бебета са. Малки са им стомасите, огладнеят/ожаднеят и искат цица. Хранене на поискване е най-доброто, което можеш да направиш за детето и за себе си, така естествено ще се урегулира кърмата в един момент.Не е нужно "да виждаш" колко изяжда, бебето ще си хапне, точно толкова, колкото има нужда. Освен това по-естествен начин в един момент бебето ще си определи режим. Цеденето е само при нужда за облекчаване. В дългосрочен план наистина не разбирам защо би се причинявала помпи, стерилизации, шишета и прочие. Ами като излезеш навън на разходка? Няма по-лесно и приятно нещо от това да си накърмиш детето. Мързелива работа. Веднъж като се регулира кърмата, ще видиш, търпение и положителна нагласа 😉

# 10
  • Мнения: 27
просто в млмента са постоянно твърди и болезнени и дори и да суче , облекчение няма , аз така и така се цедя по малко след като се нахрани, защото отоците не спадат , гърдата не става по-мека Sad в болницата ми казаха да се доцеждам за да не се получи мастит или запушване. явно бебето папка по малко отколкото кърма имам , затова питах за вариянта само с цедене на 2 3 часа до облекчаване на гърдата, а него с шише , защото наистина ми е доста трудно . Знам , че не е лесно , но вече усещам страшно изтощение заради тези гърди, а тепърва вс започва както се казва

# 11
  • Мнения: 7 775
С консултант по кърменето свърза ли се? Мисля, че е хубаво да го направиш, защото очевидно имаш хиперлактация, а консултант ще ти даде най-добър съвет за твоята ситуация.
При мен втърдяването минаваше само като бебето сучеше, облекчение от помпата не усещах  почти никакво. Масажирах си леко гърдата, докато бебето суче и за 3-4 дни се регулираха нещата. Но аз не съм имала такова препълване като това, което описваш. Силно ти препоръчвам да звъннеш на консултант.

# 12
  • Мнения: 610
Ако можеш да се свържеш с консултант,  направи го преди да се запуши канал или да получиш мастит. Говоря от личен опит. Месец съм кърмила и плакала от болка. Бебето реве , и аз рева . Няма такава болка. Форума няма да ти помогне . Аз отидох на лекар , каза ми че имам запушени канали и начало на мастит.  Слава Богу размина ми се само с лекарства и още кърмя бебчо успешно. Успех и на теб мила:hugs:

# 13
  • Мнения: 118
При мен имаше подобрение на 4-5 ден след първия прием. Това след година и три месеца кърмене. Не знам в началото след рабдането какъв ще е ефектът. По-добре се информирай за това как работят гърдите и как образуват кърма, защото ми се струва че си объркана от различни мнение и съвети. Ако имаш желание за кърмене, ще има и трудности, но ще ги пребориш. Трябва много търпение, предполагам и другите ще потвърдят. Ако смяташ обаче, че не е за теб, не се обвинявай, ще се намери начин за справяне със ситуацията. Успех!

# 14
  • Мнения: 5 468
Мила Детелинова, наистина е добре да се свържеш с консултант, защото с това постоянно изцеждане явно си влошила много проблема. Консултантките правят и домашни посещения и могат да ти покажат как правилно да се изцеждаш, как правилно да суче бебето и т.н. До тогава опитай с често кърмене(на 1,5-2 часа). Кърмата се усвоява много бързо, така че може да се кърми и по-често от 3 часа. През другото време, когато изцеждаш за облекчение, ако имаш бучки, с едната ръка масажирай мястото на бучката, докато цедиш. Също така можеш да въртиш помпата в различни посоки за да отпушиш каналчетата. Изцеждането с помпа в началото е малко трудно докато не усвоиш техниката.

По отношение на храненето от шише, и аз ще те посъветвам да не го правиш. От една страна е досадно, времеемко и абсолютно излишно упражнение, при положение, че имаш сучещо от гърда бебе. От друга страна, когато бебето суче, то изсуква толкова колкото му е необходимо. Когато, обаче, се изцеждаш ти не знаеш точно колко ще изяде и съответно цедиш до колкото успееш. По този начин има вероятност да не се регулира добре кърмата-или да е по-малко, или да е повече, отколкото на бебето му е нужно. Реално, когато кърмата се регулира, помпа ще ти е необходима само, когато ще оставяш бебето на друг и трябва да му оставиш кърма.

Общи условия

Активация на акаунт