Бъдещи мами с термин декември - VII

  • 13 127
  • 273
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 772
А иначе - с овлажнител за въздуха засега не мога да се преборя да се сдобием, но я, кажете - как (ако изобщо) ще пречисвате чешмяната вода (май е добре да се прави и преди преваряване за бебо, но то си зависи и от квартала)? Порових се из форума и останах с впечатление, че доста малко хора го правят, а на мен ми се струва бая необходимичко. Имаше и темичка, по-сокро оплюване, на каните Брита - с участието на мами и от чужбина, а аз вече си мислех точно с такава да се сдобиваме. Вие кво мислите по въпроса?

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Обади се в консултацията и им обясни случая. Би трябвало да ти издадат нов болничен, а този да им го върнеш.

# 17
  • Мнения: 772
Dezyg,
точно в консултацията установихме с лекарката, че е "дефектен" болничният, но тя май никак не е склонна да издава нов и ме прати аз да се оправям в службата - може би, ако ми го върнат оттам, тя може да го поправи с белило, но друг май няма да получа. Тя предположи, че така биха могли да ми платят от предишната работа, но това не ми се вярва.
А от трета страна, той така или иначе е на базата на предишната заплата - предните 6 мес, без месеца, в който започва да тече (при мен октомври). Може и затова не са ме потърсили от службата досега - те имат бележка къде съм работила преди...
 #Onfire
Отивам в понеделник да си призная в Личен състав, но не и при лекарката! Мерси за съвета все пак!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 493
аз ходя на консултация всяка седмица от 4 седмици поне... мисля като влязох в осмия ми каза да дойда след 2 седмици и след това всяка седмица....

# 19
  • Мнения: 854
Аз съм другата седмица на преглед и май ще си ходя през седмица, ще видим. Тия дни си чакам креватчето, количката и т.н. и ще се почне едно сортиране на дрешки и разни такива. Ама трябва да се направи, че майка ми снощи ми сервира за снахата на една позната, която трябваше да роди по Коледа, че родила преди 2 дни, тъкмо започнала 9-я месец Shocked И понеже от самото начало съм с предчувствието, че бебо ще избърза, щом започне декември ще гледам да сме в бойна готовност. Ох! И оная вечер си сънувах мъничето/а разправях, че не сънувам глупости за него!/, уж тъкмо се беше родило, а си сядаше самичко и бях забравила, че е време да го кърмя, после за малко щях да забравя и памперса да му сменя, абе, ужас! Явно имам някакъв подсъзнателен страх и аз, което си е нормално. Не че се чувствам уплашена, макар че ми разказаха за една родилка как я държали със 7 см разкритие, защото смяната им свършвала Close Гледам да не се настройвам негативно, че тогава става лошо.

# 20
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Може би когато наближи момента повечето майки имат такива сънища и мисли. През деня си мисли само хубави неща и може да сънуваш по-добри сънища с бебчо.

# 21
  • Мнения: 772
аз бебо мноого рядко го сънувам, почти не съм, по-често разни неща около отиването в болницата или за скоро след раждането - за самото раждане сякаш по-рано се насънувах...

Тази нощ например сънувах как тръвам към болницата - първо се чудех за чехлите и др. под. неща от багажа, а самото място, където отидох да ме приемат, беше странно - напълно съзнавах къде и защо отивам, но сякаш заминавах за някъде надалеч - изглеждаше доста луксозно - като гишетата на хубаво летище или дори лъскав хотел  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 438
Majmunka, как си? Нали сме с един термин, да вземем да си сверим часовниците... Аз си бях внушила, че събитието ще се случи по-раничко, но  не  Confused  и вече съм доста изнервена, а и ме е хванал такъв страх, уж знам какво е. Снощи отново имах доста силни болки, но без контракции. Иначе през деня всичко е наред, но вече съм ужасно нетърпелива

# 23
  • Мнения: 3 569
Жената пуфка все повече и повече Simple Smile Т.е. краят наближава.
Ние вече изпрахме всички дрешки на бебока. Изгладени и прибрани са по местата им Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 2 493
аз работата с дрешките я свърших преди 2 седмици  Sunglasses  hang  1ironing
стегнах и чантата оня ден... и сега чакам... ама си мисля че ще си почакам още 2седмици поне...

# 25
  • Мнения: 596
Аз до днес ходех 1 път в месеца на консултация. Трябва да отида и на 9.12. пак и после май на още една. Но успоредно с това ходя и при докторката в болницата, така че и на мен ми се връзва всяка седмица. Иначе съм готова и с багажа, и с дрешките - изпрани, изгладени и подредени са, но чакам в неделя още една партида от едно друго бебче  Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 938
На мен след като ми пуснаха пълните изследвания, никой вече дума не отваря за други. Не е ли редно всяка седмица да се пускат хемоглобин и урина? Поне така пише в книжките. Иначе ми казаха да ходя за тонове и кръвно всяка седмица, а за видеозон - чак на 13-ти. За гинекологичен преглед също нищо не казват. Не трябва ли в 36 седмица да те видят гинекологично? Дори само за да вземат секрет? Ами ако имам гъби или нещо друго?

# 27
  • София
  • Мнения: 938
Хей, Силве, попълвай първото ни декемврийче - на Надя Желева, роди се секцио в 15.40, 3300 кг., 51 см., казва се Петя. И мама, и хубавицата са добре.

# 28
  • Мнения: 772
Цитат на: doroty02
Majmunka, как си? Нали сме с един термин, да вземем да си сверим часовниците... Аз си бях внушила, че събитието ще се случи по-раничко, но  не  Confused  и вече съм доста изнервена, а и ме е хванал такъв страх, уж знам какво е. Снощи отново имах доста силни болки, но без контракции. Иначе през деня всичко е наред, но вече съм ужасно нетърпелива


Дороти, ами де да знам - и аз по едно време реших, че бебо ще избърза, но засега няма признаци, и мен главно ме е страх как, дали навреме и т.н. ще усетя какво става!? По принцип искам с епидурална упойка, а нали за това трябва да се отиде при определено разкритие, та още повече се притеснявам понякога.
Да, нетърпелива съм и мнооого искам да се запозная с бебо, ама малко ме е страх и от това как изведнъж всичко се променя, а сега все още си излизам общо-взето колкото миналата година по същото време (е, ходя по-бавно), макар че вече започвам за всяка уговорка да свиквам да казвам: "ако до утре с бебо не сме в болницата, идвам".
А при теб би трябвало да е по-различно - т.е. малко по-ясно какво предстои покрай баткото (той на колко е точно?), но пък нали всяко бебче си е различно, още от корема?
Поздрави!

# 29
  • София
  • Мнения: 438
Цитат на: Majmunka

А при теб би трябвало да е по-различно - т.е. малко по-ясно какво предстои покрай баткото (той на колко е точно?), но пък нали всяко бебче си е различно, още от корема?
Поздрави!

Ами той "баткото" след два месеца става на три години. До скоро сменях "пампи" и всичко ми е много прясно, но сега се тревожа за всяко нещо много повече от преди Embarassed На практика той е едно голямо бебе. В момента се учим да се обличаме, да се храним самостоятелно , да говорим що годе правилно и т. н. Страх ме е от раждането, а и като чуе човек разни истории с лош край (от завчера съм настръхнала от историята в Майчин дом) Imp ...

Общи условия

Активация на акаунт