Кожата на лицето ми е ужасна!

  • 3 855
  • 28
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 823
Мами,моля ви помагайте,
Кожата на лицето ми е много суха и да си призная не знам как да се грижа за нея.Най-вероятно от това,че не полагам грижи,вече имам ситни бръчици около очите и устата,чак ме е страх да се засмея.Молбата ми е да ме посъветвате какъв крем да си купя и изобщо как да се грижа за кожата си,за да започне да изглежда по-добре.

# 1
Кожата ти суха ли е или е дехидратирана? Защото тези ситни бръчици ме навяват на мисълта за дехидратация, в смисъл не се оплакваш от "опъване" на кожата, а от бръчици.  И на колко години си горе-долу? И колко пари си отделила горе-долу за крем и т.н. Поздрави.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 27 524
Започни да слагаш крем. Сухата кожа изисква повечко грижи. От дадена серия си избери крем за суха или много суха кожа. Вземи си дневен и нощен. Това е достатъчно, за да се оправиш. И за очи си вземи, там няма за суха и мазна, просто си избери някакъв.
В зависимост от паричките, които можеш да отделиш, ти препоръчвам на Виши, много са им хубави кремовете, имат и за много суха кожа. Лореал са малко по-евтини и съм също много доволна. На Гарние не съм фен. Доколкото съм чувала тук, на Талодерма козметиката е добра. Има тема за нея и там Веси Талодерма може да ти даде много добри съвети и да ти препроъча точно какъв крем да си вземеш. Отиди в темата и попитай, тя винаги е на първа или втора страница. Успех и не се притеснявай  Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 823
На 27г. съм и това е срамното,че съм започнала да изглеждам така.И наистина по-вероятното е да ми е дехридатирана кожата.Принципно нямам възможност да отделя кой знае колко средства за крем,но пък мога около 20-30лв,стига да ми стигне за поне 2 месеца.
Блонди,не можах да намеря посочената от теб тема.

# 4
  • Мнения: 237
Svetlana79 , не съм Блонди , но ето я темата , която търсиш .http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=86170.0

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
Благодаря Роска:)
Възползвах се максимално бързо:)

# 6
Няма нищо срамно. Всеки има такива моменти.  Peace Няма нищо непоправимо!  Wink

Ето ти няколко предоложения, всички са в диапазон - 25-26-27лв. Предполагам, че една опаковка от което и да е ще ти стигне за 2 месеца.

Thermal Fix 1 на Виши за дехидратирана кожа:



Thermal Fix 2 е за много дехидратирана кожа:



Ако се спреш на един от двата ти препоръчвам да си вземеш от тези в кутийка, а не с помпа, защото с помпата дават доста фира.

Аз съм ползвала и Thermal Fix UV SPF 20 и бях много доволна, но съм със смесена кожа и не мога да преценя дали няма да ти дойде малко по-лек, но пък си заслужава от гледна точка на фактора, пък и определено не е сух крема, достатъчно хидратира. Само, че него го има само с помпа.



Също много добри хидратиращи кремове имат Юсерин:

Hydro-Protect LSF 15



Hydro-Balance (няма фактор за съжаление)



Hydro-Protect го има и във вариант за смесена кожа, който аз съм ползвала и е прекрасен и се води Hydro-Protect Matt LSF 15




Ако ползваш немски прочети тук за какво става въпрос - http://www.eucerin.de/empfindliche_gesichtshaut/feuchtigkeitspflege.asp

btw вземи си някакъв по-мек измиващ гел в случай, че вече не ползваш такъв.
Всичко ще се оправи - гаранция.  Wink

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 823
Благодаря за изчерпателния отговор.Simple Smile
А този гел кога да ползвам-преди или сред крема?И какъв да си взема?
П.С.Мислех си.че козметиката на Биши е по-скъпа,но сега може би ще си купя точно тяхно кремче,защото и аз съм чувала само добри отзиви.

Последна редакция: нд, 11 юни 2006, 15:54 от svetlana79

# 8
За гел имах предвид измиващ гел. Вместо сапун. За него не мога да ти бъда много полезна, защото ползвам гелове за проблемна кожа, а те са доста агресивни.  Sad
Има на Л'Ореал, Нивеа (не съм им голям фен, но казват, че не са лоши), от БГ марките също почти всички предлагат, бтв на Елеа съм ползвала и беше хубав, а цената му беше май под 4лв (3.50 или нещо подобно). Имат и за суха кожа ако не се лъжа  Thinking

Намерих картинка (е малко е дребна, но само такава има)-



Почистващ крем-гел
- Деликатно почиства и овлажнява
- Успокоява и освежава чувствителната кожа
- Действа противовъзпалително

Аз съм ползвала само от зелената им серия, но предполагам че и тази ще е добра.  Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 823
Аз си купих преди време един почистващ тоник на Avon,уж без алкохол.Дали ще върши същата работа?

# 10
Токика си е тоник, той се нанася преди крема и не се отмива (освен ако на опаковката не пише друго). За тоник, вместо да се набутваш бих ти препоръчала най-обикновенна розова вода - прекрасно се отразява на кожата. На Българска Роза Карлово има и други "води" маточинна и т.н., но аз розовата най- си я харесвам. Та в този ред на мисли, не мисля, че тоник би ти свършил работа вместо измиващ гел.  Sad С какво си миеш лицето по принцип?  Simple Smile

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 823
Освен с вода с нищо друго.Само понякога си почиствам лицето с този тоник.

# 12
Най-вероятно не ползваш грим щом само с вода успяваш да се измиеш.
Аз без измиващ гел не мога да живея.  Shocked
Ако само с вода си чувстваш лицето чисто - ок, но на мен ми се струва, че въздуха достатъчно мръсен и почистването само с вода не е решение. Може пък и аз да съм пристрастна, така че нека и другите момичета се включат.  Embarassed

# 13
  • Мнения: 927
Съгласна съм с Philyra, че само вода не е достатъчна за измиване на лицето. И аз предполагам,че кожата ти е дехидратирана. Освен овлажнителни кремчета можеш и да ползваш спрей за лице. Има специални, които задържат влагата на лицето и съдържат минерали и др. полезни вещества. Аз лично ползвам такъв на KENZO,но предполагам,че тук се продават по-евтини варианти.

# 14
  • София
  • Мнения: 111
Аз бих ти препоръчала преди да започнеш да се клепеш с кремчета и мазила да отидеш на кожен лекар, който да те посъветва кое е най-подходящо за твоята кожа. на мен ми се наложи да ходя наскоро и лекарката ми препоръча да си мажа цялото тяло с лосион (пак на телодерма), активно мазане с крем  за лице-най-вече вечер и тоалетно мляко (въпреки, че и аз не слагам грим). иначе аз съм доволна от нивеа(soft), но пък си мисля, че трябва да се сменят кремовете от време на време. интересно ми е дали другите момичета си сменят марките кремове/лосиони, които ползват?

Общи условия

Активация на акаунт