Осъзнаваме ли реално какво се случва в държавата ни и ако да - какво?

  • 7 480
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 580
Относно мигрантите мога да говоря много, тъй като имам личен опит. Споко, и те не ни искат даже. Тук беше просто междинна спирка. Идват, за месец разбират какво става и се махат. Вече и не идват, а ББ се хвали, че ги е спрял. Т.е. - в момента сме по-зле и от 2014.
Точно ги спря. Може да не ни искат за постоянно, но бяхме привлекателно място за преминаване.
Никого не е спирал Борисов през 2014год.Точно тогава беше пик,а той се появяваше по тв и лъжеше,че няма мигранти. #Cussing outФъндъкова му пригласяше.Аз ги виждах  всеки ден и не само аз.През 2016год. за един месец направихме три протеста в дъжд,вятър и мокър сняг.Стотици полицаи въоръжени до зъби мръзнеха с нас.Аз не вярвам на казаното по тв,а точно на ББ пък хич!Аз вярвам на очите си.Мигрантите се разкараха през пролетта на 2017год.Още има,но далеч по-малко.Ходят си с раниците.Значи все пак са влезли и от София тръгват към зап.Европа.Утре отново започват протести на майки на деца с увреждания,от днес поскъпва парното,цените на всички стоки се повишават.Ама хайде да не натоварвам с негативизми добре живеещите най-бедни граждани в ЕС.Винаги съм гласувала ''против'' някого.Този път изобщо няма да отида.Нали е все тая и все си просперираме или просперираме само ако борисов е на власт? Outta JointПознавам го откакто беше гл.секретар.Всички хора,които го познават ги напушва смях като чуят суперлативи за него.

# 31
  • Мнения: 1 740
Силвърстоун, абсолютно споделям мнението ти - има хора, които са по-скоро подразнени от повдигането на темата - може би защото от такива "досадни" теми им се разваля комфортът. Вместо да отворят широко очи и да разберат, че случващото се ще удари и тях...

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Унгарците дето твърдо заявиха,че не искат неграмотни,агресивни друговерци,не се успокояват,а действат!Нито пакта ще подпишат,нито се трогват,че ги сочат с пръст.Напраотив!Построиха си две огради,назначиха няколко хиляди граничари,помагачи на незаконно влизащите ще се наказват със затвор,Действат и не се успокояват,че на тях ''няма да им се случи''.Отстояват културата си,християнското семейство и плюят на мулти-културният бардак и неговите ''ценности''.Глупака се учи от грешките си,а мъдрият човек ги предвижда.

Направо не мога да се начудя на самочувствието на някои сънародници,че от ден на ден живеем по-добре.Явно се задоволяват с огризките,които получаваме като ''екстрите'' на ЕС:hahaha:Най-нисък стандарт в ЕС,а носа вирнат до небесата.Всеки народ си заслужава управниците.

Абсолютно. Или трябва да има непримирим отговорен народ (а не овчо народонаселение), или твърда ръка като Орбан.
Решението на проблема индивидуално е добре (приспособяваш се тук или напускаш), но понеже темата е за държавата - то индивидуалните решения не решават общия проблем.

# 33
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Случва се това, че народът оглупя и загуби маркера за ценностна система. Нужно е добро образование, за да имаме бъдеще. На всички нива. Така ще имаме добри лекари и здравеопазване, добри политици и управление, добри учители и добро образование, кадърни кадри и добра работна ръка. Трябва ни добро възпитание, за да се научим да зачитаме и уважаваме останалите, а не само себе си. Да имаме респект към институциите, да учим децата си да уважават учителите си, да спазват правила. Трябва ни да се научим да не си изхвърляме боклуците навсякъде, да не рушим и да поддържаме новите неща. Трябва да се противопоставяме на корупцията на всички нива. Така няма и да се крадат толкова държавни пари. Трябва ни да спрем да гледаме плиткоумни и затъпяващи формати, предавания и сериали и да не вярваме толкова много в телевизора. Трябват ни звена, които да работят превантивно за спазването на законите, а не да се сформират комисии и да се правят проверки след като някой е ограбил служебно или пък някой умре при инцидент поради немарливост на някого. Трябва ни събираемост на данъци и глоби, дори от кварталното дюкянче.
Това ни трябва, ама на всички нива и от всеки и след около 30-40 години претопяване на мутренско-чалгарския манталитет, може и да има бъдеще за някой друг освен циганите в България. Понеже това няма да стане, ще се постарая да проправя бъдеще за децата си към чужбина.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 015
не е проблема в образованието. един добре образован човек винаги ще се реализира по-добре в икономика с БВП 50000 евро на човек, отколкото в такава с 10000 евро БВП. Така че докато не вдигнем брутният си продукт поне двойно , образованите и квалифицирани хора ще търсят реализация другаде и няма да остават тук.

# 35
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Ами, то е като порочен кръг...

# 36
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 464
Мине се не мине и някой пусне такава тема. Да, повечето знаем какво е положението в България, даже някои драматизират повече от нужното. Никой не открива топлата вода с такива теми.
Обаче какво се очаква да направи обикновеният човек? Ама конкретни действия - това, това и това и "системата" и "държавата" ще се подобрят. Защото всичко друго са празни високопарни приказки. "Да се обединим!", "Да си върнем държавата" и т.н. не вършат работа. Дайте примери за нещо реално осъществимо, което може да се направи.

Веднага. Само че ще трябва да обясня.

Дори на много хора да не им се вярва - виждам една част виждат бъдещето си в чужбина - България в момента е оазис. Да - бедните хора си мислят, че бедността е единственият и най-зъл проблем, но това, което идва, е много по-страшно. В България хората са свободни - излизат по барове, плажове, паркове - без притеснение да не бъдат заклани и изнасилени от мигранти. В България не се виждат навсякъде бурки и мигрантчета не бият децата в училище, защото ядат шунка. В България има някаква култура - фолклора ни и славната ни история са на почит. Там, където живея - в до скоро прекрасната Европа - това не е така. Европа почерня за 3 години. Това не ви го разказвам, за да ви се оплаквам или да противопоставям страната ни на други страни. Искам да ви кажа, че и България по този път е тръгнала. И че ще капитулира много бързо.

Моля елате в моята тема, запознайте се с проблема и гласувайте за петицията (анкетата не ми е важна), защото това, което в момента не ви се вярва и ви се струва чуждо, утре може да е действителност. Подпишете и разпространете петицията.

http://www.bg-mamma.com/?topic=1065569

# 37
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
На мен ми се струва, че до 15-20 години всичко ще се разпадне. Заради политиката на геноцид на Боко тиквата и гербавите населението в България всяка година се топи с по около 50 хиляди души заради смъртност и емиграция. Вече няма достатъчно данъкоплатци, които да плащат издръжката на разни политици, ченгета и държавна администрация. Ако се запазят тези негативни тенденции, дали след известно време няма да се стигне до разпад на всички обществени системи - осигурителна, здравна, пенсионна?  Виждаме какво става в момента при застраховките и в здравеопазването.  До колкото знам в момента заетите в България са само около 3,1 милиона и на 3-ма работещи се падат по 2-ма пенсионери + 1 дете, които да издържат. Според мен, за в бъдеще които успеят да се спасят в чужбина, ще са добре, останалите в България ги чака още по-голям гърч и мизерия. Не изключвам вероятността парчета от територията да бъдат откъснати заради обезлюдяването. В природата празно място не остава незаето.  

# 38
  • Мнения: 14 580
В бъдеще ''спасението'' в чужбина може да се окаже автогол.Поне зависи от чужбината.Ако е така идеализираната зап.Европа ще бъдат разочаровани.Както пише по-горе,за 3год. Европа почерня.Не,че преди не беше.Отдавна са така Германия,Белгия,Англия,Франция и пр.Сега върви с още по-бързи темпове.Вижте статистиките за Швеция.Ще се окаже,че българите работейки в Европа ще издържат по пет африканеца и пет арабина. Mr. GreenГледах по тв немец дошъл в наше някакво село с жена си и работи от разстояние.Хвали се,спокоен,не знам си какво.Питаха го дали не е избягал от мигрантите в Германия.А,не,няма такова нещо!Германия е богата и може да приеме мн.хора.То и аз така си мисля за Австралия,ама те не мислят като мен. ooooh!На всеки 6м. си менят програмата за висококвалифицирани мигранти,освен това с много пари,за да се издържат сами,когато пристигнат.И много,много пари от китайски инвеститори.Най-скъпите имоти в страната се купуват от китайци.Не посрещат с welcome голи,неграмотни африканци и мюсюлмани,както е на старият континент.Има една петиция да се спре тази самоубийствена политика.Подкрепете я!

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Никой не иска да инвестира в България!Идете и вижте Румъния например.Хората си имат икономика и производство.Бандюгите ги вкараха в затворите.При нас е корупция,извиване на ръце и шуробаджанащина.
Как румънците го минаха толкова бързо прехода,пък ние не можем!?

Последна редакция: ср, 03 окт 2018, 14:15 от Nina_Z

# 40
  • Мнения: 5 239
Авторе,проблема не е само в България. В цяла Европа се наблюдават същите неща, разликата е че тук сме по-безпарични.

# 41
  • Мнения: 14 486
Авторе,проблема не е само в България. В цяла Европа се наблюдават същите неща, разликата е че тук сме по-безпарични.

Да, точно тъй. И там не им работи съдебната система, и там полицията все не намира извършителите, и там корупцията е на всички нива, и там на практика липсва социална държава, и там е хаос в медицинската сфера.

# 42
  • Мнения: 5 239
Не разбирам дали поста ви е ирония, защото не съм чела постове назад.
Сестра ми във Франция чака 6 месеца за час при гастроентеролог. Да лекарствата са почти без пари, да има файда от осигуровките им, но не съм съгласна, че са по-лекари от нашите. Личната ми лекарка днес няма да си тръгне докато не прегледа всички. Не сме толкова некадърни и тъпи българите.
 Никой не може да ме убеди, че прехвалената образователна система в Скандинавието е по- добра от нашата. Смятам, че и скандинавците и децата им са по-тъпи от нашите.  Смятам, че неносенето на раница няма да направи децата по-умни и отговорни.
Хиляди примери има и за неразкрити случаи от полицията, особено тези с отвличанията. Да не мислите, че някой ще хване изнасилвачите мигранти и разкрие случаите Съдебната им система е мудна и не толкова чиста, по-скоро прехвалена и зависима.
Тук е по-добре в много отношения. Просто прехода и безпаричието накараха българина да повярва, че не си струва да се бори за тази страна и българина се изнесе от нея. Вместо да се вдигне на стачки и бунтове както правят гърците.
 Работна ръка наистина няма, масово частници започват с "вноса" на евтина производствена работна ръка  от Молдова например. Те пък ни ползват като трамплин за Запада и след като си набавят документите изчезват. Обучението на тези кадри е напразно и българския работодател масово страда от липса на работници. Няколко години се мъчи и си фалира изкуствено фирмата.
На никой не му се занимава с нищо. Но гласа на този народ би се чул, стига да се надигне. Нещо, нещо още трябва да се случи, за да се вдигне този народ.

# 43
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Няма кой да се надигне, защото в София положението е горе-долу добро, но при хората в провинцията е направо трагедия, често нямат пари за ядене, а пък какво остава да дойдат тук да протестират. Възмущаваме се по форуми и после се прибираме вечерта на топло в къщи и така.

# 44
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
То и с наддигане не става, защото вече всеки знае как да компрометира протест. Метеж трябва и чистка, но после ще е нов бардак със стари мадами, защото хората са ни такива - все гледат далавера и тарикатлък да има.

Общи условия

Активация на акаунт