Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 7

  • 94 286
  • 738
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 46 488
Ей тогава вече фалира́х...
И аз си мечтая, но явно нямат ресурс към момента. В София са на много кофти места, поне едно да беше на метростанция Confused

В момента реорганизирам доста неща вкъщи. Планираме да сменим дивана с такъв, който няма пространство под него и сега измислям гимнастики да наместя нещата, които са под него. Избирахме го с 2 ракли, за да е с повече пространство, та смятайте за какво количества неща става дума Laughing

# 211
  • Мнения: 39 227
Човече, кажи поне че нещата в раклите не са във вакумирани пликове.

# 212
  • Мнения: 10 256
Да бе това Джъмбо и в нашия град е на майната си, и то дето там ами по средата на една нива дето ни кола, ни автобус, ни каруца да мине Simple Smile В града сума и помещения празни и запуснати и малки и големи, тия си струпали натурията в нищото.


# 213
  • Мнения: 46 488
Човече, кажи поне че нещата в раклите не са във вакумирани пликове.
Не! Опази боже Bowtie въпреки че след няколко експеримента, за дрехи установих, че се събират повече, ако не са вакуумирани, защото с тях си изкривяват формата и не са компактни.
В едната ракла държим инструменти, части, бои и т.н.
В другата чаши и подобни, които не ползваме в момента, но не ми се ще да изхвърлям, защото са от едно време и са ми ценни като семейна стойност...

# 214
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Ето ги моите бурканчета за най-често използвани подправки
http://i-fotki.info/24/0c54556b27a6bd7cd350a3ea9e9060004d4642330320534.jpg.html
На тези 2 рафта слагам само това, което се използва всеки ден.

# 215
  • София
  • Мнения: 17 773
Красивичко е.

Ние имаме една вратичка с прозрачно стъкло, но искам да го направя тъмно- гледах някакви фолиа, ще стане ли на първо време?

# 216
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Благодаря  Simple Smile Бурканчетата са от нес кафе.
Цветно фолио за стъкло става, аз съм лепила преди. Но може да се залепи и матово фолио, стои като матирано стъкло.

# 217
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Иди до някоя рекламна агенция и си вземи качествено според размерите. Купували сме и от Бриколаж, и от агенция, с второто и шкафчетата си олепих и не са мръднали за толкова години.

# 218
  • София
  • Мнения: 17 773
Мерсии, ще отида.
От Нес кафе, ама с декупаж май че. Щото въпреки че не пия кафе, съм почти сигурна, че няма такива. Laughing
Много ефектно.

Btw от метростанцията на НДК с трамвай седмица са 5-6 кратки спирки до Джъмбо на България. Е, да не е директно, но не се върви, близо са и двете спирки.

# 219
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677

От Нес кафе, ама с декупаж май че. Щото въпреки че не пия кафе, съм почти сигурна, че няма такива. Laughing
Много ефектно.

Нее, готови няма. Правени са ръчно. Декупаж върху плътна основа, вътре в бурканчето е тъмно да не се развалят подправките. То не че съм сложила нещо специално - сол, брашно, червен, черен пипер и сушени зеленчуци. Другите подправки са в малки икейски бурканчета и в чекмедже.

# 220
  • София
  • Мнения: 1 544
Красивичко е.

Ние имаме една вратичка с прозрачно стъкло, но искам да го направя тъмно- гледах някакви фолиа, ще стане ли на първо време?


В Домко има голям избор от такива фолиа за стъкла. Има цветни, като рисувано стъкло стоят, на врата към балкона ми е с бели, полупрозрачни цветя.
https://www.e-domko.bg/products/12-samozalepvashto-folio.html

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 17:29 от Майка Зайка

# 221
  • Мнения: 2 531
Точно съм на вълна подправки. Моите са бурканчетата от икеа, и са подредени на 2 нива с разделител пак от икеа, но и на два реда, т.е. долу два реда и горе два реда и не са супер удобни така. Чудя се такава стойка дали няма да е по-удобна, въртяща се, но ще я държа вътре в шкафа, за да не събира прах. Някой има ли преки наблюдения за някоя качествена с хубави бурканчета и да са поне 20 вътре?

# 222
  • Мнения: 788
Купих си вчера десетина контейнера (различни размери) за продуктите. Със силиконова лента на капаците и с дръжка, чиято роля е да създава един вид вакуум. Материалът е без БПА. Могат да се мият в миялна машина. Примерни снимки от интернет в скрития текст:


Скрит текст:



Много ми харесват. Имат много добри ревюта в интернет.

# 223
  • Сливен
  • Мнения: 4 043
Дай линк от къде ги купи

# 224
  • Мнения: 788
От физически магазин ги купих, квартален край нас.

Иначе виждам подобни в английския Амазон:

https://www.amazon.co.uk/George-Olivier-Stackable-Containers-Cha … t+food+containers

https://www.amazon.co.uk/Storage-Container-Airtight-Plastic-Tran … t+food+containers

https://www.amazon.co.uk/Air-Tight-Food-Storage-Container-6-Piec … t+food+containers

Моите са три размера (такива имаше) - 1.1л. (в тях сложих боб, леща, фиде,киноа), 1.7л. (за различните ми видове ориз, картофено пюре, захар), и 2.3л. (за брашно и фузили). Изглеждат доста обемисти, но ги напълних. Харесват ми, че са абсолютно прозрачни и с хубав дизайн. Но са ми в шкаф, та не мога да им се любувам  Cry)



Общи условия

Активация на акаунт