Истории за кариерни промени

  • 10 456
  • 61
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 345
И интересно как се справяте вие с посрещането на нож? Защото лично аз никога не съм се отнасяла така към новопостъпили колеги, дори обратното. Не ги разбирам тия хора, на които всеки нов човек им е трън в задника. На тях ще им кажа само — адски глупави сте, адски ограничени сте, страхливци сте и от страх сте готови до кръв да се борите, за да защитите егото си от собствените си страхове. И това го казвам, защото съм сигурна, че всеки на някакъв етап от кариерата си се е отнасял така към новопостъпили колеги. Имаше една нова колежка в старата работа — идваше с техническо образование, доста неща не знаеше, но шанс! Нито съм я плюла, нито съм я хранила. Просто и показах кое как се прави, за да върви работата и да можем да си помагаме и да ни остава повече свободно време. В резултат на което момичето още на втората седмица се научи и адски добре ги правеше нещата. Не виждам смисъл да се отнасяш зле към човек, който тепърва ще бъде твой колега. Най—често наблюдавам дуене, пъчене, биене в гърдите колко сме способни, колко много знаем, колко много работа вършим, колко са инвестирали в нас от фирмата и колко ценни кадри сме, направо незаменими. Фирмата няма да може да съществува без нас. И такива неща. Не е хубаво така! Стана малко дълго, но мисля, че не е маловажно да се споменат тези неща.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 374
А как учите нови неща тепърва? На 40г. съм само, а понякога направо паметта ми изневерява, разсеяна съм станала ужас. Само при мисълта тепърва да уча нещо от нулата ме ужасява.
Връстничка съм ти и нямам проблем с паметта - но помня само неща, които са ми интересни. Така съм от дете Simple Smile

По темата: бях преподавател и преводач, но един слънчев ден преди около 3 години реших, че искам нещо ново и започнах работа в софтуерната сфера. В първата ИТ компания ми беше трудно, но научих много неща, запознах се с със страхотни хора. Сега във втората фирма съм вече ''у дома'' си като technical writer. Изключително доволна съм от решението, което взех - и като условия, и като ниво на стрес.

Общи условия

Активация на акаунт