Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 59

  • 70 842
  • 758
  •   1
Отговори
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Интериорен и екстериорен стил по аматьорски
Добре дошли в тема 59!



Някои места за вдъхновение
decor.cloud/
www.apartmenttherapy.com
www.houzz.com
veroniquevecco
www.alvhem.com
IKEAhackers
Better Homes & Gardens
quattro.studio/
www.acherno.bg
www.dibla.com
www.fimeradesign.com/bg
www.pinterest.com
Цветови схеми - www.design-seeds.com

Старите теми
Скрит текст:

# 1
  • Мнения: 22 513
Хоп-троп,благодаря!

# 2
  • Мнения: 46
Благодарности за новата тема! Мисля, че и тук доста ще Ви досаждам с въпросчета Flushed
gretacvetina , благодаря за снимките, харесва ми комбинацията бели врати, бял перваз и тъмен под!
second, разбах, че не се вижда прехода при вас, но все пак има ли нещо между двата вида настилка. Питам, защото искам да съм подготвена пред майсторите и да не ми обясняват как няма да стане тази работа дето съм я намислила Smiley

Сега видях, че са ми пратили визуализацията на банята, но явно или нещо не сме се разбрали, или идеята, която имахме е неосъществима в нашата баня. Става въпрос за подредбата на подовите плочки. Това ще го обсъдим с магазина за плочки, но аз искам съвет от вас: искаме да сложим пералнята и сушилнята в банята и за целта сме направили една стеничка, която да оформи нещо като гардероб, обаче аз идея си нямам какви да са вратичките и каква фирма да търся, за мебели или за обзавеждане на бани...
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 06 окт 2018, 00:32 от La Princesa

# 3
  • Мнения: 39 038
На мен ми харесва подредбата на подовите плочки. Нюанса на стенните нещо не ми се връзва.

# 4
  • Мнения: 40 263
За цветове и нюанси не мога да съдя по картинка, но концепцията е супер - много изчистена и функционална. Само имай предвид, че дръжката на вратата ще се удря в гардеробчето. Това може да се спаси с някакъв стопер, но все едно вратата няма да може да се отваря напълно, а само до 80 градуса примерно. А това ще е проблем като вкарваш пералните. Впрочем, можеш да обърнеш вратата и това решава всичко.
При всички случаи искай вратата да е със строителен отвор 80 см, за да имаш накрая 70 см светъл отвор. Иначе - зор с голяма пералня.

# 5
  • Мнения: 46
На живо стенните плочки се съчетават прекрасно с тъмните подови плочи. Тази „пътека”, която е в душовото пространство е от подовите плочки, но както казах не сме се разбрали как да са наредени. Аз исках вместо светлите напречно да са тъмни и само по една вертикала от двете страни да са светли. Защото светлите наистина са по-различен нюанс от стенните и когато са много тази разлика се забелязва. От светлите ми се искаше да има на пода и в частта с тоалетната.
Черна станция врата плануваме навън да се отваря, но за отвора на вратата пак трябва да се разправям със строителите...сега е 73, а аз исках светлия отвор при поставена врата да е 70, но явно не им се занимавало, защото, ако я разширят към мивкта, ще трябвада местят и кабелите отвън.

# 6
  • Мнения: 376
Да ви следя

# 7
  • Мнения: 6 213
La Princesa, ние дори лайстна не сложихме, просто ламината спира до плочките. Според мен ще е равносилно да се сложи.

# 8
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Търся си малък килим... нещо такова...
Скрит текст:
или като този, който е пред дивана в задния план на снимката...
Скрит текст:
...да не е много плътен/дебел и рошав...

# 9
  • софия
  • Мнения: 25 193
https://www.vivre.bg/search?searchItem=Килим&filter[color]=sin_3

# 10
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Точно това правя в момента... още не съм открила такъв... Wink

# 11
  • Мнения: 1 787
Търся си малък килим... нещо такова...
Скрит текст:
или като този, който е пред дивана в задния план на снимката...

...да не е много плътен/дебел и рошав...
Колко малък?
Един подобен, в по-тъмна гама обаче:  https://kilimimix.com/product/878/relefen-kilim-diamond-tyurkoaz.html

# 12
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Скрит текст:
Търся си малък килим... нещо такова...
Скрит текст:
или като този, който е пред дивана в задния план на снимката...

...да не е много плътен/дебел и рошав...
Колко малък?
Един подобен, в по-тъмна гама обаче:  https://kilimimix.com/product/878/relefen-kilim-diamond-tyurkoaz.html
Хубав е... някъде 120х160...

# 13
  • софия
  • Мнения: 25 193
С този размер е много проблемно. Аз търсих близък размер и едва намерих. Виж в Карпетмакс какво има.

# 14
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
С този размер е много проблемно. Аз търсих близък размер и едва намерих. Виж в Карпетмакс какво има.
Благодаря, ще видя и там... Намерих горе-долу нещо, което ми харесва във Виврето... но съм в чуденка още... Ще ми се на живо да го избера заради цвета... не искам да е много искрящ и наситен, а по-приглушен и с лек износен ефект...

Общи условия

Активация на акаунт