Преварява ли се минералната вода за бебета?

  • 8 642
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Водата от чешмата тук е с много хлорирана и като я преваря в нея плуват някакви частици.И затова мисля да давам миннерална вода.Но незнам дали се преварява или така се дава newsm78

# 1
  • Мнения: 5 790
На бебе минерална вода НЕ се дава. Можеш да даваш изворна вода, каквато прецениш, но минерална - в никакъв случай. Не са му готови бъбреците за минералите, които съдържа и могат да се увредят. А за преваряването - всяка майка сама преценява дали да преварява изворната вода и до каква възраст. Бих ти препоръчала поне до 6 месеца да я преваряваш.

# 2
  • Мнения: 3 478
Аз давам вода за бебета бутилирана и не преварявам. Не мисля че бутилирана вода има нужда от преваряване. Но пък и незнам дали минерална вода е подходяща за бебета, трапезната ми се струва по-удачен вариянт.

# 3
  • Мнения: 723
На бебе минерална вода НЕ се дава. Можеш да даваш изворна вода, каквато прецениш, но минерална - в никакъв случай. Не са му готови бъбреците за минералите, които съдържа и могат да се увредят. А за преваряването - всяка майка сама преценява дали да преварява изворната вода и до каква възраст. Бих ти препоръчала поне до 6 месеца да я преваряваш.

Точно така! Можеш да пробваш да пречистваш чешмяната вода с пречистваща кана и тогава да я преваряваш. (Въпреки че ако е много хлорирана, не знам дали ще има ефект... newsm78)

# 4
  • Мнения: 1 942
Аз давам вода за бебета бутилирана и не преварявам. Не мисля че бутилирана вода има нужда от преваряване. Но пък и незнам дали минерална вода е подходяща за бебета, трапезната ми се струва по-удачен вариянт.

И бутилираната се преварява в първите месеци.


Точно така! Можеш да пробваш да пречистваш чешмяната вода с пречистваща кана и тогава да я преваряваш. (Въпреки че ако е много хлорирана, не знам дали ще има ефект... newsm78)

И аз такаправя

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 20:33 от Sillveto

# 5
  • Мнения: 46 492
Минерална на бебе не се дава, независимо дали е преварена или не.

Давай трапезна, на която си пише, че е за бебета. Аз не я преварявам. Купувам "Девин" или "Трънска банкя".

# 6
  • Мнения: 1 353
На бебе минерална вода НЕ се дава. Можеш да даваш изворна вода, каквато прецениш, но минерална - в никакъв случай. Не са му готови бъбреците за минералите, които съдържа и могат да се увредят. А за преваряването - всяка майка сама преценява дали да преварява изворната вода и до каква възраст. Бих ти препоръчала поне до 6 месеца да я преваряваш.

Точно така! Можеш да пробваш да пречистваш чешмяната вода с пречистваща кана и тогава да я преваряваш. (Въпреки че ако е много хлорирана, не знам дали ще има ефект... newsm78)
аз давам торн спринг

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не се преварява, защото се концентрират солите, щото е хубаво да има причина и обяснение за всичко  Peace  Иначе само изворна с ниско ниво на флуор май беше

# 8
  • Мнения: 2 171
Както са ти казали и другите майки, минерална вода не се дава на деца под 1 год., а и след това не трябва да се дава много често. Освен това, ако се превари се минерализира още повече, така че става по-вредна за бебешките бъбречета.

# 9
# 10
  • Мнения: 992
в никакъв случай не се дава минерална вода на бебе а още повече преварена такава, мамите са те посъветвали -давай изворна

# 11
  • Мнения: 1 006
Благодаря ви момичета! HugНезнам какво щях да правя ако ви нямаше!Не знаех,че не трябва да се дава минерална вода на бебета.Сега купих Девин изворна и мисля да я преваря и да пробвам.

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 21:34 от elica s

# 12
  • Мнения: 5 299
Давам изворна вода, но никога не съм я преварявала.

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Благодаря ви момичета! HugНезнам какво щях да правя ако ви нямаше!Не знаех,че не трябва да се дава минерална вода на бебета.Сега купих Девин изворна и мисля да я преваря и да пробвам.
За какво питаш, като пак твоята си знаеш. Моля, не превяравяй водата, концентрираш солите и товариш бъбреците на бебето  ooooh! ooooh! ooooh!

# 14

Общи условия

Активация на акаунт