Признаци на диабет?

  • 3 542
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Синът ми на 1 година в урината имаше кетони. Признак за какво освен диабет е? Здрав е, весел и си играе, другите изследвания са в норма. Знам, че трябва да пие много вода, но той отказва, дори с лъжичка не иска много да поема.

# 1
  • Мнения: 3 537
Чувала съм за дъх на ацетон. newsm78

# 2
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Кетони може да има от НЕпиенето на вода и може изобщо да не е признак на диабет или друго заболяване. Какво ви казват лекарите? Компенсира ли непиенето на вода със сок, мляко или течни манджи? На неговата  възраст и дъщеря ме не пиеше вода, но не сме имали проблеми при изследванията на урината. Разпитай лекарите подробно.

# 3
  • Мнения: 417
Обратното е пиенето на много вода е признак на диабет. Усеща се постоянна жажда поемат се много течности и се изхвърлят много. Урината е бяла. Съхне и се напуква устата в края. Слабее се въпреки поематено на повече храна.

# 4
  • Мнения: 3 491
Обратното е пиенето на много вода е признак на диабет. Усеща се постоянна жажда поемат се много течности и се изхвърлят много. Урината е бяла. Съхне и се напуква устата в края. Слабее се въпреки поематено на повече храна.
Точно така. Аз моя син поради тези признаци (без бялата урина) го водих на тест за диабет, беше ме хванала параноята. Беше на 5г. обаче, а из медицинските сайтове пишеше, че детският диабет се появява обикновено на възраст 5-7 години.

# 5
  • Мнения: 415
Моят син /на 5г./ имаше много неприятна миризма на урината и потта, а и на дъха му - особенно сутрин. Взеха му кръв и доктора каза, че има кристалчета в урината от непиенето на вода  ooooh! От там беше проблема. Сега го ръчкам и в къщи пие, но в градината няма кой да го подсеща.....

# 6
  • Мнения: 882
Пиенето или непиенето на вода, само по-себе си не е признак за диабет. Моето бебе, въобще не пиеше вода, когато му намериха диабет.

Единствения и най-сигурен критерий е стойността на кръвната захар на гладно. Във всяка лаборатория ще я измерят за минути.

# 7
  • Мнения: 7 716
Понякога диабетът може да е безсимптомен.
Най-добре, ако се притесняваш, направи кръвно изследване.

# 8
  • Мнения: 9 659
Общоприетите симптоми са постоянна жажда, често уриниране, понякога нощното напикаване също. Направете си изследване на кръвната захар, захар в урината и пак кетони.Ако имате възможност си намерете лентички за ацетон(кетони). Пишка детенцето и по скалата проверяваш. Кетоните се получават при обезводняване.

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Повишено съдържание на кетони в урината може да има и при намалена консумация на въглехидрати за сметка на повишена консумация на масти и белтъчини и това повишено съдържание още не означава че детето е болно.
 - Съдържанието -    Белтъци: Масти: Въглехидрати  трябва да е 1: 1: 4
Давайте му повече натурални сладки плодови сокчета.
smile3529

Общи условия

Активация на акаунт