Пазаруване от Япония

  • 3 082
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Момичета, търсих такава тема, но не намерих. Да ви питам - от Япония поръчвали ли сте нещо, изпратено с EMS(Японски пощи), и за колко дни пристига? Понеже чакам една пратка, вече стана седмица и нещо, а в сайта на пощите с примерни срокове за доставка няма България, че да проверя. До Унгария пише 2 работни дни, пък не е толкова далеч от нас.. Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
От Китай с кораб се чакат по месец. Ако е нещо малко, не знам с какво го пращат, но пристга по-бързо, за две седмици.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Транзитното време зависи от пратката - обем и тегло, а не само от страната на получателя. Ако е по въздушен път може да я очакваш следващите работни дни, ако е морска - поне още 4/5 седмици.
Поръчвала съм веднъж от Япония - електронен речник на Японски език, и дойде ( по спомен вече) за около 2 седмици.  Джаджата беше с тегло около 200гр и размери ( с опаковката) колкото голям тефтер. Дано поне съм ти дала ориентир с примера.

# 3
  • Мнения: 93
Оле, това е доста време. EMS е експресно по въздух и последното движение на пратката беше вчера, пише, че е изпратена извън Токио. Но кога ли ще дойде тук..
Благодаря за отговорите!

# 4
  • Мнения: 1 414
От Япония ми е идвала пратка за 5 (ПЕТ!) дни.
Часовник от eBay..

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте, някой дали може да ми каже как стоят нещата с поръчките от Япония към днешна дата? Плаща ли се такса на митницата? Става въпрос за поръчка на пакетирани храни. Харесала съм си един сайт Докодомо, но доставката е толкова скъпа, че ако ми сложат и такса на митницата, просто ще се откажа...

Общи условия

Активация на акаунт