Разходка на разгонено женско куче

  • 3 896
  • 20
  •   1
Отговори
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Въпросът ми е чисто практически - има ли място (заградено) някъде в София, където би могло да се изразходи енергията си разгонено женско куче от активна порода. Някакси ми е много мъчно да я изкарвам само да си свърши нуждите, да обиколим 3 пъти квартала на каишка и дотам. Има нужда да потича свободна поне 30 мин., а това няма как да се случи, защото навсякъде има мъжки мераклии. Може би някой има опит и знае такива местенца?

# 1
  • София
  • Мнения: 38 423
Ами не знам в кой квартал си, по кое време се разхождате...
Аз си знам полянките при нас и кога са свободни, та да си изведа моята. Тя не се разгони тази есен, но нали е дребна, гледам да я пазя от други кучета.

# 2
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз също си знам къде има пусти полянки, но моята е много бърза и не знам в кой момент ще й щукне да хукне нанякъде. А и непрестанно си се мотаят разни кучета, кои на каишка, кои без.... Искаше ми се някакво заградено място, но нямам идея къде. Ех, да си имах къща с двор!

# 3
  • София
  • Мнения: 38 423
Ами трябва да я научиш на команда Стоп. Аз моята наскоро я научих, че се спускаше на улицата.

# 4
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тя слуша принципно, но когато е в това състояние не бих рискувала. Все пак е животно и то в размножителен период...

# 5
  • Мнения: 25 568
А кастрация? Това ще реши всичките ви проблеми.

# 6
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А кастрация? Това ще реши всичките ви проблеми.
Ако въпросът ми беше свързан с разсъждения по тази тема, щях да го задам - да кастрирам ли кучето си.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 567
Само един въпрос имам - кучето ви  с доказан произход ли е?
Това по повод обръщението ви към как' Сийка. Защото ако не е, преспокойно я кастрирайте, вместо да мечтаете за къща с двор. (тамАн по-евтино излиза) А ако е, то развъдчика ви може да ви препоръча как да действате. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 433
Кафе, то и къща с двор не е толкова хубаво, колкото звучи, куч свиква и не търчи толкова и там. Аз като вариант бих ти предложила да направиш малко джогинг или да покараш колело с нея, ако кракът ти е ок и позволява.

# 9
  • Мнения: 18 878
Ние сме в къща с двор, кучето пак си иска разходката. След разходка вечер направо заспива почти веднага от умора, запътва се сама да си легне, а иначе в двора ако е, макар че е пусната свободно, обикаля и се крие до полунощ, не дава да я прибера вътре да си легне. Имаме и още едно много възрастно куче, никога не е раждала, но явно се разгонва. Като се разгони, успява да привлече всички мъжки кучета от околността - бяха изкопали дупки под мрежата и желязната врата, че да може да се доберат до кучката (а може и тя самата да им е помагала с ровенето). Затова кастрирахме малкото куче преди да е успяло да се разгони. За породисто куче, което не искате да кастрирате, и аз подкрепям да се допитате до лицензиран развъдник за съвет.

# 10
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Аз си решавах проблема, като я водех при ветеринар 1 месец преди разгонване за инжекция. Два пъти в годината, го посещаваш кабинета  , но не се разгонва и си я разхождаш спокойно.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 805
Не бих рискувала да пускам разгонено женско куче от повода - казвам го от собствен опит. Моята щеше за едното чудо да свърши тихомълком работата с един кокер, както си беше на повод зад гърба ми - докато аз си дрънках там с познати, те вече заемаха позицията. Наложи се спешно да се намеся и защото не мога да направя нищо на чуждото куче - моята си го отнесе.  Mr. Green
Оттогава не съм рискувала и докато беше разгонена - плътно до мен и под надзор.
Кастрирах я вече възрастна, след много колебания, съмнения и страхове, но се оказа, че са били излишни.

# 12
  • Мнения: 2 433
И си увеличаваш риска от милион и едно заболявания, които са породени от хормоналните препарати. Но всеки има правото да се познае с ефекта/дефекта им и да прецени сам за себе си.
Кафе е запозаната с кастрацията, причините за препоръчване на такава и съответно е преценила според своето мерило.
Не разбирам защо се натяква за кастрация или хормонални препарати, при все, че въпросът е съвсем различен?
За да не ме нахулите, моята е кастрирана(и главно съм "за" кастрацията), но пък и знам причините на Кафе и ми се струват съвсем разумни.

# 13
  • Мнения: 25 568
Не разбирам защо се натяква за кастрация

Защото това е единственият начин да се спре безобразното размножаване на животни, както и глутниците от бездомни по улиците.
Какво ще направи Кафе, когато, рано или късно, разгонената кучка се отскубне и избяга, след което се върне бременна от някой уродлив помияр? С кученцата, които ще се родят, какво ще направи питам – в реката, в кашонче в парка или рев по форуми и фейсбук някой да ги осинови?
Ама коя съм аз, че да питам, нали?

# 14
  • Мнения: 2 433
Ако четеше темата за кучета, щеше да знаеш за какво говоря.
При всеки един гаф има и решение, ако се наложи, не защитавам безразборното backyard размножаване, за това и моето куче е кастрирано, а не правя търгашлък от него.
Въпросът е, че жената пита има ли къде да си пусне кучето да се натича, без вариант за гаф, а не дали е най-добре да го кастрира или не. И отговорът е, не, за това предлагам джогинг/колоездене с куче на повод.
Замислете се, че за да има породи, трябва да има представители, които да не се кастрират, първо, а и второ, не всеки момент/порода е подходящ за кастрация, колкото и да не ви се вярва.

Общи условия

Активация на акаунт