Бебето ми плаче постоянно без причина!

  • 25 214
  • 42
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 52
Щом кърмиш, пробвай вместо да я храниш на 3 часа, да й даваш да суче като ревне? Храни я на поискване, дори да е минал един час. Това е то кърменето на поискването - когато бебе ревне - предлагаш гърда.Малките бебета ядат много често докато регулират кърмата. Моята тази седмица става на 6 месеца и все още най-дългия интервал е 2 часа и половина. Случвало се е на час да я храня при скок в растежа. Пробвай това. И оригваш след хранене или по време на хранене, ако извива телце и глава. Ако ти е трудно да оригваш, сложи бебето по корем върху теб и постойте 2-3 минути. Обикновено се оригват по тоя начин.

Малко ми е трудно да я кърмя напоискване, защото тя си плаче постоянно, след кърмене щом я оставя и се разплаква. А и качва по много на месец.

# 16
  • Мнения: 7 776
А оригването как е? Оригва ли се?

# 17
  • Мнения: 52
А оригването как е? Оригва ли се?

Да, след всяко кърмене

# 18
  • Мнения: 7 776
Ами освен кърмене на поискване, което вече ти предложих (колко пък много да наддава на кърма, според мен три часа е голям диапазон за хранене на малко бебе и може и от глад да си реве, освен от колики), идете на гастроентеролог. Може да има рефлукс и да му пари от това, да го боли и да пищи. Със сигурност е хубаво специалист да си кажи мнението. Успех!

# 19
  • Мнения: 485
Здравей!
С малката имахме същия проблем.
Започна някъде към двадесетия ден след  раждането. До тогава беше изключително спокойно и спящо бебе.
Случвало се е да плаче по 4 - 5 часа, че и аз с нея... И то ужасен плач, не успявах да я успокоя по никакъв начин! Сега като се сетя пак през какво минахме...
При нас се оказаха силни колики, съчетани с гастро езофагеален рефлукс /ГЕР/. ГЕР имаше и други проявления, освен плача от болката - повръщания, включително и на "фонтан".
Наистина беше кошмарно.
Не успявахме да й дадем капките за колики, защото веднага ги повръщаше. Казаха ни да опитаме с вода, със залъгалка - също моментално повръщане.
Минахме и през много лош момент със спиране на дишането, докато спи, престой в болницата /беше на 2 месеца/. Слава Богу, че се случи през деня, докато спеше в ръцете на майка ми, иначе... Не искам и да си помислям какво можеше да стане!!! Оказа се, че е "аспирирала" част от млякото...
Още докато лежах в болницата, поръчахме специална подложка, която да следи дишането на бебето. Ако спре за повече от 30 секунди - се включва аларма.
При нас отшумя към 5ти - 6ти месец. Общо взето изчезна така, както и се появи...
След това ни започнаха зъбите, но нищо не може да се сравни с онзи рев!
Не оставяй детето така!
Сменете личния лекар, заведи го ако трябва при още двама, трима, включително и на гастроентеролог.

Пожелавам ви успех!!!

# 20
  • Мнения: 615
Много добре те разбирам. Ние минахме през абсолютно същото, което описваш! Моят съвет е да заведеш бебето на детски гастроентеролог да я прегледа. Ние отидохме при д-р Лазарова в Токуда. Да е жива и здрава тази жена. Смени млякото на детето и след няколко приема бебето се успокои. Само ще те успокоя, че това се израства. Още месец ще порерава така и после ще се успокои. Още малко сили и търпение!

# 21
  • София
  • Мнения: 661
И нашето момченце плачеше истерично още от родилното. С часове се дереше...по 10-11 часа на ден. Много силни колики и силен рефлукс беше причината. До някаква степен помогнаха капки за колики и антирефлуксно АМ в добавка към моята кърма. А след средата на 2-ри месец започна да го израства. Сега е почти на 6 м. и е едно супер весело и нахилено бебе. Кураж, ще мине големият рев. Но знам, че психическото натоварване за майката е смазващо, съчувствам.

# 22
  • Мнения: 6 550
Дъщеря ми беше като бебето на авторката. Как я разбирам само! При нас нямаше медицински проблем, просто много нервно и впечатлително дете. Помагаха разходки навън, гушната на ръце и непрекъснато ходене, за да зяпа и да сменя гледките. Cold SweatНяколко години не исках и да чуя за още едно дете. Хранене - рев, заспиване - рев, къпане - рев, нова играчка - рев, количка, слинг, активна гимнастика - рев...

# 23
  • Мнения: 52
Дъщеря ми беше като бебето на авторката. Как я разбирам само! При нас нямаше медицински проблем, просто много нервно и впечатлително дете. Помагаха разходки навън, гушната на ръце и непрекъснато ходене, за да зяпа и да сменя гледките. Cold SweatНяколко години не исках и да чуя за още едно дете. Хранене - рев, заспиване - рев, къпане - рев, нова играчка - рев, количка, слинг, активна гимнастика - рев...

 И какво стана, кога и как се укроти бебчето?Аз съм на път да скоча от покрива на блока вече.Четири месеца едно и също...

# 24
  • Мнения: 16 871
При нас към 4я месец започна да понамалява и до 5я месец вече беше доста по-спокоен.
След като изчезнаха коликите просто стана друг човек.

# 25
  • Мнения: 52
При нас към 4я месец започна да понамалява и до 5я месец вече беше доста по-спокоен.
След като изчезнаха коликите просто стана друг човек.



 Все тая надежда и при нас да дойде такъв момент скоро.Знам, че не са колики затова се съмнявам да се успокои Sad

# 26
  • Мнения: 16 871
Моят син беше много нервен и плачеше и когато е уморен. В един момент си в страшен водовъртеж храна-колики-сън и за всичко плаче.
Започнах да го усещам. Ако е твърде уморен не иска да яде, не се наспива хубаво, защото е гладен и съответно постоянно нервничи. Отне ми доста време, за да го науча да азспива след всякж хранене. Това също даде отражение и се успокоиха нещата.

# 27
  • Мнения: 6 550
Деничка, да не те отчайвам, но чак към годинката се пооправиха нещата. Проходи и рано проговори, та започна да отива и да иска нещата, които я влекат и като установихме по-добра комуникация, се поочовечи.

# 28
  • Мнения: 52
Деничка, да не те отчайвам, но чак към годинката се пооправиха нещата. Проходи и рано проговори, та започна да отива и да иска нещата, които я влекат и като установихме по-добра комуникация, се поочовечи.

 Като гледам и при нас ще е така ... А Вие как издържахте физически и психически. Всеки ден съм пред самоубийство. Не иска да спи през деня, поне за малко, за да презаредя батериите. Всичко е трудно и мъчително Sad наистина имам чувството, че няма да издържа, то не от желязо ми не знам от какво трябва да си, за да можеш да издържиш... Кажете ми, моля Ви как се справихте

# 29
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
С, все пак, ходихте ли на гастроентеролог, каквито бяха тук 90 % от съветите поне?

Общи условия

Активация на акаунт