Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 окт. 2018, 14:59 ч.

Не издържам вече

• 4 861
  • 124
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте ! Искам да споделя нещо,защото вече ми идват в повече нервите.Ще гледам да съм максимално кратка.
Някои вече са запознати с една моя Приятелка,която малко по малко си ме яде.
Тя е такъв човек,че всичко,което не и харесва(било то от живот,семейство,приятели,деца,работа,учене)си го таи в себе си.НО! не остава там за дълго.Никога няма да я чуеш да се кара,да вика,да обиди или нещо такова.
Обаче изкарва неудовлетворението си по един много тих и същевременно болезнен за другия начин.
Вечната опозиция,вечното НО.Ако случайно кажа нещо,което на нея и е болна тема(за което аз не знам!)започва едно оправдаване и заяждане.Дори коментара ми изобщо да няма нищо общо с нея.
Пример:говорим си,че една обща позната ще прави РД на детето си вкъщи,аз казвам,че е супер,че много ми харесват домашните детски партита .При това получавам в отговор:-аз няма къде да го направя,много хора сме,хола ни не е готов и няма да е удобно.защо винаги ще ме намешаш в темата!!
???!!?!
И така е за всичко.Страшно много претенции има,никога не знае какво иска и заради това винаги друг и е виновен.Ако не изрази мнение,защо не го е изразил,ако пък изрази защо точно това мнение е дал.
Всичкото това се влоши стократно след първото и раждане.Няколко месеца след него положението стана нетърпимо.
Мълчах в продължение на 4 години и половина,отдавах го на майчинстовото,че не и е леко и тн и тн.
Но положението не само не се оправя,ами става и по-зле.Почна да има претенции и да ме прави на 2 стотинки за това какви подаръци взимам на децата кога си идвам вкъщи и защо не се отбивам през тях и тн и тн.
Преди половин година приключих отношения с нея.И въпреки това тя продължава с леките си заяждания във ФБ-поства някакви неща,че има едни такива хора,на които не можеш да разчиташ,че били използвачи....харесва ми снимки със смеещо се човече.Пуска заядливи коментари.
Питах я какво иска от мен,тя само ми отговори-"нищо,какъв ти е проблема,защо ми пишеш сега да се заяждаш"
В интерес на истината ми е мъчно,и за приятелството ни и за нея самата.
И двете сме по-затворени като хора,наистина много се имахме,като сестри бяхме,че и повече .
Тя няма други приятели,нито пък аз.Имам много близки познати,но никой,с който да си споделя мъката истински.
Имали ли сте такъв човек в живота си някога и според вас заслужава ли си подобно приятелство жертвите?
Иначе не е лош човек,винаги ще помогне,винаги изслушва тихо и кротко и дава съвет,който няма да те нарани по никакъв начин.
Мъчно ми е и за дечицата,свикнах с тях като със свои Sad
Но наистина не знам дали си заслужава.

п.с. пускам темата тук,защото не намерих къде да я сложа

# 1
  • В. Търново
Тая да не е оная същата с претенциите за подаръка за детето й?

# 2
  • София
Тая да не е оная същата с претенциите за подаръка за детето й?

Да,точно.
За това казах,че някои вече са запознати. Simple Smile
Това беше само един от случаите ,в които ме е оставяла без думи и с много похабени нерви.

# 3
  • В. Търново
Ооо, я не се занимавай с такъв вампир. Още тогава имаше такива съвети.
После може да пиша повече, че сега нямам време, но- да пътува, стига се впряга.

# 4
  • In Elinaland
На този свят има 7 милрд. души и те се тормозиш за един, който дори не ти е кръв??? За пореден път се убеждавам, че като си нямаме проблеми, сами си ги търсим. Отсвирвай я, това е! Нали не поддържате връзка вече, защо не я изтри от ФБ?

# 5
как си приключила отношенията ви щом дращи из фейсбука ти?
блокирай я от там и от всички други места, на които имате контакти

# 6
Каква приятелка ти е била тя и защо държиш изобщо да имаш отношения с нея? За да не се чувстваш "сама"?! И с нея си била сама. Някои хора болезнено развиват зависимост от болни отношения, защото са им станали навик и не са имали други. Не бъди вече от тях.
И във ФБ не бих имала контакти с нея.

# 7
  • София
Не искам да я изтрия ,защото бяхме 15 години приятелки,че и малко повече.
Има много неща,за които съм и благодарна .Много пъти ми е помагала през годините,винаги е била до мен.
Не ми е кръвна роднина,но я чувствам повече от сестра.

# 8
Ами еднакви ми изглеждате доста, не напразно сте били приятелки. Значи тя се припознава в твои случайни забележки, а ти се припознаваш в нейни постове във ФБ, които считаш, че са отправени лично към теб, макар че не общувате лично от половин година? Куку и Пипи.

Не можеш да я отсвириш, значи продължавай да си я търпиш.

# 9
  • София
Ами еднакви ми изглеждате доста, не напразно сте били приятелки. Значи тя се припознава в твои случайни забележки, а ти се припознаваш в нейни постове във ФБ, които считаш, че са отправени лично към теб, макар че не общувате лично от половин година? Куку и Пипи.

Не можеш да я отсвириш, значи продължавай да си я търпиш.

Не се припознавам,те СА за мен.
Тя няма други приятели,освен това цитира някакви неща от стари наши разговори.
Повярвай,не се припознавам изобщо.
Поведението и е толкова прозрачно и детинско,че няма как да се объркаш.
Но,да ,приличаме си,предполагам,щом сме били приятелки толкова време...

# 10
понеже сте били приятелки и ти е помагала, сега търпиш?
добре, търпи - ти сама й даваш да се държи гадно и е нормално да не те уважава и да се гаври с теб

# 11
Не искам да я изтрия ,защото бяхме 15 години приятелки,че и малко повече.
Има много неща,за които съм и благодарна .Много пъти ми е помагала през годините,винаги е била до мен.
Не ми е кръвна роднина,но я чувствам повече от сестра.

Разбирам Ви много добре. Много Ви боли, че така са стекли нещата между вас двете и сте принудена да прекратите едно дългогодишно приятелство. Ще Ви задам един въпрос - а някога тя чувствала ли ви като ваша приятелка и сестра? Понякога самите ние сме виновни за болката, която си причиняваме, защото сме заблуждавали самите себе си.

Знам, че много трудно е да прекратите всякакви отношения с нея, но трябва да го направите. Тя няма да се промени.

# 12
  • София
понеже сте били приятелки и ти е помагала, сега търпиш?
добре, търпи - ти сама й даваш да се държи гадно и е нормално да не те уважава и да се гаври с теб

Не мисля,че аз съм причината.
Същата е и с мъжа си,майка си,всички близки.
Той не веднъж е казвал,че брака им се крепи на това,че той си мълчи,за всичко,винаги.
А аз не съм такава,аз си казвам нещата в много прав текст и от там стават едни разправии,които са меко казано неприятни.
И тя така го прави,че не можеш да я нападнеш,че те е обидила пряко или с нещо конкретно.
Като този тип хора са,дето казват:"не ти се сърдя,нищо ми няма",ама така го казват,че може с гласа си да замразят пламък...

# 13
Прекратявайте бързо отношенията с енергийни вампири.
Да не е скорпион?

# 14
Токсичните приятелства са класика сред жените. Полу-любовни, драматични, с "късане" и с "нож в гърба". Това, че и двете нямате други приятелки, е също достатъчно показателно.

А ти всъщност какво искаш? Да се оплачеш, да си оправите отношенията, тя да се промени, да спре да те напада онлайн, нещо друго?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт