AGU Baby: За бързо, лесно и здравословно хранене на децата. Включете се в играта!

  • 7 037
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Правилното хранене при децата до голяма степен определя тяхното физическо развитие и формира бъдещите им хранителни навици. За едно бебе няма нищо по-добро от добре приготвената домашна храна, която освен че е със състав под пълен родителски контрол, може да бъде и винаги съобразена с вкусовите предпочитания на детето или неговия специфичен хранителен режим. Приготвянето на храна у дома обаче често се оказва голямо предизвикателство за по-неопитните родители и нерядко е доста времеемко.

В този случай AGU дава решение, което ще помогне на всички съвременни родители да приготвят бързо и лесно здравословна храна, точно както я предпочита детето.



Кухненският робот AGU Octopy 5 в 1 е отличен домакински уред, който бързо приготвя  прясна храна за бебета. Той съчетава 5 функции: готвене на пара в два режима, блендер с два режима, поддържане на температурата на храната, подгряване и стерилизиране. Удобният и компактен AGU Octopy е оборудван с голям набор от аксесоари, които допълнително ще ви помогнат да приготвите храната за вашето бебе точно както я обича.

Поканихме Адри, работеща майка на две деца, да тества уреда и да сподели своите впечатления от него. Какви са те и как можете да стерилизирате, притопляте, приготвяте зеленчуково и месно пюре, кълцано ястие, вкусна крем супа или дори смути вижте във видеото:



Кухненският робот AGU 5 в 1 ще нареже и пасира съставките, ще ги сготви здравословно, ще поддържа готовата храна топла или ще я стопли допълнително,, за да сте сигурни, че давате най-доброто на детето си. За родителите остава приятната част да експериментират и проучват вкусовете на своето бебе и да пестят време, корто могат да прекарат в игри с дребосъчето, а за едно бебе и малко дете няма нищо по-важно от миговете, прекарани с мама и татко.



Включете се в играта на AGU и BG-Mamma
Споделете до 24.10.2018 г. рецепти за приготвяне на храна за бебета и малки деца. Напишете любими и полезни комбинации за вкусни пюрета.
Един от участниците в дискусията, изтеглен на случаен принцип, ще получи аспиратор за нос AGU Daisy.


Моля, запознайте се с общите условия на активацията ТУК.

Последна редакция: ср, 17 окт 2018, 19:06 от Адри́

# 1
  • Мнения: 143
Пюре от пъщарнак беше любимо на сина ми .След варенето го пасирах и добавях много малко масло Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 096
Здравейте! Всяка майка иска най-доброто за детето си. Друго си е да си го направиш, а не да разчиташ на съставките в бурканче с готова храна. Ето как аз приготвям  любими и вкусни кашички и пюрета с любимите: тиква и моркови.
Рецепта 1 с тиква: Необходими продукти: 150 гр. добре узряла  тиква, 100 мл прясно или адаптирано мляко, лъжичка краве масло, лъжичка мед, 1 ч.л. царевична каша (от царевичен грис). Беля, нарязвам и сварявам тиквата, смесвам с млякото, маслото и захарта и пасирам. Смесвам с предварително сварената царевична каша и оставям на колона да се вари още малко, докато се сгъсти.

 Рецепта 2 с моркови:  Необходими продукти: към 200 гр моркови, 150 мл прясно или адаптирано мляко, 3 ч.л.  обикновено или оризово/нахутено брашно, 1 ч.л. масло, 1 лъжица мед и понякога слагам и един банан.
Сварявам и пасирам морковите до пюре, добавям маслото, размитото в студеното прясно мляко брашно и варя, докато се сгъсти. Подслаждам при постоянно бъркане. Може, за да стане по-пухкаво, да се добави разбъркан до пяна белтък.

# 3
  • Мнения: 2 838
Тиквено бананокадо

Продукти:

½ чаша пюре от тиква
1 авокадо, обелено, нарязано на кубчета
1 зряла праскова, обелена и нарязана на кубчета

Смесете всички плодове и размачкайте добре с вилица или използвайте блендер.

Бон Апети Heart

# 4
  • Мнения: 1 355
Измивам, почиствам, нарязвам на парчета и сварявам 200 грама моркови. Пасирам  и прибавям 50 милилитра адаптирано мляко и 5 грама краве масло.

# 5
  • Мнения: 5 435
Любимото на дъщеря ми като мъничка: сварена тиква, адаптирано мляко и бисквитка, всичко това минато на блендъра да стане като кашичка.

# 6
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 050
Най- любимото пюре на мо син е от тика и ябълка сварени на пара и пюрирани в уред, подобена този от видеото.

# 7
  • Мнения: 417
Сварявам половин ябълка, като съм махнала кората и семките, после намачкввам половин банан и пасирам. Накрая прибавям адаптирано мляко до получаване на желаната консистенция.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 515
  Ябълково пюре: 2 ябълки,1 тиква варя ги изчистени и обелени в малко вода докато омекнат . Чакам да се охладят и пасирам с малко от водата в която съм ги варила. Правя го малко по - течно .

# 9
  • Мнения: 916
пюре от ябълка и тиква, сваряват се и се пасират

# 10
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 775
малката много обичаше пащърнак, спанак и тиквички. готвя ги на пара с малко ГХИ.

# 11
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Пюре от авокадо и круша

1/2 обелено средно авокадо
1 средна круша (сварена на пара за бебета под 8 месеца)
Продуктите се пасират заедно до желаната консистенция  - фино или с парченца, според възрастта на детето.

# 12
  • Мнения: 2 361
Овесени ядки с плод: ядките се накисват от вечерта,на сутринта в пасатор се добавя плод по избор и малко гореща вода.След като престои малко се пасира и се поднася Simple Smile

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Любимата й доматена супа: задушавам морков и лук във вода като слагам малко гхи . След това прибавям доматено пюре/настърган на ренде домат и ориз. Варя до готовност на ориза.

# 14
  • Мнения: 940
пюре от ябълка и моркови- сварени и  пасирани

# 15
  • София
  • Мнения: 3 098
Ябълка и круша.

# 16
  • Мнения: 1 622
варена тиква с киноа.
малини с банан
броколи с картоф и малко ябълка

# 17
  • София
  • Мнения: 1 070
Сварявам ябълки и круша, след което ги слагам в блендер и добавям банан.

# 18
  • Мнения: 2 682
Дъщеря ми е доста претенциозна и трудно яде каквото и да било, но любимото й е пюре от тиква и морков. Сварявам ги на пара и пасирам. Добавям малко масло.

# 19
  • Мнения: 1 009
Пюренце от сварена тиква и ябълка на пара , здравословно и бързо 😊😊😊

# 20
  • Мнения: 879
Най-любимото: правя крем от 1 банан и 1/2 авокадо, намачкани с вилица. Изчезва на мига!

# 21
  • Мнения: 1 406
Моето момче най-обича тиква, морков и картоф на пара и след това минали през пасатора.

# 22
  • Мнения: 4 593
Бананово пюре: един зрял банан и течност по желание. Бананът се намачква с вилица или се пюрира и се смесва с течността, ако се добавя такава. Бързо, лесно и вкусно!

# 23
  • Мнения: 349
Морков, картоф и малко масло!

# 24
  • Мнения: 5 128
Детето от малко обича пасирани на чопъра авокадо и узрял банан, става много вкусно и полезно кремче

# 25
  • София
  • Мнения: 1 360
Любимото на сина ми беше авокадо с банан.

# 26
  • София
  • Мнения: 574
На сина ми е любимо-1 пакет замразени зеленчуци,Бондюел
300 г.сварено месо/телешко,заешко/
1 нарязан на дребно домат,копър,магданоз,1 бучка масло.
Кипваме водата където е сварено месото,добавяме малко сол и изсипваме зеленчуците и домата-вари до готовност.Като омекнат,добавяме подправките,малко масло и ги пасираме.

# 27
  • Мнения: X
Бих приготвила пюре от картоф + тиквичка и ако много се сгъсти бих добавила адаптирано мляко. Heart Eyes Надявам се малката ми дъщеричка да го хареса! Hug

# 28
  • Мнения: 442
Любимото на синът ми беше от морков и катоф.
Сварявам 2-3 моркова и 2-3 картофа. Пасирам ги, добавям малко масло, понякога и адаптирано мляко и е готово.

# 29
  • Мнения: 7 279
Любимо ястие за малки и големи-крем супа от зеленчуци
Сварявам морков,картоф,тиквичка,броколи-нарязани на едро.Пасирам и добавям прясно мляко и масло.

# 30
  • Мнения: 1 185
Любимото пюре на дете ми е от ябълки. Сварявам 1 ябълка във вода и след това правя на пюре.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 007
Любимото пюре на малкия ми син, а и на големия това беше, е тиквеното. Тиквата е от градината на баба, когато я сваря с една глава червен лук, моркови и червени чушки, добавям малко масло и прясно мляко, и пасирам. Става - пръстите да си оближеш.

# 32
  • Мнения: 427
Домашните пюрета, които приготвям са от заешко месо, зеленчуци, ябълки и тиква. Сварявам, пасирам и докато са топли затварям в бурканчета.

# 33
  • Мнения: 1 729
Най-много обичаше пюре от сини сливи.

А иначе всички видове пюре приготвях като сваря и пасирам продуктите.

Любима комбинация беше картоф и морков или тиква и морков.

# 34
  • Мнения: 1 557
Ябълка, тиква, канела и кокосово масло.

# 35
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Пюре от тиква и ябълка - сварява, пасирам и поднасям( към устата )

# 36
  • Мнения: 1 202
Обичаше пюре от пащърнак-сварен и пасиран и малко масло, пюре от ябълки и круши-сварени и пасирани, пюре от тиквичка+картоф+морков-сварени и пасирани!

# 37
  • Мнения: 4 097
Обожаваше да яде пюре от пащърнак - сварено и пасирана, с малко масло и сол, както и броколи, сготвени по същия начин.
Сега все още обожава да яде доматена супа.

# 38
  • Мнения: 1 421
Най-любимото пюре на децата ми беше от картоф, морков, лук жълт и броколи Simple Smile
Досега им е любима комбинация и вече е любима крем супа, но вече я обичат със заквасена сметана и домашни крутони с подправки

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 795
Здравейте,
изключително полезно и вкусно пюре е авокадо и банан. Също така праскова и амарант с извара като каша☺

# 40
  • Мнения: 1 429
Тепърва ще ми предстои да захранвам и бих се радвала на тест на уреда ви.

# 41
  • Мнения: 384
Редовно давах на голямата си дъщеря варени тиква (цигулка) и картофки,пасирани.А на малката правех попарка с вода,сиренце,масло,хляб и намачкан банан...

# 42
  • Мнения: 3 794
На каката любимите пюрета й бяха морков+картоф, тиква, както и всички плодови Simple Smile

В следващите месеци ми предстои да захраня бебка и ще си припомня отново какви пюрета има.

# 43
  • Мнения: 3 196
Сварявам овесени ядки в прясно мляко (може и във вода), колкото да омекнат, добавям намачкан банан, мед (ако възрастта го позволява) и малко краве масло. Дъщеря ми много обичаше като беше бебе, преди да стане злоядо зверче Wink

# 44
  • Мнения: 67
Любимото ни пюре е от тиква, както и крем супа от моркови, без никакви подправки.

# 45
  • Мнения: 18
Имам голям син на 4 г /пишейки го май не е толкова голям/  и дъщеря на 1 год. Сина ми до ден днешен не признаваше никакви домашки, купешки, бурканчета или кухни. Ядеше само попара- рецептата я знам и на сън- сухар, масло, сиренце  Wink - правя попарата без захар и чай.
Любимото обаче на дъщеря ми е тиквичка на пара, уникално е. Няма особености в приготвянето, дори масло не съм слагала в началото, просто на пара е по- вкусно.

# 46
  • Мнения: 1 050
Кисел от плодове
30-50 гр. плодове се измиват, настъргват или размачкват и от тях се изцежда плодов сок, който се запазва, за да се добави после към крема.Останалата част от плодовете се сварява в 100 гр.вода и се пасира. Добавя се 15 гр. захар, кипва и към врящата вода се добавя 5 гр. нишесте, размито в малко вода, постоянно се бърка, докато се сгъсти. Сваля се от огъня и след като изстине, се добавя плодовия сок.

# 47
  • Мнения: 853
Най-вървежни са пюретата от:
Тиква, сварена и смесена с малко мляко, мед и масло;
Банан смесен с ябълка (приготвена на пара) и натрошени бисквитки...

# 48
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Сварени картоф, морков и грах + 1/4 сварен жълтък - пасирам ги с малко от водичката, в която са врели зеленчуците и добавям малко масло или 1 л. АМ- любимата крем-супичка на дъщеря ми.

# 49
  • Мнения: 5 127
Любимото пюренце - тиква, ябълка и морков. И банан с мляко и бисквити.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 689
За наше щастие, вкъщи си имаме един малък лакомник. Похапва всичко с удоволствие и това само ни радва. Преди беше лесно, приготвях му пюренцата лесно - сварявах зеленцуци или плодове и пасирах. В зеленчуковите слагах малко масло. Сега вече хапва повече неща, а най - обича от на мама бебешките бисквитки. Сама си съчиних рецептата и ги правя на око, а малчо е много доволен от резултата. Намачквам банан, слагам 1л масло и добавям брашно от елда, докато се получи тесто. Правя формички, нареждам на тавичка с хартия за печене и след 20мин моя бебок има полезни и вкусни бисквитки.

# 51
  • Мнения: 215
Моето дете обожава крем супа от картофи с банан. Сварява се обелен картоф (става по-бързо), намачква се или се пасира с банана, млякото и малко масло. Лесно и бързо. Вместо банан може да се свари и добави морков.

# 52
  • Мнения: 278
Приготвях всякакъв вид пюрета като всички зеленчуци правих на пара, след това ги пасирах и добавях гхи

# 53
  • Elhovo
  • Мнения: 360
Нашите любими  комбинации са пащърнак+карфиол и пащърнак+ картоф. Добавям и малко масълце , понякога и овесени ядки.

# 54
  • Монтана
  • Мнения: 694
Картоф  с морков и тиква с морков.

# 55
  • Мнения: 277
Пюре от ябълки и круши.
Продукти: 2 ябълки (нарязани на дребно), 2 круши (зрели, почистени и нарязани, 150 мл вода. Плодовете трябва да са много ситно нарязани. Поставят се в дълбок съд и се заливат с вода. Кипват се за 5-6 мин., да омекнат, след което се пасират, до получаването на пухкава смес.

Последна редакция: чт, 18 окт 2018, 09:32 от Karamelka_86

# 56
  • Мнения: 1 129
Морков на пара. Малко морковче върху решетка за готвене на пара, поставена върху тенджерка с вода. Или задушен без вода в тенджерка за микровълнова.

# 57
  • Мнения: 1 932
И двете ми деца са захранени първо със зеленчуци. Любимите им пюрета бяха от пащърнак, броколи, карфиол. Сварявах ги и ги пасирах с малко адаптирано мляко.
Много обичаха печен банан (намачкан) с киноа. Облизваха си пръстите.

# 58
  • Мнения: X
Правя пюретата по един и същи начин - почиствам плода/зеленчука, нарязвам на малки парченца и сварявам на пара, после просто пасирам и добавям малко течност при нужда. Едно от любимите ни ястия е на око, но включва сварен морков, пащърнак, картоф, сладък картоф или тиква, сварена червена леща. Пасира се и се получава вкусно пюре.

# 59
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Половин сладък картоф, парче тиква, един морков с малко АМ (или кърма).. Варят се, пасират и се добавя топлото мляко. Wink

# 60
  • Мнения: 289
Пюре с тиква, сладки картофи и пилешко

Ще ви трябва пилешко месо-добре сварено  без сол и подправки, 1 картоф и парче тиква.
Тиквата и картофите трябва да се сварят много добре. Към тях се прибавя накъсаното на парченца месо и всичко се смила с помощта на пасатор или кухненски робот. Ако тиквата не е много сочна, добавете малко водичка за повече гладкост на пюрето.

# 61
  • Мнения: 2 608
Правех пюрета от различни зеленчуци в малка тенджерка, с малко вода и масло, после пасирах с пастора.

# 62
  • Мнения: 116
Пюре от ябълки -необходими са 2 ябълки.  Обелете и нарежете ябълките (изберете сладък сорт). Залейте ги с малко вода и ги задушете 10 мин. (по-здравословно е ако ги задушите на пара). Пасирайте и изчакайте пюрето да изстине.

# 63
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Дъщеря ми обожаваше пюре от манго и банан.Сварявах плодовете  на пара и  ги пасирам

# 64
  • Мнения: 910
Пюре от праскова и кайсия - леко сварени и пасирани.

# 65
  • Мнения: 218
От скоро малкия хапва пюрета. Приготвяла съм му от няколко вида зеленчуци и плодове, но най-много му харесва  от тиква и карфиол.
   Сварявам тиквата намачквам с вилица, добавям малко прясно мляко, малко масло по този начин правя и от карфиол.

# 66
  • Мнения: 39 306
Любимото пюре на сина ми беше варена на пара тиква.


# 67
  • Мнения: 2 741
Пюре от ябълка и моркови- сваряват се и се пасират.

# 68
  • София
  • Мнения: 5 617
При захранването синът ми много обичаше тиква в комбинация с всички останали зеленчуци.
Сега е на годинка и любимото му е домашно гюведже - зелена и червена чушка, морков, праз, сирене, пилешко месо и червен пипер.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Любимо на детето е равни части ядки от елда и фини овесени ядки с настъргани ябълка, манго и намачкан банан.

# 70
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Любимото пюре е микс от много зеленчуци и малко зехтин, избирам сезонни, в момента карфиол,картоф,чушки,малко праз. Пасирам и воала.

# 71
  • Мнения: 261
Любима комбинация банан, ябълка и манго.

# 72
  • Мнения: 240
Любимото пюре на малката беше от пащърнак. Приготвен на пара и пасиран.
А сега бананови палачинки 😊

# 73
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
ОСНОВНО : Пиле по арабски с кускус е една от любимите рецепти Simple Smile Слагате на око лук, червена пиперка, домат, задушено пиле (на парченца) и кус кус от спелта. (ДМ) След това варим до готовност и на финала слагаме малко магданоз.... Зависи вече колко е голямо детето дали ще пасирате или ще дадете директно Simple Smile
ЗАКУСКА : Много харесвано у дома, като резервен вариант за закуска, когато нямам време сутринта ... Пасирани 1/2 к.ч. предварително накиснати овесени ядки (вземам Лидълските финни) + 300 гр. ябълки. После разтварям в 150-200мл вода царевично нишесте (2-3с.л.). Като се сгъсти добавяме ябълките и се кипва 2-3 мин. В бурканчета в хладилника и чака за закуската Wink

# 74
  • Мнения: 630
Любимото пюре на моето дете е от морков, картоф и малко масло. Сварявам няколко моркова и картофа, пасирам ги и добавям малко масло. Лесно и много вкусно за нея.

# 75
  • Бургас
  • Мнения: 240
Бебчо все още не е захранен, нооо баткото много обичаше плодови пюренца. Експериментирала съм с всичко, но любимо му остана бананчето.
Намачкан  банан в комбинация с приготвена на пара тиква хапваше редовно.

# 76
  • Мнения: 61
Любимата комбинация е плодово пюре приговено по следния начин: обелвам и сварявам праскова, банан и манго и после пасирам и после консумираме.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 677
Любимото пюре на сина ми беше с батат, морков, картоф и масло

# 78
  • Мнения: 35
Пюре от тиква и картоф.

# 79
  • Елхово
  • Мнения: 1 396
любимото пюре на моето дете е от ябълки и моркови

# 80
  • Мнения: 556
Пюре ябълки+моркови

# 81
  • Мнения: 840
Изтеглен e късметлията, който ще получи подарък назален аспиратор AGU DAISY.
Това е:

Teddyto1


Честито!


Date  Очакваме печелившият да се свърже с нас до 30 октомври на e-mail: igra@bg-mamma.com като упомене, че е печеливш в играта на AGU Baby и напише потребителското си име, електронната поща, с която е регистриран във форума и координати за получаване на наградата (имена, адрес и телефон за контакт).

Общи условия

Активация на акаунт