Киста на яйчниците

  • 1 683
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 433
Момичета, вероятно темата ми изобщо не е за тук...моля модераторите ако сметнат да я преместят. Но понеже знам че сте много мили и често съм попадала на много  компетентни мнения, затожва се обращам към вас  по молба на сестра ми.
Значи въпросът е такъв:
Как е по-доре да се направи операция за отстраняване киста на яйника.
- нормална  или
- безкръвна
Предварително - много ви благодаря!!!! Hug
Джули

# 1
  • Мнения: 1 925
Преди година бях пред операция, но слава Богу нещата се развиха добре и се оказа, че не се налага. Но тогава моя док ми каза, че е по-добре нормална. Не си спомням вече защо  ooooh! Но наскоро една позната също я оперираха и беше събрала мнения, че също е по-добре нормалната операция. А нейния  док какво и каза ? Той няма ли мнение по въпроса ? newsm78 Пожелавам и успех ! Praynig  

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 17:21 от Stra4iatela

# 2
  • Мнения: 9 092
Джулка, мила, стискам палци всичко да се развие добре. Hug
За съжаление не съм запозната с вида операции, особено на киста...но щом се е стигнало до операция, явно се налага.
Дано се включат повече момичета с опит Heart Eyes

# 3
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Все пак зависи каква е кистата и с какви размери.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 935
Съжалявам за това, което се случва на сестра ти.
Всичко зависи от вида на кистата. Казаха ли и, че трябва да се оперира?
Как да се отстрани, решава лекарят.

# 5
  • Мнения: 547
Джули,първо трябва да се уточнят размерите на кистата,после от колко време е и какво точно предлагат като лечение.На 16.03 съм оперирана от киста на яйчника-ендометриозна.Доста съм чела и питала по въпроса и ти предлагам твоята сестра ако не иска да пише във форума да ми пише на лични за да дадеповече информация аз ще и кажа всичко което знам.Така без информация за конкретното й състояние не може да се отговори какво е най-добре за нея.

# 6
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте момичета,бих искала и аз да изкажа мнение по този въпрос относно кистите и вида на операцията-кръвна и безкръвна?Тъй като аз самата претърпях операция на киста на ляв яйчник-9см и десен яйчник -2сммножество сраствания-външни на тръбите към малкия таз и матката и ендометриозни огнища по перитинеума,а бе с една дума УЖАС!!! EmbarassedЕдинственото хубаво нещо бе че се е установило по време на операцията наличие на овулация и две напълно проходими тръби Joy
Но всичко за сега е ок дори минах курса на лечение със скъпо струващият Золадекс и даже вече ми мина първият месечен цикъл.Итака моята операция бе лапароскопска,правих я в Шейново и минах по здарвната пътека Laughingмного съм доволна и резултата е на лице при мен ,че всичко е ок за сега.Аз лично съм против коремните операций,тъй като болките са доста голями след това.А при лапароскопската на третият ден си кукуряк.Ако има някой някакви въпроси нека пита аз съм на среща,ще ви отговоря веднага.

# 7
  • Мнения: 2 433
Благодаря ми момичета - за бързите отговори!  bouquet
Утре ще ви дам конкретни уточнения - не съм много в течение.
Не става въпрос за сестра ми а за нейна колежка - съвсем младо момиче. Много е уплашено. Докторът и предлага безкръвна операция , но тя все още се чуди. Доколкото разбрах кистата е малка на единият яйчник. Но утре със точност ще кажа.
Сестра ми знае че пиша тук - самата тя чете от известно време - просто още не се е престрашила да пише , затова и помоли мен да пусна темичката.
Още веднъж МНОГО благодаря Hug Знаех си че ще ми помогнете!
Поздрави
Джули!

# 8
  • Мнения: 3 268
НЕКА СЕСТРА ТИ НЕ БЪРЗА С ОПЕРАЦИЯТА.ПРЕДИ ДВЕ ГОДИНИ МИ ОТКРИХА КИСТА 6 СМ В ДИАМЕТЪР И МОЯТ ЛЕКАР Д-Р ГЕОРГИЕВ,ПРИ КОГОТО СЪМ РАЖДАЛА ДЪЩЕРЯ СИ Я ПРЕМАХНА САМО С ТАБЛЕТКИ.НА НИКОЙ НЕ МУ СЕ ВЯРВАШЕ,НО САМО ЗА ДВЕ СЕДМИЦИ КИСТАТА ИЗЧЕЗНА.ТОЙ Е СПЕЦИАЛИЗИРАЛ ВЪВ ФРАНЦИЯ И Е СУПЕР ГОТИН!НАЙ-ЛЕСНО Е ДА ТЕ РЕЗНАТ,НО ЗАЩО КАТО МОЖЕ И ПО ДРУГ НАЧИН

# 9
  • Мнения: 3 268
МОГА ДА ТИ ДАМ НЕГОВИЯ ТЕЛЕФОН.ТОЙ РАБОТИ ВЪВ БИВШАТА ТИНА КИРКОВА,НО КАБИНЕТА МУ Е НА ЦЕНТЪРА,ПРЕСЕЧКА НА ВИТОШКА.

# 10
  • Мнения: 295
здравейте, момичета.

прочето какво сте написали и намерих полезно инфо - моята кума е с ПКЯ и я чака операция.
stefani66, моля те, пиши ми на лични телефона на този доктор за да й го дам.
nicole_ocean2000, къде са ти я правили тази операция? и винаги ли тези операции се покриват от здравната каса?
JuliS, късмет и бързо оздравяване

# 11
  • София
  • Мнения: 56
Здравей Аси,моята операция я правих в Шейново при Д-рПопов добре познат на всички които са си правили лапароскопия там.Относно здравната каса си поема всичко по време на престоя ти в болница.В Шейново се запалща пред болнично и след болнично лечение,всички прегледи трябва да се заплатят такава е политиката на клиниката.Но там са най-стархотните доктори и акушер гинеколози,обслужването е страхотно-поне аз останах много доволна за престоят ми от три дни.Ако се сетиш за нещо друго ще ти отговоря.

# 12
  • Мнения: 295
здравей, Никол.

хиляди благодарности за информацията! кумата ми се срамува да ходи при мъж-гинеколог, но май ще й се наложи да го преглътне.
лагодаря ти още веднъж. ще я насоча към Д-р Попов

# 13
  • Мнения: 4
Здравейте,

искам да се включа и аз по темата. Преди 2 месеца ми махнаха 6 см ендометриозна  киста на яйчника с лапароскопия. Няма абсолютно нищо страшно. Всички лекари, с които съм говорила ми казаха, че безкръвната операция е по-добрия вариант. Възстанових се много бързо и на 10тия ден вече всичко си беше като по старому. Е естествено трябва да не се преуморява човек много много след това, но се води съвсем нормален живот.
Освен това още на следващия месец могат да се правят опити за бебе  Simple Smile
Естествено в моя случай това беше най-добрия вариант, в ейния може би може и без операция. Аз лично бих се посъветвала с повече от 2ма лекари   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт