Escherichia coli - опасно ли е и трябва ли да се лекува?

  • 39 119
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте мами! Heart Eyes

Бременна съм в пети месец и във влагалищния секрет ми намериха голямо количество Escherichia coli /май се води някаква бактерия/. Искам да ви попитам това опасно ли е за бебето и трябва ли да се лекува? Лекарката ми е в отпуск и много се притеснявам.
И още нещо  Embarassed - предната вечер преди  да ми вземат секрета с татито правихме секс - дали може да е от това?

# 1
  • Мнения: 182
 Здрасти, аз имах такава бактерия, само че при мен беше в урината, бях още едва в 7 г.с. и се наложи да пия антибиотик - Аугментин. След 7 дни терапия и контролно изследване нямаше и помен от бактерията. Доколкото разбрах от няколкото лекари с които се консултирах тогава /защото много ме беше страх да не навредя на бебчето с антибиотика/ подобни бактериални инфекции не бива да се оставят безлечение по време на бременност. Така че ако на можеш да се свържеш с лекарката си потърси мнение от друг специалист и започвай лечение.

# 2
  • Мнения: 1 938
Трябва да се лекува! Peace

# 3
  • Мнения: 139
  това е бактерия която е нормално да се намира в червата но не и в влагалището.пренасят се от ануса най-често с неправилно избърсване (според моята лекарка.)
  аз си родих с тях и нищо ни няма

# 4
  • Мнения: 707
Здравей,
точно преди 1 година zагубих дете в 20 г.с. (спука ми се околоплодния мехур и ми иzтече водата) и единственото, което се откри в направените ми иzследвания бяха е-coli. Така, че тях посочиха и като причина zа аборта.
Според гинеколожката ми тук, това са типичните "туристически" бактерии, които съм приела с храната (тогава бях в Лондон и там ми се случи всичко) и едва ли те са истинската причина, но така или иначе, друго не се откри.
Мястото на теzи бактерии не е там. Потърси лекар неzабавно, не рискувай!!! Не чакай  лекарят ти да се прибере, лекувай се!

# 5
  • Мнения: 1 849
Те по принцип си живеят в организма ни, но до определено количество, когато е надвишено (каламитетна форма) става опасно. Бегай веднага на лекар!!!!

# 6
  • Мнения: 733
Лекувай се. Има лекарства които не вредят на бебчо.
това е бактерия която е нормално да се намира в червата но не и в влагалището.пренасят се от ануса най-често с неправилно избърсване (според моята лекарка.)
 аз си родих с тях и нищо ни няма
Права е и аз съм чувала, а и не само тази бактерия. За съжаление докато сме бремени сме много податливи на бактерии  #2gunfire.
Няма страшно ще мине бъди спокойна и леко бременеене   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 381
Опасна е бактерията-спор няма, трябва й лечение.
Обаче-на дъщеря ми откриха преди време същата тази бактерия.Повторихме изследването, резултатът показа, че не се изолира бактериална флура.Според педиатърката пробата е била замърсена.
Съветвам те да повториш изследването и дано се окаже фалшива тревога Praynig
Че да се пият антибиотици ей така-е кофти Sick
Между другото в стериланата урина също откриха някаква бактерия.Повторихме и резулатът беше чист.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Имах Ешерихия коли в края на бременността - резултатът е, че дъщеря ми беше с кислородна палатка след раждането и 7 дни на антибиотик. Знам за доста по-тежки последици от тази бактерия, особено, ако я имаш от по-дълго време, тъй че се лекувай.
Не се хваща по полов път.

# 9
  • Мнения: 175
Хайде и аз да се включа . Аз съм бременна почти в седмия месец и  имах бактерия от самото начало до към петия месец . Това може да се окаже фатално за бебето  в смисъл , че ако плодът не успее да се пребори в първите месеци може да се стигне до спонтанен аборт . Това е обаче  е на теория , на практика рядко се случва.. Никак не е безопасна . Правила съм многократно стерилни урини и винаги бе повече от 10/5 , което означава , че трябва да се лекува . Моята бактерия се бе зкалещила в бъбреците и бе трудно да я изкореня. Имах тази бактерия и при предишната бременност и тогава ми създаде големи неприятности . Направих бъбречна криза с 39,9 t .  , гърчове и напъни . Късметът бе с мен , че се случи в края на беремнността ми и ме оперираха секцио . Малката също пи антибиотик , а за едно новородено не е много приемливо , но така трябва . Добре е да я излекуваш , защото при  вагинално раждане ще предадеш колито и на бебето .
Преди месец пих зинат 500 и я излекувах , а от тогава пия непрестанно фармалит нео ( капки за бъбреци - хомеопатични и изкорених батериите ) . Препоръчвам ти тези капки , мжеш да се консултираш с лекар .Те не са само за изчистване от бактерията , но и от песъчинки и урати . Simple Smile Успех и няма нищо обезпокоително , ако се лекува . Леко раждане .

# 10
Благодаря на всички за отговорите и успокоенията!   bouquet

Успях да се свържа с лекарката ми и тя ми предписа Полижинакс за 12 дни и да си пусна стерилна урина-като излезнат резултатите, може да ми предпише и антибиотик.
Притесних се, защото и тя каза, че е опасно, макар и да не уточни.

Тревожа се, че ако съм ги влачила от началото на бременността нещо може да е станало на бебчето. Какво знаете вие - как се отразява тази бактерия на бебето - при раждането ли, по време на вътреутробното развитие ли??? Лекува ли се при бебето или има последствия за цял живот?

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Може да се отрази различно - преждевременно раждане, недоносено бебе, дихателни проблеми след раждането. При нас беше последното - Калина се роди даже ден след термина, 3250 кг., но имаше проблеми с разгръщането на белите дробове - изкара деня с кислородна палатка, после антибиотик и накрая ни изписаха живи и здрави. Не се притеснявай, просто настоявай за подходящ антибиотик и всичко ще е наред. Едва ли ги носиш от началото на бременността бактериите, други урини досега не си ли давала?

# 12
Благодаря ти, Нати!

Бактериите ми ги намериха във влагалищния секрет, а не в урината. Днес дадох и стерилна урина и чакам резултатите. Иначе обикновена урина съм давала веднъж в първия триместър. Дано да си права и да са отскоро.
Радвам се, че с твоето момиче сте добре!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако си имала бактерии, когато си давала урина в първия триместър, щеше да се види, тъй че спокойно, дори да ги има в урината сега, поне  не е отдавна.
Ако ги нямаш в урината, а само във влагалището пак би трябвало да ти изпишат антибиотик, поне при мен беше така. Като родих и ходих на гинеколог ми ги откриха във влагалището и пих антибиотик. Предишният ми гинеколог, който следеше бременността ми не взе никакви мерки, когато видя резултата от урината ми и затова се получи така при раждането.
Успех и не се тревожи!

# 14
  • Мнения: 135
Трябва да се лекуваш!!!! Хубаво е, че са го открили!!! Ние лежахме 10 дни в болница с бебка (20-дневна беше тогава) - кошмар!!!  Cry

Общи условия

Активация на акаунт