Може ли някой да ми каже какво означава това?

  • 2 408
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 415
Днес бях на ехографски преглед на млечни жлези и щитовидна жлеза.
Лекарката, която ме прегледа написа следното :
"Щит. жлеза - двата дяла в нормата. Двустранно структурата е хипоехогенна, значително уплътнена, подкожно и в дълбочина, без възли."
"Мл. Жлези - Двустранна фиброкистозна мастопатия.
Аксили - без уголемени лимфни възли."
Отивам при Личната лекарка - тя в отпуск,тази, която е замества е утре на работа,
Звънях в три клиники, за да си записвам час за ендокринолог, но или нямат часове или ендокринологът вече си е отишъл.
Така, че утре ще мога да посетя специалист.

Та, моля, ако някой знае какво означава това да ми кажа.

Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 9 063
Ейййй ама какви са тия лекари и как преглеждат и не обясняват, думи нямам ooooh!
Ти защо не попита нея, все пак до тебе е била по време на прегледа...

# 2
  • Мнения: 415
Имаше около три мед сестри, пишеше на машина и говореше по телефона.
Само ми каза да отида при личния лекар, за да ме изпрати при специалист.
Тази лекарка си е ехографист /незнам дали така се казва/, т.е. само преглежда на ехограф.

П.С. Просто ми е много напрегнато и тази неизвестност ме притеснява, та затова попитах
Живот и здраве утре ще ми е ясно.

# 3
  • Мнения: 9 063
Ще потърся инфо в Гугъл.

мастопатия

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 17:55 от .:.Stef.:.

# 4
  • Мнения: 5 790
Ми като ходих на преглед, лекарят ми обясни, че 90% от раждалите жени имат мастопатия, че не е нищо страшно и въобще няма място за притеснение. Но след 6 месеца - отново на преглед.

# 5
  • Мнения: 9 063
Въпросът тук е за щитовидната жлеза според мен, дали това "значително уплътнена" е хубаво или лошо Embarassed
Аууу, срам, гадаем тука разни диагнози...абе, мисля че нямаш повод за притеснение. Все пак за щ. жлеза пише, че е нормална.

# 6
  • Мнения: 415
Да въпросът ми е за щитовидната жлеза.

10х .:.Stef.:.

Аз уж търсих в гугъл-а, но нищо не открих. На работа съм и не мога да се "развихря" в гугъл-а Simple Smile)), РС-то ми е на ремонт и не мога да търся в къщи

# 7
  • Мнения: 3 914
изобщо не се притеснявай
щит. жлеза ти е добре ,щом няма възли
мастопатията просто си я наблюдавай периодично

# 8
  • Мнения: 8 917
изобщо не се притеснявай
щит. жлеза ти е добре ,щом няма възли
мастопатията просто си я наблюдавай периодично
И според мен няма място за притеснение Peace

# 9
  • Мнения: 3 371
Днес бях на ехографски преглед на млечни жлези и щитовидна жлеза.
Лекарката, която ме прегледа написа следното :
"Щит. жлеза - двата дяла в нормата. Двустранно структурата е хипоехогенна, значително уплътнена, подкожно и в дълбочина, без възли."
"Мл. Жлези - Двустранна фиброкистозна мастопатия.
Аксили - без уголемени лимфни възли."
Отивам при Личната лекарка - тя в отпуск,тази, която е замества е утре на работа,
Звънях в три клиники, за да си записвам час за ендокринолог, но или нямат часове или ендокринологът вече си е отишъл.
Така, че утре ще мога да посетя специалист.

Та, моля, ако някой знае какво означава това да ми кажа.

Предварително благодаря!

според мен, без да съм лекар, щитовидната жлеза с това описание, не би трябвало да  е проблемна. така смятам  по описанието на собствената си такава, която е като швейцарско сирене/хашимото с възли/, както се изрази ендокринолог. все пак ако ще ходиш за ултразвук на шитовидна, отиди в ендокринологията на Хр. Михайлов, там са специалисти, има и свободен прием.
за млечните жлези нищо не знам.

Общи условия

Активация на акаунт