дайте ми съвет

  • 796
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
здравейте,
по лекарско предписание в продъжение на 3 мес. пих костилбегит защто не ми се образуваше фолекул  Embarassed през тези месци ходех по няколко пъти на УЗ започвах от 9ден до 14-16 ден фолекул се обазуваше само по един на 9ден 8-10мм до 14-16 ден сатваше 24-26мм два ,три дена го нямаше и бременост няма   Mr. Greenпартньора ми си на прави спермограма заключението и е отлични оплодителни способности fertilization  купих си тестове за киселиност 4.0 и тя е добре newsm12 сега правих хормонални изследвания лекаря  ми каза че Е2, PRL,LN,FSH са ми в норми   newsm10днес ми излезе и  прогестерона и е 5.09 незнам да ли е в норми   newsm78
ако някой занае моля да ми пише че ще се побъркам до петък  smile3514
тогава съм на лекар  Sick
 на 20 ден
при овулация на 15-16ден
има но аз не разбирам нищо   Thinking
то не са минали 7 дена а само 5   Sadот овулацията   newsm12
пише (фолекуларна фаза0.15-1.1ng/ml)
(лутеална фаза 1.5-22.6ng/ml)тава стойностите
на моето лисче пише 5.09ng/ml
[0.035-59.00]
това е всичко кето са ми дали newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Прогестеронът ти е в норма Simple Smile

# 2
  • Мнения: 23
много се радвам newsm44

# 3
  • Мнения: 23
 а какви други изследвания тябва да направя още
за да съм сигурна че всичко е наред newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 4 272
Зависи от колко време правиш опити за бебе. Ако е минала 1 г. може  да си направиш и цветна снимка за проходимост на тръбите. Ако не - живей си живота и не му мисли много. Ако след 1г. няма бебе, тогава се замисляй за изследвания - че въртележката е голяма, изследвания има безброй. Дано не ти се налага да ги правиш!

# 5
  • Мнения: 23
lea благодря ти много за съвета smile3525 [smilie=smile3525.gi

# 6
  • Мнения: 23
по принцип няма 1 година от както сериозно сме се заели
аз пак да питам  newsm78
след 3 месеца да пия ли пак костил  newsm78

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Ето една статия за Клостила:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=201
Доколкото аз съм запозната стимулацията с това лекарство не е безобидна.

# 8
  • Мнения: 547
Миме,здравей!Не прекалявай с клостила.Първо хич не е хубаво да се пие продължително,освен ако той е единствения начин жената да има овулация.Чела съм че в живота на една жена стимулацията с кломифени,какъвто е и клостила не трябва да е повече от 6 месеца.Освен това от моята лекарка знам,че действието му продължава още около 6 месеца след месеца в който са те стимулирали.Но преди всичко дали ще пиеш клостилбегит трябва да реши твоя лекар и да те следи с ултразвукови прегледи,за да не стане киста,пък и да се знае как организма ти реагира.Както Лея ти е казала щом не е минала година и ако не си над 33г. не бързай с изследванията и прегледите че е голямо ходене по мъките да се завъртиш в този кръг.Дано скоро да се зарадваш на  EFP УСПЕХ!

# 9
  • Мнения: 23
блгодаря за пподробната иформация newsm51 newsm51

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
след 3 месеца да пия ли пак костил  newsm78

Не. И спермограма на мъжкото ама при свестен дофтор....ама туй пак ще ти го кажа на кафето като се видим Mr. Green

# 11
  • Мнения: 553
Мими, до колкото аз виждам, изследвала си прогестерона във втората част от цикъла, т.е. през лутеалната фаза. Вярно, че е в рефернтни граници, но все пак е доста нисък. Вярно е и, че не е 7, а само 5 дена след овулацията, но пак ми се вижда малко. Нека и някой по-компетен да каже, но мисля, че накъде четох, че се смята, че е имало качествена овулация при стойности над 15. Питай и лекаря си какво мисли по въпроса все пак.
Колкото до стимулациите с клостил - подкрепям мнението на момичетата, че никак не е безопасно да продължаваш, ако причината може да мъжки фактор например.

# 12
  • Мнения: 1 942
Мацка, и аз имах проблеми с образуването на фуликул ама преди да тръгна по твоя път взех, че отидох на хомеопат. Изписа ми Фуликулинум СН5. Пих го 3 месеца. После го зарязах и после пак го почнах и забраменях. Защо не отидеш и при хомеопат за паралелно лечение? И нали знаеш - секс през ден, до втръсване  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт