Първи клас.Проблемно ли е детето ми?

  • 21 543
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • Разград
  • Мнения: 10
Много жалко ,че историята ми изглежда толкова фантастична.Жалко защото е самата истина.И аз бях много объркана(и все още съм).Похвалите бяха от рода,че много добре се справя,първи приключва със зададените им задачи и то много добре .Затова  му дават допълнителни,че знае гласните,че срича вече и.т.н.За дисциплината изобщо не са се оплаквали.Родителска среща имаше за всички първи класове.Явно политика на училището.

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 01:01 от mama hacolina

# 16
  • София
  • Мнения: 17 921
Колкото и грубо да изглежда, на мнението на Грета Ей съм. "ВиЩе, виЩе, от рУда на"..Със сигурност първокласникът  ежедневно бива прибиран от родител. Ако не ходи на занималня, то майката/бащата/бабата има ежедневни срещи с класната  и при завеждане, и при прибиране на детето. Ако е пък на занималня, следобяд с магическа пръчка ли отшумяват всякакви  сутрешни проблеми, та предаващата  детето учителка да не сподели с възрастния  това или онова?

# 17
  • Разград
  • Мнения: 10
Чудя се ,ама толкова ми е чудно,че чак сън не ме хваща.Каква полза би имал човек да драска по форумите някакви измислици?Моля ви поне една причина да ми дадете.Захванахме друга тема ,но това е положението...🤔

# 18
  • София
  • Мнения: 3 284
И аз това се чудя: за какво някой би измислил подобна глупост. Да генерира трафик? Да си прави майтап?
Толкова безумно звучи, че прилича на една подобна тема преди десетина дни.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нищо нереално и фантастично не виждам в темата. За съжаление последните години доста често срещан проблем.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 284
E, аз имам първокласник за трети път и не вярвам на нито една дума.

Точно един месец след началото на годината:

....Хвалеха го постоянно.Шокът беше на първата родителска среща.Нашето син че беше в класацията от най-непослушните.....
....синът ми е шляпван зад врата и по главата от учителите....
....Искаше да участва в олимпиадите в училище,вече не иска.....
....първи приключва със зададените им задачи... - какви задачи, като тепърва свършват с ченгелите?
....че знае гласните,че срича...- това се учи в предучилищната
...."Вище госпожо,вище.Писна ми вече!!!"....- послушно дете да каже това на учител?
....Избрах му и друг учител ако се наложи....- то така се сменя учител в българските училища

Няма как това да се случи на едно дете в рамките на първия месец на първи клас. Иначе да, сигурно в някое училище може да се случват подобни неща.

# 21
  • Мнения: 8 171

Аз пък мисля, че е все по-често срещано явление всичко това. И ако си  човек минал през системата с едно или две деца и знаеш какво и как да се информираш, то за новак това е новост.

- Хвалеха го постоянно.Шокът беше на първата родителска среща.Нашето син че беше в класацията от най-непослушните.....Първо всеки родител вярва , че неговото е най-най. Минават първите 2 седмици през които родителя взима детето от госпожата в занималнята. Въпросите са стандартни...как беше днес? отговорите също са стандартни : ...Добре, написа си бързо.
Идва родителската среща , когато госпожата се е подготвила да обясни как няма дисциплина в класа. Спрягат се няколко имена и авторката остава в шок: Нейното дете е сред тях.

Искаше да участва в олимпиадите в училище,вече не иска.....Майката е искала детето да участва в състезания по математика и други такива....като някой ми каже ,че детето иска припадам. Че нали то от някъде трябва да знае какво е това състезание и какво се случва там. Е детето вижда ,че в училище не е песен и вече не иска.

...."Вище госпожо,вище.Писна ми вече!!!"....- послушно дете да каже това на учител? - а какво да каже. Обяснено му е у дома, как трябва да реагира ако някой го хване за слабините. И детето стриктно изпълнява.

....Избрах му и друг учител ако се наложи....- то така се сменя учител в българските училища - повярвай ми сменя се.





# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ама моля ви не гледайте само от вашата камбанария. Аз ще ви отговоря може да се случи. Благодарение на родителите, чиито деца са винаги "невинни", никога нищо лошо не правят и са все несправедливо набедени дисциплината в училищата е под всякаква критика.
Като ви е писала госпожата задачи, аз го разбирам задачи за изпълнение, които може да са и писане на ченгели.
Ще ви изброя няколко случая в нашето училище, сигурно и за тях ще кажете, че са невъзможни. В първи клас няколко момчета казаха на момиче, че ще я изнасилят( едва ли знаят за какво иде реч, но са я били заобиколили). За чупене, хвърляне на химикали, линийки, тетрадки няма да споменявам, то на фона на останалото си е направо невинно. Само в 1-ви клас се смениха 3 госпожи по занималня, не им издържаха нервите просто.
2-3 клас бях притръпнала . Учителката ги наричаше клюкари, глупави и т.н., пак споменавам, че още съм гузна, че не повярвах на детето си. И през ум не ми минаваше, че учител може да е толкова лицемерен пред децата и пред нас.
В 5-ти клас вече си имахме изявено гаменче, което изнудваше децата и им прибираше джобните и вече пушеше цигари.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 284
Hope for Two, първокласникът ми е трето най-малко дете. В системата съм от 12 години и знам, че много неща могат да се случат.
А пък това за олимпиадите е мега тъпо, за какви олимпиади изобщо може да се говори в първи клас? Те са от четвърти. 

Глухарче, това, което казваш обаче не се случва в средата на октомври в първи клас, нали?

Изобщо не мога да си представя цялата история. Но не пречи вие да си вярвате в нея.
Айде да не генерираме и ние трафик, на нас не ни плащат.

# 24
  • Разград
  • Мнения: 10
Тук може да видите задачите по математика за първи клас от състезания и турнири....https://klasirane.com/1-klas-zadachi.asp

# 25
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Рогата и на моето се показват сега в 1ви клас. Но за сега успяваме да тушираме нещата с приказки, да видим нататък.
Аз пък да попитам - какви олимпиади в 1ви клас ви гонят и въобще виждате ли смисъл от тях в 1ви клас?  Crazy

# 26
  • Мнения: 4 731
Тук може да видите задачите по математика за първи клас от състезания и турнири....https://klasirane.com/1-klas-zadachi.asp

Не искам да разводнявам темата (следя я, защото детето ми е в първи клас и не е много цъфнало с дисциплината), но да попитам от любопитство - тези състезания по математика се предполага, че са за по-напреднали с математиката деца или...?

# 27
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Би трябвало да са покрили матеряла за тези задачи, сега не са взели цифрите до 10 още. А и децата трябва четат.
За мен олимпиада в 1ви клас е просто начин да се пощави по родителския джоб.

# 28
  • Мнения: 11 737
Участието в тези състезания има психологически ефект върху децата. Предполагам не само в нашия клас, децата които участваха получаваха грамоти и класната ги снимаше пред дъската и ги постваше в групата на класа. През март пуснах моето дете просто за участие на Аз и буквите. Спечели си 4 точки. Но по-важното беше, че учителката, която ги взела за състезанието казала, че само умните деца ходели на състезание или поне така я разбрало моето дете. И беше страшно въодушевена - Мамо, аз съм умна, защото бях на състезание, а само умните ходят на състезание. Колкото и да е непедагогическо това изказване то имаше огромен ефект върху детето ми. Колкото и да повтарям вкъщи, че може, че е умна, моите думи увисваха във въздуха като виждаше колко й е трудно и как не се справя в клас. Така, че аз преосмислих позицията си и тази година ще я пусна да участва наравно с другите и без да гоня резултат и призово класиране и на рисуване, и на руски, и на български.
Можете да видите на сайта на СБНУ тестовете от минали години и да дадете вкъщи на детето пробно да ги направи. За ваш ориентир. А след това преценете дали да го пуснете на самото състезание.

# 29
  • Мнения: 28 869
А те от училищата ли се организират?

Общи условия

Активация на акаунт