Любители на кучета - 85

  • 29 513
  • 798
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 902
pip4i не са баща и дъщеря, но пак са в роднинска връзка. И двамата са подобрена версия на стафордширски териер 😂😂😂, т.е. не са чиста порода.
Елена питай всичко, каквото не ти е ясно по отглеждането на малчугана. Ние също, когато сме дошли в темата не сме знаели и сме задавали и дискутирали всичко, което не но е било ясно. Роял Канин наистина е некачествена храна за цената за която се предлага, ама всеки ветеринар я предлага в кабинета си или пък Хилс, която за мен също е на завишена цена за качеството и състава си. Иначе малката остава до напролет у дома, а после на село, където смятаме да изкарваме повече време отколкото в града. После предполагам зимата пак ще я приберем в града. Поне това са първоначалните планове, ама едно е ясно че си остава за нас. 😁
Инак играта за сега им е все ей такава, Макс лежи а тя се катери и тормози звяра. Сигурно се мисли за голяма сила щом го събаря това туловище на земята 🤣🤣🤣

# 631
  • Мнения: 22 867
Като гледам Макс май ѝ показва зъби, не че тя много се е впечатлила, де! Grinning Чудни и чудесни са тия двамцата, големи сладури! Heart Eyes bouquet

# 632
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
И аз много ги харесвам Heart душици
А Виви едра ли ще става?

# 633
  • Мнения: 2 902
И аз много ги харесвам Heart душици
А Виви едра ли ще става?
Родители и не са от най-дребните. Таткото е по-едър от Макс, майката е малко по-дребна от него. Предполагам ще е среден размер, че е наполовина на братчетата и сестричетата си, но със сигурност няма да има габаритите на батко си, въпреки че с тая нейна лакомия нищо не се знае 😁

# 634
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 909
Ваза. Малко едричка идва за масата. Joy

# 635
  • sf
  • Мнения: 10 120
Според мен не е ваза, а солничка 😁😍

# 636
  • Варна
  • Мнения: 10 500
Ваза. Малко едричка идва за масата. Joy


А според мен, малко, сладко, топло кученце. ❤

# 637
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Нещо такова и при нас. Joy

Застудя малко и само на главите ни дето не започна да се качва.

# 638
  • София
  • Мнения: 2 934
Основно неща с поведението на малкия звяр ме интересуват. Как и кога спира да се буди нощем и да иска да играе през час време, ако му се откаже скимти до лудост? Как да го науча да си спи в леглото, тъй като като пак само като го оставя там почва да скимти зловещо. Не искам да спи при мен в леглото, дано не ме упрекнете, но не е нещо от хигиена гледна точка, просто не обичам някой да се завира в мен докато спя. И такива ми ти работи....

# 639
  • София
  • Мнения: 8 348
Няма да спре да иска да се гушкате, докато не го откажеш ти.
Оставяш го да си скимти, и като види че няма даму мине номера, ще се откаже.
Можеш да му сложиш легълцето напода до твоето легло.

# 640
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ако имате възможност, даже в друга стая го свикнете да спи. Аз също съм чешит, който не може да спи ни с хора, ни с животни, наспивам се само сама в леглото. Иначе всяко мръдване и похъркване ме буди и край. Котаракът от бебе си спи в хола, кучето спи с голямата щерка, но ако я няма нея, си знае - сама си ляга там в тяхното легло (тъжна и примирена) и не досажда изобщо.

# 641
  • София
  • Мнения: 2 934
Така направихме на пода, само че до леглото на децата. До радиатора да му е топличко.
Значи просто трябва да проявя характер няколко нощи? Ако до тогава съседите не ме изселят ще се отчета каква сме я свършили.

# 642
  • Мнения: 1 804
Ели, Роузи е на 2.5 месеца и тежи около 1700 гр. Взехме я за мини-пинчер, но като гледам няма да е много мини. Интересно ми е колко голяма ще стане и дали ще ѝ се изправят ушите. Така с клепнали уши ми е много сладка Heart Eyes и изобщо не държа да се изправят. Кога достигат максималния си размер? Имаме я от 26.10. - още не беше навършила 2 месеца. Скимтеше нощем и ставаше по няколко пъти за WC и за игра. Искаше да се качва при нас на леглото, но аз не давам и с малко строгост и упоритост май започва да се отучва, но не мога още да преценя. Няколко пъти направи локва в чехъла ми от яд, че игнорираме молбите ѝ. Smile Имам чувството, че ако я пуснем при нас в леглото, ще спи много по-дълго, но не искам. Лошото при нас е, че спим на дивана в дневната и като не е оправен за спане, я взимаме и я гушкаме. Сигурно я объркваме Rolling Eyes, но явно е по-умна отколкото си мисля, защото в последната седмица почти не ни тормози нощно време. Като угасим, си ляга сама в леглото и спи докъм 4.30-5.00 без да става. После се буди за WC и пак ляга докато звънне алармата. През деня, когато дивана е сгънат, само да види някой да присяда, веднага започва тормоза за качване и гушкане. Grinning Не знам как ще е като се научи сама да се качва. Тогава може да капитулираме и да я оставяме и нощно време.
Малко дълъг пост стана, но се надявам да съм ти полезна, макар че и аз като теб се чувствам като пиле в кълчища и се надявам на помощта на момичетата тук. Hug

Последна редакция: пт, 16 ное 2018, 09:34 от pip4i

# 643
  • София
  • Мнения: 2 934
И нашия големичък тумбалан ми се вижда Simple Smile На малко над 40дена е  и сега е 750грама.

# 644
  • София
  • Мнения: 2 958
Pip4i, когато Бека /мини шнауцер/ дойде вкъщи беше на малко повече от 3месеца и се научи много бързо да се качва по легла и дивани. Първоначално се бях нахъсала да не и давам да го прави, но другите "домашни любимци" ме прясокоха много подло. Демонстративно я викаха на леглото. За мой късмет тя не обича много да я гушкат. Предпочита да спи на спокойствие. Няколко седмици ни спеше в краката и в един момент сама започна да си спи в леглото, което и сега е до мен на земята. Когато е наказана и ѝ кажа да слиза от дивана или леглото ме гледа тъжно, но изпълнява. Понякога може би трябва да се съобразиш с характера на кучето, за да намериш правилния подход. Може да се обърнеш и към треньор.

Общи условия

Активация на акаунт