Хранене през бременността, подпомагащо кърменето

  • 911
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Момичета, хапвате ли нещо специално, конкретно, което от сега да спомага за кърма в бъдеще? Бременна съм в 24 г.с. и постоянно близки и познати ми повтарят да пия много вода, да ям жито, защото няма да имам кърма. Аз не спазвам някакъв конкретен режим, хапвам си нормални неща, понякога и не толкова здравословни, но по-рядко.

Последна редакция: нд, 21 окт 2018, 13:07 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 8 541
Тези съвети са за след като родите. И имат  не толкова значим ефект, а според мен, даже плацебо ефект. Единственото сигурно средство за повече кърма е бебето, колкото повече суче, толкова повече кърма се образува.

# 2
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 398
Намерете си блога на хедра и се информирайте от там. Успех!

# 3
  • Мнения: 441
Наистина сученето на бебето помага най-много и пиенето на вода, повече от два литра на ден. Овесените ядки ги водят, че много помагат, но при всеки е различно, аз не виждам разлика от тях. Но пък забелязвам (понеже давам цедена кърма и следя количеството), че ако не съм яла добре през деня или предния ден (независимо какво), кърмата веднага намалява.

# 4
  • Мнения: 8 850
Абсолютно нищо не трябва да правите по време на бремнността, освен да се информирате.

# 5
  • Мнения: 385
Не мисля, че може да се направи нещо с приемането на определени храни. А това, че няма да имате кърма, ако не ядете жито, за мен са пълни глупости! Тези храни казват, че помагат в периода след раждане и пак според мен е относително, но няма лошо да се пробва. Аз имах голям страх, че няма да имам кърма и първите два дни след раждането направо се тресях от нерви, че още нямам. Купих си чая за кърмачки на Хип от аптеката в болницата и на третия ден дойде. Дали от него, не знам и по-скоро май си дойде времето (казват, че при раждане със секцио идва по-късно). За приема на течности обаче съм съгласна. Това си е важно принципно, а да не говорим в такива периоди като бременност и после по време на кърмене Simple Smile

Някой по-горе е споменал за блога на Хедра - супер информативен е, а наскоро издаде и книга, която е чудесна!

Общи условия

Активация на акаунт