На компютъра паролата смени, за да не цъка СЕДМОКЛАСНИКЪТ игри

  • 43 590
  • 748
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 084
БЕЛ
Граматика БГ
Образователен сайт по БЕЛ
Езикови питанки
Как се пише?
Непознатите думи в българската литературна класика - речник
Трансформиращ преразказ
Литературна теория
Математика
Математика за всеки
Тестове по математика
Библиотека със задачи от математически състезания
Генериране на задачи



Полезни
Уча.се (за достъп до всички материали, изисква заплащане)
Знам.bg
Шестокласник
График на олимпиадите по природни науки




Всички предмети
Тестове за 7 клас
Външно оценяване 7 клас
Domashno.bg
"Нимеро"
Тестове с решения

Седмокласна поща
Скрит текст:
В седмокласната поща се събират полезни материали по всички предмети. Предава от набор на набор. Право да дават паролата за нея имат определени потребители, а да я получат - потребители, които са писали редовно поне две последователни теми.
Стари теми
Скрит текст:
Предучилищна набор 2005 - 1, 2, 3, 4, 5
Първи клас - 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Втори клас - 1, 2, 3
Трети клас - 1, 2
Четвърти клас - 1, 2
Пети клас - 1, 2
Шести клас - 1, 2, 3
Седми клас - 1, 2
Задължителна литература за седми клас
Скрит текст:
Добри Чинтулов - "Стани, стани, юнак балкански", "Вятър ечи, балкан стене"
Христо Ботев — "На прощаване в 1868 г."
Иван Вазов - "Немили-недраги", "Една българка", "Опълченците на Шипка", "Българският език"
Алеко Константинов - "До Чикаго и назад", "Бай Ганьо"
Пенчо Славейков — "Неразделни"
Пейо Яворов — "Заточеници"
Елин Пелин — "По жътва"
Йордан Йовков — "По жицата"
Ваканции и неучебни дни за учебната 2018/2019 година
Скрит текст:
Начало и край на ваканциите с изключение на лятната през учебната 2018/2019 година:
01.11.2018 г. – 04.11.2018 г. вкл. – есенна
22.12.2018 г. – 02.01.2019 г. вкл. – коледна
05.02.2019 г. – междусрочна
30.03.2019 г. – 07.04.2019 г. вкл. – пролетна за I - XI клас
05.04.2019 г. – 07.04.2019 г. вкл. – пролетна за XII клас

Неучебни дни:
21.05.2019 г. – ДЗИ по БЕЛ
23.05.2019 г. – втори ДЗИ

Дни за провеждане на НВО в VII клас и на ДИ за СПК
06.06.2019 г. – Държавен изпит по теория за СПК
17.06.2019 г. – НВО по БЕЛ
19.06.2019 г. – НВО по математика
21.06.2019 г. – НВО по чужд език (по желание на ученика)

Начало на втория учебен срок на учебната 2018/2019 година:
06.02.2019 г. – I - XII клас

Край на втория учебен срок на учебната 2018/2019 година:
15.05.2019 г. – XII клас (13 учебни седмици)
31.05.2019 г. – I - IV клас (14 учебни седмици)
14.06.2019 г. – V - VI клас (16 учебни седмици)
28.06.2019 г. – V - VI клас (18 учебни седмици за паралелки в спортни училища)
28.06.2019 г. – VII - XI клас (18 учебни седмици)  
Важни дати
Скрит текст:
Школите, които избрахме
Скрит текст:
София
"Бултест стандарт" - etomira
"Веди" - merrynem, aniK
"Литера" - Шарлот, Rima
"Междучасие" - Спунк


Частни учители  - Светкавица, Ивончето, etomira, aniK

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 20:51 от Спунк

# 1
  • София
  • Мнения: 1 210
Здравейте! Записвам се и аз в тази тема с особено актуално заглавие. При нас цъкането е на телефон. Направо като й го видя в ръцете, вече се изприщвам. Хем ме е яд, че си губи времето, хем осъзнавам, че е  в такава възраст, която има нужда да се самоизрази и не искам само да й меля едно и също.  Нещо много нанагорно ни идва натоварването и на двете. Аз поне разтоварвам с червено Simple Smile, а на нея един телефон й е останал. Simple Smile
На курсовете не й дават много домашни, но тя си има достатъчно да учи за училище. По всички предмети натискат и направо го съжалявам детето вече. Предстои ни почивка, която чакам с нетърпение и изобщо нямам скрупули, че ще изпусне от курсовете, а и от училище доста материал. Ще наваксваме после.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 341
И аз благодаря за новата тема! Заглавието е право в десятката!!!

Нашият много мрънка в неделя сутрин, като трябва да ходи на школа Confounded Много гадно било, много дълго било, защо трябвало да ходи и на урок по БЕЛ, и на школа. В школата БЕЛ бил скучен. Още като го записвах и на двете, не бях сигурна правилно ли е, вчера пак леко се поколебах, но....ще съм твърда Hands Muscle Като чета за вашите деца, нашият зор не си е дал никакъв. Във всяка свободна минута, а те не са малко, играе на компютъра. Ако не е на школа или урок, сам НИКОГА няма да седне да чете тези, да решава тестове и т.н. За него трябва да е задължително, самоинициатива не очаквам.

Дали да се притеснявам, че във ВЕДИ все още не им дават преразказ Thinking

# 3
  • Мнения: 11 234
aniK, не давай да те манипулира. Някой дни ми идва да си откъсна ушите от мрънкане, но ще ходи! Така ще се научи да се бори за целите си!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 534
Заглавието е супер! Благодаря за темата!
Моят синковец няма толкова много домашна от курса по БЕЛ. До сега не е имал преразказ, повече наблягат на българския и има четене с разбиране-тестове за домашна. Нооо от училище, домашната е много. Вече е написал поне 6-7 тези, като първата изцяло помогнах аз, следващите само с подсказки от моя страна и последните 2 сам. Оставям си го с неговия изказ, който не е много богат, но пък нали това е смисълът на тези проверки...Тропи не са учили, нито в училище, нито на курса. По всичко ги натискат и нашите, всеки ден е и на тренировки, но пак му остава време да блее на телефона и плейстешъна....За сега не виждам да е претоварен.

# 5
  • Мнения: 11 860

 Страхотно заглавие! Но у нас трябва и парола за ТВ, за телефоните на всички, дори за тротинетката.И напоследък- за хладилника.Всичко важно се намира за правене, когато трябва да се учи.




Нашият много мрънка в неделя сутрин, като трябва да ходи на школа Confounded Много гадно било, много дълго било, защо трябвало да ходи и на урок по БЕЛ, и на школа.

А наистина, защо трябва и на урок, и на школа? Все пак, в училище също учат, не е ли много умората?

Всеки си знае, де.
Моят син започна на школа, отказахме се и сега поне в неделя се наспива колкото си иска. Имаме вече учител вместо школа, лично аз мислех, че школата е по-добрият вариант, но той е разсеян, бави се, не смогва на темпото и затова остана с учител. Неделята му е свободна от странични занимания, но пак много се бави с подготовка на уроците.Имам чувството, че не осъзнава важността на момента.

# 6
  • у нас
  • Мнения: 5 694
Спунк, благодарности за темата! Flowers Hibiscus

Много ми хареса заглавието. Kissing Heart Но при нас игрите се играят на телефоните и имат пароли, но сложени от децата. Confused

# 7
  • Варна
  • Мнения: 418
И аз благодаря за новата тема, Спунк!

Много ми хареса заглавието. Kissing Heart Но при нас игрите се играят на телефоните и имат пароли, но сложени от децата. Confused

И при нас е точно така 😏

# 8
  • Мнения: 3 906
Мисля си, че им е нужно време за привикване с новия ритъм. Сега, като необяздени жребчета, скачат и отхвърлят изпълнението на допълнителните ангажименти. Телефоните/компютрите са връзката им с предишното безгрижно време. Вярвам, че постепенно ще се пригодят и ще успеят да баласират между електрониките и задачите си. Казвам го след двумесечна война по въпроса, укриване на таблет, мой телефон, подмяна на личния й с клавишен....Спрях се, защото усетих, че нагнетяването на емоциите до такава степен вреди и на двете ни. А и май степента на съпротива лекичко се притъпи. Правя аналогия със сбе си - в първите години, в които домакинството ми падна на ръцете. Чувствах се разбита и мислех, че животът свършва. Е, не свърши, а сега наред с него е и битката с тийна и всички други екстри Simple Smile

# 9
  • Мнения: 51
Заглавието разведри деня ми. Simple Smile Благодаря.
В училище и на курса момичетата правиха трансформиращ преразказ. И на двете места са им казали, че са се справили много добре. Това обаче малко ме обезпокои... дано не се отпуснат. Бих предпочела да чуя критики и забележки, отколкото - "много добре написано".
В къщи не се заседяват много пред компютъра, но пък наваксват с непрекъснати снапове и чатове по телефона. За сега съм решила да ги оставя. Все пак това е техния начин на комуникация.
По математика сме се разбрали всеки ден да решават самостоятелно по 1 час задачи, от който сборник си изберат. Отбелязват задачите, които не са разбрали и после идват при мен на консултация да ги обсъдим. Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 3 950
Спрях се, защото усетих, че нагнетяването на емоциите до такава степен вреди и на двете ни. А и май степента на съпротива лекичко се притъпи.

И аз така. При добра организация трябва да има и време за разпускане - всеки ден има време и за игра за музика и за рисуване. Вчера 3 филма изгледа в Нетфликс. И даже рева на единия Wink

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 136
Благодаря, Спунк!
Досмеша ме от заглавието Laughing Все едно са още дребоси...

На мнението на Шарлот съм. И не смятам, че прибирането на устройства и смяната на пароли работи при тийнейджърите, поне на моите. Единият вече почти излезе от тази възраст, а другият е набора Crazy

Относно ученето - в петък писа за домашно теза от училище. Преди това пък имаха за домашно да преразкажат новина от някой вестник. Беше забавно, защото у дома не купуваме вестници и изровихме тези, които съм запазила от датите на даждането им. Избра си някаква новина от 2000г. Оставила съм на госпожата подготовката по БЕЛ. Не мога да помагам там, хич. На моменти се улавям, че част от описаното тук по БЕЛ ми звучи като на китайски.
По математика решава от два сборника след училище или преди/след тренировки. Отделно ходи на тренировки по футбол 4 пъти седмично и в събота - на мач.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 084
Заглавието е вдъхновено от кардиналното решение на съпруга на Селена и от виртуозното изпълнение на малчото на M_I_A. Grinning

Аз отново ще плюя против уроки, но засега успява да си разпредели времето. Единственото занимание, за което все не смогва е да си почисти стаята. Wink  Що ли пък така?

# 13
  • Мнения: 3 906
Оф,  болна тема - това със стаята. Помня, когато две колежки споделяха:" как още в стаята й няма форми на извънсемен живот не знам", "поне да си събере безбройните лични вещи, за да мога аз да пусна прахосмукачка, но всеки ден обещава и сети се, дали го прави...". Тогава моята беше още дребус и недоумявах как може да е такава цената на обезпеченото лично пространство?! Ами може! У нас придвижването е като тренировка на бягане с препятствия. Нещо пада, остава на земята, друго се мята някъде, издирва се....Но, "търпение, Евгени" (според стар, симпатичен виц).

# 14
  • Мнения: 130
Нашите в училище изобщо не са писали тези по БЕЛ. На уроците също. На последния урок госпожата е преподала тропи, в училище не са говорили за това. Нещо не мога да се ориентирам в програмата, засега разчитам на частната учителка, но като ви чета тук, се обърквам.
По математика не мога да помагам, разчитам на школата.
На компютъра не се заседява, но за сметка на това яко компенсира с телефона. Не съм измислила още начин да ограничи заниманията си с него, без да стигаме до конфликти. Ако някой е намерил чалъм - да сподели, моля! 

Общи условия

Активация на акаунт