Имате ли спестени пари?

  • 10 525
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Между другото дългогодишните застраховки са хубаво нещо. Който може да си го позволи, би трябвало да си направи.

Потвърждавам!
Ние живеем с чужди пари само.

# 46
Това с чуждите пари е запазена марка за евреите:)))

# 47
  • Мнения: 328
Винаги гледам да има нещо на страна за непредвидени случаи.Разчитам изцяло на себе си,защото мъжът ми е с мнооого широки пръсти.
Като знам,че имам някой лев спестен,се чувствам по-спокойно.Не обичам да взимам в заем,както и да давам.

# 48
neumorna, и жена ми казва същото, че пръстите са ми нарядко като дърветата в Сибирската тайга Embarassed
Ама съм спрял цигарите, заделям напоследък, щото ще се увеличаваме в семейството.
Подобрявам си и финансовата култура даже newsm78

# 49
  • София
  • Мнения: 932
Нито лев  Cry. Хах спеставях стотинките  от рестото в касичка и вчера ги извадих от там с пила за нокти  Embarassed Twisted EvilОт заплата на заплата сме иначе- ( поне в лукс да живеехме) пък то... Confused.Но не се оплаквам живи и здрави сме си и се обичаме и гладни и боси не сме били пък и млади сме в това ми е надеждата  Peace.

# 50
Оф,мислех си че смо ние не можем да сколасаме да спестим пари.Една стотинка не може да се отдели за черни дни!

# 51
  • Мнения: 1 489
Всеки месец заделяме по някой лев.

# 52
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Имахме спестени пари, с които си купихме компютър и бюро за него,газова бутилка за колата, сложихме си външни щори на стаята и още много неща- включтелно си направихме ремонт на нашата стая- тапети, боядисване, циклене на паркет, както и на коридора! А с парите от сватбата сега си правиме парно, а останалите ще бъдат за бебо, когато се роди живот и здраве /да имаме за разходи/.Надявам се по-натам да можем да заделяме по някой лев. Praynig

# 53
  • Мнения: 4 965
До скоро изплащахме кредити за апартамент и коли, а сега ни предстои да теглим пак кредит за апартамент.
Единствените пари, които заделяме, са за децата. Открили сме им сметки и събраните по някой повод парички + заделени от нас (ако изобщо има останали настрана) им ги внасям там.
Пари, по принцип, рядко ни остават - все сме на червено, защото все има нещо за правене - новият апартамент сигурно ще го довършваме с години (все се сещаме за още нещо, което е добре да се направи); вече 3 г. довършваме и вилата (уж е готова, а пак има разни дреболии за правене), а и колите гълтат много разходи, пък и ние си угаждаме (подаръци на децата, покупки за нас, пътувания, заведенийца) и накрая сме винаги на минус.
Добре, че хората са измислили кредитните карти, а ние всеки месец си обещаваме, че ги ползваме за последно и после ги закриваме (защото, като покрием теглените пари и лихвата, ни излиза нанагорно).
Сега сме си обещали този месец да отделим за почивка, а от другата година да спестяваме, но не вярвам да стане.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не успяваме да спестяваме,а и мъжа ми не е склонен да затваря така пари, предпочита да ги вложи в нещо.
Обаче е добре да има заделени пари- не дай боже за лекарства да трябват или нещо спешно.

Все си обещавам, че започваме всеки месец да заделяме по 10% от заплатите, но накрая пак не остават Sad

Добре, че на децата детските ги превеждат по карта и не ги теглим, та се понатрупат пари - ние обикновено ги теглим преди или след морето ooooh!

# 55
Имаше една хубава статия в "Капитал"-а за аварийния фонд, който човек е хубаво да има за черни дни, както се казва.
Та специалистите препоръчват тази сума да е равна на 3 до 6 пъти месечния доход, в зависимост от това, какви заеми, разходи има.
А що се отнася за влагането на пари в нещо (демек или т.е. инвестирането) да се прави с други средства. Освен ако тези инвестиции не са бързо ликвидни,де.
май се отплеснах Embarassed, това е за форумите на инвестора, май.....

# 56
  • Мнения: 819
Никога не сме имали спестени пари-някак си не се получава.Чета разни отговори,като например 500-800лв. на месец се спестяват !?! Бая голям доход ще трябва да имаме, за да спестим толкова / даже и не мога да го сметна /. Но пък не се и лишаваме от нищо-ходим на море всяка година и т.н.  Не бих се лишила от морето,та ако ще после да сме само на заеми! Добре че мъжът ми е малко по-практичен от мен, та се оправяме някак!

# 57
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Че ние двамата взети заедно не взимаме толкова, колкото някои заделят. Да сме здрави, пък иначе все ще се оправиме.

# 58
колко от младите семейства могат да спестяват 500 - 800 лв. на месец - 4 -5%?
Ако не броим тези, на които близките им работят в чужбина.

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Мале, като чета какви спестовници има  ooooh! И какви суми се спестяват  Crazy Ние с нашите доходи едва изкарваме от заплата до заплата, за спестяване не мога и да помисля.
И в чужбина живяхме, и пак нищо не спестихме.
Парите от сватбата заминаха за 1-2 месеца.
Живот на кредит...

Общи условия

Активация на акаунт