Обсъждане на имотни обяви-6

  • 40 027
  • 814
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Мнение за това: http://parksite.bg/index/apartament/ap/138 €800/кв в Пловдив.
Много си се струват общите части.
Ето нещо от в. Марица:
https://arhiv.marica.bg/%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1% … 8-news805778.html

Иначе това, че не е посочено на картата, ме смущава. Пише "непосредствено до Мол Пловдив и Гребната база", обаче мястото не е дадено. От публикацията в Марица съдя, че е на Пещерско шосе, срещу някакъв комплекс "Западен парк", някъде около хирургиите. За мен е отдалечено място, а Пещерско шосе е тясно и задръстено. Всъщност, не знам, може и да е хубаво мястото, ако е на терена на бившето десантно поделение. Ако е така, 800 Е не е толкова много, мястото е хубаво и на 10 мин пеш от Бунарджика.

# 16
  • Мнения: 2 694
Мнение за това: http://parksite.bg/index/apartament/ap/138 €800/кв в Пловдив.
Много си се струват общите части.
Общите части са ОК, но 800 евро на квадрат в Пловдив, то като в София Simple Smile

Да, бе Wink В София за качествено НС ще е двойно Mr. Green
Зависи от квартала.

# 17
  • Мнения: 9 162
рязко са поскъпнали цените

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Харесала съм апартамент, предлаган от агенция, но аз лично нямам брокер.
Кое е по-добре за мен - да отида сама /с близък/ на огледа или да си намеря брокер и да отида с брокера?
Ако отида сама и харесам, евентуално имота, какво се случва? Дължа комисионна на агенцията, която представлява продавача, това ясно, но тя съответно и ще защитава интересите на продавача, а не моите.
А ако отида с мой брокер? И как да си намеря брокер -отивам в агенция и им казвам -харесах си апартамент при ваши колеги, кой иска да ми стане брокер или? Simple Smile)) А в такъв случай на кого дължа комисионна: на моя брокер, на другия брокер или и на двамата???

ПП: за пръв път се сблъсквам с покупко-продажба от агенция.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 869
Принципно ако отидеш сама дължиш комисионна на брокера, който ти показва апартамента. Ако си с твой - си дължиш на него. Но ако работят с колеги, част от псевдоброкерчетата искат двойни комисионни и отказват да водят колеги на огледи. Аз бих си взела някой да ме представлява след като ще давам пари така или иначе, защото при двойна сделка винаги си угаждат повече на продавача.

# 21
  • Мнения: 612
Харесала съм апартамент, предлаган от агенция, но аз лично нямам брокер.
Кое е по-добре за мен - да отида сама /с близък/ на огледа или да си намеря брокер и да отида с брокера?
Ако отида сама и харесам, евентуално имота, какво се случва? Дължа комисионна на агенцията, която представлява продавача, това ясно, но тя съответно и ще защитава интересите на продавача, а не моите.
А ако отида с мой брокер? И как да си намеря брокер -отивам в агенция и им казвам -харесах си апартамент при ваши колеги, кой иска да ми стане брокер или? Simple Smile)) А в такъв случай на кого дължа комисионна: на моя брокер, на другия брокер или и на двамата???

ПП: за пръв път се сблъсквам с покупко-продажба от агенция.

Няма твой и мой брокер. Целта и на двамата ( ако са двама , не е нужно да си търсиш ти брокер, просто се обаждаш на обявата към която агенция се продава) е да си вземат комисионната. На кой, колко и как те се разбират обикновено помежду си. И помни, ако  искаш някой да защити твоите интереси това може да бъде само  адвокат нает от теб.  На другите целта им е да си вземат парите, за това работят и колкото по бързо продадът- по добре за тях. Дори и когато ти кажат, не си наемай адвокат  агенцията ни има, той отново защитава техните интереси.

# 22
  • Мнения: 4 577
Харесала съм апартамент, предлаган от агенция, но аз лично нямам брокер.
Кое е по-добре за мен - да отида сама /с близък/ на огледа или да си намеря брокер и да отида с брокера?
Ако отида сама и харесам, евентуално имота, какво се случва? Дължа комисионна на агенцията, която представлява продавача, това ясно, но тя съответно и ще защитава интересите на продавача, а не моите.
А ако отида с мой брокер? И как да си намеря брокер -отивам в агенция и им казвам -харесах си апартамент при ваши колеги, кой иска да ми стане брокер или? Simple Smile)) А в такъв случай на кого дължа комисионна: на моя брокер, на другия брокер или и на двамата???

ПП: за пръв път се сблъсквам с покупко-продажба от агенция.
Иди сама и работи с брокера на продавача. Той ще е по-мотивиран сделката да стане с теб, а не с купувач, работещ с друга агенция, но задължително си наеми твой адвокат несвързан с агенцията. За съжаление,  така разходите много нарастват, но предвид прекия интерес на брокерите сделка да има, аз не бих се доверила на брокер за пълната документална проверка.

# 23
  • Мнения: 179
Абсолютно. И аз съм се убедила, че е по-добре да си без брокер. Ние имаме добър адвокат обаче, който всичко ще провери и оформи при евентуалната сделка. Ако си с кредит, банката ще провери също всичко. Освен, че и ти най-добре знаеш какво искаш и търсиш и няма да те водят в някакви дупки, има и още едно предимство да си без твой брокер- била съм на огледи, където сме обсъждали евентуални комисионни и някои пъти са били в рамките на 1,5, ако работи и за нас, т.е не на 3% както е обикновенно.
Много исках брокер, защото считах, че всичко ще бъде по-сигурно така, но много се разочаровах от тях.

# 24
  • Мнения: 9 633
Ей на това му се казва сграда - абсурд
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15385802881186 … k=45j5nf&f1=2
То чупки, то колони.. май само двустайния изглежда нормално. Мазето е 1.52 кв. това не е мазе, това е шкаф!
А да, като добавим, че е и на булеварда..

# 25
  • Мнения: X
Мизерни и мръсни са, а на този конкретно не се диша. Не знам защо се късат да строят там, при условие, че една сграда виси там празна вече толкова време.

# 26
  • Мнения: 2 694
Чак пък абсурдна да била сградата... по-скоро ти е скучно и се чудиш какво да пуснеш тук в темата.

# 27
  • Мнения: 40 741
Абе, че е зле, зле е. Няма какво да се убеждаваме. Не само на самия булевард, ами и на преките му не може да се спи на отворен прозорец. Ама то място, където да е наистина тихо, се намира трудно в София, та булевардите са си част от компромиса. А който не иска да го прави - да живее на село.

# 28
  • Мнения: X
Точно това кръстовище е много неприятно, хем има трамваи, хем има 2 големи булеварда. Естествено, че е трудно да се намери спокойно място, но пък да се разполагаш на най-мръсното и шумното - хайде няма нужда.

# 29
  • Мнения: X
Абе, че е зле, зле е. Няма какво да се убеждаваме. Не само на самия булевард, ами и на преките му не може да се спи на отворен прозорец. Ама то място, където да е наистина тихо, се намира трудно в София, та булевардите са си част от компромиса. А който не иска да го прави - да живее на село.
Разбира се, че е зле. Аз пък смятам, че е по-добре да намери това място, колкото и да е трудно, вместо да ходи на село Wink Не е невъзможно, ако човек знае какво търси и има търпение и нерви за това.

Общи условия

Активация на акаунт