Някой пил ли е "Сумамед форте сироп"?

  • 33 448
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 676
     Мами, моля ви ако някоя от вас е давала на детето си от този антибиотик, да пише какъв е на вкус. Вчера педиатърката ни го изписа, и като го опитах преди да го дам на сина си, беше ужасен на вкус, горчив, направо отрова, просто абсурд възрастен да го изпие, камо ли дете. Като казах на лекарката, тя хич не ми повярва, а ми каза че го изписвали много често дори на бебета и досега никой не се бил оплакъл, че горчи. А и в упътването в опаковката пише че в него имало плодови аромати. Вече започвам да си мисля, че е възможно самата партида в аптеката или само моя сироп нещо да не е наред, затова пуснах тази тема, да знам какво да правя. Благодаря предварително, ако някой сподели мнение.

# 1
  • Мнения: 1 113
И да има плодови аромати, не се усещат. Такъв си е - гаден на вкус, хем горчи, хем се усеща, че има някакъв подсладител. Хубавото е че се дава един път на ден и то за кратко време. Ако на детето му е много неприятен, дай му сок след като е глътнало дозата, та поне да му се оправи малко вкуса.
Бързо оздравяване!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 676
Ох, и в сок го разреждах и във вода и в компот, ама все си е гаден - детето изобщо не ще да го помирише даже. Ще се наложи да го сменим. Просто исках да знам дали по принцип трябва да е толкова отвратителен на вкус. Благодаря, Safo!

# 3
  • Мнения: 1 455
Продължавам да се изумявам, че този АБ се изписва на малки деца, камо ли бебета  Shocked Антибиотикът е много силен и затова се дава на 24 часа и не се препоръчва за деца, защото има много странични ефекти.
Моят син е пил много рядко антибиотик, но преди година и половина му изписаха Сумамед и антибиотукът го удари право в ухото и детето си загуби слуха. Беше кошмарно преживяване и ходенето по различни доктори ни стресира още повече. Накрая синът ми се оправи, но не си възстанови слуха на 100%, защото и до ден днешен не чува така, както чуваше преди приема на Сумамед.
поздрави и бърза оздравяване на детенце

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Сумамед вече е пригоден и за деца. Аз така спорих с една докторка, която ме направи луда, че съм го давала на детето си /сякаш аз съм го изписала/. Но аз никога не давам нещо, без да съм прочела внимателно листовката и щеше да ми направи впечатление, ако не е за толкова малки дечица. Накрая докторицата, дето ми се накара, звънна на една колежка и тя й каза, че има и за деца вече разфасовка...
Калина направи жестока алергия от този антибиотик - замалко да ни приемат в токсикологията в Пирогов.
По принцип всички антибиотици за деца, които са на сироп имат ужасен вкус, въпреки ароматите и овкусяването. В първия момент бива, ама такава горчилка остава после в устата...

# 5
  • Мнения: 468
Винаги може да настъпи усложнение в следствие прием на антибиотик, така както някои са алергични към храни, насекоми, полени...
Сумамед се приема веднъж на 24 часа, защото има бавно освобождаване и се поддържа нужната концентрация в кръвта, а не з-то е "силен". При тежки инфекции се прилага и на 12 часа - дъщеря ми го пи така преди 6 мес. /била е на 1г. и 2м./ и излекувахме бронхопневмония без болница, инжекции и усложнения /за щастие/.
За вкуса - да, ужасен е.

# 6
  • Мнения: 1 116
Ама антибиотика си е прекрасен.Даже и аз го пия , а съм на 24 Simple Smile Ако ви притеснява давайте Klacid , ама има ли алергия към Sumemed ще има и към Klacid.За това трябва да се съобщава на лекаря или в аптеката.

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Ама антибиотика си е прекрасен.Даже и аз го пия , а съм на 24 Simple Smile Ако ви притеснява давайте Klacid , ама има ли алергия към Sumemed ще има и към Klacid.За това трябва да се съобщава на лекаря или в аптеката.

Ох, чак пък прекрасен  Mr. Green Като го гледах как се точи, един гъст, един лепкав - детето едва го преглъщаше, горкото.
А сега има ужасно възпаление на венците - болезнени, подути - не може да преглътне, постоянно плаче ... ooooh! Дали е от Сумамед-а? Алергична реакция ли е? Педиатърката вдига рамене, загадъчно ...
Според мен -да. И ще го запомня добре, за да не го давам повече.
И защо никога не правят антибиограма, преди да изпишат някакъв АБ? Ей, така на сляпо - пък ако подейства ... Close

# 8
  • Мнения: 1 116
Ами ако е гъст  го разредете преди да го дадете на детето.Иначе антибиограма не знам защо не правят, и без това не я правят GP-тата.Верно че може би е над 10 лева вече (зависи и на какъв секрет де) , но така или иначе е голяма вероятността да дадеш повече от 10 лева ако има резистентност към този антибиотик. А това с устата може да са се появили афтички, получава се често след лечение с антибиотик.

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Ами ако е гъст  го разредете преди да го дадете на детето.Иначе антибиограма не знам защо не правят, и без това не я правят GP-тата.Верно че може би е над 10 лева вече (зависи и на какъв секрет де) , но така или иначе е голяма вероятността да дадеш повече от 10 лева ако има резистентност към този антибиотик. А това с устата може да са се появили афтички, получава се често след лечение с антибиотик.

Сумамед-а беше на прахче и описано количество вода, което трябва да се сложи за получаване на нещо пшодобно на течност / по-скоро като гел/. Аз нямам нищо против да ми предложат да направя антибиограма, даже и да си я платя, но да знам, че не давам АБ на сляпо.
В устата детето няма афти, а целия горен и част от долния венец е много подут, червен и болезнен и то не само при допир.

# 10
  • Мнения: 1 116
Ami antibiogramata e tochno za tova Simple Smile A deteto qvno ima alergiq kam tozi AB.Trqbva da go sprete ili da go smenite,ama ne s makroliden

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 992
От вчера и ние пием Смамед - горчи и още как! На нашия не пише "Сумамед форте сироп", а само Сумамед сироп 100 мг./5 мл. - не знам сигурно е същото. Пак се пие само веднъж на 24 часа.

Миналата година ни се наложи да пием Зинат е това е още по-гадно и горчиво пие се  и няколко пъти на ден и ние не можахме да го пием въобще - горчи много. И ми направи впечатление, че колкото повече го разредаш или му слагаш сокчета млека и др. такива толкова повече горчи. И той беше с вкус на ягоди, ако това е вкуса на ягодите ......!

# 12
  • Мнения: 1 116
Sumamed Forte  е 200 мг на 5 мл, т.е. два пъти повече

Общи условия

Активация на акаунт