Притеснена съм! - ШАРКА

  • 2 459
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Монреал
  • Мнения: 631
Здравейте!
Ще влизам вече в 6 месец, а току що разбрах, че племенницата ми е болна от шарка. Не знам точно от какъв вид. Не живеем заедно, но сме в съседни апартаменти и все някой прескача от единия в другия апартамент за малко.
Трябва да ви кажа, че когато бях на 10 години боледувах от Varicella, което си е пак вид шарка.
Знам, че е опасно да се разболееш, когато си в началото на бременността, но дали не е опасно сега за бебо? Sad  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Първо провери каква е шарката без да се панираш. Най-вероятно е варицела - най-разпространената шарка из детските заведения. Ти си я карала, така че споко Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 489
Ако нямаш имунитет е опасно. За успокоение направи тестове за рубеола. В повечето случаи жените имат имунитет, обаче се оказа, че аз нямам. И настръхвам като чуя шарка!
Чакам да ми мине бременността и ще се ваксинирам на дърти години.
Аз също съм карала шарка, но се оказа, че това е варицелта.
В началото на бременността при разболяване от шарка, не само че е опасно, ами се препоръчва аборт.
В по-късните месеци нещата не са толкова сериозни,но се бият някакви глобулини, ако се хване навреме заразяването.
Съветвам те да направиш в частна лаборатория /излизат бързо/ тест за рубеола.

# 3
  • София
  • Мнения: 472
Цитат на: dima
Здравейте!
Ще влизам вече в 6 месец, а току що разбрах, че племенницата ми е болна от шарка. Не знам точно от какъв вид. Не живеем заедно, но сме в съседни апартаменти и все някой прескача от единия в другия апартамент за малко.
Трябва да ви кажа, че когато бях на 10 години боледувах от Varicella, което си е пак вид шарка.
Знам, че е опасно да се разболееш, когато си в началото на бременността, но дали не е опасно сега за бебо? Sad  Thinking


Здравей, Дима!
Наистина провери първо какъв вид е шарката.
За бременните е опасна рубеолата , а щом си карала варицела
не може да те повтори.
Незнам дали си ваксинирана против рубеола , по мое време се правеше на 15-16 годишните именно с тази цел.
АЗ съм на 30 и също съм в 6 месец.
В детскат градина на сина ми имат варицела , но той е кара преди 2 години и сега съм спокойна!
Спокойно!
Обади се за всеки служай на личния си лекар за консултация.
Приятен и лек ден!

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Първо разбери каква е шарката. Рубеола е най опасна за бременните, но аз се съмнявам да е рубеола, защото преди правеха ваксина против нея и тя е по малко разпространена.  Варицела щом ти си боледувала мисля 4е не е толкова страшно, защото имаш  изграден имунитет. Най- добре, като разбереш каква е да се консултираш с ли4ния си лекар.

# 5
  • Мнения: 2 489
Всъщност преди не правеха за рубеола, сега вече правят. Това ми го каза лекарят.

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 631
Ох, майчета, Благодаря ви! Успокоихте ме! Grinning
Току що се върнаха от педиатърката. Варицела е, говорих и с моя гинеколог, каза че не е опасно, щом съм я карала, но все пак да избягвам контакти с детето.

mama bube, аз съм на 29, но не си спомням да са ни правили в училище ваксина против рубеола. Гледах и в имунизационния ми паспорт.

Както и да е! Важното е, че е Варицела. Ще ходя на консултация във вторник и тогава ще ми пуснат и изследвания.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ!  newsm51  newsm47
СТРАХОТНИ СТЕ! newsm03

# 7
  • София
  • Мнения: 472
Цитат на: dima
Ох, майчета, Благодаря ви! Успокоихте ме! Grinning
Току що се върнаха от педиатърката. Варицела е, говорих и с моя гинеколог, каза че не е опасно, щом съм я карала, но все пак да избягвам контакти с детето.

mama bube, аз съм на 29, но не си спомням да са ни правили в училище ваксина против рубеола. Гледах и в имунизационния ми паспорт.

Както и да е! Важното е, че е Варицела. Ще ходя на консултация във вторник и тогава ще ми пуснат и изследвания.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ!  newsm51  newsm47
СТРАХОТНИ СТЕ! newsm03


Радва се ,че си се успокоила вече!
Пишеш, че влизаш в 6 месец, кога ти е термина!
Аз съм за 03.03.2005г
Мама бубе

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 631
Цитат на: mama bube


Радва се ,че си се успокоила вече!
Пишеш, че влизаш в 6 месец, кога ти е термина!
Аз съм за 03.03.2005г
Мама бубе

И аз съм мартеничка като теб Grinning
На 12 март 2005

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: dima
mama bube, аз съм на 29, но не си спомням да са ни правили в училище ваксина против рубеола. Гледах и в имунизационния ми паспорт.


Трябва да са ти правили в 10 клас. Аз съм на 31 и на нас са слагали. Значи и ти трябва да си имунизирана.

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз съм на 34 и съм имунизирана против рубеола в 11 клас.

# 11
  • Мнения: 2 792
Аз съм на 29 и на нас ни правиха  в 9 клас.Знам със сигурност, защото при втората ми бременост в детската имаше точно рубеола и тогава  си открих всички училищни картони.Шом е варицела няма нищо страшно Grinning

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Vache
Трябва да са ти правили в 10 клас. Аз съм на 31 и на нас са слагали. Значи и ти трябва да си имунизирана.




 Arrow и на мен във 2-ри курс на Техникума(10клас) ми сложиха ваксина против РУБЕОЛА!!!
 Аз се дърпах и не исках  Close , но заплашиха майка ми с глоба и така...боцнаха ме  #Silly !

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 631
Да ви призная честно, тогава ни слагаха ваксини, но не си спомням  да е имало за рубеола, а и в имунизационния ми паспорт явно не е отразено.
Сега с племенницата сме на SMS-и, а ни дели една стена Grinning  Wink

# 14
  • Мнения: 485
Споко.Не се притеснявай варицелата не е опасна, ти си  я карала.
Аз също съм я карала ,но докато бях бременна ,баткото беше с варицела и аз имах някакви притеснения....
Рубеолата е опасната шарка и то,ако не си я карала,т.е. нямаш имунитет.

# 15
  • Мнения: 713
Не правят ли задължителен тест за съществуващ имунитет с/у рубеола на бременните? Тук правят още в началото на бременността. Оказа се, че аз нямам и бях все нащрек. Въпреки, че имам правена имунизания преди години. Казаха, че понякога имунитета се износвал ли не знам как да го кажа на български. Като се роди беба я водихме на специален тест за слуха защото рубеолата засягала слуха на плода, а на мен ми направиха имунизация в болницата. Всичко си беше наред. Глей ся кви са главоци.

# 16
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Ами не прявят  Sad
Аз си направих по желание още като решихме да си правим бебе и останах с впечатление че съм първата която има желаните ди си направи такъв тест. Може би лабораторията е нова в града - знам ли, не ми се беше налагало да ползвам услугите и преди.
Това че имунитета се "износва" е вярно. Референтните граници са следните
 <15 IU/ml - отрицателен
   15IU/ml гран.
>15 IU/ml положителен

Моите резуртати бяха 60 IU/ml. Така че поне за това съм спокойна. Жалко че освен рубеолата има толкова неща от които трябва да се пазим през бременностт  Sad
Всичко това което написах се отнася за рубеола, варицелата не е чак толкова страшна но по-добре е да се пази човек, особена през първите месеци.

Общи условия

Активация на акаунт