Отговори
# 30
  • Мнения: 46 438
Има доста евтини АМ на българския пазар - по 900 гр на цена под 20 лв. Такива са Селия, Ганчев, това на ДМ. На година и няколко месеца дъщеря ми отказа АМ и започна да пие по 3 кисели млека на ден. Ами не е по-евтино, отиваха по 100 лв на месец за кисело мляко.
И аз мисля така. Но повечето хора, които дават кисело мляко го разреждат с много вода, затова им излиза евтино. Реално обаче бебето получава по-малко калории от необходимото, което води и до риск от недохранване и липса на определени витамини, освен този от алергия.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Е, те могат и АМ да разреждат повече, ако решат да икономисват...

# 32
  • Мнения: 46 438
По принцип да, но в адаптираното си се слага доста вода, и да сложат още малко не променя значително калориите. Докато при киселото мляко, за да мине през биберона си трябва водица. И накрая се оказва, че сложеното мляко е съвсем малко калории.

# 33
  • Мнения: 1 872
Киселото е около 62 за 100гр. Като го разредиш 50:50, стават 31. А в АМ са 67-69 (за да е колкото кърмата). Много е голяма разликата.

# 34
  • Мнения: X
и какъв вариант??? 80 лв на седмица ми е много
Аз пък не мога да разбера защо някои хора стават родители при положение, че мислят как да спестят от децата си. Стоя и се чудя как въобще някой може да си прави сметката колко му излиза храненето на бебето и кое е най-икономично. Най-икономично и евтино е DUREX, даже има и по-евтини варианти.

# 35
  • Мнения: 1 872
Хайде да не правим такива генерализации на тема спестяване. Аз, например, спестявам от памперси, ползвайки 95% многократни пелени (отрязяват му се идеално на кожата и не спарват), и от дрешки - износва на братовчедите си (дрехите са без забележка, защо да стоят в някой шкаф след като са им умалели?), както и от разни боклуци като проходилка паяк и тиранти (т.е. повод) за прохождане. Въпросът е спестяването да не е за сметка на здравето на бебето. Тук подозирам, че не е намесена само финансовата страна, а и че има някоя баба, която мели колко и е велико домашното кисело мляко.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Въпросът е спестяването да не е за сметка на здравето на бебето.
Мисля, че точно това има предвид CheerUp. Естествено, че не е казано, че трябва да купуваме най-скъпото ли че трябва да купуваме всякакви боклуци и глезотии. Но да пестиш от храна, и то от единствената възможна храна, заменяйки я с нещо доказано вредно и буквално недопустимо е абсурдно. На челна стойка ще застана и ако трябва аз ще гладувам, но не бих допуснала 3-месечното ми бебе да яде кисело мляко, при положение, че на пазара има АМ и то не струва хиляди.

# 37
  • Мнения: X
Хайде да не правим такива генерализации на тема спестяване. Аз, например, спестявам от памперси, ползвайки 95% многократни пелени (отрязяват му се идеално на кожата и не спарват), и от дрешки - износва на братовчедите си (дрехите са без забележка, защо да стоят в някой шкаф след като са им умалели?), както и от разни боклуци като проходилка паяк и тиранти (т.е. повод) за прохождане. Въпросът е спестяването да не е за сметка на здравето на бебето. Тук подозирам, че не е намесена само финансовата страна, а и че има някоя баба, която мели колко и е велико домашното кисело мляко.
Никой не говори за глезотии като количка на Stokke, или пък съм виждала дрънкалки с кристали Сваровски. Тук говорим за храна. А когато "родител" се опитва да спести от храна, не ми се мисли това дете на какво е обречено.

# 38
  • Мнения: X
А когато "родител" се опитва да спести от храна, не ми се мисли това дете на какво е обречено.
Много е вероятно да си права. Точно толкова е вероятно обаче да имаме насреща не особено образован родител (това все още не е углавно престъпление), който е отчаян от мизерия и безпаричие и те му изкривяват перспективата.

# 39
  • Мнения: X
А когато "родител" се опитва да спести от храна, не ми се мисли това дете на какво е обречено.
Много е вероятно да си права. Точно толкова е вероятно обаче да имаме насреща не особено образован родител (това все още не е углавно престъпление), който е отчаян от мизерия и безпаричие и те му изкривяват перспективата.
Права си, за съжаление децата са потърпевшите. Ядосвам се просто. Има толкова много хора, които дават мило и драго за да станат родители и в контраст едни такива, които са станали родители поради стечение на обстоятелствата. Дано майката се вразуми и не си прави експерименти с бебето. Все пак затова са тези педиатри, дават напътствия и съвети....

# 40
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Има семейства които едва свързват двата края, по точно не ги свързват изобщо. За съжаление не са и малко. Имам предвид българи, напр. Работещи в производство или други нископлатени работи, които се трудят за оцеляване. Разбира се ниските доходи не са оправдание да не се хранят децата, но понякога се купува това за което стигат парите, само и само да няма глад. Дано авторката не е в такава ситуация!
Кое мляко струва 80 лв на седмица? Сина ми е изключително на АМ, и най много да са ми отивали 3 кутии от по 400г на седмица, т.е. около 63 лева. Аз ли съм вземала евтино мляко, или е било особенно някакво ( за специфични нужди). Ако е последното голям риск ще бъде да се замести скисело.

# 41
  • Мнения: X
Има семейства които едва свързват двата края, по точно не ги свързват изобщо. За съжаление не са и малко. Имам предвид българи, напр. Работещи в производство или други нископлатени работи, които се трудят за оцеляване. Разбира се ниските доходи не са оправдание да не се хранят децата, но понякога се купува това за което стигат парите, само и само да няма глад. Дано авторката не е в такава ситуация!
Кое мляко струва 80 лв на седмица? Сина ми е изключително на АМ, и най много да са ми отивали 3 кутии от по 400г на седмица, т.е. около 63 лева. Аз ли съм вземала евтино мляко, или е било особенно някакво ( за специфични нужди). Ако е последното голям риск ще бъде да се замести скисело.
Проблемът на повечето хора е, че разсъждават по следния начин: Като има какво да сложим на масата за нас, все ще отгледаме едно дете. Това не е така. Детето трябва да бъде осъзнат и планиран избор. Ако се чудиш как да му осигуриш АМ какво се случва след това?! Колкото по-големи стават децата, толкова повече разходите се увеличават. Престъпление е да създаваш живот, за който не може да се грижиш качествено.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 817
Била съм в положение, синът ми да износва дрехите на кака си, да носи стари, скъсани и дори омалели за него дрешки, защото не съм имала възможност да му купя такива. Била съм в положение, в същото време да се налага да ям филии със шарена сол и прочие евтини неща. Да си шия чорапите (по няколко пъти), защото не мога да си позволя нови. Но от 10 месеца (дотогава беше на кърма, наложи се да спра заради лекарства) до 2 години беше изцяло на АМ - не си позволих да му давам мляко (да, по малко след годинката му давах, но не и като основна храна). Купувах на Хип и на ДМ млякото - следях за промоции и т.н. А хората - те ти помагат, предлагат ти варианти за по-евтино АМ, за кърма и прочие.

Последна редакция: нд, 04 ное 2018, 23:38 от Не се сърди, човече

# 43
  • Мнения: 367
Жената чисто и просто попита в какво съотношение да разреди кисело мляко за бебе. Получи хиляди порицания и наставления за АМ. Не знаем по какви причини се налага. Каза се многократно, че педиатрите препоръчват АМ. Нахвърлихте се на киселото мляко като на някаква отрова едва ли не. До 2-3 г. само АМ. То на година и половина детето яде всичко, не можело кисело мляко. Цели поколения са израсли с кисело мляко (поради липса на друга алтернатива) и са били доста по-здрави от нашите сега, които гледаме като в инкубатор. Моля не ме разбирайте погрешно. И аз съм гледала децата си с АМ ( е не до 2 г.). Но покрай мен даваха кисело мляко от 2-рия месец (на възрастта  моето дете ). Ами порасна си детето. Да не кажа, че е и по-здраво от моето. Те децата като поотраснат какви боклуци почват да ядат и пият  не е истина. И тогава не всичко можете да контролирате. Ако има непоносимост някаква - ясно, но ако приема киселото мляко добре какъв е проблемът? От сегашната си гледна точка съжалявам,  че съм се старала толкова с храната като цяло. Моите деца са пораснали, но ако мога да се върна назад, бих си спестила доста усилия.

# 44
  • Мнения: 1 872
Нахвърлихме се, защото разреденото кисело мляко води до недохраване, а не спестява кой знае колко пари. И не става дума за дете на годинка захранено с всичко, а за бебе на три месеца.

Общи условия

Активация на акаунт